Skocz do zawartości
marasik

denon bt2500 vs panasonic bd80

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie poniewaz chce kupic blu ray i sie zastanawiam od dluzszego czasu co wybrac

a mam dwa modele denon i panasonic i nie wiem co wybrac. roznia cene ale to mozna przeskoczyc jak bedzie wart

pozostalem elementy kina domowego to amplituenr 2309 i glosnikie ktore juz posiadam diamond 8.4

chcialbym kupic sprzet zeby posuzyl mi min 5 lat na bardzo wysokim poziomie

wiem mozna sie doczepic do glosnikow ale nie jestem audiofilem i wole np kupic plazme pionieera

sprzet ma sluzyc do kina domowego i troche muzyki pop

denona test znam ale ma jeszcze panasonica i nie wiem co potrafi

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego denona nie warto brac /w tej cenie/ Jego realna wartosc to max 1500zl

Panasonic... :angry: cóż - wystarczy rzucić okiem

Poczekaj 2-3 mies na nowe modele Pioneera i Denona. Oto moja rada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobor twoje stwierdzenie w stylu "Panasonic... cóż - wystarczy rzucić okiem" jest nieporozumieniem". Jeżeli podnosisz takie zarzuty to udowodnij a nie szkaluj bez argumentów.

Po wyglądzie to można i głupka uznać za cos lepszego niż geniusza. Nie odnoszę (imputuję) to w części użytego określenia "głupka" w żaden sposób do Ciebie lub do kogokolwiek innego, a tym, aby to było jednoznacznie zrozumiałe nie tylko dla Ciebie ale dla wszystkich, którzy będą czytac ten post, że w żaden sposób nie uwłaczam Tobie.

Faktycznie jestem od kilku dni posiadaczem panasa DMP BD 80 i sobie go chwalę. Ponieważ posiadam liczną kolekcje filmu sf narywanych na DVD w HQ, to po "puszczeniu" ich przez panasa nabierają one nowej jakości w porównaniu do jakości ich odtwarzania na nagrywarce Philips DVDR359H ustawionej do odtwaraznia w trybie 1080p - telewizor KDL 40Z4500. Jeżeli "chodzi" o dtwarzanie płyt blu ray to wszystkie odtwarazacze w tej materii nie wiele od siebie odbiegają. Tor audio to inna sprawa - co zreszta Sam podnosisz, im wyższa cena to lepszy tor. Ja nie jestm audiofilem, to na chwilę obecną formuła panasa 80 mnie wystarcza. Fakt, iż "noszę" się docelowo na zakup ampli, ale mam obecnie blokadę ze strony "finansowego nadzorcy domowego". Żeby nie było niedomówień, to uważam Ciebie za zwolennika SONY, którym de facto jestem także, o czym świadczy telewizor, ale żeby płacić za SONY BD S 5000 prawie tyle samo forsy co jego oznaczenie cyfrowe to przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ależ ja nikogo nie namawiam w tym poście na SONY - przeciwnie - proponuję przecież Pioneera lub Denona z nowej serii !

Co do Panasonica. Cyfrowy tor ma wprawdzie znakomity ale za jakość wykonania ma u mnie pałę. Piszę to wprost i bez ogródek - może to niegrzeczne, może zbyt bezposrednie- ale jestem przedstawicielem tzw starej szkoły która wychowała się na "trochę" lepiej wykonanej elektronice. Mam skalę porównawczą wobec tego co kupowałem 20 lat temu- a co kupuję dziś...

W zyciu nie wydam /i nie zaproponuję tego komuś innemu/ ponad 1000zł na coś co wygląda jak Manta za złotych 200 - sorry !

To my - klienci - stymulujemy popyt i w naturalny sposob legitymizujemy naszymi wyborami to co jest nam aktualnie oferowane. Jesli producent widzi że moze bezkarnie ciąć koszty oferując przy tym SYSTEMATYCZNIE coraz gorszy wygląd, prostotę wykonania, kulawą ergonomię etc -wychodząc z załozenia że ludzie i tak to "łykną" - będzie to robił do upadłego. Na tym polega dzisiaj biznes. Dla lepszego zobrazowania tego o czym piszę odsyłam do katalogów RTV sprzed 10 lat - porównaj wyglad ówczesnych odtwarzaczy DVD z "wtedy" z bluray'ami "z dzis" Wtedy zrozumiesz o co mi chodzi. Możesz nawet posłuzyc się katalogami Panasonica na którego uwazasz ze jestem wyczulony - błędnie zresztą. Odtwarzacz DVD firmy Panasonic - pierwszy który kupiłem 11 lat temu /DVD A-150/ służy wiernie i bezawaryjnie po dziś dzień w mojej rodzinie

Dlatego tandecie /wybacz szczerość/ mówie stanowcze i głośne NIE - przy całym szacunku do Twojego zadowolenia z dokonanego zakupu. Chciałbym kiedyś dozyć czasów w których nie będe musiał wydawać małej fortuny na w miarę solidnie wykonany klocek - a takie czasy mamy obecnie.

