Skocz do zawartości
Dziq

NMT Egreat

Rekomendowane odpowiedzi

Hej powiedzcie mi czy można jakoś w pełni w produktach egreat uruchomić obsługę NTFS (zapis / odczyt) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można , w CSI juz jest odpowiedni program/nakladka do wgrania.Tyle ,że predkosc zapisu oszalamiajaca podobno nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn? jakieś szczegóły? Bo mam dysk 1TB w 70% zapełniony i nie chcę ryzykować utraty tych danych poprzez format do ext2 lub ext3 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły są takie ,że dysk podłączany zewnętrzny (przez USB) moze być w NTFS , do uruchomienia nakladki ( w wiec z zainstalowanymi aplikacjami NMT itp) ciagle wewnetrzny dysk musi byc sformatowany przez urzadzenie ( a wiec ext2/3). Wiec jesli chcesz dysk z NTFSem wkladac do srodka to to sie nie uda.(znaczy uda sie wlozenie a pozniej z niego odczytywanie),ale nie odblokowanie zapisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak np mówię o modelu M34, to mam tylko możliwość podpięcia dysku z zewnątrz. Do końca nie rozumiem jakie możliwości da mi dysk w partycjach ext2/3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg strony Egreata M34 ma SATA wyprowadzone na zewnątrz... I chyba to jest traktowane jako wewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale ponawiam pytanie jakie tak naprawdę możliwości dają mi dyski z pełnym zapisem jak ext2/3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wewnętrzny dysk sformatowany przez urządzenie w ext3 daje mozliwosc uruchomienia aplikacji NMT ( takich jak serwery FTP ,Samba , media serwer ,torrenty itp). Po prostu zaklada na nim jakby partycję systemową i z niej uruchamia te programy do obslugi tych serwerow. Nie uruchomisz bezposrednio wtyczki do obslugi ntfsu bez zainstalowania jej wlasnie na tej partycji. (wlasciwie to moze i uruchomisz , ale trzebaby to bylo robic za kazdym razem po restarcie z zewnetrznego zródla).

Oprocz tego zewnetrzny dysk np podlaczany przez USB sformatowany w ext2/3 ma taką przewagę ,że mozna na nim zapisywac pliki wieksze od 4GB (tej mozliwosci nie ma FAT32). No a NTFS standardowo wogole nie ma mozliwosci zapisu...

Edytowane przez mig25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To w moim przypadku to chyba mnie zniechęca do zakupu, bo nie przerobie specjalnie partycji na w 90% dysku. Przykre, że nie mając tych partycji tracę takie możliwości... chyba jednak wrócę do pomysłu WD tv po update, za 400zł mogę się pogodzić z brakiem dźwięku HD i w podstawie funkcji LAN.

W sumie czego mógłbym oczekiwać od takiego Egreat'a lub Popcorna....

- możliwość oglądania wszystkiego co się da z mojego dysku USB (filmy hd, xvid, divx, rmvb, mov, mov hd, i cała reszta)

- możliwość wgrania do pamięci urządzenia jakiegoś jukeboxa w stylu tych z XBMC

- możliwość łatwego ustawiania muzyki i słuchania

- jakieś łatwe i przyjemne przeglądanie zdjęć

i kilka innych drobnych

Co mi nie potrzebne:

- żadne youtube itp - to mam w laptopie

- torrent itp poco mam od tego lapciaka

- funkcji dostępu do sieci potrzebował bym w sumie tylko w kilku przypadkach

Niewiem czy do moich wymagań poprostu WD tv nie będzie wystarczający

-

Edytowane przez Dziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jukeboxa nie wgrasz bez dysku wewnetrznego. Reszta jak najbardziej bez dysku sie da (choc sluchanie muzyki czy przegladanie zdjec do latwych nie nalezy w porownaniu z PS3 - ktore pod tym wzgledem bije na glowe wszystko )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...