Skocz do zawartości
deebo23

do pleja plazma czy lcd?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wybieram tv do ps3 i zastanawiam sie czy wybrać LCD czy plazme. Budzet mam do 3500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wybieram tv do ps3 i zastanawiam sie czy wybrać LCD czy plazme. Budzet mam do 3500zł.

Dp konsoli ?

LCD

Są mniej wrażliwe na statyczne obrazy, choć też czasem obraz sie potrafi utrwalić.

Ciągną mniej prądu, zwłaszcza nowe modele, przykładowo Samsung z serii B 40 cali wciąga ok 100 wat i nie jest na ledach.

Do 3500 z groszami np SAMSUNG 40B650, powinno dać się kupić najwyższy model z odtwarzarką MKV, internetem,100 Hz itd..

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung B650 sie akurat do grania nie nadaje - za wysoki input lag (Guitar Hero na Hardzie jest w ogole niegrywalne). Polecam Samsungi na LEDach, Sharpa D65 lub Bravie X4500. Bo Samsunga A656 juz chyba nigdzie nie dostaniesz (ultra niski input lag i 4ms czasu reakcji - najwazniejsze w graniu!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung B650 sie akurat do grania nie nadaje - za wysoki input lag (Guitar Hero na Hardzie jest w ogole niegrywalne). Polecam Samsungi na LEDach, Sharpa D65 lub Bravie X4500. Bo Samsunga A656 juz chyba nigdzie nie dostaniesz (ultra niski input lag i 4ms czasu reakcji - najwazniejsze w graniu!).

No to tego nie wiedziałem, ale z drugiej stronyile osob gra w Guitar Hero (jeszcze mniej pewnie w Hard) wiekszość w FPP, TPP, cRPG i sportowe - a tu raczej będzie to nieistotne.

Bardzo dobra rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok 2008 Guitar Hero zamknelo liczba 3 475 000 egzemplarzy (badania przeprowadzone przez NPD).

Nie chodzi o sam fakt Guitar Hero - to byl tylko przyklad. Chodz i o gry w ktorych znaczenie ma szybkosc. Przyklad Guitar Hero podaje zawsze bo jest latwy do wytlumaczenia. Na ekranie widzisz, ze niebieski przycisk jest juz w polu wiec go naciskasz. Nie zalicza - dlaczego? Bo konsola oczekiwala na niebieski przycisk 100ms temu - przez input lag dostajesz na ekran cos, co stalo sie x milisekund temu. A konsole to nie obchodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na lcd tak myślałem nad LG 40LH4000, jak za tą cene to parametry ma naprawde zadowalające, 100hz, mpeg4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy do wyprostowania:

[1] do playea tylko LCD, kwesta który model,

[2] Lag a powinno być delay w plazmach PIONEER KURO jest tragiczny więc ograniczenie zjawiska do ekranów LCD jest nie na miejscu.

[3] Guitar HERO - DRAMAT !

Albo traktujemy to jako grę zręcznościową dla głuchych ( czyli kliknij na oko tuż przed momentem "nuta na progu" albo sprzedaj grę wrogowi.

Otóż dostałem od syna na gwiazdkę Drum SET. Jako osoba władająca umiejętnością gry na perkusji ( na gitarach także) bardzo się ucieszyłem.

Sam DRUM KIT jest fajny - sprytnie minimalizowany ale w pełni funkcjonalny zestaw.

Niestety nie ma MIDI OUT.

Bo gdyby miał ( a potencjalnie mieć może) to muzykanty by to kupowali tyśiącami dla dzieci, dla zgrywu itp. itd.

Wtedy podłączamy kablem MIDI do kompa albo modułu brzmieniowego i jedxziemy dowolnym brzmieniem "profi".

Niestety zanim konsola , amp i TV to przerobią to postaje opóżnienie = delay przez konsolowców zwane Lagiem ( nie wiem czemu).

Krótko: Nie da się grać ze słuchu. Pozostaje jako gra zręcznościowa.

Trochę mniej to boli gdy gramy na gitarze.

Ale dla wrażliwych i nieco muzykalnych konsolowców to PORAŻKA !

