Skocz do zawartości
hajdef

PiP - jaki telewizor z 2 tunerami?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie telewizor Panasonic TX-32PB50, który wygląda tak (niektórzy pewnie będą się śmiać), ale jest to bardzo dobry telewizor, mimo że już dość stary:

panasonic-tx32pb50.jpg

Otóż, moje pytanie dotyczy funkcji PiP.

W tej bańce, którą posiadam, mogę sobie włączyć 2 kanały jednocześnie, z tym że w tylko jednym mam głos - i jest OK.

Dzięki temu nie oglądam reklam, tylko sobie pstrykam na małe okienko kanał i przeglądam inne stacje.

Moje pytanie brzmi: Czy telewizory oferowane obecnie z funkcją PiP potrafią robić coś takiego?

Czy tylko dzielą ekran na 2 obrazy: telewizyjny i np. z komputera, konsoli itp.?

Na przykład 40" Sony Bravia KDL-40W5500, PiP ma, ale nie jest dokładnie opisane jak działa.

Jeśli są, to proszę o pomoc. Mam zamiar zmienić ten TV i jest to dla mnie bardzo ważna funkcja (inni nawet do niej nie przywiązują wagi...).

Kryteria:

- jak w temacie - do 5000-6000 zł,

- 37"-42",

- dobry obraz na analogowej kablówce (w przyszłości n albo cyfrowy polsat)

- PiP jak opisany wyżej,

- duże kąty,

- brak smużenia,

- dobre kolory,

- możliwość oglądania filmów AVCHD z USB i/lub kabla sieciowego (DLNA).

Myślę, że nie są to duże wymagania ;)

W moim kineskopowym większość z tych kryteriów jest ok, ale czasy się zmieniają i potrzebuję czegoś do odtwarzania filmów HD z kamery (AVCHD), oglądania zdjęć itp.

Być może ktoś o to już się pytał, ale opcja "Szukaj" akurat w tym przypadku nie działa (PiP - słowo 3-literowe, a trzeba 4 :)).

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź(-i).

Edytowane przez hajdef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje pytanie brzmi: Czy telewizory oferowane obecnie z funkcją PiP potrafią robić coś takiego?

Jasne, te które mają dwa tunery, z kolei opisane "PiP (jeden tuner)" mogą wyświetlać jako drugi obraz tylko źródło zewnętrzne. Spójrz też dokładnie co się kryje pod nazwą, bo czasem jest to małe okienko podglądu, czasem podział ekranu na dwa itd.

PiP - Picture in Picture

PbP - Picture by Picture

PoP - Picture on Picture

PaP - Picture and Picture

PaT - Picture and Teletext

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne, te które mają dwa tunery, z kolei opisane "PiP (jeden tuner)" mogą wyświetlać jako drugi obraz tylko źródło zewnętrzne. Spójrz też dokładnie co się kryje pod nazwą, bo czasem jest to małe okienko podglądu, czasem podział ekranu na dwa itd.

PiP - Picture in Picture

PbP - Picture by Picture

PoP - Picture on Picture

PaP - Picture and Picture

PaT - Picture and Teletext

Wydaje mi się, że mój obecny TV obsługuje wszystkie te funkcje, tzn. mogę oglądać:

PiP - jeden kanał na cały ekran (16:9), drugi w rogu pomniejszony,

PbP - jeden na 3/4 ekranu (zawsze w proporcji 4:3), drugi obok pomniejszony,

PoP - tu nie jestem pewien,

PaP - dwa obok siebie identycznych rozmiarów (4:3),

PaT - jw. tylko z telegazetą.

Jednak które z obecnych telewizorów mają takie rozwiązanie? :)

Czy może producenci rezygnują z tego, bo wpływają negatywnie na odbiór reklam ;) ?...

Edytowane przez hajdef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna drobna sugestia, zakładam że kupujesz ten TV na dłużej niż dwa trzy lata. Jeśli tak to weź pod uwagę następującą kwestię:

1. Pomijając chwalebne wyjątki sygnał analogowy w kablówkach jest jaki jest i raczej nie będziesz chciał tego oglądać na płaszczaku o przekątnej ok 40 cali, tak więc dwa tunery analogowe przestają mieć w tym przypadku znaczenie.

2. Piszesz że chcesz się przesiąść na sygnał z cyfrowy z którejś platformy - w takim przypadku nie ma znaczenia co oferuje telewizor w kwestii PIP, ciebie interesuje co będzie miał do zaoferowania dekoder który kupisz lub wydzierżawisz, ale uprzedzam z góry że raczej nie jest to często występująca funkcjonalność .

3. Pozostaje jeszcze DVB-T, nie wiem czy są dostępne na rynku TV z podwójnymi tunerami DVB-T i MPEG-4 ale obawiam się że o ile nawet są to taka atrakcja słono kosztuje i musisz się zastanowić czy jest warta swojej ceny skoro i tak będziesz brał sygnał z dekodera platformy cyfrowej albo cyfrowej kablówki.

Reasumując, chyba będziesz musiał odwyknąć od takich fanaberii ;), ale z drugiej strony jeśli wyposarzysz się w przyzwoity PVR to gwarantuję ci że z nawiązka wynagrodzi ci on brak funkcjonalności o którą pytałeś.

Edytowane przez Pizzojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[...]Reasumując, chyba będziesz musiał odwyknąć od takich fanaberii :), ale z drugiej strony jeśli wyposarzysz się w przyzwoity PVR to gwarantuję ci że z nawiązka wynagrodzi ci on brak funkcjonalności o którą pytałeś.

No cóż, dzięki za wyjaśnienie...

Szkoda ;)

Trzeba będzie myśleć o tym PVR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż, dzięki za wyjaśnienie...

Szkoda :)

Trzeba będzie myśleć o tym PVR.

A to czemu ma rezygnować?? Nie wiem jaką masz kablówkę i czy jest w niej opcja cyfrowa. Ja mam UPC i mój TV świetnie sobie radzi z PiPem i PaPem itp. Na jednym okienku wówczas mam sygnal z dekodera cyfrowego przez HDMI a na drugim mam sygnal analogowy z tejże samej kablówki. Swietna sprawa jak się dziecko uprze że musi akurat ogladać bajki, a ja sport - tu nie jest wymagany głos:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kablówkę (analogową) z Multimedii i nie mam żadnego dekodera... tylko zwykły kabel koncentryczny podłączony bezpośrednio do TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam kablówkę (analogową) z Multimedii i nie mam żadnego dekodera... tylko zwykły kabel koncentryczny podłączony bezpośrednio do TV :)

To zastanów się czy ci się nie opłaca przejść na cyfrówkę, Multimedia ma coś takiego - inna kwestia czy wszedzie jest dostępna. No i podstawowa kwestia, czy podpinając dekoder cyfrowy, masz jak w UPC dostep analogowy do innych telewizorów oraz do tego samego tel.

Cyfrowe kablówki wychodzą może trochę drożej od platform w dobrych promocjach ale mają prawie wszystkie kanały (np. polsat), no i mam dostęp do TV na każdym telewizorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zastanów się czy ci się nie opłaca przejść na cyfrówkę, Multimedia ma coś takiego - inna kwestia czy wszedzie jest dostępna.

Właśnie nie mam zasięgu. ;)

Mieszkam w małym mieście.

No i podstawowa kwestia, czy podpinając dekoder cyfrowy, masz jak w UPC dostep analogowy do innych telewizorów oraz do tego samego tel.

No tego to się prędko nie dowiem, chyba że bym się przeprowadził.

:)

Edytowane przez hajdef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...