Skocz do zawartości
(((misiek)))

SAMSUNG BD-P1400 i glosniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dluzszego czasu posiadam odtwarzacz blu ray SAMSUNG BD-P1400.

Teraz chcialbym zainwestowac w jakies glosniki, ale kompletnie sie na tym nie znam.

Moglbym tez ewentualnie dokupic amplituner.Glosniki chcialbym podlaczyc pod ten odtwarzacz,ale nie wiem jakie wybrac.

Moj budzet to okolo 1000zl.Jakie glosniki mi polecacie?Chodzi mi o glosniki na ktorych moglbym osiagnac jak najlepszy dzwiek w tym przedziale cenowym.Dodam ze mam LCD Toshibe XV550.Mozliwe jest podlaczenie glosnikow 7.1 pod ten odtwarzacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analogowo oczywiscie nie bo jest tylko 5 wyjsc. Cyfrowo - jak bedziesz mial ampli z wyjsciem na 7 glosnikow to jak najbardziej. Za 1000 mozesz kupic same glosniki np Quadral Quintass a pozniej za 1600 jakis amplitunerek Denon czy Onkyo i mozna dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym podlaczyl te same glosniki analogowo ,a pozniej cyfrowo np.przez optical lub coaxial to czy bedzie roznica w jakosci przekazu?Chodzi mi o roznice pomiedzy sygnalem analogowym a cyfrowym.Pytam dlatego ,poniewaz nie wszystkie glosniki maja wejscia cyfrowe.Jezeli bylaby roznica ,to wybralbym te glosniki z wejsciem optycznym lub coaxialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam na mysli glosnikow komputerowych, tylko te ,ktore zamierzam dopiero kupic pod odtwarzacz blu ray.

głośniki podłaczamy zawsze do wzmacniacza lub amplitunera kablem sygnałowym,dzwięk,obraz z odtwarzacza zależy jaki kupisz ampli ( z dekoderami HD lub nie) kablem HDMI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna podlaczyc bezposrednio glosnikow do odtwarzacza blu ray?

Musze do tego kupic ampiltuner?

Dodam ze odtwarzacz polaczony mam z lcd przez kabel hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mozna podlaczyc bezposrednio glosnikow do odtwarzacza blu ray?

niestety,nie można...

Musze do tego kupic ampiltuner?

tak lub wzmacniacz...

Dodam ze odtwarzacz polaczony mam z lcd przez kabel hdmi.

zapewniam Cię,że jak usłyszysz dzwięk w pełnej oprawie HD zapomnisz o wydanych pieniądzach na kolumny,okablowanie,amplituner,poezja...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mozna podlaczyc bezposrednio glosnikow do odtwarzacza blu ray?

Musze do tego kupic ampiltuner?

Nie można, bo głośniki zazwyczaj są pasywne, tzn. potrzebują energii elektrycznej o dużej mocy żeby membrany zostały wzbudzone i zabrzmiały dźwiękiem.

Wyjścia z odtwarzaczy dvd czy blu-ray nie są wzmacniane i służą jedynie do przesłania dźwięku do wzmacniacza.

Oczywiście istnieją głośniki aktywne, ale oprócz głośniczków "komputerowych" to głośniki aktywne to jest segment bardzo drogich produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To w takim razie postaram sie kupic glosniki z ampiltunerem.Ale maksymalnie moge wydac na to 1500zl.

Czy za taka cene moge kupic w miare nienajgorszy sprzet?

Ale jak bedzie wygladala kwestia poleczenia tego?

Przypuszczam ze:glosniki do amplitunera,amplituner do samsunga BD P1400(tylko jakim przewodem?),samsung BD P1400 do LCD(podpiety mam przez hdmi).

Czy glosniki podpiete przez optical daja lepszy dzwiek niz w przypadku polaczenia analogowego?

Edytowane przez (((misiek)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz usłyszeć "pełny bukiet dźwięku" HD tj. 7.1 musisz niestety zrezygnować z pomysłu łączenia zestawu kablem coax lub optic (zapuszczają jedynie dźwięk 5.1 - zresztą, jak dokupisz wzmacniacz, będziesz miał szczegółową specyfikację). Rzeczywiście pozostaje możliwość puszczenia dźwięku analogiem, ale tu znowu zonk - samsung 1400 ma wyjście analog 5.1. W tym konkretnym wypadku pozostaje HDMI. Wyjście HDMI z BR do amplitunera, amplituner po HDMI z LCD.

