Skocz do zawartości
JarekG1

Jaki TV do kanałów SD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu szukam TV dla rodziców, niestety czym więcej czytam tym bardziej jestem niezdecydowany. Pierwszy wybór jakiego musiałem dokonać to czy LCD vs PLASMA wygrała plazma :) ale szukając i czytając o różnych modelach to nadal jestem w lesie. Ilu użytkowników tyle opinii :). Głównym zastosowaniem TV będzie oglądanie cyfry SD przez dekoder Ferguson FX 7600 (posiada wyjście Component) czasami podłączę laptopa przez HDMI zastanawiam się nad rozmiarem 40-46 cali będzie oglądany z różnych odległości od 3m do 5m pod różnymi kątami. Maksymalna kwota to 4500 zł. Chodząc po sklepach nic ciekawego nie znalazłem w takiej cenie, poprostu obraz w każdym był kiepski (do tej ceny). Czy możecie coś doradzić, marka dla mnie nie ma znaczenia, ważne żeby miał ładne i pełne kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w MM oglądnąć ten TV i zauważyłem mankament jakość obrazu jest ok ale przy szybkich przejściach tak jak by się przycinał efekt zaobserwowałem na 42 i 46 ten model tak ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje oglądać Panasonica TX P 42/46/50 G 10 E u siebie w pracy.Nie widze w obrazie tych 600hz ani nowej technologii NEO PDP,mało tego, z boku gra PV80,prawie żadnej różnicy,delikatnie ostrzejszy obraz to wszystko.Miała być mega płynność obrazu i takie tam.A tam nic.Spędziłem już nie jedną godzinę na ustawieniach tych paneli,ale może się nie znam bo nic nie moge z nich wycisnąć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w podobnej sytuacji, więc powiem co ja wybrałem, i co mnie do tego skłoniło. Mój wybór padł na LG 50PS3000. Nowy, dość ciekawy model (oczywiście jest i w 42"), jeśli chodzi o design to niczym nie różni się od PQ3000, za to posiada rozdzielczość FULL HD no i podobnie jak panas ma te słynne 600 Hz, z tym że gdy oglądałem go w sklepie to muszę przyznać, że to jednak tutaj działa, a jakość SD naprawdę dobra, nie powiem że rewelka, ale żadnych zastrzeżeń nie miałem. Natomiast korelacja cena/jakość, hmm, ja swojego kupuję w Euro za 4000zł - 50"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

...można też kupić na przeczekanie np LG42PQ200R (cena 1990zł np. w Neonecie), a resztę pieniędzy odłożyć. :)

Lepiej spisze się na kanałach SD (HD READY) i ma nowinki w postaci np. 600Hz.

Jak ktoś chce, to można odblokować pełny dostęp do USB (z modelu PQ6000) i oprócz muzyki i zdjęć, można nawet divxy z pl napisami (dla mnie małymi) oglądać (sprawdzone).

Ps - brać jednak pod uwagę, że plazma w słonecznym pokoju średnio się spisze (tryb oszczędzania nie będzie działał i średnio z ~250W mocy będzie brała.

...można też dopłacić ok 500/600zł (już z odsetkami) i wziąć z gwarancją na 4lata

Edytowane przez hojlo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To już nie wiem w LCD nie ma takich przeskoków ? ale jak oglądałem to jakość obrazu była tragiczna oczywiście nie mówię o modelach HighEnd tylko z niższej półki. Myślałem że plazmy nie mają problemów z obrazem w ruchu a tu okazuje się że jest całkowicie co innego. Może to przez sygnał SD a nie HD ? a może to Panasonic ?. Najgorsze jest to że dla mnie 4tys. to jest kupa kasy a jak się okazuje to za 2-3 lata znowu będę musiał kupować nowy TV i też z tych najtańszych który wytrzyma 2-3 lata. Masakra

Edytowane przez JarekG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
errorysta

hmmmm jak dla rodziców...i do SD... to kup 32 calowy kineskop

a przy okazji będę mógł zrobić z niego stolik na kawę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...