Skocz do zawartości
Maciej_27

Jaki kompatybilny pilot do HTPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaki polecacie pilot którym mógłbym sterować HTPC ?

Każdy zgodny z MCUSB, np pilot Microsoftu do MediaCenter.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mediona x10 z allegro, ale tego drozszego z softem do przypisania kalwiszy (w opisie aukcji nazywa sie zdlane sterowanie): dziala rewelacyjnie, jest troche zabawy z przypisaniem klawisyz na poczatku (moge configa przyslac nabywcom x10, mam gotowy- jakies 30-40 minut zabawy, ale jednorazowej:) ) i nie narzekam, ma duzo klawiszy, praktycznie wszystkie na cos wykorzystalem. polecam, ale tylko jesli masz miec xbmc na widnowsie: pod linuxa nie ma softu do przypisania klawiszy (albo o tym nie wiem xD), nie probowalem z xbmc live!- moze sie ktos bawil z naszego forum? wszak duzo osob kupuje tego mediona x10 (radiowa wersja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Proponuję piloty firmy Logitech. Uważam, że na rynku nie znajdziesz lepszego od Harmony One, a przetestowałem kilka. Jedyna rzecz, której go nie mogę nauczyć, to sterowanie moim "szakalem" aby wyszedł sam na spacer.

Oczywiście żeby nie było tak słodko, to urządzenie posiada też jedną wadę- cena.

Edytowane przez kurani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze ja się z pytaniem dołącze.:)

Czy ten pilot będzie współpracował z XBMC (szczególnie zależy mi na włączaniu i wyłączaniu PC), bo niestety na stronie nic nie znalazłem jeżeli chodzi o programowanie oraz MCUSB?

http://maxter.elmak.pl

Będę BARDZO wdzięczny za konkretną odpowiedź.

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(szczególnie zależy mi na włączaniu i wyłączaniu PC)

Żaden standardowy pilot na podczerwień nie włączy niestety PC'ta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaden standardowy pilot na podczerwień nie włączy niestety PC'ta ;)

i tu Cię zaskoczę. Mam pilota ELmak i PC wstaję bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XBMClive (uruchomiony z CD nie instalowany) z Maxtera z uśpienia wstaje OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wstaje ze stanu wyłączenia czy uśpienia?

Wyłączenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie k@li111 i janek_pl możecie podać dokładne modele tych pilotów

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się pogubiłem.;) To jaka jest odpowiedź? MAXTER działa pod XBMC, czy mam szukać innego pilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie, ale nie mogłem się powstrzymać. To z wizyty na stronie PC Mak'a:

obrazek_gora_3.jpg

;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dokładnie ten model i u mnie na Live nie dziala.

mce_remote_control_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze a propos włączania PeCe.

PC Mak tylko wyłącza. Za to Maxter według specyfikacji: "włączysz i wyłączysz komputer".

http://pcmak.elmak.pl/index.php

http://www.maxter.elmak.pl/

Specyfikacja specyfikacją a praktyka praktyką.

Większość nowoczesnych płyt głównych ma w BIOS'ie coś takiego jak: uruchamianie komputera po dwukliku myszką.

Jeśli taki pilocik umiał by zasymulować tą operację ... było by to możliwe.

Czy ktoś może potwierdzić że jakikolwiek pilot włącza fizycznie komputer? I nie chodzi mi o wstanie ze stanu uśpienia, tylko o prawdziwe włączenie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

iMON tak ma, odbiornik wpinany jest w obwód przycisk włączania kompa - gniazdo ATX Power Switch na mobo.

Jednak Maxter tylko usypia / budzi kompa, cytatu z instrukcji nie wkleję bo inne kodowanie znaków...

http://maxter.elmak.pl/pliki/2005-12-16/Instr.plk.oem.pdf

Edytowane przez windmill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
iMON tak ma, odbiornik wpinany jest w obwód przycisk włączania kompa - gniazdo ATX Power Switch na mobo.

Zgadza się ale tylko pod warunkiem, że zostawisz wbudowany w obudowę wyświetlacz w trybie stand-by. Całkowite wyłączenie kompa od zasilania i ... ponowne włączenie tylko z przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Większość nowoczesnych płyt głównych ma w BIOS'ie coś takiego jak: uruchamianie komputera po dwukliku myszką.

