Skocz do zawartości
daniel76

Panasonic DMP-BD35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ponieważ chcę wejść bardziej w świat HD postanowiłem , że na początek kupię sobie odtwarzacz BR.

W tym momencie posiadam Yamaha RX-V620RDS ( czyli stary ampli ) a odtwarzacz będzie podłączony do Panasa TH-37PV80.

Interesuje mnie Panasonic DMP-BD35. Na tą chwilę podłączyłbym go do ampli przez optyka i wiem, że nie ma szans na uzyskanie nowych formatów dźwięku HD ale w pełni świadomie się na to decyduję mając na uwadze zakup nowego ampli w przyszłości.

Powiedzmy , że teraz chodzi mi tylko o podłączenie Panasonic DMP-BD35 do tv i do ampli. ( HDMI + Optyk lub Coaxial )

Czy sądzicie, że ze względu na tv tej samej marki ( ułatwione sterowanie ) i na to co posiada i potrafi ten odtwarzacz będzie to dobry wybór czy polecacie jakieś inne playery - np. Sony, Samsung, LG ??? Nie chodzi mi w tym momencie o nic więcej jak w miarę optymalny odtwarzacz BR do 1000 PLN.

Nie będę na nim odtwarzał żadnych Dvix, żadnych nagrywanych płyt , itp. Tylko oryginalne BR.

Z góry dziękuję za wasze opinie i rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako posiadacz w/w Panasonica nie będę z pewnością obiektywny bo nie porównywałem go z innymi, ale mogę napisać parę słów na temat jego użytkowania.

Odtwarzać jest podłączony HDMI do ampa Marantza (SR5003 z dekoderami HD) w ten sposób, ze fonia dekodowana jest przez Marantza a obraz idzie przez przelotkę bez ingerencji do tv Panasonica (LCD 37 cali TX-37LZD85)

Wszystko działa sprawnie, nie ma problemu z detekcją sygnału, żadnych zacięć, spowolnień, przesunięcia wizji i fonii

Odtwarzacz podłączam co jakiś czas do rutera i automatycznie uaktualnia on firmware.

Trudno po prostu napisać o jakiś wadach, bo po prostu robi to do czego jest przeznaczony czyli odtwarza BD - ot taki sprzęt który włączasz, używasz i wyłączasz do następnego razu bez martwienia się czy będzie działać.

Odtwarzałem na nim płyty BD, DVD (filmy, DVD+R, DVD-R), Divx (bardziej do przetestowania czy działają) - wszystko odtwarza bez zająknięcia; wada - czas uruchamiania;-))) ale to wszystkie tak mają

Najlepsza funkcja z której często korzystam to przeglądanie zdjęć prosto z karty aparatu fotograficznego - uczta dla oczu ;)

PS gdybyś miał pytania to pisz, chętnie pomogę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło. Oczywiście po podłączeniu tego odtwarzacza do ampli przez optyczne lub coaxial otrzymam stare formaty dźwięku ( chyba się nie mylę ) jak DD 5.1 czy DTS 5.1 natomiast myśląc o nowych formatach muszę zaplanować zakup ampli z nowymi dekoderami dźwięku i wejściami HDMI.

Czy sprawdzałeś może czy ten BR radzi sobie ze zdjęciami nagranymi na DVD lub płytę BR ? Coś czytałem , że odczytuje zdjecia albo z karty SD albo z płyt CD-R. Z DVD-R na których są nagrane zdjęcia podobno sobie jakoś nie radzi. Czy to prawda czy coś pomyliłem ?

A czy masz podłączony odtwarzacz i tv przez VieraLink, czy może próbowałeś ? Jak działa takie podłączenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare ampli i optyk/koaksjal tez się przyda do nowych formatów dźwięku, uzyskasz tzw rdzeń (core), w przypadku DTS będzie to 1.6 Mbps, czyli dwa razy więcej niż z filmu na DVD... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak ....zdaję sobie sprawę , ze jakość będzie lepsza ze względu na wyższy transfer. To już plus tego rozwiązania i zdaję sobie sprawę również z tego , ze aby mieć nowe formaty muszę kupić nowy ampli. Interesują mnie jeszcze sprawy o które pytam powyżej i jak otrzymam odpowiedź to podejmę decyzję :(

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daniel76 - sprawdzę zdjęcia jak wrócę do domu, Viera Link nie próbowałem ale pobawię się dzisiaj i sprawdzę czy działa poprzez Marantza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do BR do BD-35 jest naprawdę dobry i bezawaryjny (sam jeszcze nie mam ale czytałem i zamierzam kupić) A co do dzwięku HD to wiele osób nie zauważa różnicy między nim a np DTS więc na początek wiele nie stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica jest - i to spora- zapewniam ;)

Jak mozna porównać strumień 448 kilobajtów/sec do 10 MB i nie slyszec roznicy ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daniel76 - zdjęcia czytane są z SD, CD-R oraz wg instrukcji z DVD-RAM, połaczenie Viera Link działa pomimo przejścia przez amp

co do sposobu działania to po prostu możesz ustawić, że właczasz BD, wkładasz płytkę i w tym momencie włacza sie TV i ustawia odpowiednie wejście - tak samo z wyłączaniem

co do nowych formatów dzwięku - jeśli ktoś podłączy BD do ampka i zdekoduje dzwięk to nie wiem jakie denne kolumny musiałby posiadac by nie usłyszeć różnicy

