Skocz do zawartości
VAMET

JBL ES 150P a Onkyo TX-SR606

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Mam Onkyo TX-SR606, jest jedny wyjście na Subwoofer.

Niebawem będę miał Subwoofer JBL ES 150P.

Jest tam przełącznik LFE/Normal, w przypadku normal kabelek na 2 wtyczki, a w LFE 1 wtyczka.

Pytanie śmieszne :P ...ale proszę o odpowiedź. Jaki kabel się kupuje do połączenia Subwoofera z Amplitunerem?

I czy w przypadku mojego sprzętu powyżej powinienem ustawić LFE czy Normal na Subwooferze?

Może ktoś posiada ten Subwoofer, co to jest Phase Switch 0-150 stopni?

Dziękuję za odpowiedzi.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, ja posiadam wersje 250 tego subwoofera i Onkyo TX-SR605, w komplecie jest pojedynczy kabel którym spokojnie podłączysz go do amplitunera, jest tez polska (miedzy innymi) instrukcja podłączenia (całe 8 stron :P ) i krótkie wyjaśnienie funkcji. Cytując instrukcje powinieneś ustawić LFE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam uprzejmie

O zaskoczyłeś mnie tą informacją o kabelku :) A jakiej firmy jest ten kabelek w standardzie? :)

I jak wrażenia z JBL ES 250P? O co chodzi z tą funkcją Phase Switch? :)

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej firmy jest ten kabel ale robi wrażenie porządnego

"piecyk" na prawdę daje rade - na razie sprzęt jest w dość małym pomieszczeniu i ograniczyłem jego moc,

również ze względu na współlokatorów :blink:, ale jeszcze będzie miał szanse na po warczenie ;)

nie za bardzo wiem o co chodzi z tą funkcją Phase Switch - to juz do bardziej obeznanych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

A jak ustawić Crossover od 50-150 jest możliwość w kinie domowym z serią głośników JBL ES?

Mam na frontach JBL ES80 bi-amping.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crossover ustawiasz na max czyli 150hz jedynie odciecie robisz w amplitunerze na 60-80 hz........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam uprzejmie

Crossover ustawiasz na max czyli 150hz jedynie odciecie robisz w amplitunerze na 60-80 hz........

Z tego co czytałem, mówiono, że właśnie od 50 do 100 przy frontach z porządnymi basami, a jak ktoś ma monitorki na przodzie to od 100 do 150.

U mnie fronty są mocne i na bi-ampingu, także nie wiem, czy 150 na crossover jest dobrą opcją.

Mój Subwoofer ma parametry:

Pasmo przenoszenia: 27 – 150 Hz

Częstotliwość podziału: 50 - 150Hz, 24dB/okt, regulacja płynna

Moje fronty mają parametry:

Pasmo przenoszenia (-3dB): 45Hz – 40kHz

Częstotliwość podziału: 700Hz, 3600Hz – 24dB/okt, 12000Hz – 18dB/okt

Czyli jeżeli Crossover mam na subie 50-150 Hz, a z tego co napisali w manualu frontów, że przenoszą od 45 Hz, to powinienem ustawić granicę na subie na min czyli 50 Hz? Rozumiem, że sub będzie wtedy tylko od 27-50 Hz pracował, a fronty od 45 Hz, czyli pokryją się z subem w 45-50 Hz?

W ampie mam fronty na Full Band, czyli rozumiem, że grają pełen zakres?.

Czy dobrze rozumuję? Proszę o wyjaśnienie i sprostowanie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...