Skocz do zawartości
azizi

Popcorn Hour C200

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

To musisz mieć jakiś wyjątkowy egzemplarz, albo dobrą klimatyzację w pomieszczeniu gdzie go używasz :)

Ja miałem okazje sprawdzić ich kilka i przy średnim bitrate tak ok 30 Mbps każdy z wyposażeniem od producenta się grzał. Wpływ na to ma oczywiście jeszcze temperatura zewnętrzna, miejsce w jakim stoi urządzenie, rodzaj używanego wewnątrz dysku i ilość aplikacji które na raz obsługuje odtwarzacz.

(Możemy coś oglądać do tego pobierać torrenty, udostępniać coś z dysku... Zobaczysz wtedy jaka jest jego stabilność bez modyfikacji.)

Druga sprawa, że nie wszyscy zwracają uwagę na przycinanie się odtwarzacza do czasu aż nie jest ono mocno widoczne.

Dochodzi też żywotność dysku w wyższych temperaturach.

Nie ma mocnych, żeby przy takim niewielkim radiatorku jaki montują oryginalnie (bez wspomagania chłodzenia), obejrzeć bez żadnych zakłóceń materiał dobrej jakości Blu-ray .

Natomiast materiały najczęściej dostępne w sieci, o bitrate 5-10 Mbps będą chodziły i bez modyfikacji.

No ale nie dla takich kupuje się popcorna.

Edytowane przez mario13x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem wcześniej orginalny radiator + wentylatorek na niego zamontowany 40x40 zmieniłem na tego zalmana no i wreszcie przestał się wieszać ale dla poprawy zamontowałem wentylator + automatyczny regulator obrotów od 0 obr i włącza się dopiero jak odtwarzam dobrej jakości film z wielokanałowym dzwiękiem i ściągam torenty na minimalne obroty, Wentylator jeszcze nie pracował z max obrotami trza przyznać że ten zalman to rewelacja mario 13x duże pifko dla ciebie za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez są zwiechy, a mam juz jeden wywiewny wentylator. Ale przyznaję , że odkąd go założyłem to się poprawiło znacząco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich serdecznie

Być może będą osoby , które mi pomogą

Wymieniłem ostatni Liveboxa 1 na Liveboxa 3 .

W poprzednim Liveboxie wszystkie aplikacje nmt chodziły bez zarzutu obecnie Livbox nie widzi mojego Popcorna . Zaczyna być to irytujące. Jeżeli chodzi o Popcorna to widzi on moją sieć mój SSID nawet wyskakuje moc połączenia 100/100 ale nic po za tym.

Bardzo proszę o pomoc w byc może błędnej konfiguracji po mojej stronie

Używam karty bezprzewodowej .

Teraz nie wiem czy kartę szlag trafił -wyświetla mi mac karty ale nie wyświetla mi IP urządzenia

Edytowane przez bartasxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak masz ustawione IP w popcornie automatycznie czy manualnie ?

Czy inne urządzenia widzą popcorna ?

Edytowane przez billi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak

Staram się to wszystko usystematyzować .
POPCOR SSID odnajduje wpisane hasło przyjmuje.
Następnie w trybie bezprzewodowym auto nie znajduje nr IP ale pokazuje że moc sygnału z moim SSID jest 100/100
w trybie bezprzewodowym manual przypisuję i wpisuję nr IP 192.168.1.121 do Liveboxa jak i do popcorna wraz z maską i popcorn mi cały czas wywala z powrotem po zapisaniu do ponownego wpisania.
W livboxie DHCP jest aktywne dodałem mac karty popcorna oraz IP które przypisałem 192.168.1.121 i cały czas wywala z powrotem do wpisania. Tryb zabezpieczeń w Popcornie to WPA2 AES aw liveboxie to WPA2/PSK-AES (tu nie mam pojęcia jak ustawiać)
Właśnie w Popcornie wyswietla że WI FI PODŁACZONE ale brak pod nr MAC nr IP urządzenia.
w laptopie równiez nie widzę popcorna jak i w ustawieniach Liveboxa również
Sam juz nie wiem czy mam coś z kartą ? ale w takim wypadku karta nie odnajdowała by mojego SSID?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką kartę WiFi masz w popcornie?

Sprawdz na kablu czy wszystko chodzi jak powinno jeśli tak to wina karty bezprzewodowej.

Edytowane przez Blacklio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chce odnowic temat, mam zestaw naim ale potrzebuje jakiegos taniego strumieniowca/ tuner . Uzywka popcorna dostepna za 700 czy warto wydac, jakie serwery dzialaja ? czy jest tuner analogowy? Zastosowanie tak jak pisalem glownie radio czasem blray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio "wygrzebałem " swój popcorn c200 czy jest on coś jeszcze wart czy to bezużyteczny sprzęt. zależy mi najbardziej na radio internetowe. może jak się uda Netflix i inne apki to spoko ale target to radio internetowe żeby bez tv odpalić muzyczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...