Kwota, o której napisałeś wydaje się jednak nierealna. Do zakupu takiego zestawu (zestaw głośników 7.1 z amplitunerem, który to obsłuży).

Ostatnio widziałem ofertę jednego ze sklepów internetowych wzmacniacza Yamaha (z dekoderami dźwięku HD - poniżej 1000 zł). Następny w kolejce to Sony STR-DG 820 (sam taki posiadam) - cena około 1200 zł. W tej sytuacji na zestaw głośników pozostaje 500-600 zł. Czarno to widzę. :) Jednak jest pewien "patent". Kup ampli i zestaw "frontowy" głośników, takiej firmy, który później sobie będziesz mógł rozbudować, dokupując kolejne elementy.

Pamiętaj jednak, że sercem całego zestawu zawsze będzie amplituner. Może warto jednak szarpnąć się na coś poważniejszego, a potem pokombinować z głośnikami. Wiem coś o tym. Chciałem, żeby wszystko zagrało jednego dnia i z zestawu głośników nie całkiem się dziś cieszę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy duza jest roznica pomiedzy glosnikami 5.1 a 7.1?Mam tylko 2 filmy na blu ray i tam nawet nie ma dzwieku w systemie 7.1.Dlatego zastanawiam sie czy warto doplacac na te 2 dodatkowe glosniki.

Chyba cie poslucham "wieslawef" i zainwestuje troszke wiecej.Za amplituner 1000 i podobnie za glosniki.

"Wyjście HDMI z BR do amplitunera, amplituner po HDMI z LCD"-to znaczy ze nie musze podlaczac odtwarzacza blu ray bezposrednio do LCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku odpuściłbym sobie 7.1. Lepiej mieć jako tako brzmiące 5.1 niż marne 7.1. Szczerze mówiąc za kasę, ktorą masz do wydania nie ma nic sensownego. Nie wiem nawet czy np. Logitech 5500 nie bedzie jedynym wyjściem - aczkolwiek nierozwojowym. Na przyszłość - zestaw audio jest równie ważne jak dobry TV. Przyzwoity zestaw glośnikow 5.1 do dźwięku HD to co najmniej 7000-10000PLN. Do tego amplituner minimum 2000-3000PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Istotnie płyt BR z dźwiękiem w systemie 7.1 jak na lekarstwo. Czy różnica duża? Mam zestaw 5.1 w domu, a w garażu dwa głośniki Technicsa czekają w pogotowiu. Nie podłączam ich, bo tak szczerze, nie mam czego na stałe zapuścić. Natomiast wielu kolegów z forum ma już za sobą odsłuch w "pełnym bukiecie" audio HD i byli zachwyceni.

Osobiście staram się unikać dedykowanych stanowisk odsłuchowych w celu prezentacji produktów. Nad takim stanowiskiem pracuje masa ludzi odpowiednio przygotowanych i wyposażonych w dodatkowy sprzęt, o którym w warunkach domowych, nawet nam się nie śniło. Kierowany takimi odczuciami w domu, gdzie okładzina ścian, podłóg, ustawienie mebli, powierzchnia okien wpływa na jakość dźwięku, można się rozczarować. Jednak wielu ludzi korzysta z możliwości odsłuchu i na tej podstawie dokonuje wyboru głośników i amplitunerów. Bo oczywistym jest, że te same zestawy głośników brzmią różnie na różnych wzmacniaczach. Zatem możesz skorzystać także z tej możliwości i weekend spędzić w centrach audio.

PS.Co do łączności BR z LCD via amplituner. Nie tylko, że nie musisz łączyć BR z LCD bezpośrednio, ale w przypadku posiadania amplitunera, jest to wykluczone, no chyba, że chcesz zniszczyć całą ideę. :)

Edytowane przez wieslawef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam juz chyba ostatnie pytanie.Czy do amplitunera posiadajacego kanaly 7.1 mozna podlaczyc np.glosniki 5.0,5.1 lub 6.1?Po przegladnieciu kilku strony wydaje mi sie ze w miare dobrym wyborem bylyby glosniki Quadral Quintas 5.0(okolo 1200zl),tylko nie wiem czy mozna pozniej dokupic do nich kolejne:

http://allegro.pl/item634282564_quadral_qu...n_warszawa.html

Co do amplitunera to wybralbym najtanszy ktory posiada dekodery dzwieku HD,w gre wchodza marki:denon,yamaha,onkyo lub ewentualnie pioneer(cena najtanszego z dekoderami dzwieku hd to okolo 1700zl)

EDIT:wlasnie wpadlo mi do glowy jeszcze jedno pytanie.Czy aby uslyszec dzwiek w systemie HD,amplituner musi posiadac dekodery dzwieku HD?Przeciez odtwarzacz blu ray to posiada.