W połowie lat 80-tych pierwsze sytezatory MIDI taż miały delay na poziomie 50 ms i wtedy muzycy to odrzucili.

LAG w PS3 - ONKYO - KURO 9G ma znacznie większy delay. Oceniam na 150 ms.

W programach muzycznych obecnie standard to 2 ms. I tego prawie nie słychać.

Perkusja jest nadzwyczaj czuła na ten mankament.

Sprzedaż 3 mln to liczba złapanych "bezsłuchowców.

Ostrzegam przed zakupem Guitar Hero w celach edukacyjnych. To nieporozumienie.

Lepiej kupić dziecki drum set ROLAND HD-1 za 2k lub dowolną gitarę niż okaleczać GUITARem HEROłem.

UFF. KONIEC.

ps.:

DRUM SET tanio sprzedam - nieużywany.

Znalazłem na jakimś forum:

Dodam bezpłatnie pałki profesjonalne !

Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka rzeczy do wyprostowania:

(...)

[3] Guitar HERO - DRAMAT !

Albo traktujemy to jako grę zręcznościową dla głuchych ( czyli kliknij na oko tuż przed momentem "nuta na progu" albo sprzedaj grę wrogowi.

(...)

Sprzedaż 3 mln to liczba złapanych "bezsłuchowców.

Ostrzegam przed zakupem Guitar Hero w celach edukacyjnych. To nieporozumienie.

Dokładnie tak, traktowanie Guitar Hero jako gry edukacyjnej jest nieporozumieniem. Gdyż jest to gra czysto rozrywkowa. I takie jest założenie.

Granie w to w kilka osób po kilku piwach czy innych trunkach jest świetną zabawą i właśnie o zabawę tu chodzi, a nie o naukę gry na gitarze (boć i gitara dołączana do zestawu ma się do prawdziwej jak krzesło elektryczne do krzesła służącego do siedzenia :) )

Zapewniam Cię, że jako rozrywka sprawdza się nawet jeśli ktoś na gitarze grać potrafi i głuchym nie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka rzeczy do wyprostowania:

[1] do playea tylko LCD, kwesta który model,

[2] Lag a powinno być delay w plazmach PIONEER KURO jest tragiczny więc ograniczenie zjawiska do ekranów LCD jest nie na miejscu.

[3] Guitar HERO - DRAMAT !

Albo traktujemy to jako grę zręcznościową dla głuchych ( czyli kliknij na oko tuż przed momentem "nuta na progu" albo sprzedaj grę wrogowi.

Otóż dostałem od syna na gwiazdkę Drum SET. Jako osoba władająca umiejętnością gry na perkusji ( na gitarach także) bardzo się ucieszyłem.

Sam DRUM KIT jest fajny - sprytnie minimalizowany ale w pełni funkcjonalny zestaw.

Niestety nie ma MIDI OUT.

Bo gdyby miał ( a potencjalnie mieć może) to muzykanty by to kupowali tyśiącami dla dzieci, dla zgrywu itp. itd.

Wtedy podłączamy kablem MIDI do kompa albo modułu brzmieniowego i jedxziemy dowolnym brzmieniem "profi".

Niestety zanim konsola , amp i TV to przerobią to postaje opóżnienie = delay przez konsolowców zwane Lagiem ( nie wiem czemu).

Krótko: Nie da się grać ze słuchu. Pozostaje jako gra zręcznościowa.

Trochę mniej to boli gdy gramy na gitarze.

Ale dla wrażliwych i nieco muzykalnych konsolowców to PORAŻKA !

W połowie lat 80-tych pierwsze sytezatory MIDI taż miały delay na poziomie 50 ms i wtedy muzycy to odrzucili.

LAG w PS3 - ONKYO - KURO 9G ma znacznie większy delay. Oceniam na 150 ms.

W programach muzycznych obecnie standard to 2 ms. I tego prawie nie słychać.

Perkusja jest nadzwyczaj czuła na ten mankament.

Sprzedaż 3 mln to liczba złapanych "bezsłuchowców.

