Skocz do zawartości
k@li111

XBMC na CF<>IDE

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś z Was udało się zainstalować XBMClive na karcie CF podłączonej przez przejściówkę CF<>IDE.

Mi coś nie wychodzi, bios kartę wykrywa, po wybraniu instalacji xbmc wyświetla że brak "napędu".

Karta Pretec 4GB 233x, pł.gł BIOSTAR TF7050-M2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem może być sama przejściówka lub ustawienia w BIOS-ie. Ja mam przejściówkę CF-SATA i po podłączeniu system widzi kartę jako kolejny dysk twardy a nie napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przejściówka raczej nie bo poprzez nią już instalowałem np. GeexBoxa tylko że na innej karcie (32MB).

Mi kartę też widzi w biosie, po wybraniu instalacji wyświetla takie coś:

checking device /dev/sda

checking device /dev/sdb ..... sdg

No drives detected, connect a disk and press return

Czyli wychodzi że bios wykrywa a XBMC nie, może pokombinuje z tymi ustawieniami w biosie

Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udało się :)

Zmieniłem w biosie "IDE DMA transfer access" z enabled na disabled

Fdiskiem z płyty win. ME usunąłem i ponownie założyłem partycje nast. sformatowałem (nie wiem, czy miało to jakieś znaczenie)

i jaka fajna cisza, nie ma hdd, wiatraczki na procku i w zasilaczu LEDWO słyszalne... (na procku jeszcze spowolnię)

Tylko że ... XBMC uruchamia mi się 3m 40s, porażka....

I jeszcze uruchamia mi się tak jak z CD czyli wyskakuje menu z wyborem k. graficznej lub instalacji, prawdopodobnie dlatego że zainstalowałem jako wymienny, jako stały nie mogłem wybrać bo chyba mam za małą kartę (4GB).

edit

Hmm, z tego co rozumiem to w biosie wyłączyłem tryb DMA a w/g tego opisu z elektrody, praca karty w trybie PIO jest strasznie powolna, karta Pretec X233 podobno obsługuje DMA, czyżbym miał jakąś podróbkę? W biosie wyświetla mi nazwę karty CF 03082008

Edytowane przez k@li111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...