Skocz do zawartości
VAMET

BD Odtwarzacz do 1000-1200 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Samsung, Sony, Panasonic? :rolleyes: Co doradzacie?

1000-1200 PLN przewidziane.

Podłączone do Onkyo TX-SR606 + JBL ES80, ES 25C, ES20, ES 150P + Samung 40" LE40M87BD.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SR-606 przyjmuje bitstream hd oraz ma wbudowany skaler :) biez "najtanszy" bd player w tym przypadku chyba Sony S350 bedzie lepiej niz dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

SR-606 przyjmuje bitstream hd oraz ma wbudowany skaler :) biez "najtanszy" bd player w tym przypadku chyba Sony S350 bedzie lepiej niz dobrym wyborem.

No właśnie zastanawiam się nad Sony BDP-S350 :) W Sony Centre dają do niego gratis na BD Quantum of Solace i Die Hard 4.0.

W Saturnie za 899,00 PLN, w Media Markt 1099,00 PLN. Ciekawe po ile w Sony Centre? Ma już BD Live 2.0 po aktualizacji Firmware i widziałem, że ma menu wykonane technologią co PS3, czyli praktycznie to samo co w PS3.

Bardzo przyjazny i wygląd filmów rewelacja, nawet pokusiłbym się, że lepiej niż na PS3.

Mam PS3, ale szkoda mi lasera dla filmów, sporo oglądam i gram, w końcu trzaśnie, a już pierwsze modele 60GB zaliczają pady lasera.

Lepiej na zimne dmuchać, poza tym zawsze dźwięk jako Bitstream.

Obecnie tylko mnie interesuje, by tanio kupić ten model. Słyszałem, że jego starszy brat BDP-S550 niczym się nie różni, oprócz dekoderów na analogach, no ale po kij mi to, jak Onkyo TX-SR606 ma wbudowane własne i pewnie lepsze.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obecnie najlepszym wyborem w tej cenie jest BD-370 od LG. IMHO na pewno lepszym niż wzmiankowany model Sony. I nie chodzi tutaj o.mkv, YouTube i tym podobne bajery, które znajdziemy w LG, ale o fantastyczną szybkość działania odtwarzacza (BD) oraz bardzo dobrą jakość obrazu jaką oferuje (zarówno z BD jak i DVD). Przy takim zestawie jaki podałeś będzie to optymalny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli niema pewności co do wyboru zajrzyj do AudioVideo nr 6 czerwiec 2009r, - str 45: "Odtwarzacze Blu ray ( 1000 - 1500)", dotyczy porównania: Samsung BD-1600, Panasonic DMP-BD60, LG Bd 370, lub PC World EXTRA HDTV "Porównanie 14 modeli najnowszej genracji". Ja osobiście posiadam Panasa DMP - BD80, Wzystko wkazuje na to, że w tej cenie w zakresie odtwarzania blu ray niema prawie żadnej róznicy. Mogę powiedzieć ze odtwarzanie DVD na panasie jest bardzo dobre. Mam porównanie odtwarzanie na panasie i odtwarzanie na nagrywarce DVD Phlipsa z ustawienim opcji odtwarazania 1080p, obraz na blu ray jest o wile bardziej lepszy niż na nagrywarce. Na odtwarzcau bluray jest bardzo dobrej jakości w zakresie płyt DVD

Edytowane przez Edibial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Jak to mówi mój brat :) Od LG to mogę jedynie kabelek albo przejściówkę kupić, a nie sprzęt klasy BD :) Kolejna firma typu Manta i Tesco, dziękuję postoję, bez MKV pożyję...

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350 - ale ma ciut ograniczone mozliwosci /brak ogladania poklatkowego, pilot bez wydzielonej obsługi bd-live/

rozszerz budzet o 500zł i pomysl o pioneerze 51

jest wart dolozenia tych 5 stówek ! Swieci i gra zdecydowanie lepiej a do tego ma od groma nastaw dla video, znakomity skaler, jeszcze lepszy deinterlacer i swietnie wykonany pilot który zrobisz wszystko /secondary audio/video/ bez mozolnego przedzierania się przez menu płyty jak w sony

po za tym- posiada bardzo istotna funkcje SOURCE dIRECT oraz wskaznik bitrate dla audio i video a sekcja audio jest tylko wisienką na torcie - nie ma konkurencji w klasie sprzetu do 3 tys zł

Po ostatniej aktualizacji softu - dekoduje wszttsko i dotwarza jpg /brak tych funkcji był dla mnie do przedwczoraj hamulcem/...Update sciagniety i czeka, sprzet zamówiony- czekam na dostawe :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Jak to mówi mój brat :) Od LG to mogę jedynie kabelek albo przejściówkę kupić, a nie sprzęt klasy BD :) Kolejna firma typu Manta i Tesco, dziękuję postoję, bez MKV pożyję...

