Skocz do zawartości
wojtasan

Kolumny Canton czy Yamaha

Rekomendowane odpowiedzi

wtam wszystkich,jestem na forum juz troche czasu ale to jest dopiero muj pierwszy post.

na temat cantona nie znalazlem zadnego tematu wiec zaloze nowy.

a wec jak w temacie mam problem z wyborem kompletu 5.1 do kina domowego,Canton i Yamaha sa moim zdaniem na prowadzeniu za nimi prubuje sie wbic Teufel Theater LT 2+R ze wzgledu na wbudowany wzmacniiacz w sub o mocy 500w z wejsciem dts i takiie tam.

w sumie od poczatku zagladam na zestaw cantona:gle409,gle 405,gle403,AS 105 SC,lecz dzis bylem w MM na prubie sluchana i w tej samej cenie jest rownez zestawYamaha :sn 555,sn 444,sn333,NS SW 700.

sub lepieiej wypadl Yamahy300w do 250w Cantona,parametrami Canton wypada lepiej optycznie zas Yamaha czarny polysk stopki pod kolumnami w prezence dla sasiadow:)z cantona gdybym bral to czerwone dzewo z tytanowam przodem tez sie ladnie wyglada,no ale do tematu firma canton istniieje juz dlugo na rynku niemieckim Yamahe widzialem i slyszalem piierwszy raz i musze powiedziec zrobila dobre wrazenie czysty glos przy wysokich tonach daje rade lecz bez sub brakowalo jej troche do aluminiowych membran cantona,prry filmach i przy muzyce obydwie marki sprawuja sie jak dla mnie super i to jest wlasnie ten problem ktory komplet wybrac,Yamahy wogole nie znam nic nie slyszalem na temat glosnikow tej firmy bo mam maly zastuj ostatnio.

gdyby ktos z fomumowiczow mial zestaw Yamahy to prosilbym o opine jak sie sprawuja przy dluzszej pracy ITP.

a moze ktos ma inny zestaw ktory gra u niego dobrych pare wiosen i swietnie sie sprawuje to tez prosze o opinie.

przypominam chodzi o zestaw do kina domowego i do muzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze zrozumiałem to słyszałeś obydwa zestawy, jeżeli tak to Ty musisz dokonać wyboru, Ty musisz zadecydować które brzmienie Ci pasuje i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to obydwa mi pasuja tylko chcialbym sie poradzic ktory bedzie bardziej zywotniejszy ten wygra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioneer VSX-415 /8 Ohm 5 x 100W jak narazie mam podlaczone do niego front 2 x 150w/center 1 x100w /sorround 2 x 100w mysle ze z Canton nie bedzie mial problemu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocą głośników się nie sugeruj. Bo głośniki nie wytwarzają mocy tylko ją przyjmują. Najważniejsze w kolumnach (do kina domowego i nie tylko) jest pasmo przenoszenia oraz efektywność. Porównaj sobie te parametry w kolumnach które wybrałeś i wybierz lepsze a potem ściągnij sobie je do domu i posłuchaj ze swoim sprzętem lub weź swój wzmak do sprzedawcy. Jak dobrze zagadasz i wpłacisz kaucję to jest to do załatwienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wlasnie o to mialem sie tez poradzic bo za bardzo w tym nie lapie,pasmo przenoszenia´jak jest lepiej jak najwyzsze czy jak najnizsze möglbys mi poradzic np:

Canton gle 409: pasmo przenoszenia: 20 - 30 000 Hz

częstotliwość zwrotnicy: 300/3500 Hz

Yamaha : pasmo przenoszenia:35Hz - 35.000Hz

częstotliwość zwrotnicy(nic nie znalazlem)

Ale to i tak juz nie wazne bo Yamaha jest 6Ohmowa czyli odpada.

Dla wyzszego porownania bylem ostatnio u szwagra kumpla ktury ma zestaw starego Cantona dzwieczy dobrze jak dla mnie i czysto i tu pasmo przenoszenia: 18 - 30 000 Hz do tego postanowilem jeszcze poszukac cos od Teufel Concept P i tutaj wielkie galy 120 - 22.000 Hz i w tym monencie zglupialem doslownie i teraz juz nie wiem czy im wyzsze pasmo tym lepsze czy im nizsze ,tutaj bym prosil o pomoc na tych przykladach.

