Skocz do zawartości
arwena360

problem z amplitunerem sony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z amplitunerem SONY STR-DB725 QS. Mianowicie gdy nie bylo mnie w domu a amplituner byl wlaczony zostal on lekko zalany przez deszcz (mama otworzyla okno wczesniej). Jak przyszedlem do domu amplituner dalej byl wlaczony z tym ze na wyswietlaczu widnial napis PROTECTION. Mamie sie oberwalo :) ale to osobny temat. Po kilku dniach (amplituner odlaczylem otworzylem pokrywe i poczekalem az wszystko wyschnie) podlaczylem go ponownie i zaczolem sprawdzac poczatkowo wydawalo sie ze wszystko ok, niestety dzwiek idzie ale tylko gdy nie jest wlaczony eqalizer. Dziala tylko gdy leci czysty dzwiek jak wlacze podbicie basu lub cokolwiek innego dzwiek zanika zupelnie. Problem jest tez z wyjsciami niektore dzialaja a niektore nie 3dzialaja na 5 radio, dvd, phono. Pytanie brzmi co moglo sie uszkodzic i czy warto to wogole naprawiac (koszty) amplituner jest dosc stary :), co nie zmienia faktu ze bylem z niego zadowolony. Aha jednego dnia mama go zabrala i dala do naprawy do jakiegos punktu wzieli 50 zl i nic nie zrobili. Prosze o jakas podpowiedz sugestie!

hmmm widze ze to nietypowe pytanie i nikt nie chce podpowiedziec....

Edytowane przez arwena360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zostal on lekko zalany przez deszcz

hmmm widze ze to nietypowe pytanie i nikt nie chce podpowiedziec....

Myślę, zę to standardowy problem zamoczonej elektroniki (zżarte scieżki, zwarcia od reaktantów cyny)

Po takim czasie od zamoczenia deszczówką to szmelc.

Używaj, póki wada nie przeszkadza i myśl o następcy.

Naprawa polega na wymianie całego modułu.

Ten co ma moduł, (może wyjęty z innego, złomowanego egzemplarza) może ci to naprawić.

Cena nieznana, zwykle drogo.

Jak mało wody naleciało i widać zmiany w kolorach elementów na łatwo dostępnej płytce, możesz sam próbować umyć wodą destylowaną i pędzlem, wysuszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanik dźwięku przy włączonym podbiciu świadczy jeszcze o tym że cały obwód odpowiedzialny za podbicie jest uszkodzony....z mojego ptk widzenia naprawa zupełnie się nie opłaca więc jak napisał poprzednik przymierzaj się do zmiany sprzętu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wzieli 50 zl i nic nie zrobili.

weź z powrotem 50 zł i napisz posta na www.agoraquest.com

siedzą tam nieźli magicy od soniaków, mi pomogli :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...