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tego denona nie warto brac /w tej cenie/ Jego realna wartosc to max 1500zl

Panasonic... :) cóż - wystarczy rzucić okiem

Poczekaj 2-3 mies na nowe modele Pioneera i Denona. Oto moja rada

Będzie nowy transport od Denona? To byłaby rewelacja - na to czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedą 2 playery - tanszy i drozszy

Oba plasują się pomiedzy modelami 1800 a 3800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

mam pytanie poniewaz chce kupic blu ray i sie zastanawiam od dluzszego czasu co wybrac

a mam dwa modele denon i panasonic i nie wiem co wybrac. roznia cene ale to mozna przeskoczyc jak bedzie wart

pozostalem elementy kina domowego to amplituenr 2309 i glosnikie ktore juz posiadam diamond 8.4

chcialbym kupic sprzet zeby posuzyl mi min 5 lat na bardzo wysokim poziomie

wiem mozna sie doczepic do glosnikow ale nie jestem audiofilem i wole np kupic plazme pionieera

sprzet ma sluzyc do kina domowego i troche muzyki pop

denona test znam ale ma jeszcze panasonica i nie wiem co potrafi

pozdrawiam

Powinienes wziac pod uwage, ze kolega MOBOR jest znanym wielbicielem Denona na forum :lol:.

Jak dla mnie wytwory Denona to w ostatnich latach porazka, nie wytrzymuje konkurencji jakosciowej i technologicznej, wygrywa tylko wyscig kto wyprodukuje cos drozej.

Tor video w Panasonicu jest bardzo dobry. Nie chce sie tutaj rozpisywac o roznicach, bo kogo w zasadzie jeszcze interesuje Denon ? :D . Nawet w czasopismach wspominaja tylko o ich wytworach powyzej 5000 euro jako ciekawostkach. Onkyo po prostu zabilo Denona, Marantza, Nad-a, Arcam-a, NAD-a i 10 innych firm.

A do Twojego sprzetu i zamierzen najbardziej pasuje LG, Philips, Panasonic i Samsung. Za Denona przeplacisz nic nie otrzymujac w zamian, raczej tracac (np. na funkcjonalnosci). Wez najlepiej kilka czasopism (What HIFI itp) wybierz przedzial cenowy i zobacz co jest na topie. Oni najczesciej maja racje (po wyciagnieciu sredniej z kilku opinii).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinienes wziac pod uwage, ze kolega MOBOR jest znanym wielbicielem Denona na forum :dobani:.

Jak dla mnie wytwory Denona to w ostatnich latach porazka, nie wytrzymuje konkurencji jakosciowej i technologicznej, wygrywa tylko wyscig kto wyprodukuje cos drozej.

Tor video w Panasonicu jest bardzo dobry. Nie chce sie tutaj rozpisywac o roznicach, bo kogo w zasadzie jeszcze interesuje Denon ? ;) . Nawet w czasopismach wspominaja tylko o ich wytworach powyzej 5000 euro jako ciekawostkach. Onkyo po prostu zabilo Denona, Marantza, Nad-a, Arcam-a, NAD-a i 10 innych firm.

A do Twojego sprzetu i zamierzen najbardziej pasuje LG, Philips, Panasonic i Samsung. Za Denona przeplacisz nic nie otrzymujac w zamian, raczej tracac (np. na funkcjonalnosci). Wez najlepiej kilka czasopism (What HIFI itp) wybierz przedzial cenowy i zobacz co jest na topie. Oni najczesciej maja racje (po wyciagnieciu sredniej z kilku opinii).

Pozdrawiam

Nie wiem skad bierzesz informacje na temat moich preferencji ale zapewniam że są one zgoła odmienne. Nie jestem zadnym wielbicielem wyłacznie dla emblematu !

Dowód ? Jak dotad nie miałem zadnego odtwarzacza BD marki Denon, niedawno playery Sony zmieniłem na 2 Pioneery ale ostał mi się amp denona - PODOBA mi się jego brzmienie i logika menu tego urządznia a nie wyłącznie emblemat na froncie kasty Tak wiec bądż łaskaw nie wypowiadać się na mój temat jeśli masz wypisywać podobne bzdury.

