Skocz do zawartości
niesfiec

Omnia HD

Rekomendowane odpowiedzi

Włąśnie niedawno zastanawiałem się nad wyborem telefonu, OmniaHD vs HTC Touch HD. Przeczytałem chyba wszystkie testy jakie znalazłem w necie. Byłem już zdecydowany na OmnieHD, bo telefony mają podobne ceny a po tym jak widziałem OLED TV Sony, chciałem OLEDA w jakiejkolwiek postaci :)

Później obejrzałem "na żywo" oba telefony, pobawiłem się i jednak wybrałem HTC Touch HD, mimo, że to LCD a nie OLED. HTC jest według mnie bardziej "HD" :)

Przewagi OmniHD: OLED, aparat 8Mpix z fleszem (HTC ma 5Mpix bez flesza), nagrywanie filmów 720p, ekran dotykowy w technologii pojemnościowej (dotyk a nie nacisk), WiFi DLNA.

Przewagi TouchHD: nieco większy wyświetlacz, rozdzielczość WVGA 800x480 (60% większa niż OmniaHD), procesor Qualcomm ze sprzętową akceleracją H.264

Omnia jest na Symbianie, menu działa zauważalnie wolniej od HTC, i nie ma na nią (jeszcze) fajnego softu, gier na akcelerometr itd. przynajmniej nie znalazłem.

Na HTC z Windowsem Mobile są tony oprogramowania, działa AutoMapa, jest mnóstwo przeróżnego softu użytkowego, są fajne gry pod akcelerometr jak Xtrakt czy NFS Undercover w których steruje się ruchem telefonu jak kierownicą. Dużo zabawy dają też porty popularnych gier PC jak seria Quake, Cywilizacja, Warcraft itp.

Jak wyjdzie telefon z OLED w dobrej rozdzielczości i na Windows Mobile, to pewno zmienię słuchawkę bo kolory w OLED powalają, ale na dziś HTC Touch HD daje więcej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ghrom,

podziwiam :)

Rozmawiasz też czasami z tego telefonu? :)

Mnie w tych wszystkich przebajerzonych telefono-komputer-aparato-kamero-odtwarzaczach zawsze śmieszyło to, że funkcje związane z dzwonieniem są zazwyczaj na drugim planie.

No i to ładowanie baterii dwa razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam htc touch cruise, laduje go co 3 dni, uzywam dosc czesto jako wiecej niz telefon, bo jest swietnym playerem muzyki (flac w wiekszosci leci), czekam na kogos tozawszemoge odpalic www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też zainstalować przeglądarkę skyfire i np. pooglądać TV w plenerze. Ostatnio oglądałem tak F1 bo musiałem wyjść z domu :)

Edytowane przez montas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ghrom, czy aby na pewno OMNIA jest na Symbianie?

Tak, nawet rozbawiło mnie bo we właściwościach urzadzenia Samsung jako właściciel praw do OS była Nokia :lol:

Mnie w tych wszystkich przebajerzonych telefono-komputer-aparato-kamero-odtwarzaczach zawsze śmieszyło to, że funkcje związane z dzwonieniem są zazwyczaj na drugim planie.

Dlaczego na drugim planie? Dzwoni jak każdy telefon, nie bardzo jest do czego się przyczepić :)

Mnie śmieszy jak ludzie targają ze sobą ciężkie notebooki czy netbooki żeby w kawiarni pocztę przejrzeć, albo w pociągu wkurzają się, że w połowie filmu czy relacji z F1 zdechła bateria w laptopie :)

Za te same pieniądze o wiele wygodniej nosić ze sobą niewielki telefon który umożliwi podobne funkcjonalności, z baterią na której można się bawić dwa dni. A laptop sobie leży i służy do zbierania kurzu :)

No i to ładowanie baterii dwa razy dziennie.

Yhy, to masz taką baterię jak mój Benefon za czasów Centertela :) Zmień telefon na młodszy o 15 lat, dzisiejsze trzymają kilka dni i są o wiele lżejsze :angry:

A na poważnie to uważam, że bzdurą jest pogląd "telefon jest do dzwonienia". Telefon jest do komunikacji, a na tą w XXI wieku składa się również internet, skype, gadu-gadu, maile, fora itd. Jeśli ktoś jest ograniczony w komunikacji do "dzwonienia" to chyba ma problem w dzisiejszym świecie.

Funkcje typowo rozrywkowe to chyba też zaleta a nie wada, każdy lubi pograć, sprawdzić maile, posłuchać audiobooka truchtając na bieżni, obejrzeć film w pociągu, zapisać track GPS na wycieczce po górach i zrzucić go później do Google Earth. Po cholerę taszczyć do tego tonę sprzętów jeśli jedno urządzenie które i tak zawsze mamy przy sobie zapewni wszystko to naraz.

Edytowane przez Ghrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój telefon trzyma ponad tydzień, ale jego jedyną funkcją dodatkową jest ... budzik i latarka ;) A model dość nowy, ale na szczęście jeszcze niektóre firmy robią proste telefony.

Trochę zraziłem się do tych wszystko mających telefonów, miałem dwa różne modele tych śmiesznych Nokii z pełnymi klawiaturami, miałem jakiegoś Sony-Erricsiona (P900) i to wszystko była masakra. Wolne, ciągle zawieszające się, żrące baterie i co najważniejsze te wszystkie funkcje komunikacyjne działały równie słabo. Tak samo iPhone mnie rozczarował. Bawiłem się jeszcze pewien czas Kaiserem i ten był w sumie ok, ale jeszcze to wszystko za ślamazarne jakieś. Więc generalnie to wolę zadzwonić czy SMSa napisać, niż kombinować 15 minut, żeby wiadomość na GG komuś zostawić. Ale to są osobiste preferencje i nie uważam że mam problem, bo zamiast pisać komuś PW przez forum to wolę do niego zadzwonić :lol:;)

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...