Ok troche pogoglilem i chyba zrozumialem im nizsze niskie pasmo oraz wyzsze wysokie pasmo tym lepiej jezeli sie myle to prosze poprawic.

Czyli tak dobrze reklamowany w Efie Teufel to kicha,nadrabia tylko tym ze wszystie glosniki maja prawie takie samo pasmo przenoszenia i to bardzo dobrze wychodzi przy zestawah kina domowego do filmow?

I tu rodzi sie nowe pytanie: Canton gle 409: pasmo przenoszenia: 20 - 30 000 Hz

Canton gle 405: pasmo przenoszenia: 33 - 30 000 Hz

Canton gle 403: pasmo przenoszenia: 38 - 30 000 Hz

dobrze by bylo gdyby wszystkie kolumny mialy tez poodobne niskie pasmo?

Edytowane przez wojtasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W paśmie przenoszenia chodzi o zakres np. 20Hz-30kHz im dolna granica czyli 20Hz schodzi niżej (15Hz) a górna wyżej np 45Khz tym lepiej. W skrócie aby ten zakres był jak najszerszy to kolumna będzie potrafiła odtworzyć więcej dźwięków i tym lepiej dla słuchającego. Oczywiście część tych dźwięków może być już nie słyszalna dla ludzkiego ucha. Ale właśnie o to chodzi w kwestii pasma przenoszenia. W kinie domowym najważniejsze są: fronty, centralny i sub. Satelity nie muszą odtwarzać tak szerokiego zakresu częstotliwości. Poczytaj tematy na forum było już o tym naprawde dużo pisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no to fryty bo taki central 20 - 30 000 Hz z Canton to ciezko znalezc ergo 655 ma 26...40.000 Hz ale za ta cene mam 2 x gle 409 i jeszcze zostaje w kieszeni:)

Ale mysle ze tej röznicy 13 Hz w dolnym pasmie nie bedzie tak mocno slychac ,czy sie jednak myle?(patrzac na rozmiar skrzyn tak na muj prosty rozum)

Co do sub to mam powoli maly problem i tutaj bym potrzebowal pomocy otuz dostalismy klucze do nowego mieszkania paruje do srodka i co widze wuzek inwalidzki na kladce schodowej no to se mysle ladnie,wiec potrzebuje jakies cos co robi bas ale nie wali wszedzie gdzie popadnie poniewaz i tu jeszcze wiekszy problem salon jest polaczony z przedpokojem i kuchnia sam pokuj ma 24-25 metrow razem z przed....i kuchnia okolo 40,wiec musi byc miare silny ale nie za bardzo,myslalem o jamo sub200-250w/35-150Hz/22Kohm/szwagier ma tez ze wzgledu na sasiadow i mowi od kiedy go ma skargi sie skonczyly,hodzi o to ze sub wydaje dobry i mocny dzwiek ale ten dzwiek pozostaje w duzej ilosci w tym samym pomieszczeniu,moze zna ktos jeszcze jakis sub z jakims dobrym rozwiazaniem prosze o komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakiś czas temu sam szukałem głośników. Założenie było takie, że mają być i do kina i do muzyki.

Cantony GLE (wszystko jedno czy 409, czy 490) to mega badziew. Na papierze wyglądają jak głośniki 10xdroższe, a w praktyce grają jak 5xtańsze.

Z częstotliwościami jest podobnie ja z czasami reakcji matryc. Papier przyjmie wszystko.

Moim zdaniem Yamaha robi nie najgorsze głośniki, ale ja zdecydowałem się na Dali concept 8 + concept 1 + center. Pomimo o wiele gorszych "papierowych" parametrów grają o wiele lepiej. W pokoju 30m nie ma sensu instalować z tym zestawem suba, pomimo, że teoretycznie pasmo przenoszenia frontów zaczyna się od 41Hz.

Jeśli kogoś interesuje tylko kino to polecam np. JBL E80 (nie ES), naprawdę kinowy bas, tylko, że muzyki to się na tym nie da słuchać.

