Skocz do zawartości
bassman

TX-32LX80 a sygnał z kablówki?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Czy Panasonic TX-32LX80 ew. TX-32LE8P w miarę dobrze poradzi sobie z przeciętnej jakości sygnałem osiedlowej kablówki.

Pozdrawiam

bassman

Edytowane przez bassman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy Panasonic TX-32LX80 ew. TX-32LE8P w miarę dobrze poradzi sobie z przeciętnej jakości sygnałem osiedlowej kablówki.

Odpowiem, gdyż właśnie taki model kupowałem rok temu do kablówki (TX-32LE8PS). Poszukiwania trwały dość długo, gdyż dodatkowo szukałem czegoś jeszcze srebrnego (nawiasem mówiąc wyprowadza mnie z równowagi moda na "fortepiany", cykl czarne/srebrne sprzęty trwające od 5 do 7 lat obserwuję mniej więcej od połowy lat 80 - tych i akurat pechowo trafiłem na początek przegięcia w stronę czarnego :)).

Do rzeczy: model ekonomiczny, zarówno cenowo, jak i wyposażeniem. Kupowałem za ok. 1250 PLN (choć widziałem później jeszcze niższe ceny). Wyposażenie: 2xeuro, 2xhdmi, component. Niestety brak D-Sub - to wielka wada. Jest niepotrzebnie gabarytowo powiększony, w stosunku do wielkości ekranu (niepotrzebna przesadna ramka wokół ekranu). Nawet nie wiem, czy ma wbudowane jakieś super extra polepszacze obrazu - ale wątpię - w końcu jest to TV ekonomiczny.

Pilot klasyczny Panasonica - ma swoje wady (jakby zatrzymali się w czasie 5 lat temu pod względem ergonomii i wyglądu) i zalety - wszystko jest co powinno być pod ręką. Sprawdziłem wszystkie dostępne recenzje, opinie użytkowników- i przeważałe dobre opinie. Najważniejsze jednak było to, że chodziłem do sklepów i "męczyłem" o podłączenie do analogowego sygnału w porównaniu z Samsungiem, LG czy Toshibami. Jakby nie patrzeć , przy majstrowaniu ustawieniami na TV - Panasonic wypadał lepiej.

Prawdziwe pozytywne doświadczenie przeżyłem w domu, podłączając właśnie do osiedlowej kablówki. Nie wiem czy mam jakiś specjalny sygnał (wątpię), ale obraz był wyśmienity - nawet w porównaniu do CRT, którego wcześniej miałem. Obraz nie był jak żyleta, jak niektórzy opisują, ale poprawny, a nawet lepiej jak poprawny. Przy oglądaniu z bliższej odległości - obraz jakoś faluje i myślę, że działają tutaj właśnie jakieś mechanizmy redukujące szumy. Oglądając z odległości 3-4 m - obraz jest tak na piątkę minus jak na LCD (w skali 6 stopniowej). Kanały wyłapał bez problemu, przełączają się błyskawicznie (wolno jedynie następuje uruchomienie TV- ok. kilku sekund, ale dramatu nie ma).

Reasumując - dobry TV w swojej klasie, choć nie bez wad - trochę ubogi w złącza jednak jak narazie - bezawaryjny. Teraz jednak brałbym już coś o rozmiarze 37-42 cali, zaś rok temu po przejściu z 21'' CRT - TV 32 calowy wydawał się ogromny.

Przepraszam za mało fachowy opis, ale nie jestem w tej dziedzinie specjalistą i opisuję jako zwykły użytkownik (laik w tej dziedzinie). Generalnie polecam przejrzeć opinie na portalach/porównywarkach cen lub licznych opisów w internecie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy Panasonic TX-32LX80 ew. TX-32LE8P w miarę dobrze poradzi sobie z przeciętnej jakości sygnałem osiedlowej kablówki.

Pozdrawiam

bassman

LX80 znaczenie lepiej zachowa się na sygnale tego typu. Bliżej będzie mu do charakteru znanego z telewizorów kineskopowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...