Mam jeszcze- ze starych czasów - dvd denona - swego czasu była to czołówka w swojej klasie cenowej - służy do dziś i złego słowa o nim nie powiem. Nie mam powodu do tego by będąc uzytkownikeim tej klasy sprzętu "chodzić ze wstydu kanałami" tylko dlatego że masz jakies uprzedzenia do tej marki- raczej jest na odwrót - zapewniam

Odnosząc się z kolei do zabijania przez jedną markę innych marek -/śmierdzi na kilometr fanboystwem!/ pamiętaj kolego że to Twoje Onkyo wypusciło nie tak dawno /podobnie jak Denon i Marantz/ niesławnego niebieskiego "klona", odpowiednika Denona 1800, Funaja ileś tam i innych.... poza tym - jakoś nie widać by mieli w ofercie sensowne odtwarzacze z niebieskim oczkiem a już na pewno- w rozsądnych cenach vide Pioneer czy ostatnio także Philips... Wiec kto tu kogo zabija ?

Jeżeli juz tak bardzo nie lubisz Denona - to z przekory czystej powiem Ci w zaufaniu że oferta Denona na europę - w kwestii amplitunerów- jest dość mocno ograniczona w klasie HE... Popatrz sobie na katalog amerykanski i poczytaj trochę na temat tych urządzeń...a pożniej pisz głupoty o mordowaniu Denona, Arcama i innych przez Onkyo

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem skad bierzesz informacje na temat moich preferencji ale zapewniam że są one zgoła odmienne. Nie jestem zadnym wielbicielem wyłacznie dla emblematu !

Dowód ? Jak dotad nie miałem zadnego odtwarzacza BD marki Denon, niedawno playery Sony zmieniłem na 2 Pioneery ale ostał mi się amp denona - PODOBA mi się jego brzmienie i logika menu tego urządznia a nie wyłącznie emblemat na froncie kasty Tak wiec bądż łaskaw nie wypowiadać się na mój temat jeśli masz wypisywać podobne bzdury.

Mam jeszcze- ze starych czasów - dvd denona - swego czasu była to czołówka w swojej klasie cenowej - służy do dziś i złego słowa o nim nie powiem. Nie mam powodu do tego by będąc uzytkownikeim tej klasy sprzętu "chodzić ze wstydu kanałami" tylko dlatego że masz jakies uprzedzenia do tej marki- raczej jest na odwrót - zapewniam

Odnosząc się z kolei do zabijania przez jedną markę innych marek -/śmierdzi na kilometr fanboystwem!/ pamiętaj kolego że to Twoje Onkyo wypusciło nie tak dawno /podobnie jak Denon i Marantz/ niesławnego niebieskiego "klona", odpowiednika Denona 1800, Funaja ileś tam i innych.... poza tym - jakoś nie widać by mieli w ofercie sensowne odtwarzacze z niebieskim oczkiem a już na pewno- w rozsądnych cenach vide Pioneer czy ostatnio także Philips... Wiec kto tu kogo zabija ?

Jeżeli juz tak bardzo nie lubisz Denona - to z przekory czystej powiem Ci w zaufaniu że oferta Denona na europę - w kwestii amplitunerów- jest dość mocno ograniczona w klasie HE... Popatrz sobie na katalog amerykanski i poczytaj trochę na temat tych urządzeń...a pożniej pisz głupoty o mordowaniu Denona, Arcama i innych przez Onkyo

Chyba zle odczytales moje intencje:

1. troche luzu, zazartowac o preferencjach nie mozna ? :D gdybym napisal ze ulubiona marka to Manta to moze warto by sie oburzac.

2. nie mam uprzedzen do tej marki, wrecz przeciwnie bardzo ja cenilem i cenie tych co ja cenia itd...

3: zyjemy i kupujemy (glownie) w Europie, a tutaj Denon ma malo do zaproponowania. Gdy pisze o zabijaniu marki mam na mysli ekonomie: pierwszy BR Denon (nr 2010) wedlug popularnosci w Szwecji jest na 37 miejscu ! (2 sztuki Marantza w pierwszej 20-sce, z czego 7004 na 9 miejscu, czyli nie tylko najtansze sa popularne). W amplitunerach Denon 1910 jest na 25 miejscu, reszta poza trzydziestka. Marantz 6004 jest na trzecim miejscu, jeszcze 2 Marantz-e w pierwszej 20-sce.

