Skocz do zawartości
samir

jaki tv 46" i kino domowe?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od razu na wstępie powiem, że pracuję w sklepie RTV AGD, więc niech tylko nikt nie stara się przekonywać mnie do żadnej marki tylko dlatego, że uważa że nie ma nic lepszego od XXXXXX, bo i tak jak cała reszta mam jakieś swoje upodobania, niestety z racji tego, że na sklepie nie mogę mieć wszystkiego, to chciałbym jedynie znać opinie (tylko szczerze) na temat waszych TV 46" (rzecz jasna FULL HD + 100Hz) i jeśli ktoś jest w posiadaniu, to interesuje mnie jeszcze kino domowe, ale tutaj dodam, że chodzi mi o coś z klasą, ale za niewielkie pieniądze(max 2500 zł), tj. np. ONKYO, YAMAHA, PIONEER. Cały ten sprzęt chcę ustawić w pokoju 4,6 m x 4,6 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca ? I nie wie co będzie dobre do jego własnego Pokoju ? Aż strach się bać o twoich klientów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz trochę trudno opisywać swoje tv jeśli nie wiemy co dokładnie cię interesuje i czy to ma być LCD, plazma czy może CRT :D

co chcesz wiedzieć o tv? jak wygląda? czy kurz osiada? a może jak się sprawuje na różnych sygnałach wejściowych? jak SD,HD, DVD, BR ?

a może kolory ostrość stabilność obrazu? itp itd

Co do kina domyślam się ze 5.1 ale z przewagą muzyki czy filmów? no i jakie urządzenia mają być do niego podłączone, a najważniejsze go "głos" >>>który leci przez kolumny, masz jakieś upatrzone czy coś? bo nie od amplitunera wszystko zależny a od głośników a porządne głośniki to wydatek od 2000 w górę

tak więc określ co chcesz wiedzieć i w jakich sytuacjach to może ci trochę pomogę, mam 46" FullHD +100Hz i kino domowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wiesz trochę trudno opisywać swoje tv jeśli nie wiemy co dokładnie cię interesuje i czy to ma być LCD, plazma czy może CRT :)

co chcesz wiedzieć o tv? jak wygląda? czy kurz osiada? a może jak się sprawuje na różnych sygnałach wejściowych? jak SD,HD, DVD, BR ?

a może kolory ostrość stabilność obrazu? itp itd

Co do kina domyślam się ze 5.1 ale z przewagą muzyki czy filmów? no i jakie urządzenia mają być do niego podłączone, a najważniejsze go "głos" >>>który leci przez kolumny, masz jakieś upatrzone czy coś? bo nie od amplitunera wszystko zależny a od głośników a porządne głośniki to wydatek od 2000 w górę

tak więc określ co chcesz wiedzieć i w jakich sytuacjach to może ci trochę pomogę, mam 46" FullHD +100Hz i kino domowe :)

No rzeczywiście, za wiele informacji nie podałem, sorki. Ok. zacznę od TV-generalnie to kiedyś miałem przekonanie do plazmy, bo ma dużo zalet, ale jednak zdecyduję się na LCD, zw zwględu na lepszą jasność obrazu, i brak refleksów. Wygląd na pewno jest ważny, ale jednak bardziej interesuje mnie obraz. Będę chciał go powiesić na ścianie i tu pojawia się pierwsza kwestia. Jaka jest optymalna wysokość, przyjmując że będę oglądał w odległości ok 4,5 m od TV,? Kolejna sprawa, to jak już wspomniałeś jakość sygnału na SD, HD i tutaj raczej z laptopa będę puszczał, BLUERAY-a raczej nie będę kupował, bo póki co za duży wydatek, DVD jak najbardziej, chociaż i tak większość filmów będzie leciała z flasha, a wracając do kompa, to jak spisują się gry w rozdziałce powyżej 1024x768, czy przy FULL HD jest duży spadek jakości i czy 100Hz rzeczywiście da mi lepszy efekt przy grach, bo przy filmach z tego co już miałem porównanie to widać gołym okiem.

Teraz jeszcze sprawa kina, tutaj krótko: przeważnie muzyka, chociaż nie ukrywam, że lubię jak w filmach są ciekawe efekty dookoła, zawsze się przyjemniej oglądam, w pracy testowałem całkiem niedawno ONKYO z głośnikami M-AUDIO 5.0 i sprawowało się to całkiem całkiem, ale suba też raczej dokupie, o ile będzie taka konieczność.

