Skocz do zawartości
Ruff_Ryder

Filmy 720p na notebooku płynnie a na Tv już nie. Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem związany z odtwarzaniem filmów 720p w formacie mkv lub m2ts (takie typy plków posiadam i tylko takie odtwarzałem). Problem polega na tym, że przy odtwarzaniu tych plków na laptopie bez przerzucania obrazu na TV za pomocą kabla D-SUB pliki odtwarzają się płynnie natomiast po wybraniu wyjścia na TV jako jedyny wyświetlacz pojedyńczy film sprawia wrażenie jakby nie chodził płynnie (nie jest to uciążliwe ale widoczne). Rozdzielczość ustawiona na tym wyświetlaczu to 1360x768 i dodam że wymusiłem ją przy pomocy PowerStrip gdyż domyslnie nie było takiej na liście dostępnych we właściwościach grafiki ani po podłączeniu TV grafika nie wykryła takiej dostępnej rozdzielczości.

Zauważyłem, że przy ustawieniu rozdzielczości wyjścia TV, która występuje na liście wyboru w opcjach grafiki 1280x1024 film chodzi płynnie ale wydaje mi się że taka rozdzielczość zmniejsza rozmiar widocznego na TV obrazu zakładając , że film w rozdzielczości 1280x536 jest wyświetlany tylko na mniej więcej połowie dostępnej wysokości obrazu czyli 536/1024 a w przypadku 1360x768 ten sam obraz wyświetlany byłby lepiej wykorzystując ekran TV.

Czy mam rację?

Czy nie płynne wyświetlanie obrazu w 1360x768 może być spowodowane nietypową rozdzielczością wymuszoną na karcie graficznej? Tak wnioskuje bo przy odtwarzaniu na laptopie plik odtwarzany jest w domyslnej dla laptopa rozdzielczości 1280x800 i zapewne nie stanowi dla niego problemu. Czy jest jakiś sposób na odtworzenie płynnie 1360x768 czy w 1280x1024 proporcje i wykorzystanie obrazu jest wporządku? Parametry laptopa to Intel Core2 Duo 1,8 na zintegrowanej karcie GMA 965 Mobile Intel® 965 Express Chipset Family (X3100).

Proszę o pomoc, choć pewnie wielu osobom nie będzie chciało się czytać tego obszernego opisu i po raz kolejny nie znajdzie się osoba będąca w stanie podejść profesjonalnie do tematu. Mimo wszytsko liczę na wsparcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy nie płynne wyświetlanie obrazu w 1360x768 może być spowodowane nietypową rozdzielczością wymuszoną na karcie graficznej? Tak wnioskuje bo przy odtwarzaniu na laptopie plik odtwarzany jest w domyslnej dla laptopa rozdzielczości 1280x800 i zapewne nie stanowi dla niego problemu. Czy jest jakiś sposób na odtworzenie płynnie 1360x768 czy w 1280x1024 proporcje i wykorzystanie obrazu jest wporządku? Parametry laptopa to Intel Core2 Duo 1,8 na zintegrowanej karcie GMA 965 Mobile Intel® 965 Express Chipset Family (X3100).

Jeśli dla rozdzielczości 1280x1024 zablokujesz w programie odtwarzającym proporcje obrazu dla wartości pierwotnych z materiału źródłowego, to nie powinno być żadnego problemu. A skoro tylko w takiej rozdzielczości obraz jest płynny, to nie ma co więcej kombinować.

Brak płynności w innych rozdzielczościach najprawdopodobniej wynika z faktu, iż procesor już robi na styk, a dodatkowe skalowanie obrazu obciąża go ponad miarę.

EDIT

Wróć. Po przemyśleniu stwierdzam że bzdurę napisałem. Program odtwarzający nie będzie wiedział że nietypowa rozdzielczość 1280x1024 jest wciskana w proporcje 16:9, więc nie tyle musisz dać locka na proporcje, co ustawić proporcje ręcznie, tak aby obraz źródłowy 16:9, wypełniał cały obszar widzialny matrycy 16:9, wtedy będzie dobrze. A sama rozdzielczość nie będzie mieć takiego znaczenia, no chyba że o tyle co wpływ na płynność, tak jak to ma miejsce teraz w Twoim przypadku.

Podobny zabieg stosuje się, wymuszając natywną rozdzielczość (4:3) 1024x768 matryc plazmowych, które przecież fizycznie mają proporcje 16:9. Tam też trzeba o tym fakcie "poinformować" program odtwarzający, ustawiając odpowiednie proporcje.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość może nie mieć tu znaczenia. Jeżeli chodzi o płynność wyświetlanego materiału HD, rozwiązanie dość złożonego problemu 24 fps może okazać się całkiem proste:

http://forum.slysoft.com/showthread.php?t=19931 przy zachowaniu oczywiście odpowiedniej wartości dla odświeżania obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...