Z poważaniem

Każdy ma swoje zdanie, odtwarzacze LG są całkiem niezałe i prezentują poziom zbliżony do Samsunga, Sony i Panasonica, ale nie ma co przekonywać na siłę. Proponuję rozważyć Samsunga BD-P3600. Funkcjonalnie, poza brakiem mkv oferuje chyba najwięcej ze wszystkich dostępnych na rynku odtwarzaczy, jakość obrazu wysoko oceniana, estetyka fajna choć tu już kwestia indywidualnych upodobań, jakość mechaniczna niezła, ale bez szału. Jeżeli nie zależy Ci na wyjściu 7.1 to można tańszy 1600, ewentualnie proponuję pozostać przy nowych konstrukcjach Sony 360 i Panasonic 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funai za 499 pln. ew. Sony 350 za 605 pln. (poszukaj na bliskiemedia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Jak to mówi mój brat ;) Od LG to mogę jedynie kabelek albo przejściówkę kupić, a nie sprzęt klasy BD :D Kolejna firma typu Manta i Tesco, dziękuję postoję, bez MKV pożyję...

Z poważaniem

OK. Jedno, czego nie rozumiem to, to że wymieniłeś Samsunga. To spora niekonsekwencja - bo twierdzić, że między Samsungiem (ogólnie dobre odtwarzacze) a LG (opnia nt. 370 wyżej) jest jakaś różnica to hmmm... sam nie wiem jak to nazwać. A już porównanie z Mantą czy siecią Tecso jest hmmm. Ale jak napisałem na wstępie - Twoje pieniądze, Twoje zakupy, Twoja opinia. Siak czy tak współczuję wolnej pracy kandydatów / odtwarzaczy (najlepiej będzie z prędkością u Samsunga). Najmniej atrakcyjnie wypada na tle Sony. Tanieje Samungowy 2500 z HQV Reona - może to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Kupiłem Sony S350 i jak on wolno chodzi, to wtedy LG działa z prędkością strusia pędziwiatra. 350 jest niewiele wolniejsza od PS3, a z opcją Quick Start rozruch jest w ogóle znikomy, ładowanie trwa, ale bez przesady... Opinia opinią, jest wiele negatywnych opinii o LG zwłaszcza o tym modelu, wiele narzekań na MKV w 1080p, który dla wielu pod tym kątem może być atrakcyjny, nawet nowy model LG tego nie niweluje. Życzę LG wszystkiego najlepszego, jednak wolę Sony mimo iż gorszy, ale zawsze Sony. Z drugiej strony Sony S550 - nie sądziłem, że dożyję chwili jak w sklepie zaczną jechać ten model zamiast promować. Sprzedawcy nie mają przekonania do S550, najlepsza odpowiedź na pytanie: Jaka jest różnica między 350 a 550, odpowiedź, ten jest większy, a tak to nic.

;)

Udało mi się tanio nabyć S350 z bonusami i tyle... Dziękuję za rady.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

350 szybciej startuje bo ...jest praktycznie prawie cały czas włączony - na tym polega ten bajer /chyba ze sie wyłączy funkcje quick on/

wygaszany jest wyswietlacz, przetworniki ale cała główna elektronika cały czas zasuwa - i dlatego starty zajmuje mu 8 sec

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor jak pamiętam przez długi czas promowałeś właśnie 350 sony. Faktycznie przypominam sobie o pinku i tych jpg. Sami widzicie jak to się opinie ludzi zmieniają. I zeby nie było to też jedne marki mnie zawiodły inne wprost przeciwnie. Jak w życiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Ja sobie zdaję sprawę, że są wspaniałe odtwarzacze BD, super amplitunery i kolumny.

Jednak na moje możliwości uważam, że nabyłem najlepszy możliwy sprzęt i co najważniejsze, jestem zadowolony.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...