Skocz do zawartości
kaly

JAKI ZESTAW GŁOŚNIKÓW DO ONKYO TX-SR 606?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich;

Mam problem z wyborem głośników do ampli ONKYO TX-SR 606.

Zestaw do:

50% film (w tym również koncerty)

50% muzyka (w tym pop, new age, rock (w tym gotycki), chillout, trochę "elektroniki", koncerty akustycznie, sporadycznie dicho).

Można by rzec wszystkiego po trochu . Bas lubię raczej ,,miękki".

Pokój 25 m2.

W sumie budżet na amplituner + paczki + sub (opcja) + odtwarzacz DVD (niekoniecznie) + kabelki to 5000,- zł - nieprzekraczalny.

Im więcej czytam tym bardziej ,,głupi" jestem. :)

Generalnie najwięcej jest propozycji dotyczących ,,poprawnie" grających JAMO S606 + SUB200. Czytając posty dochodzę do wniosku że grają ,,poprawnie", ale bez wyrazu.

No właśnie może macie jakieś inne propozycje, coś co zagra z wyrazem, przestrzenią.. Może KLIPSCHe, KEFy; QUADRALE. Miałem okazję słyszeć KLIPSCH F1 (ale bas wydawał mi się trochę za,,krótki" i płytki w sensie puf i go nie ma).

Wiadom - trzeba posłychać i tu jeszcze takie pytanko: czy znacie jakiś sklep we Wrocławiu tudzież okolicach ze sporym wyporem paczek co by można odsłuchać (spadochroniarz w tych okolicach jestem). Niestety Media Markt i te inne wynalazki na Bielanach słabo jeśli chodzi o wybór.

Z góry dzięki za pomoc.

Pzdr

Edytowane przez kaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Jestem posiadaczem Onkyo TX-SR606 i do tego posiadam JBL ES20 (surround left i right), JBL ES80 (front left i right) - w Twoim przypadku ES90 możesz śmiało kupić, ja mam 15m2. JBL ES25C (central). Dokup sobie jeszcze JBL ES150P lub ES250P, jeżeli styknie Ci kaski i masz gicior sprzęcik.

Ja jestem bardzo zadowolony. Jeszcze jak Ci mało to JBL ES20 lub ES30 na surround back left i right, a na surround left i right kup sobie JBL ES10.

Czyli:

Front left i right: JBL ES80/90

Central: JBL ES25C

Surround left i right: JBL ES10

Surround back left i right: JBL ES20/30

Subwoofer: JBL ES150P/ES250P

Jak nie chcesz 7.1 tylko 5.1, to zamiast JBL ES10, kup JBL ES20/30.

Używam do odtwarzania muzyki, do filmów DVD, BD na PS3 i do grania na PS3.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli ile na głośniki?

Przyjmijmy

Wersja bez odtwarzacza DVD (będzie szło z kompa):

5000,- zł

Amplituner ONKYO TX-SR606 -> - 2000,- zł

Kabelki -> -150,- zł

Zostaje około -> 2850,- zł na kolumny + SUB

Wersja z odtwarzaczem DVD:

5000,- zł

Amplituner ONKYO TX-SR606 -> - 2000,- zł

ONKYO DV-SP 406 -> - 700,- zł

Kabelki -> - 150,- zł

Zostaje około-> 2150,- zł na kolumny + SUB.

Wiadomo ceny podane w przybliżeniu coś można dorwać taniej coś drożej zależy gdzie :) .

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

606 można kupić za 1400, na forum ktoś sprzedawał. Trzeba polować. Kabelki za 150zł? Jakie konkretnie? Z dvd to sobie lepiej daj spokój, szczególnie ze za ok 400zł można mieć blu ray.

Odnośnie kolumn to idz ścieżką rozbudowy. To daje leprze rezultaty.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Zostaje około-> 2150,- zł na kolumny + SUB.

A przepraszam, nie zauważyłem, że 5000 na całość, a nie tylko na kolumny :lol:

Autorus ma rację, jedź powolutku, najpierw kup fronty, za jakiś czas central, potem tyły i na koniec sub.

2150 to nie wystarczy na fronty JBL ES80 :) ...ale warto :)

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;

autorus dzięki za info o BR. Szczerze powiem, iż nie zwróciłem uwagi na modele w okolicach 400 - 500 zł. Myślałem, że BR chodzą powyżej tysiączka :angry: . Tylko nasuwa się pytanie czy jest sens kupować np. takiego SAMSUNGA BD-P1500, czy lepiej poczekać z rok, aż potanieją droższe modele (muszę poczytać o tym).

Kable 150,- zeta - liczę na wszytko (kable do głośnikow, HDMI itd. itp.). Myślę, że 150 zeta wystarczy jeśli się mylę poprawcie :)

Głośniki wolałbym kupić całość teraz, bo potem NIK (Najwyższa Izba Kontroli czytaj: żona) może się rozmyslić. I tak już naciągnąłem budżet z 3500,- na 5000,- zł :)

Latam po forach i widzę że te JAMO S606 są do przyjęcia, no ale jest może jakaś alternatywa. Moze też inny ampli z kodekami HD? Ostatnio zaczął mi też chodzić po głowie HK. Sam już nie wiem.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym czekaniem to moim zdaniem nie ma sensu, bo zawsze będzie cos nowszego, i kółko sie zamyka :angry:

Koniecznie zrób odsłuch bo ucho każdy ma inne, mi np seria jamo 890 czyli sporo wyższa absolutnie nie podpasowała. A porównywałem z klipsh. Ale innym moze sie podobać. Nie ma innego wyjścia niz odsłuch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...