To tyle jak mi się coś przy pomni to dopiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawca ? I nie wie co będzie dobre do jego własnego Pokoju ? Aż strach się bać o twoich klientów ...

No właśnie w tym problem, zawsze klientowi jest łatwiej doradzić niż sobie. Niby mam coś upatrzonego, ale chciałbym jeszcze znać opinie ludzi którzy mają takie zestawy w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do LCD i jasności obrazu to sprawdź dobrze bo niektóre modele mają kichę zamiast kolorów a jasność to tylko podświetlana matryca. Nie mam LCD więc w tej sprawie niedużo powiem. Skoro bardzo interesuje cię obraz to szukaj też modeli z bardzo krótkim czasem reakcji matrycy. Co do filmów z laptopa to powiem że RIPy nie wyglądają za dobrze na LCD, ogólnie sygnał SD na LCD zawsze będzie gorszy i bardziej sztuczny niż na Plaźmie.

Najlepiej jak TV będzie wisiał na wys twoich oczu > jeśli siedzisz w fotelu itp czyli mniej więcej środek ekranu na wys oczu.

co do kina domowego i twoich preferencji w kierunku muzyki to ponoć Yamaha lepiej się spisuje w stereo i muzyce a Onkyo w filmach z duża ilością efektów i mocnym dołem.

Osobiście mam Onkyo i m-audio jak dla mnie jest super, zarówno w filach jak i muzyce. Co do głośników to mają dobrą barwę i nie zniekształcają dźwięku przy głośnym słuchaniu. To jeden z wielu powodów dla których ich jeszcze nie wymieniłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do LCD i jasności obrazu to sprawdź dobrze bo niektóre modele mają kichę zamiast kolorów a jasność to tylko podświetlana matryca. Nie mam LCD więc w tej sprawie niedużo powiem. Skoro bardzo interesuje cię obraz to szukaj też modeli z bardzo krótkim czasem reakcji matrycy. Co do filmów z laptopa to powiem że RIPy nie wyglądają za dobrze na LCD, ogólnie sygnał SD na LCD zawsze będzie gorszy i bardziej sztuczny niż na Plaźmie.

Najlepiej jak TV będzie wisiał na wys twoich oczu > jeśli siedzisz w fotelu itp czyli mniej więcej środek ekranu na wys oczu.

co do kina domowego i twoich preferencji w kierunku muzyki to ponoć Yamaha lepiej się spisuje w stereo i muzyce a Onkyo w filmach z duża ilością efektów i mocnym dołem.

Osobiście mam Onkyo i m-audio jak dla mnie jest super, zarówno w filach jak i muzyce. Co do głośników to mają dobrą barwę i nie zniekształcają dźwięku przy głośnym słuchaniu. To jeden z wielu powodów dla których ich jeszcze nie wymieniłem.

Poszukam jeszcze trochę odnośnie tej jasności, niedawno sprowadziliśmy led-a na sklep Samsung UE46B7000 i tutaj mi się wszystko podoba, myślałem jeszcze nad Sharpem LC46DH77 ale oba modele trochę za drogie jak dla mnie, chociaż nie wiem czy jeszcze się nie skuszę. Plazma jeśli już to Panasonica, tutaj przynajmniej w każdym mam 100Hz :)

Co do czasu reakcji to z tego co już zdążyłem się zorientować to Sharp ma najniższy 4-6 ms. A i co do wysokości to w zasadzie zależy co kupie, czy LCD czy PLAZME, bo akurat są różne kąty widzenia. Właściwie w plazmie to można z każdego kąta oglądać.

Co do kina to Yamahe też miałem okazję posłuchać, ale troche dołu mi brakowało na oryginalnych kolumnach, M-audio brzmi o wiele lepiej.

Ok. Jeśli jeszcze masz jakieś ciekawe propozycję bądź podpowiedzi to chętnie przeczytam, a póki co wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym ja osobiście miał kupować LCD to wybrałbym Toshibę lub Sharpa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio w Euro RTV 40B7000 i 46B7000, na 40B7000 leciała akurat brzydula w HD muszę przyznać, że obraz przepiękny, TV bardzo ładny i bardzo cienki a kąty naprawdę rewelacyjne. Przynajmniej w tym egzemplarzu kąty były super naprawdę prawie jak w mojej plazmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...