Skocz do zawartości
Maciej_27

Jaki kompatybilny pilot do HTPC

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu pilota do XBMC.

Mam oryginalny pilot Micorsoftu do WMC i próbowałem go używać do sterowania XBMC. Niestety nie udało się mimo ze korzystałem z tutoriali zamieszczonych na xbmc.org.

link 1

link 2

Działają tylko strzałki kierunkowe, przycisk OK, clear i enter. Dobre i to :rolleyes: . Ale chciałbym mieć możliwość pełnego wykorzystania tego pilota.

Czy komuś się to udało i może podać sposób jak to zrobić?

A i owszem. Jest takie coś jak program Intelliremote - o ile masz drivery do tego pilota i system go widzi, bez problemu zmusisz go do działania z XBMC. Zresztą, można ściągnąć nawet paczkę gotowych profili pod różne konfiguracje, w tym i XBMC.

U mnie to działa nawet z pilotem radiowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Intelliremote i dograłem plugin XBMC, niestety w dalszym ciągu pilot nie działa prawidłowo.

Nie wiem czemu bo z obsługą Windows Media Center nie ma problemu.

Moze problemem jest to że uzywam Windows 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie składam małe HTPC z Ubuntu i XBMC. Mam pilot Logitech Harmony One i potrzebuje jakiś odbiornik do tego pilota najlepiej na USB. Jaki odbiornik kupić aby bez problemów działał z tym zestawem?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy system rozpoznaje ten odbiornik jako odbiornik podczerwieni, czy jako klawiaturę ?

Bo ja kupiłem podobny na ebay'u, tylko że system (nieważne jaki) rozpoznaje go jako klawiaturę. I mam trochę problemów z podmapowaniem pilota w Harmony One...

ja mam taki odbiornik jak w tym zestawie, działa elegancko

i na tej wyprzedaży jak za darmo:

http://www.vobis.pl/oferta/komponenty_i_ak...ovu4003_00.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taki klopot mam 2 piloty jeden od chinczykow na usb medion x10 za 20zł i rm200 od imon za 400zł ! i zaden w WMC nie jestw ykrywalny jako urzadzeni wskazujace RM w kreatorze konfiguracji sygnalu TV Słuza mi one tylko do nawigacji po CENTER klikania po ikonkach.

moje pytanie jest nastepujace slyszalemz e mozna cos dokupic na ub jakis specjalny remote control do windows media center zeby dalo sie ustawic sygnał na wejscie np z dekodera polsatu, cyfry itd. czinczami ... bo tak to niestety kreator stoi w podgladzei w amlym okienku jets sygnal natomiast gdy chcesz nacisnac dalej komunikat : brak RC.

/żal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tem Maxter jest radiowym pilotem?, tak żeby działał z drugiego pokoju ?

Nie czujnik musi byc w zasiegu wzroku ;]

Wylączyc komputer mozna bez problemu pilotem. A wlaczyc to juz trzeba przyciskiem na obudowie, chyba ze robimy stan supienia ale tego nie testowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...