4. Jesli skrot myslowy "zabijanie marki", jest nie na miejscu to napisze, ze Denon prawdopodobnie ponosi potezne straty finansowe spowodowane przez prezny rozwoj innych marek i ich odwazna polityke cenowa - lepiej ? :(

5. Nie jestem zwolennikiem Onkyo, moja irytacja Denonem wynika wlasnie z tego ze chcialem cos kupic ich firmy, ale proponuja produkty 2 razy drozsze niz Onkyo przy podobnych parametrach. Szukalem innych znanych marek (np. ARCAM, fajny zestaw P777 plus AV 888, ktory nie wchodzi do sklepow od kwietnia) ale albo nie wypuszczaja ampli z dekoderami dzwieku HD albo zabija cenami.

Wiec nie pisz prosze ze pisze glupoty, bo to prowokuje do glupich i nudnych dyskusji na forum. Staram sie pisac rzeczowo, nie mam i pewnie nie bede mial Onkyo, ale z przyjemnoscia patrze na rozwoj firmy a nie na odcinanie kuponow od slawy. Ale jesli to sa glupoty, to gratuluje rozeznania....

Pozdrawiam

PS. Pisalem o Marantz bo to podobne firmy, a nie ze jestem jej jakims wielkim zwolennikiem.

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marantz i Denon to obecnie jedna kompania - tylko marki są dwie

Większość działów jest wspólna. Tak poza tym - wiekszosc elektroniki poleciała na pysk pod wzgledem jakosci wykonania - a już szczegolnie dotyczy to sony i panasonica który na własne życzenie zarżnął sam technicsa... Idź kup dzisiaj wieże sony z serii ES.... zapomnij

Mają w ofercie jeden amplituner i nieludzko drogi odtwarzacz bluray o dość przecietnych /w mojej opinii/ możliwosciach /brak sacd, dvd-a, mkv/ -

Denon ma o wiele ciekawszą ofertę - tak w kinie jak i w stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku wybralem firme Denon, zeby uzupelnic zestaw o stereo (podlaczony do amplitunera, koledzy na forum maja tak podlaczonego np. Krell-a), ale do wysterowania mam "trudne" kolumny i potrzebuje wzmaka o mocy od 150 W na kanal w gore.

Zwykle zalatwia sie to koncowkami mocy, wiec potrzebuje przedwzmacniacz stereo, ale Denon nie ma ZADNEGO :rolleyes: przedwzmacniacza stereo do zaoferowania w Europie (inne firmy maja: Marantz 3 modele, drogie i podobno slabie, ale sa, Hegel ma 2, Lyngdorf 2, Musical Fidelity 4, Naim 8 !, Nuforce 3, Rotel 7 ! :D TAG McLaren 3, Vincent 8 ! ) Wiekszosc przedwzmakow ponizej 2-3 tys. euro.

No to w takim razie potrzebuje wzmacniacz zintegrowany ale Denon nie ma ZADNEGO :) o mocy od 150 W wzwyz, najwiekszy jaki znalazlem, numer 2010 produkuje cale 80 W na kanal (dla 8 omow). Harman Kardon 990 ma 150 W (przy ich sposobie mierzenia, inna firma podalaby ze ma 200 W) i kosztuje 1400 euro. Marantz nie ma zintegrowanych wzmacniaczy stereo o tej mocy ale ma przedwzmaki i koncowki mocy. Wzmacniacze stereo o mocy powyzej 150 W ma: Bladelius, Cayn, GamuT, HK, Hegel, Krell, Lyngdorf, McIntosh, Musical Fidelity (moj ulubiony), NAD i oczywiscie Onkyo. Ceny od 2 do 20 tys. euro.

Ja wybiore pewnie Musical Fidelity, bo to zacne i stosunkowo tanie wzmacniacze o wielkim zapasie mocy i wspanialym brzmieniu. Ale przyznaj:

Denon nie ma zadnego przedwzmacnicza ani wzmacniacza wiekszej mocy stereo ! - moim zdaniem cos zlego dzieje sie z ta firma. A dowodem, ze ja cenie/cenilem jest ze od niej zaczalem moje poszukiwania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

onkyo w latach 90tych i 80tych nie zrobili nic poczciwego nigdy nie potrafili zrobic dobrej integry

a w 2000? ich olśniło? bzdura

pozniej watki o psujacych sie ampli tak zachwalanych 805 czy 905 :rolleyes: smiac mi sie chce

denon tez spadl na psy chociaz tak szczerze mieli w latach 90tych pare dobrych koncowek i pre i rewelacyjne cd

powtarzam PARE tak pozatym wzmaki kiepskie zmulone chyba ze ciekawy egzemplarz z lat 80tych pma777

marantz dzisiaj to wierna kopia denona a denon dzisiaj to totalna kicha

w swiecie audio pozostaje chyba juz tylko ACCUPHASE NAD CZY ROTEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...