Znalazlem taki oto amplituner: Onkyo TX-SR605,co sadzicie o nim?

Edytowane przez (((misiek)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd odpowiedź zamieściłem powyżej proponując zakup na początek samych frontów. W menu amplitunera wybierasz opcje taką, aby obciążone były tylko te kanały, do których podpięte są głośniki.

Na propozycję Onkyo 605 powtórzę znów swoją wypowiedź (jaka skromność - cytowanie samego siebie :)) - amplituner to "serce" systemu. Im lepszej jakości i wyższej specyfikacji tym dłużej będziesz się cieszył. Onkyo 650 to jak serce po zawale, jeszcze pika, ale reanimacja w każdej chwili konieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazlem taki oto amplituner: Onkyo TX-SR605,co sadzicie o nim?

No to jest jedna z lepszych zabawek na rynku w dolnym przedziale cenowym, ale za sam ampli zapłacisz 1500zł. Do tego jeszcze głośniki za mniej więcej tyle samo. Te Quadral Quintas to pewnie dobry wybór. Poniżej 3000 będzie ciężko kupić rozsądny zestaw ampli+glosniki.

Co do 7.1 to jak bardzo chcesz to przygotuj sobie okablowanie pod 7.1, ale skup się na razie na 5.1, bo po pierwsze tytułów jak na lekarstwo a po drugie to jest troszkę taki bajerek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znalazlem 2 lepsze amplitunery.Jeden z nich mam zamiar kupic,tylko ktory wybrac?

1.Yamaha RX-V663

2.Onkyo TX-SR606

Linki do obydwoch:

http://allegro.pl/item636122270_yamaha_rx_...salon_lodz.html

http://allegro.pl/item638328260_onkyo_tx_s...cz_srebrny.html

EDIT:Zdecydowalem sie juz na zakup ampiltunera Yamaha RX-V663 i glosnikow Quadral Quintas 5.0.Pozniej dokupie jeszcze do zestawu subwoofer tej samej firmy.

Koszt calosci to okolo 3150 zl razem z wysylka.Mysle ze to w miare najlepszy sprzet za ta cene.

Edytowane przez (((misiek)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odnieść się do wielokrotnie poruszanej tu (i moim zdaniem mylonej) kwestii "audio HD"...

Piszecie zdania typu "mój znajomy ma 7.1 i teraz cieszy się pełnią audio HD".

Otóż podstawową cechą "audio HD" NIE JEST sprawa czy mamy do czynienia z 2.1, 5.1, 7.1.. what ever... tylko to, że materiał audio jest przygotowany praktycznie BEZSTRATNIE!!!

Trochę historii...

1. Dolby Digital dawał nam strumień audio dość mocno skompresowany (patrz spore straty w paśmie przenoszenia)

2. DTS był już trochę mniej "zdeptany" (mniejsze straty niż DD)

3. audio HD (tj Dolby True-HD, DTS-HD) - nieskompresowany lub w bardzo małym stopniu skompresowany strumień audio.

Ot i cała prawnda o audio HD :-)

Wracając do dylematów 5.1 vs 7.1 - moim znaniem oczywiście bardziej realistycznie brzmi 7.1 ale:

1. jak juz pisaliście mało materiałow przygotowanych w tym formacie

2. aby odczuć korzyści z odsłuchu 7.1 MUSIMY stworzyć idealne warunki pomieszczenia - nie sądzę aby w niezbyt dużym salonie, który nie jest pomieszczeniem dedykowanym JEDYNIE na kino domowe, w którym dźwięk odbijałby się od kwiatków, mebli, gołych ścian tudzież był tłumiony w bliżej nieokreślonych miękkościach innych elementów wystroju : -) usłyszałbyś różnicę między 5.1 a 7.1. To tak jak w standardzie STEREO ważna jest tzw. "baza" - głośniki musza być w rozsądnej odległości od siebie i ustawione pod odpowiednim kątem bez żadnych przeszkód stojących między nimi a słuchaczem. Jeśli pomieszczenie jest małe lub nie ma odpowiedniej akustyki to i 13.1 kanałów nic nie pomoże :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...