Skocz do zawartości
droo

Polskie wydania filmów - jednopłytowe, okrojone?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie w sprawie polskich wydan na blu-rayach i roznicach z wydaniami US/UK. Otoz czesto przegladam sobie strony typu highdefdigest, aby przeczytac dokladne informacje o wydaniach, m.in. liste dodatkow, ilosc plyt itp. Niestety okazuje sie ze u nasz czesto te wydania sa zupelnie inne. Np Sin City powinien miec 2 plyty i mnostwo swietnych dodatkow - u nas wyszlo wydanie jednoplytowe - wstrzymalem sie przez to z kupnem, bo nie wiem czego moge sie po tym wydaniu spodziewac. Wiem ze to samo kroi sie np z nadchodzacym Benjaminem Buttonem - powinnien miec 2 plyty, a u nas bedzie mial jedna... Czy jest jakas strona na ktorej mozna sie dowiedziec co dokladnie jest w takich polskich wydaniach - lista dodatkow bardziej dokladna niz, jak to czesto bywa: "bezposredni dostep do scen i inne". I czy jest szansa ze wyjdzie jakies inne wydanie 2-plytowe tego sin city u nas? Gdzie w ogole szukac takich informacji?

A moze wydania z UK, maja szanse miec przynajmniej polskie napisy w samym filmie - to by mi wystarczylo, ale znow nie moge znalezc informacji o wersjach jezykowych napisow w filmie.

Przy okazji, czy ktos z posiadaczy Sin City moglby wymienic wszystkie dodatki albo powiedziec ktorych brakuje z oryginalnego wydania stad: http://bluray.highdefdigest.com/700/sincity.html#Section5 - bylbym bardzo wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem ze to samo kroi sie np z nadchodzacym Benjaminem Buttonem - powinnien miec 2 plyty, a u nas bedzie mial jedna...

To wydanie będzie miało 2 płyty - potwierdzone przez dystrybutora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsi dystrybutorzy jak np. Monolith, Bestfilm, Vision czy SPI nie dystrybuujące filmow potężnych wytwórni, juz na DVD raczyły klientów wydaniami zdecydowanie gorszymi wydaniami niż odpowiednie tytuły na zachodzie. Widać chocby to teraz w jakosci blu-ray jak chocby dystrybuowany Rambo. Sin city na DVD było dwupłytowe choc wydawcą było SPI ale to taki rodzynek. Nie wiem z czego to wynika, może ktos mnie uswiadomi. Oszczednosc? Brak przebicia w kontaktach z producentem obrazu?

W UK jest ten plus ze nie ma takiego rozbicia jesli chodzi o dystrybutorów i nie ma takich malutkich firm które wydaja 2 porządne filmy na miesiąc a reszta to zapychacze jak u nas. Jedynym przykladem dystrybucji bluray w UK który mi przychodzi teraz do głowy jesli chodzi o "mały rozmiar" jest Pathe. Reszta to wielkie molochy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sin City" na DVD było u nas nawet trzypłytowe :( Na pierwszej płycie wersja kinowa, na drugiej rozszerzona, a na trzeciej dodatki. Szkoda, że na Blu-ray nie dali chodziaż wersji rozszerzonej? Na edycję 2-płytową, taką jak w USA nawet nie mamy co liczyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może zakupił Hellboy II: The Golden Army w wersji 2-płytowej?

Np. z Amazon.co.uk?

Pytam w kwestii dodatków na 2 płycie. Podobno jest tam świetny dokument o tworzeniu filmu (z dużym naciskiem na detaliczny opis postprodukcji).

Zastanawiam się czy warto ściągać taką właśnie wersję. Krajowe wydanie jest 1-płytowe, ale ma napisy PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...