I jeszcze jedno : poszukiwanie wszystkich kolumn z mega niskim pasmem jest zupełnie pozbawione sensu, bo takie nie istnieją (no chyba, że ktoś bierze pod uwagę produkty, których tfórcy piszą 20Hz-20kHz na wszystkim co wyprodukują: głośnikach, golarkach i podpaskach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu kolega ma i nie ma racji nie ma sensu kupywac drogich kolumn bo szkoda kasy,jak ktos kupuje kolumny to chce miec je pare lat w dobrym stanie tak mysle,mam 2 komplety kolumn jedne stereo a drugie 5.1,2 komplety z firmy uniwersum(juz takich nie produkuja) i co te stereo stoja juz na ogrodku bo gumy poszly przy membranach,okolo 5 lat mi sluzyly imprezy domowe(zadne dyskoteki)bas nie byl podkrecany na full no chyba ze sam w domu sluchalem zeby sluchac a nie zeby walilo basem,5.1 maja okolo 4 lat nigdy takiego wycisku nie dostaly jak te pierwsze i sie bardzo dobrze trzymaja lecz do muzy sie za bardzo nie nadaja naturalnie slucham bo nie mam innego wyboru.

I tu wlasnie przyciagnal moja uwage Canton gdy bylem na prubie sluchu u znajomego szwagra,kolo pierwsze mial je jako zestaw stereo potem rozbudowal na 5.1 maja okolo 13-14 lat i bdb dzwiek i power,gumki na membranach specjalnie sprawdzalem i stan jest zadziwiajacy za bardzo o nie niedba widac to po wygladzie skrzyn kurz,obite, ok membrany sa z jakiegos tworzywa cos ala plastik zaden papier przykryte siatka tyle dobrze bo juz by pewno byly tez zmasakrowane i to jest wlasnie powod dlaczego by nie wydac wiecej kasyna cos co sie bedzie mialo i uzywalo kilka lub kilkanascie dobrych lat.

CO do parametrow to chyba normalne ze jak sie kupuje cos drozszego to sie chce tez za ta kase miec cos pozadnego,wiadomo na papierze moze nie wiadomo co pisac ale jednak zawsze z tego cos prawdy jest.

Dla porownania:w czasach gdy DVDplayer to byla nowosc kupilem se z divx jak pewno duzo ludzi,fajny i tani i po paru miechah popsuty i 2 nastepne tez potem odlozylem troche na Pioneer leci do dzis takrze cos na tym papierze prawdy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec slowo sie zeklo i padlo na Canton gle 490 + gle 455 jako centralny, na tyl narazie wyprubuje stary zestaw zeby wiedziec co sie oplaca lepiej czy regaly czy stojace mam nadzieje ze stojace i ze nie trzeba bedzie suba dokupywac choc przy filmach bedzie ciezko tak mysle.

jak narazei zakup stoi twardo jeszcze tylko troche grosza dozbierac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukalem 409 ale po uslyszeniu 490 i po porownaniu cen kupilem 490 przyszly przedwczoraj i wczoraj byla juz sasiadka :rolleyes: narazie wzialem czarna parke mial byc caly komplet ale jak to po przeprowadzce bywa.........kazdy wie.

moje stare stojace 2x150w dalem narazie jako surround i musze powiedziec przud i tyl kina domowego skladajacy sie z kolumn stojacych zrobil na mnie wielkie wrazenie :huh: i jako tyl dokupie jeszcze 2x canton gle490,center gle 455 co do sub.to sie obejdzie (w moim przypadku)gdy puscilem na prube pearl harbor to myslalem ze sasiad trzyma japoncow w pokoju za sciana efekt niesamowity.

Takze kto nie ma a chce kupic dobry komplet do kina domowego i muzy polecam bo naprawde sie oplaca(lecz zalecam wpierw posluchac jak graja kazdy ma inny sluch),kto juz ma to pewno jest zadowolony i dlugo pewno tak zostanie.

DUZE DZIEKI Darkarchangel ZA POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojtasan - cieszę się że twój sprzęt pięknie gra ale proszę szanuj oczy kolegów.

W twoim wpisie aż się roi od błędów ortograficznych, nie wspomnę już o znakach interpunkcyjnych i "ogonkach".

Miej trochę respektu dla użytkowników tego forum.

Masz dopiero 11 wpisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZEPRASZAM BARDZO i MAM NADZIEJE ZE INNI NIE BEDA BRAC ZE MNIE PRZYKLADU :)

wiem ze to wyglada jak bym nigdy do szkoly nie chodzil ale pisze to na zagrynicznej klawiaturze XP tez nie jest w jezyku ojczystym.

czesto jestem za granica a najlepszych specöw ktörzy majä pojecie mozna tylko u nas znalesc.

PROSZE O WYROZUMIALOSC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...