Skocz do zawartości
WojciechG

Problem z mkv ale dosyc smieszny ...

Rekomendowane odpowiedzi

Tvix 6500 (najnowszy software) podłączony jest przez HDMI (video i audio) do Amplitunera Harmann 255. I teraz lecimy tak:

1. Włączam amplituner i TV\

2. Włączam TVIX

3. Uruchamian film w formacie mkv (nie ma znaczenia jaki)

4. Obraz jest - głosu brak

5. Zamykam film

6. Odpalam dowolny mp3.

7. Wszystko działa.

8. Ponownie film ale tym razem wszystko na medal :-)

Do momentu wyłączenia TVX wszystko jest ok. Po wyłączeniu żeby wszystko działało ok procedurę w punktach 1 - 8 nalkeży powtórzyć :-)

Ktoś wie dlaczego? Czy kablem HDMI trzeba przepychać?

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tvix 6500 (najnowszy software) podłączony jest przez HDMI (video i audio) do Amplitunera Harmann 255. I teraz lecimy tak:

1. Włączam amplituner i TV\

2. Włączam TVIX

3. Uruchamian film w formacie mkv (nie ma znaczenia jaki)

4. Obraz jest - głosu brak

5. Zamykam film

6. Odpalam dowolny mp3.

7. Wszystko działa.

8. Ponownie film ale tym razem wszystko na medal :-)

Do momentu wyłączenia TVX wszystko jest ok. Po wyłączeniu żeby wszystko działało ok procedurę w punktach 1 - 8 nalkeży powtórzyć :-)

Ktoś wie dlaczego? Czy kablem HDMI trzeba przepychać?

Pozdrawiam,

Wojtek

Ustaw głośność na 25. Bez żadnych zmian. restart tvixa i sprawdź :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustaw głośność na 25. Bez żadnych zmian. restart tvixa i sprawdź B)

Sprawdzę ale jakieś przesłanki czemy miałoby to działać? To nie jest żadna magiczna liczba. Rozumiem gdybym miał nastawić na 666 albo ba 33 ale 25 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanko, jak mkv ma dwie ścieżki dźwiękowe to jak je zmieniać w tvix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzę ale jakieś przesłanki czemy miałoby to działać? To nie jest żadna magiczna liczba. Rozumiem gdybym miał nastawić na 666 albo ba 33 ale 25 :-)

Przy wartości 25 nie są włączane żadne filty 'amplyfing'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz jest glosu brak- u mnie i u kumpla bylo dokladnie to samo ze trzeba bylo odpalic mp3 aby glos "polecial" bylo to spowodowane oprogramowaniem , tzn wgralem nowsze i dalej bylo to samo , wgralem jeszcze nowsze i problem ustal i narazie tego softwaru nie zmieniam i w sumie nie mam zadnych problemow a jest nim ta wersja. ver 99.3.85 f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i u mnie też działa ale nie umiem powiedzieć dlaczego. wymieniłem kabel HDMI z no name na jakiś lepsiejszy i ustawiłem te 25 głośności i jakoś leci :-) Przytnajmniej narazie. Teraz mam inny problem. Poprzenosiłem wszystko już na tvixa. Brat młodszy - za pesi i pizze - zrobił porządek z nazwami, opisami etc i mi się dysk skończył :-) No i się zastanawiam co dalej. Narazie enjoy wieczorny wybór przy dyskusji co w kinie ale pewnie niedłuigo trzeba będzie coś zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup ,wiekszy dysk :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i u mnie też działa ale nie umiem powiedzieć dlaczego. wymieniłem kabel HDMI z no name na jakiś lepsiejszy i ustawiłem te 25 głośności i jakoś leci :-) Przytnajmniej narazie. Teraz mam inny problem. Poprzenosiłem wszystko już na tvixa. Brat młodszy - za pesi i pizze - zrobił porządek z nazwami, opisami etc i mi się dysk skończył :-) No i się zastanawiam co dalej. Narazie enjoy wieczorny wybór przy dyskusji co w kinie ale pewnie niedłuigo trzeba będzie coś zrobić...

Sprawdziłem 750 i 1 TB. Działają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750 to ja mam... chętnie bym wymienił ale najlepiej na coś od 2TB w górę... na 1 nie ma sensu... po prostu coś wywalę...

odkąd zacząłem wymieniac filmy z SD na HD to mi naprawdę bbb szybko poleciały te wolne mb... tym bardziej, że wiele filmów dzieciaka mam a te też nagrywam w HD. Czasami jedna piosenka z zakończenia przedszkola zajmuje i kilkaset mb (ale za to jakość - żyleta)...

pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...