Skocz do zawartości
mp_lasso

Problem z VMR9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z VMR9. Zarówno w MPC HC jak i Mediaportal gdy odtwarzam filmy MKV 1080p, zarówno profile 4.1 i 5.1 (w 720p tego problemu nie zauważyłem), to co jakiś czas w losowych miejscach następuje zatrzymanie obrazu, po chwili następuje dalsze odtwarzanie, czasami od tego samego momentu na czym sie zatrzymało i wtedy przez chwilę wyświetlany jest obraz z przyspieszeniem, innym razem klatki są porzucane i wyświetlane są następne.

Screen z Properties VMR9

40244074.jpg

Dodatkowym problemem z VMR9 jest nieprawidłowe dopasowanie napisów zarówno w filmach 720p jak i 1080p, bez różnycy czy są to pliki str, txt czy wmuxowane w film.

Konfiguracja MPC HC przy której występują problemy

75053078.jpg

Gdy wyłączę w MPC opcję "VMR9 mixer mode" lub zmienię z VMR9 na Haali Renderer to ww. problemy nie występują. Lecz zależy mi na VMR9, gdyż MediaPortal obsługuje tylko VMR9 lub EVR, który nie wspiera CUDA, więc pozostaje tylko VMR9, ale niestety nie wiem jak wyłączyć "VMR9 mixer mode" w MediaPortal by nie występowały "video freeze".

Konfiguracja:

CoreAVC 1.9.5 z włączoną akceleracją CUDA

Haali Media Splitter 1.9.42.1

AC3filter 1.61b

Media Player Classic HomeCinema 1.2.908.0

MediaPortal 1.0.2

Windows XP Prof

Athlon 64 3200+ (2GHz)

Asus A8N-E

Ram 1,5 GB DDR

GeForce 8600GT

Edytowane przez mp_lasso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki sam problem gdy korzystalem ze zintegrowanej karty graficznej. W mediaportal odhacz w zakladce "video render settings" - "use nonsquere mixing" a "filtering mode" ustaw na "none". U mnie przy takiej konfiguracji wszystko dzialalo jak nalezy. Byc moze tylko jedno z powyzszych ustawien przymula vmr9 - nie sprawdzalem. Napisz czy pomoglo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że podłączę się pod wątek ale temat trochę podobny mianowicie notebook asmobile core 2 duo t7200 2ghz grafika geforce go 7700 512 mb, ram 2 gb,realtek hd alc882, system winxp pro, odtwarzacz mpc hc 1.5 ru, , przy odtwarzaniu plików vc-1 miami vice, predators dzwięk dts-hd (core 1500kb/s) tzw. nośników blue-ray dzwięk się spóźnia przy użyciu rendera mpc vmr7 i vmr9 renderless oraz vmr9 windowed, natomiast przy użyciu rendenra vmr7 windowed wszystko jest w porządku, obraz jakość podobna tylko napisów nie można włączyć, użycie procesora przy wszystkich renderach około 60% ( mierzone systemowym licznikiem ctr alt del)używam wewnętrznych kodeków mpc dodam, że nvidia pure video decoder ani direct9.0 nic nie pomaga ani evr z netframwork , w cyberlinku działa oki ale nie można włączyć napisów, które są wbudowane w nośnik, ffdshow nie dekoduję dts-hd więc nie sprawdzałem, kmplayer niestety też nie dekoduję dts-hd poza tym nie widzi napisów wbudowanych, czy to jest kwestia za słabego sprzętu ?

ps. na systemie operacyjnym windows vista wszystkie rendery działają jeszcze wolniej więc pozostałem przy xp

Edytowane przez jszyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie było dość proste - nowy komputer i5-2500k, xonar hdav13 i wszystko działa bez zarzutu a na amplitunerze pojawił się znaczek dts-hd master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie było także inne, nowsza wersja MPC-HC bo po prosto miewał problemy z VC-1 o czym pisałeś w innym wątku, z x.264 pewnie też, i nie wiem po cholerę korzystacie z VMR9 , EVR jest o wiele lepszym renderem :P

Edytowane przez apatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem chyba najnowszą wersję mpc-hc 1.5 z xvid russian, evr testowałem w viscie oraz w xp z netframenetwork 3.0 niestety nic to nie dało poza tym tmt teraz ładnie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz porównuję dźwięk z integry realtek alc892 (spdif,hdmi) vs asus xonar hdav13 (hdmi) pierwsze wrażenie, że dźwięk z integry jest bardziej czysty, natomiast dźwięk z asus xonar jest bardziej mięsisty, trudno powiedzieć, który lepszy bo pełniejsza scena na pewno jest z asusa dźwięk bezstratny i bardziej zbliżony rzeczywitości, ale się przezwyczaiłem do metalicznego dźwięku z integry, dźwięk ten wydaję się bardziej ostry co mi się podoba, swoją drogą zastanawiam się czy taka integra jeśli płyta obsluguję hdmi 1.3a jak np. as-rock h67m-ge jest w stanie wypuśćić dts-hd i dd hd do amplitunera bo mój gigabite GA-H67A-UD3H-B3 wypuszcza tylko dts po hdmi ale tak mi się wydaję, że gigabyte nie ma hdmi 1.3 ( co z resztą wiedziałem przed zakupem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz porównuję dźwięk z integry realtek alc892 (spdif,hdmi) vs asus xonar hdav13 (hdmi) pierwsze wrażenie, że dźwięk z integry jest bardziej czysty, natomiast dźwięk z asus xonar jest bardziej mięsisty, trudno powiedzieć, który lepszy bo pełniejsza scena na pewno jest z asusa dźwięk bezstratny i bardziej zbliżony rzeczywitości, ale się przezwyczaiłem do metalicznego dźwięku z integry, dźwięk ten wydaję się bardziej ostry co mi się podoba, swoją drogą zastanawiam się czy taka integra jeśli płyta obsluguję hdmi 1.3a jak np. as-rock h67m-ge jest w stanie wypuśćić dts-hd i dd hd do amplitunera bo mój gigabite GA-H67A-UD3H-B3 wypuszcza tylko dts po hdmi ale tak mi się wydaję, że gigabyte nie ma hdmi 1.3 ( co z resztą wiedziałem przed zakupem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...