Możesz przybliżyć temat bo mnie zaskoczyłeś. Nie spotkałem się z takim czymś w żadnej specyfikacji do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuję piloty firmy Logitech. Uważam, że na rynku nie znajdziesz lepszego od Harmony One, a przetestowałem kilka. Jedyna rzecz, której go nie mogę nauczyć, to sterowanie moim "szakalem" aby wyszedł sam na spacer.

Oczywiście żeby nie było tak słodko, to urządzenie posiada też jedną wadę- cena.

Raczej nie wydawałbym tak kategorycznych opinii. Od Harmony ONE lepszy będzie praktycznie każdy inny pilot Logitecha z serii Harmony. "ONE" nie posiada kolorowych klawiszy funkcyjnych, tzw. klawiszy telegazety. Aplikacje MC dość intensywnie potrafią z takich klawiszy korzystać.

Więc choćby 885, będzie pod tym względem lepszy. O 895, z dodatkową komunikacją radiową, nawet nie wspominam. A dotykowy ekran w ONE to moim skromnym zdaniem marny pomysł. Ale to już co kto lubi.... Ostatecznie widzę tu więcej niż jedną wadę ONE. Cena, wyświetlacz dotykowy o ograniczonej funkcjonalności w stosunku do innych pilotów Logitecha, brak kolorowych klawiszy skrótu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz przybliżyć temat bo mnie zaskoczyłeś. Nie spotkałem się z takim czymś w żadnej specyfikacji do tej pory.

Mam myszkę/klawiaturę bezprzewodową z odbiornikiem wpinanym do portu PS2. Odbiornik cały czas dostaje napięcie (świeci się dioda) nawet gdy komputer jest wyłączony.

W BIOS'ie (bios Award'a) w zakładce "Power Management Setup" jest "Power On By Mouse" i "Power On By Keyboard". Przełączenie na Enable powoduje że komputer wstaje po naciśnięciu klawiatury czy myszki.

Działa to całkiem nieźle. Podejrzewam że z myszką pod USB również.

Co za tym idzie dało by się skonstruować pilota który uwzględnia tą opcję. Pytanie czy jest taki jest ciągle otwarte. Ktoś wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie wydawałbym tak kategorycznych opinii. Od Harmony ONE lepszy będzie praktycznie każdy inny pilot Logitecha z serii Harmony. "ONE" nie posiada kolorowych klawiszy funkcyjnych, tzw. klawiszy telegazety. Aplikacje MC dość intensywnie potrafią z takich klawiszy korzystać.

Więc choćby 885, będzie pod tym względem lepszy. O 895, z dodatkową komunikacją radiową, nawet nie wspominam. A dotykowy ekran w ONE to moim skromnym zdaniem marny pomysł. Ale to już co kto lubi.... Ostatecznie widzę tu więcej niż jedną wadę ONE. Cena, wyświetlacz dotykowy o ograniczonej funkcjonalności w stosunku do innych pilotów Logitecha, brak kolorowych klawiszy skrótu.

I tu niestety nie mogę się z tobą zgodzić. Dlaczego? Ano dlatego, że obsługę HTPC za pomocą pilota rozpocząłem od Harmony 555, poprzez Harmony 885, a obecnie Harmony One. Faktycznie modele 885 i One są podobne do siebie. Jednak funkcjonalność tego drugiego moim zdaniem jest lepsza /nie wspominając o walorach estetycznych, które również mają znaczenie/. Natomiast wadą dla mnie decydującą w przypadku modelu 555 jest jego kształt, który utrudnia obsługę jedną ręką. To tyle w tym temacie.

Jeśli chodzi o włączanie i wyłączanie komputera pilotem, to:

IMON wraz z oprogramowaniem daje możliwość, przy pomocy np. Harmony, pełnej obsługi trybu hibernacji/wstrzymania/zamknięcia a także pełnego wsparcia dla MediaPortal i XBMC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Maciej_27

A stronę produktu podlinkowaną nieco wcześniej kolega odwiedzał? :rolleyes: Nie, nie jest, działa na podczerwień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu pilota do XBMC.

Mam oryginalny pilot Micorsoftu do WMC i próbowałem go używać do sterowania XBMC. Niestety nie udało się mimo ze korzystałem z tutoriali zamieszczonych na xbmc.org.

link 1

link 2

Działają tylko strzałki kierunkowe, przycisk OK, clear i enter. Dobre i to :( . Ale chciałbym mieć możliwość pełnego wykorzystania tego pilota.

Czy komuś się to udało i może podać sposób jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...