Skocz do zawartości
outlaw87

audio do HD ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,chciałem zgrac ,film The Thing 720p razem ze scieżką audio zgraną z wersji DVDrip filmu. Zgrałem audio do AC3, potem programem mkvmerge GUI zmieniałem klatki audio z 25 na 23. Odjełem 3 sekuny z początki filu ,( 3 s różnicy) i , no właśnie próbowałem chyba ze 20 razy.

Za kazdym razem jak kombinowałem z przesówaniem czasu audio ,to raz było rozjechane na poczatku filmu (pod koniec filmu synchro było idealne) a raz pod koniec rozjechane a na początku dobre.

Wie ktoś co może to powodowac i jak zgrac tak zeby wszystko było ok ??

Będe wdzięczny za jakąś pomoc :angry:

Dodam tylko że bawiłem sie juz jednym odcinkiem Rodziny Soprano ,dodałem audio z lektorem troche poprzesówałem czas i jakoś sie udało ,ale z tym The Thing to masakra ,pół dnia juz nad tym siedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
programem mkvmerge GUI zmieniałem klatki audio z 25 na 23

Może tu jest problem.

Bo zmienia się fps ale video a nie audio :angry:

Dziesiątki razy to robiłem i zawsze udawało mi się dopasować.

Edytowane przez Fantom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może tu jest problem.

Bo zmienia się fps ale video a nie audio :lol:

Dziesiątki razy to robiłem i zawsze udawało mi się dopasować.

no właśnie że nie bo zaznaczam plik AC3 i potem wpisuje najpierw 25 / 23 czyli powinno byc ok. Dodam że wersje różniły się początkiem ,gdyż dvdrip zaczynał się od razu a 720p po 4s. ( przez 3 czarny obraz).

Tak jak pisałem powyżej ,raz na początku dzwięk z obrazem sie rozłażą,a raz na końcu.

Nie wiem o co biega.

W THE SOPRANOS jak ustawiałem to początke tez mi sie róźnił ok 7s. ,ale odjąłem tym programikiem od mkv. i synchro idealne.

Niech ktoś coś poradzi ,The Thing to jesden z moich ulubionych filmówi chciałbym miec pod niego polskie audio :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie że nie bo zaznaczam plik AC3 i potem wpisuje najpierw 25 / 23 czyli powinno byc ok. Dodam że wersje różniły się początkiem ,gdyż dvdrip zaczynał się od razu a 720p po 4s. ( przez 3 czarny obraz).

Tak jak pisałem powyżej ,raz na początku dzwięk z obrazem sie rozłażą,a raz na końcu.

Nie wiem o co biega.

W THE SOPRANOS jak ustawiałem to początke tez mi sie róźnił ok 7s. ,ale odjąłem tym programikiem od mkv. i synchro idealne.

Niech ktoś coś poradzi ,The Thing to jesden z moich ulubionych filmówi chciałbym miec pod niego polskie audio ;)

No to ja nic nie rozumiem.

Bo u mnie po wybraniu ścieżki AC3 pole fps jest wyłaczone (szare) i nie da się nic wpisać.

Podtrzymuje swoje: ustala się szybkość (fps) video.

No i co rozumiesz przez "25 / 23"? Wpisujemy np. "25" lub "23,976"

Tak czy inaczej jeśli nie możesz zsynchronizować to zapewne masz inne wersje filmu (video i audio). Np. video z wersji reżyserskiej a audio wyciągnąłeś ze zwykłej.

Raz mi się tak zdarzyło. Pomogło ręczne wycinanie dźwięku i dopasowywanie do obrazu. To jednak żmudna robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zmiana fps" nie działa dla ściezek AC3 niestety. W takim razie zmień fps video jak ci radził fantom. Więc ustaw odwrotnie: 23976/25000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
"Zmiana fps" nie działa dla ściezek AC3 niestety. W takim razie zmień fps video jak ci radził fantom. Więc ustaw odwrotnie: 23976/25000.

Jak to nie działa, jest taki program BeSweet który zmienia AC3 z 25 na 23 i odwrotnie.

Nie mam wersji reżyserskiej ,bo to są te same wersje fimów.

Tak jak już pisałem w niektórych momentach ,audio jest zgrane dobrze ,a niektóre momenty sie rozłażą,także wersja filmu jest chyba ok. ;)

I zrobiłem tak jak kolega wyrzej mówił ,zmieniełem video z 23 na 25 i dalej to samo ,na początku rozjerzane audio o jakieś 0,5 s a pod koniec idealnie zgranie ;)

Edytowane przez outlaw87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to nie działa, jest taki program BeSweet który zmienia AC3 z 25 na 23 i odwrotnie.

Jasne że jest ..... tylko że on dokonuje rekompresji. Zmieniając w dodatku długość dźwięku.

I o ile zmianę prędkości wyświetlania video (z 23,976 na 25 fps) praktycznie nikt nie zauważy, o tyle zaręczam ci że zmiana prędkości odtwarzania dźwięku o 4% jest słyszalne. Bo jest to zmiana częstotliwości dźwięku/głosu/muzyki itd.

Nie mam wersji reżyserskiej ,bo to są te same wersje fimów.

Tak jak już pisałem w niektórych momentach ,audio jest zgrane dobrze ,a niektóre momenty sie rozłażą,także wersja filmu jest chyba ok. ;)

I zrobiłem tak jak kolega wyrzej mówił ,zmieniełem video z 23 na 25 i dalej to samo ,na początku rozjerzane audio o jakieś 0,5 s a pod koniec idealnie zgranie ;)

Czyli nie masz jednak identycznych filmów.

Różnią się. Nieznacznie, bo jak sam napisałeś 0.5 sek ale jednak.

Gdyby różnica była na poziomie 2-3 sekund to zasugerował bym że masz video w 24 fps (a nie 23.976). Ale różnica 0.5 sekundy to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne że jest ..... tylko że on dokonuje rekompresji. Zmieniając w dodatku długość dźwięku.

I o ile zmianę prędkości wyświetlania video (z 23,976 na 25 fps) praktycznie nikt nie zauważy, o tyle zaręczam ci że zmiana prędkości odtwarzania dźwięku o 4% jest słyszalne. Bo jest to zmiana częstotliwości dźwięku/głosu/muzyki itd.

Czyli nie masz jednak identycznych filmów.

Różnią się. Nieznacznie, bo jak sam napisałeś 0.5 sek ale jednak.

Gdyby różnica była na poziomie 2-3 sekund to zasugerował bym że masz video w 24 fps (a nie 23.976). Ale różnica 0.5 sekundy to za mało.

ok,dzięki czyli nie dokładna wersja audio do filmu ?

Bo z tego co piszesz tak wywnioskowałem.

Aha, a jak na przyszłośc będe chciał zmienic audio z 25 na 23 fps. to jakiego programu użyc ? wystarczy zmiana w mkvmerge GUI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok,dzięki czyli nie dokładna wersja audio do filmu ?

Bo z tego co piszesz tak wywnioskowałem.

Tak. To właśnie sugerowałem.

Aha, a jak na przyszłośc będe chciał zmienic audio z 25 na 23 fps. to jakiego programu użyc ? wystarczy zmiana w mkvmerge GUI ?

Ja używam tylko MKVmerge. Zrobiłem tym sposobem już kilkanaście filmów (bajek). Często na długo przed ich premierą BluRay :)

Żadnej konwersji.

Po prostu przyspieszam/zwalniam strumień video tak aby pasował do audio.

Podkreślam jeszcze raz: to nie jest zmiana audio! Dopasowujesz prędkość video do audio. Nie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...