Skocz do zawartości
sobol

Denon AVR 3808 problem z dekoderami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio wymienilem swojego wysluzonego str-db 840 na Denona 3808 i mam problem mam podpiete pod niego PS3 i Xboxa360 wszystko kabelkami HDMI mam pod to podpiete (narazie) pascale najwyzszy model zestaw 5.1 i mam problem z wydobyciem DTS-HD Master Audio (testowane na BD Tiesto) oraz z DD True HD Denon gra tylko w PCM zreszta na plytach DVD jest to samo po zatym aplitiuner gra strasznie cicho kto ma ten model i moze powiedziec o co chodzi ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3808 gra cicho ? nie zartuj

BTW - poczytaj o PS3 w tym portalu - to klucz do rozwiazania twoich "problemów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisalem mam podlaczone pascale moze dla tego gra cicho :) na soniaku bralem ustawienie na max 1 i sciany chodzily tu jade na -28,5 dB i mam podobny efekt ale to juz polowa mocy :) pewno problem w glosnikach

no i wlasnie mam nastepny problem brak dzwieku z wejscia HDP zaczynam sie obawiac czy nie trafil mi sie ferelny egzemplarz

OK dzieki znalazlem na temat wyswietlania w ampli DTS i DD (ale wtopa z mojej strony ale z kad ja mialem biedny wiedziec :P ) zostaje jeszcze nieszczesny problem wejscia HDP

Edytowane przez sobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno wejscie na pilocie jest nieobsługiwane /niepodłączone/

przycisk dolny, narożnikowy po prawej strony /z grupy przycisków "źródła" dla małego pilota/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zabardzo czaje mam podlaczonego Xboxa pod wejscie DVD (nawet znaczek DD sie zapala podczas ogladania transformersow na HDDVD) obraz jest dziwiek jest i mam podlaczone PS3 pod HDP obraz jest ale dziwieku nie ma nie bardzo wiem co ma do tego pilot

ps mozemy sie przeniesc na prywatne wiadomosci lub inne media :) co by tu juz nie zasmiecac

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wobec tego u ciebie jest do zrobienia rekonfiguracja/przyporządkowanie wejść

i od razu radze zrobic sobie save całego configa- strasznie ułatwia zycie w przypadku gdy sie cos pogrzebie w setupie

przycisk MENU i do dzieła

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki znalazlem bylo ustawienie na DTS zamiast na auto ale to tez troszke dziwne skoro koncert Tiesto jest nagrany w DTS MA i mimo to cisza byla

no nic jeszcze raz dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do ps3 mam podpiętego AVR 2809, po pierwsze masz PCM i więcej nie będziesz miał, jak ustawisz tego Tiesto w DTSHD MA to w czasie kiedy leci wciśnij select i zobacz jaką aktualnie dekoduje ps3 scieżkę. Jeżeli jest chicho to dlatego, że ps3 ma wewnętrzne ustawienia głośności w czasie filmu, które są regulowane softwareowo. Czyli by regulować głośność musisz w czasie filmu wcisnąć trójkąt i tam masz z tego co pamiętam volume, skala jest ustawiona po środku jeżeli ją ustawisz na max to efekt głośności powinien być już odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problem z "cichym graniem" Denona nie jest problemem jednostkowym. Mam 3808A i tez zauważyłem ten problem. Najgłośniej gra na USB do normalnegosłuchania wystarcza poziom okolo -45 dB. Natomiast przy ogladaniu filmów na wejściu HDP podpiętego mam Denona 2500 BD. Tu do normalnego słuchania (co by sąsiadom nie przeszkadzać) muszę ustawić na -25 DB. Podobnie jest na wejściu SAT gdzie podpięty mam dekoder HD. Oczywiście wszystkie podłączenia na HDMI.

Reasumując wcześniej miałem 30-to watowy wzmacniacz Pioneer'a. na 1/3 gałki miał więcej powera niż Denon na poziomie -20 dB. Czy ktoś wie w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...