Ostrzegam przed zakupem Guitar Hero w celach edukacyjnych. To nieporozumienie.

Lepiej kupić dziecki drum set ROLAND HD-1 za 2k lub dowolną gitarę niż okaleczać GUITARem HEROłem.

UFF. KONIEC.

ps.:

DRUM SET tanio sprzedam - nieużywany.

Znalazłem na jakimś forum:

Dodam bezpłatnie pałki profesjonalne !

Tyle ze mnie tak naprawde obchodzi to, ze B650 jak i Kuro NIE NADAJE SIE do grania. W Guitar Hero. Jako gre ZRECZNOSCIOWA! Nie traktuje tego jak gre edukacyjna, bron Boze, bo slon mi na ucho nadepnal - jestem Graczem i chce sie dobrze bawic ale na profesjonalnym poziomie. Jezeli takie telewizory jak B650 i Kuro chca mi to utrudnic, to znaczy ze dla Graczy sa po prostu o kant tylka potluc... Pojecie laga to nic innego jak opoznienie na "laczach" w czasie grania w gry - jesli ktos ma cos co dziala "szybciej" to on zdazy Cie zabic zanim zobaczysz strzal oddany w Twoim kierunku. Ja z kolei nie wiem skad "delay" u muzykow ;-)...

P.S. Nie kupuj dziecku ROLANDa, bo mu zepsujesz dziecinstwo prawie tak samo jak rodzice zmuszajacy dzieci do gry na pianinie - Guitar Hero lub Rock Band, do tego Dance Dance Revolution i Singstar. Wystarczy do swietnej zabawy w beztroskich czasach. Jak sam bedzie chcial rozpoczac kariere muzyka - da znac ;-)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung B650 sie akurat do grania nie nadaje - za wysoki input lag (Guitar Hero na Hardzie jest w ogole niegrywalne). Polecam Samsungi na LEDach, Sharpa D65 lub Bravie X4500. Bo Samsunga A656 juz chyba nigdzie nie dostaniesz (ultra niski input lag i 4ms czasu reakcji - najwazniejsze w graniu!).

Mam pytanie o tego Samsunga (LE40B651). Przeciez w oficjalnej specyfikacji czas reakcji matrycy to 4ms. Wiec nie bardzo rozumiem czemu niby tv mialby sie nie nadawac do grania.

A moze jednak sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie, tu nie chodzi o czas reakcji matrycy tylko elektroniki tv ... tzw. input lag ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa rzeczywiscie, a tak sie nastawialem na ten TV :) Czyli doszedl kolejny element ukladanki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to lipa rzeczywiscie, a tak sie nastawialem na ten TV :) Czyli doszedl kolejny element ukladanki :)

Gerpir Feilan nie dawaj sobie robić wody z mózgu, zauważ, że o input lagu w B650 piszą Ci, którzy Samsunga nie maja, tylko "widzieli gdzieś na necie w testach". Ci którzy telewizor mają, piszą, że input lag nie występuje, więc słuchaj raczej ich niż tych którzy zdanie mają czysto teoretyczne. Zobacz co napisał Gmeru w porównaniu Samsunga i Sony:

Gmeru a jak oba telewizory radzą sobie z grami konsolowymi.

Proszę o odpowiedź który mniej smuży i jaka jest różnica w input lagu.

PS3 chodzi ok. Moim zdaniem już dawno minęły czasy gdzie patrzyło się na coś takiego jak czas reakcji itp. Na tej klasy TV gry zawsze wyglądają super i to już zależy od samej gry jak jest zrobiona a nie od TV. Co do input laga to jak idzie ten sam film na Samsungu i Sony to patrząc między TV mamy wrażenie, że na Samsungu jest minimalnie szybciej niż na Sony. Ale to jednak odczucie moje i bardzo ciężkie do wychwycenia w tym konkretnym przypadku.

Ja sam nie mam tego telewizora i nie potrafię powiedzieć jak jest naprawdę, ale widzę testy i wypowiedzi i wierzę raczej testom użytkowników niż zdaniu gości którzy ten telewizor widzieli jedynie na wystawie w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...