Ja nie mam wykształcenia muzycznego, nie grałem na żadnym instrumencie i słuch mam 2 stopnia (tzn wiem kiedy graja a kiedy nie ;) ) ale naprawdę słychać różnicę - przestrzenność, szczegółowość, przeszkadzajki, atmosfera filmu jest zupełnie inna - to sie czuje całym ciałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moze macie racje, poprostu czytałem parę wątków gdzie ludzie nie słyszeli różnicy (a może mieli źle ustawiony BR i opcje dźwiękowe. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J-B - wydaje mi się, że to zależy od tego na czym słuchali, moim zdaniem najtańszy amplituner z dekoderami HD + przyzwoite kolumny (nie jakies mega drogie) dadzą różnicę - teraz naprawde można kupić fajne kolumny w znośnej cenie

może jutro sobie posłucham DD i DD TrueHD w 3.1 i zobacze co z tego wyniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolumny są najsłabszym ogiwem łańcucha /konstrukcja 10 letnia ale włozyłem w nie trochę własnej pracy i da się tego słuchać/ - i od razu wyczułem roznice jak JEDYNIE przeniosłem dekodowanie TruHD z odtwarzacza do amplitunera ;)

Porównywałem na Cellince której strumień audio ma 10 MB/sec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda BD 55 ale sa to takie same playery tylko,ze 35-ka nie ma wyjscia 7.1 po analogu. Obraz i dzwiek bardzo dobre, moj plajerek podlaczony do LCD Samsung i Vieralink komunikuje sie z Anynet+(takie Vieralink w wydaniu Samsunga).Jesli planujesz zakup nowego wzmaka , 35-ka to dobry wybor.55-ka z nowym firmwarem czyta nawet divixy z plyt DVD,czego wczesniej nie bylo.Co do sterowania wszystkim z jednego pilota to czasami roznie to dziala.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wszystkie porady i informacje. Właściwie to wszystko mi wystarczy by podjąc decyzję o zakupie tego odtwarzacza. Jeśli chcecie to temat można zamknąc :) Chyba, że innym pomoże i chyba, że są jeszcze osoby które mają ochotę się wypowiedziec w tym temacie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
różnica jest - i to spora- zapewniam :)

Jak mozna porównać strumień 448 kilobajtów/sec do 10 MB i nie slyszec roznicy ? :)

Przesadziłeś ośmiokrotnie - nie bajtów, a bitów - ale nawet pomimo takiej "wtopy" :P Twoja skala rozpiętości nie traci sensu ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czepiaj się :)

za długo przytrzymałem SHIFT'a i tyle :)

ale jako ciekawostkę powiem że znakomity skądinąd R Wiliams - mimo że dzwiek ma DTS-HD MA - leci tylko na 3 Mb...A jeszcze bardziej zaskoczony jestem AVP2 które - wg opisu na płycie- powinno mieć DTS HD MA natomiast ampli pokazuje tylko DTS HD HR...

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinno mieć DTS HD MA natomiast ampli pokazuje tylko DTS HD HR...

Za duży łomot i ampli nie rozróżnia w tym hałasie prawidłowo :)

Edytowane przez mrozik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam ww Panasonica, do tego dość wiekowy amplifier SONY STR-DB925, oba spięte fonicznie kablem TOSLINK, czyli optycznie. Poza tym odtwarzacz podpięty do plazmy Panasonica 42".

Jeżeli chodzi o odtwarzanie filmów DVD i Bluray wszystko działa miodzio. Mam natomiast problem z odtwarzaniem płyt CD z dźwiękiem DTS. Nie mam ich co prawda wiele, znalazłem w sieci raptem dwa tytuły, nagrałem w ramach testu bez żadnego problemu, a odtwarzacz pisze ... że nie może odtworzyć płyty.

Pytanie moje brzmi : co jest nie tak ?? Płyty markowe MAXELL, nagrane 100% bez błędu, na kompie CD działa (ale bez DTS), inne płyty DVD nagrywane i tłoczone oczywiście działają super.

Jakieś sugestie ??

Pozdrawiam

J.

Edytowane przez Jacek w IE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

posiadam ww Panasonica, do tego dość wiekowy amplifier SONY STR-DB925, oba spięte fonicznie kablem TOSLINK, czyli optycznie. Poza tym odtwarzacz podpięty do plazmy Panasonica 42".

Jeżeli chodzi o odtwarzanie filmów DVD i Bluray wszystko działa miodzio. Mam natomiast problem z odtwarzaniem płyt CD z dźwiękiem DTS. Nie mam ich co prawda wiele, znalazłem w sieci raptem dwa tytuły, nagrałem w ramach testu bez żadnego problemu, a odtwarzacz pisze ... że nie moze odtworzyć płyty.

Pytanie moje brzmi : co jest nie tak ?? Płyty markowe MAXELL, nagrane 100% bez błędu, na kompie CD działa (ale bez DTS), inne płyty DVD nagrywane i tłoczone oczywiście działają super.

Jakieś sugestie ??

Pozdrawiam

J.

Witam,

odpisuję sam sobie, ale może to komuś się przyda.

Rozwiazałem problem nieczytania nagranych płyt CD w formacie DTS przez Panasonica - okazało się, że ww odtwarzacz nie czyta płyt MAXELL. Wygląda na to, że są za jasne, dziś zrobiłem próbę na innej płycie (tym razem RW) i zadziałało. Nie mam innych płyt w tym momencie, by to potwierdzić, ale o ile pamiętam to Verbatim produkuje ciemnofioletowe (od strony nagrywania oczywiście) płyty. Muszę kupić i wypróbować.

Może to się komuś przyda. :)

Pozdrawiam,

Jacek

Edytowane przez Jacek w IE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...