Skocz do zawartości
outlaw87

HD z napisami na PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem zgrac film w mkv (8GB) tak żeby go odtworzyc na PS3 z napisami.

Chce wkleic napisy do filmu programem mkvmerge GUI a następnie przerobic mkv do Vod lub avi tak żebym mógł go ogladac na moim PS3.

Pytanie brzmi czy jak przerobie ten plik programem Xilisoft HD Video Converter to zachowają sie do niego napisy ??

Przerabiałem plik z polskim lektorem programem mkv2vob i lektor został wykasowany.

Prosze o jakieś info lub nazwe programu który zachowa napisy w pliku po przerobieniu

POzdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie dodac napisy ,ale NIE MA POLSKICH ZNAKÓW ;) ktoś wie jak temu zaradzic ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyj programu "uncrpMKV".

Ale napisy musza byc wczesniej w muxowane w film. Czyli najpierw programem MKVtoolnix.

I zagra pieknie na PS3.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Uzyj programu "uncrpMKV".

Ale napisy musza byc wczesniej w muxowane w film. Czyli najpierw programem MKVtoolnix.

I zagra pieknie na PS3.

Powodzenia.

a co ten program robi ??? zmienia napisy ?

aha i jak możesz to daj jakiś link do tego programu bo nie moge go znaleśc ;)

Edytowane przez outlaw87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na czym zgrywasz te filmy bo ja narazie moge tylko mkv poprzez mediaserver na ps3 , mozna to jakos inaczej tez na nim puscic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po co wywarzac otwarte drzwi ? ? ?

Bylo o tym tyle razy, wystarczy dobrze poszukac.

Do calej operacji wmuxowania napisow wystarczy jedna aplikacja : mkv2vob.

Program dzieli pliki na żądaną wielkość (pamiętajmy że ps3 nie widzi plikow wiekszych niz 4 GB), dodaje napisy (musza byc w formacie srt i znajdowac sie w tym samym katalogu co film).

Prawidlowa konfiguracje znajdziecie na tym forum.

Jedyna wada - na wolnym komputerze "chwile" to trwa. I ta chwila jesli nie dodajemy napisow trwa max pol godziny. A jak sie muxuje napisy to juz zaleznie od mocy kompa od ok. godziny do kilku nawet.

Nie wiem czy to tylko ja jestem takim perwersem, ale mnie osobiscie nic nie sprawia takiej przyjemnosci jak maksymalnie samodzielne rozwiazanie problemu :).

A tutaj wystarczy dobrze poszukac i znajdziesz wszystko.

Plik przeniesc mozna np za pomoca pen drive (polecam inwestycje w 16 GB).

Edytowane przez Headstar_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co wywarzac otwarte drzwi ? ? ?

Bylo o tym tyle razy, wystarczy dobrze poszukac.

Do calej operacji wmuxowania napisow wystarczy jedna aplikacja : mkv2vob.

Program dzieli pliki na żądaną wielkość (pamiętajmy że ps3 nie widzi plikow wiekszych niz 4 GB), dodaje napisy (musza byc w formacie srt i znajdowac sie w tym samym katalogu co film).

Prawidlowa konfiguracje znajdziecie na tym forum.

Jedyna wada - na wolnym komputerze "chwile" to trwa. I ta chwila jesli nie dodajemy napisow trwa max pol godziny. A jak sie muxuje napisy to juz zaleznie od mocy kompa od ok. godziny do kilku nawet.

Nie wiem czy to tylko ja jestem takim perwersem, ale mnie osobiscie nic nie sprawia takiej przyjemnosci jak maksymalnie samodzielne rozwiazanie problemu :).

A tutaj wystarczy dobrze poszukac i znajdziesz wszystko.

Plik przeniesc mozna np za pomoca pen drive (polecam inwestycje w 16 GB).

Ps3 nie widzi większych plików niż 4 GB ,czyli 4.3 już odpada ,ale kicha :)

ale i tak dzięki za wyjaśnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,wszystko jasne ale jeszcze jedno pytanie mam , jak odtwarzam napisy w BestPlayer to są wszystkie znaki polskie ,ale jak otworze plik źródłowy txt lub str to zamiast polskich znakó mam jakieś znaki zapytania odwrócone i inne dziwne rzeczy.

Czy jest jakiś program żeby to wszystko usunął.??

Już wiem jak dodawac napisy do mkv ale nie będe oglądał filmu z takimi znakami na ekranie ,wkurza to jak cholera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...