Skocz do zawartości
fitarkus

Problem z dyskiem DViCo TViX

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem dysk twardy Seagate S/N 9QJ0R9DP 1TB 7200 problem polega na tym ,że tvix 6500 go nie widzi... rozpoznaje podpięte urządzenie ale nie widzi danych gdy próbowałem podłączyć przez usb sytuacja się powtórzyła, zapala się ikonka ale danych nie widać.Kombinowałem już z partycjami jedna lub kilka ntfs lub fat 32 przestawiałem zworkę ale nic nie pomaga.Gdzieś wyczytałem,że były w sprzedaźy tvix-y uszkodzone lub jakieś serie z wadami,w jaki sposóbi gdzie można to sprawdzić bo kupiłem na aukcji w angli i nie jestem pewien pochodzenia.Na czym polegały wady tych tvix-ów i czy może to mieć coś wspólnego z moim problemem? dodam jeszcze tylko ,że z mniejszymi (500gb w dół) dyskami nie ma żadnych problemów. Bardzo proszę o pomoc . :rolleyes:

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to ma znaczenie moze dysk powinien byc ustawiony jako startowy..... ja w tvixie mam 750gb i jest ok..... ktos ma dysk wiekszy od 1tb moze tvix ma jakies ograniczenie co do wielkosci dysku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy to ma znaczenie moze dysk powinien byc ustawiony jako startowy..... ja w tvixie mam 750gb i jest ok..... ktos ma dysk wiekszy od 1tb moze tvix ma jakies ograniczenie co do wielkosci dysku...

Niestety nic nie pomaga, gdy wrócę do Polski wymienię na inny a przede wszystkim cichszy ... ten ma jakieś dziwne wibracje i na pewno nie nadaje się do tvix bo mi "telewizor podskakuje" ;) ,od wielu lat kupowałem dyski tej firmy ,no i tym razem się zawiodłem, możliwe ,że to ten konkretny egzemplarz jest wadliwy ale tego jeszcze nie wiem ,sprawdzę w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zielonego wd caviara 1TB i nic nie zmieniając w zworkach wstawiłem i działał od razu.

Edytowane przez Slawko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłem dysk twardy Seagate S/N 9QJ0R9DP 1TB 7200 problem polega na tym ,że tvix 6500 go nie widzi... rozpoznaje podpięte urządzenie ale nie widzi danych gdy próbowałem podłączyć przez usb sytuacja się powtórzyła, zapala się ikonka ale danych nie widać.Kombinowałem już z partycjami jedna lub kilka ntfs lub fat 32 przestawiałem zworkę ale nic nie pomaga.Gdzieś wyczytałem,że były w sprzedaźy tvix-y uszkodzone lub jakieś serie z wadami,w jaki sposóbi gdzie można to sprawdzić bo kupiłem na aukcji w angli i nie jestem pewien pochodzenia.Na czym polegały wady tych tvix-ów i czy może to mieć coś wspólnego z moim problemem? dodam jeszcze tylko ,że z mniejszymi (500gb w dół) dyskami nie ma żadnych problemów. Bardzo proszę o pomoc . :(

Formatowałeś go w Dvixie czy w PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Formatowałeś go w Dvixie czy w PC?

formatowałem w pc tak jak i inne dyski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
formatowałem w pc tak jak i inne dyski...

Spróbuj to zrobić w Tvixie.

Edytowane przez Abcd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj to zrobić w Tvixie.

Znaczy się co...tvix potrafi sam sobie sformatować dysk? :) jeśli jest na to sposób to proszę podaj...

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dysk jest niesformatowany to po włożeniu do Tvixa i odpaleniu powinien wykryć i zapytać czy go sformatować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsunga 1TB w tvix - smiga, ale dzwięk pracy subtelny jak z betoniarki więc tvix stoi na gumowej postawce

Edytowane przez jabbaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam samsunga 1TB w tvix - smiga, ale dzwięk pracy subtelny jak z betoniarki więc tvix stoi na gumowej postawce

Napisz jeszcze jak go formatowałeś...Dzieliłeś na partycje? Po testach mojego dysku usunąłem partycję i wrzuciłem to tvixa by sam sobie sformatował, niestety tak jak poprzednio dysk widoczny a plików nie widać.. co ciekawe gdy podpiąłem dysk do kompa przez usb okazało się ,że tvix nie tylko przywrócił partycję ale i pliki do testów które znajdowały się na dysku przed usunięciem partycji :P ... nie mniej jednak zmieniam tak czy siak ten dysk na cichszy i chłodniejszy 5400 obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zależy Ci na danych zdejmij partycję pod windą i załóż od nowa ale nie formatuj. Możesz użyć narzędzi które są przy instalowaniu windy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje, tzn gdy wkładam do tvixa nie sformatowany dysk on nic z nim nie robi... ekran wygląda dokładnie tak samo jak poprzednio,a ponowne podłączenie do kompa potwierdza to co napisałem.Dobra.... dałem sobie na luz. W sobotę będę w Polsce i podrzucę ten sprzęcik chłopakom z komputerowego, gdy tylko będą jakieś wyniki naszych wypocin napisze na forum.."dla potomności ;) "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM Z DYSKIEM ROZWIĄZANY :D ... Okazało się że pomogła wymiana mimo ,iż komputer nie miał z nim żadnych problemów to tvix-owi coś przeszkadzało.Nowy dysk po wymianie ruszył bez najmniejszego problemu,chociaż to ten sam model to są drobne różnice w wyglądzie , znacznie mniejsze drgania i hałas nieco zelżał mimo wszystko i tak kupiłem samsunga hd103si ze względu na : 5400 obr(dla tvix różnica miedzy 5400 a 7200 = 0! ) - ultra cichy w porównaniu do konkurencji , oraz znikomą ilość ciepła wydzielaną przez ten napęd. :) Polecam rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie do GB postanowiłem sprawdzić jak to dokładnie jest z tym ciepłem i hałasem wydzielanym przez dyski.Korzystając z okazji i znajomości w pobliskim sklepie postanowiłem porównać kilka sztuk z tym moim, jakie wnioski? a no okazuje się ,że nawet dyski z tej samej serii potrafią chodzić inaczej,choć różnicę są nie znaczne to jednak fakt.Po dokładnych oględzinach okazało się ,że mój seagate to ten sam model ale nowsza seria co zdawało się tłumaczyć dlaczego pięć testowych chodziło przy nim jak parada betoniarek... Nie mniej jednak NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ! dysk który drży nadaje się bezzwłocznie do wymiany :) ,dlatego najlepiej kupować u małych sprzedawców gdzie nie kupują dysków po sto w kartonie(wymiana na poczekaniu) tylko po prostu wysyłają do reklamacji i wtedy z bardzo dużym prawdopodobieństwem dostaniemy coś z nowej serii. Reklamacje zgłaszaś z powodu drgń i wydzielanego ciepła a nie z powodu hałasu(koniecznie).Mój seagate ST31000340as S/N: 9QJ233ZL (7200) jest zbyt głośny do tvix... mam w nim mistrza konkurencji : samsung hd103 si model z 2009.04 który jest cichy i szybki jak wiatr :) .

Edytowane przez fitarkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...