Skocz do zawartości
rotate

Problem z obudową Silverstone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów! Może ktoś z kolegów potrafi mi pomóc w następującej sprawie:

Kupiłe obudowę HTPC marki SilverStone model LASCALA LC-16B-MR Black VFD + IR + Remote Control + iMON + MediaReader podłączyłem do płyty głownej wszystkie kabelki zgodnie z instrukcją dołączoną do obudowy i nie świeci mi wyświetlacz. Proszę o podpowiedz jak sprawdzić co jest problemem.

Z góry dziękuję za wszelaką pomoc. Ryszard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak przypadkiem że wyświetlacz aktywuje się dopiero gdy poczuje sygnał wysyłany przez aplikację, która potrafi z nim "rozmawiać"?. Duża część znanych mi wyświetlaczy pod MC, tak właśnie się zachowuje.... Niektóre tylko mają tryb standby, w którym wyświetlają z góry ustalony tekst, gdy nie jest dostępny wejściowy sygnał sterujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym nie miałem pojęcia. Myślałem, że po właczeniu komputera pojawi się jakiś napis czy inny zestaw znaków No to instaluje dziś system ...przed odesłaniem obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz system, potem instalujesz dołączone do obudowy oprogramowanie iMon i iMedian i restartujesz kompa. Jeśli wszystko dobrze połączyłeś to po restarcie wyświetlacz będzie działał.

Oczywiście jeżeli wyłączysz kompa z sieci i potem włączysz to wyświetlacz nie będzie działał - trzeba znowu odpalić soft iMon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcus, możesz nieco przybliżyć temat?

Czy po takiej akcji (wyłączenie i włączenie kompa z zasilania) da radę odpalić kompa z pilota (mimo niedziałającego wyświetlacza)? iMon nie jest wpisany do Autostartu? Chyba że pisząc odpalić soft iMon'a, masz na myśli jedynie konfigurację (wyświetlacza)... Czy też jednak należy uruchomić także program obsługujący zdalne sterowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcus, możesz nieco przybliżyć temat?

Czy po takiej akcji (wyłączenie i włączenie kompa z zasilania) da radę odpalić kompa z pilota (mimo niedziałającego wyświetlacza)? iMon nie jest wpisany do Autostartu? Chyba że pisząc odpalić soft iMon'a, masz na myśli jedynie konfigurację (wyświetlacza)... Czy też jednak należy uruchomić także program obsługujący zdalne sterowanie?

Kompa odpalisz z pilota tylko wtedy, gdy działa wyświetlacz - jest wtedy w trybie stand-by i pobiera non-stop jakieś 4-5 W. Gdy wyłączysz go z sieci, resetujesz ustawienia i musisz włączyć z przycisku.

Autostart nic do tego nie ma - wynika to ze sposobu podłączenia modułu iMon bezpośrednio do zasilacza (przelotka 24-pinowa przed zasilaniem płyty głównej). Krótko mówiąc: pilot uruchamia moduł iMon a ten włącza komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. To jakiś spory feler tego iMona. :( W jaki sposób się łączy z kompem (zasilaczem) wiem, i właśnie dlatego się dziwię że tak to (nie) działa...

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie to ja widze same felery Imona . Myslaem ze jak wybyle kasy 20x tyle co chinski medion bede mial wreszcie swiety spokuj i niezwodny pilot do kompa i . mylilem sie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Silverstone Lascala LC20M można włączyć komputer pilotem ze stanu całkowitego wyłączenie, więc podejrzewam że w LASCALA LC-16B-MR Black VFD też można.

Wiecie może jak odpalić ten wyświetlacz w XBMClive?

Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie IMON VFD daje możliwość całkowitego wyłączenia i włączenia komputera pilotem, nie tylko wprowadzenie w stan uśpienia. Ograniczenia mogą być spowodowane modelem/marką obudowy, lub niewłaściwą instalacją/podłączeniem. Po zainstalowaniu oprogramowania dokładny opis znajdziesz w katalogu Guide. Trochę informacji znajdziesz na stronie/forum producenta http://www.soundgraph.com/home-en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc kilka słów o moich doświadczeniach z IMON em. Bawiłem się z obudową Thermaltake DH 101 VF7001 oraz Silverstone LC20M.

Wyświetlacz naprawdę zaczyna działać dopiero po instalacji oprogramowania, naprawdę wyłącza komputer z prądu aczkolwiek zdarzyło się, że po zaniku napięcia w sieci musiałem odpalić z guzika na obudowie. Najnowsze sterowniki najlepiej pobrać na stronie podanej przez kurani w poście wyżej a oprogramowanie pod linuxa / XBMC ze strony http://venky.ws/projects/imon/

Sam nie próbowałem ale w sieci można znaleźć opinie, że działa i to świetnie.

Problemy z działaniem i instalacją sterowników od pilota pojawiły się po uruchomieniu Xpaddera do pada (program umożliwia sterowanie wskaźnikiem myszki i nie tylko). Gryzły się. Po wyłączeniu tychże IMON działał bez zarzutu pod XP i Windows 7 32 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot iMONa uruchomiłem w/g TEGO opisu, działa super, oprócz klawiszy kursorów działają także wszystkie inne przyciski typu przewijanie, pauza, my musik, my movie, my photo, głośniej, ciszej itd...

W sumie okazało się to bardzo łatwe.

Ale z wyświetlaczem już sobie nie radze, linux jest dla mnie za trudny, w maju ma podobno wyjść XBMC z wieloma poprawkami i obsługą kart DVB-S,T.. poczekam.

Od niedawna na DVHK jest dział poświęcony HTCP, polecam, jest co poczytać.

Kosty ten link też poczytam.

Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...