Skocz do zawartości
asdf12

Nightwish blu-ray tragiczna jakość obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno koncert zespołu Nightwish End of an era, jakość obrazu jest zła przypomina DVD . Czy ktos to widział i ma podobne odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem niedawno koncert zespołu Nightwish End of an era, jakość obrazu jest zła przypomina DVD . Czy ktos to widział i ma podobne odczucia.

Mógłbyś trochę dokładniej opisać co jest nie tak z tym wydaniem ? Pytam, ponieważ zastanawiam się nad kupnem tego koncertu. Gdybyś jeszcze Mógł napisać kilka słów o jakości dźwięku i na jakim sprzęcie Oglądałeś, byłoby super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do pytania Corvina (swoją drogą pozdrawiam).

Napisz coś więcej na temat wydania oraz gdzie i za ile kupiłeś.

Dwa lata na to czekałem ! :rolleyes:

EDIT

Już znalazłem i jestem rozczarowany - podają że tylko DD 5.1 - do dooopy z takim wydaniem.

Chociaż pewnie i tak kupię.

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam to na PS 3 , obraz jest nieostry, konsola pokazuje że jest to mpeg 2 , bitrate między 20 a 25 mbps. Dżwięk też jest nienajlepszy dolby digital 5.1, dd 2.0. kupiłem w Fan.pl za 84 zł z wysyłką (wpłata na konto) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem ale według opisu :

MPEG-2, 720p (1280x720, 16:9)

Dolby Digital 2.0, Dolby Digital 5.1

Screeny wyglądają jak paskudny upskal

nightwishc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakieś inne wydanie ?

Takie "coś" to szczyt bezczelności ze strony wydawcy.

Trochę się podłamałem. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma innej wersji. To chyba najgorsze wydanie Blu-ray jeżeli chodzi o jakość obrazu, jakie posiadam.

Jest ciut lepsze od DVD, mamy pełne 16:9. Całość ratuje niezły dźwięk i sam koncert przede wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeden z niewielu koncertów które bym kupił ma słabą jakość to jest prawdziwa ironia losu. Dzieki wszystkim za info, lepiej przekonać się na forum niż na TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze - JESTEM BARDZO MOCNO WKUR...NY.

Mam na CD absolutnie całą ich dyskografię, nawet ostatnią płytę z inną wokalistką (niestety, to tylko cień Nightwish-a a Tarją Turunen).

Na ten właśnie ich ostatni koncert w starym składzie na blu-ray czekałem odkąd się pojawiła ta technologia. I kupiłbym go za każde pieniądze, obojętnie gdzie by się nie ukazał.

Ale to, co zrobili z nim ci "fachowcy" z Warnera przekracza wszelkie granice. Zrobili w balona ogromną rzeszę fanów zespołu. Nie wierzę, że nie mieli odpowiedniego materiału wyjściowego (chociaż audio) - może Maxiuca jako spec wypowie się w tej materii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC/DC- Live at Donington było krytykowane za jakość obrazu i dżwięku, a wygląda dużo lepiej niż Nightwish.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby mieli tylko źródło SD 3/4, które przycięli do 16/9? Jeśli tak, to już chyba lepiej kupić wersję na DVD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he jak widać nie tylko Imperial robi klientów... Czytałem recenzje na zachodnich portalach i obraz akurat chwalili... Za to dźwięk to zwykłe DD 5.1 Chciałem wymienić moje wydnie DVD ale w sumie ze sprzętowym up-scalem mam to samo... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he jak widać nie tylko Imperial robi klientów... Czytałem recenzje na zachodnich portalach i obraz akurat chwalili... Za to dźwięk to zwykłe DD 5.1 Chciałem wymienić moje wydnie DVD ale w sumie ze sprzętowym up-scalem mam to samo... ;)

Jak można chwalić taki obraz? Zrozumiałbym, gdyby był to zapis z lat 80/90. Ale żeby współczesny koncert tak wydać na BD? To są normalne jaja.

Tylko niewidomy nie zauważy tragedii tego obrazu. Wystarczy odpalić jakikolwiek inny BD i porównać. Przepaść. I w zasadzie niczym nie różni się od obrazu wydanego na DVD.

Masz rację, mając przyzwoity sprzętowy upscal, nie warto zawracać sobie gitarry :)

P.S. Nigdy nie będzie dobrze. Wrzucam Within Temptation - obraz super, tylko wokalistka jakoś nie domaga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...