Skocz do zawartości
Dziq

dźwięk po LPCM w grach na ps3

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Mam pewien problem i pytanie zarazem. Mam PS3 podłączone do Denona AVR-2809 po HDMI, dźwięk mam ustawiony na LPCM by móc się cieszyć dobrociami dźwięku HD na BD. Teraz tak samo z dźwiękiem mam w grach, czyli całą robotę robi ps3 a na amplitunerze mam tylko napis MULTI CH IN. To mi nie przeszkadza a martwi mnie jedno jak mam grę która ma ścieżki i w DD 5.1 i w DTS to z tego co wiem zawsze po LPCM idzie DD 5.1 choć mógłby DTS, tak miałem np w Fifie 09 i innych grach od EA np. pewnie w wielu innych pozycjach na rynku. Co zrobić by konsola wysyłała dźwięk w DTS, lub inny z który sobie zażyczę do mojego amplitunera a nie dostawać jeden z możliwych bez żadnej możliwości wyboru z poziomu gry? Ale są też takie gry, których dźwięku konsola w ogóle nie dekoduje tylko wysyła w postaci bitstream do amplitunera, ostatnią taką grą jest Resident Evil 5. Czy da się jakoś ustawić by z poziomu gier dźwięk by np dekodowany przez amplituner albo przez konsolę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam ten problem i tez mam denonka :rolleyes: w konsoli mam ustawione na bitstream i zawsze w ampli jest na wyświetlaczu pokazane Multi Ch In... wkurzające,chcialbym aby ampli dekodował,ale PS3 w tej chwili sobie z tym nie radzi,może po setnej kolejnej próbie uda się fachowcom z sony coś zmienić w temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz konsola może wysłać sygnał i amplituner może go zdekodować, ten problem jest tylko przy nieskompresowanej ścieżce w bitstream jeżeli chodzi o skompresowaną ścieżkę to ps3 może to tylko problem jest w tym, że nie daje nam pełnej kontroli z jakim dźwiękiem i w jakiej jego postaci ma konkretna gra działać. Są tylko główne ustawienia a nie ma ustawień np dla filmów i dla gier osobno. Dlatego bez kombinowania chcę włączyć fife 09 i cieszyć się DTSem a zaraz po tym włączyć Quantum o Solace na BD i cieszyć się DTS-HD HR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz konsola może wysłać sygnał i amplituner może go zdekodować, ten problem jest tylko przy nieskompresowanej ścieżce w bitstream jeżeli chodzi o skompresowaną ścieżkę to ps3 może to tylko problem jest w tym, że nie daje nam pełnej kontroli z jakim dźwiękiem i w jakiej jego postaci ma konkretna gra działać. Są tylko główne ustawienia a nie ma ustawień np dla filmów i dla gier osobno. Dlatego bez kombinowania chcę włączyć fife 09 i cieszyć się DTSem a zaraz po tym włączyć Quantum o Solace na BD i cieszyć się DTS-HD HR

aby tak było konsola powinna wypuszczać dzwięk HD jako bistream a tego nie robi,szkoda...może kiedyś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w ps3 silm...

Chłopaki macie jakieś rozwiązanie na moje pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze zrozumiałem problem ale u mnie niektóre gierki bez problemu idą np w DTS, ampli pionka VSX-916 mam ustawiony na autodetect i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz podłączony amplituner? Bo ja mam po HDMI więc dźwięk domyślnie idzie po LPCM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety w 916 nie mam HDMI i wszystko idzie po optyku, ale obecnie moja 916'stka jest w serwisie po raz 3 z tej samej przyczyny więc może wymienią mi w końcu na nowy np 918 :lol: to wtedy sprawdzę jak będzie działać po HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego w 1 poście miałem wątpliwości ;] ale jak dostane 918stke w swoje rączki to postaram się co nie co napisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

je też niestety czekam ;|

... czy mi wymienią moją 916 na jakiś nowy model czy jednak znowu przyślą mi starego kloca z usuniętą usterką a nie przyczyną tej usterki :rolleyes:

na początku przyszłego tygodnia powinienem już coś wiedzieć więc Dziq uzbrój się w cierpliwość ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...