Skocz do zawartości
OLESP

XBMC dodawanie filmów do biblioteki

Rekomendowane odpowiedzi

jestem początkującym uzytkownikiem XBMC na XP mam skórkę AEON program jest super ale bardzo trudno go pod siebie skonfigurować

nie wiem jak dodaje się filmy do biblioteki a mianowiecie, mam film np doomsday na dysku HDD inie wiem jak go dodać do biblioteki tak aby był w jednej całości a nie porozdzielany na częsci czyli video.ts1, VTS1 , VTS2

jak dodać go aby miał okładkę :) także filmweb.pl nie dział czyli opis filmu jest po angielsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku ustaw jako domyślny scraper filmweb.pl.

W katalogu np Filmy utwórz katalog z nazwą twojego filmu, przenieś tam ten film.

W zakładce wideo dodaj katalog Filmy jako źródło określ jego zawartość ustaw jako filmy.

Ustaw aby scraper pobierał nazwę filmy z katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dodać pliki do biblioteki? dodaje źródła a ciągle w bibliotece pisze ze jest pusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dodać pliki do biblioteki? dodaje źródła a ciągle w bibliotece pisze ze jest pusta.

Musisz jeszcze określić co dodajesz filmy seriale czy teledyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozesz opisać bardziej szczegółowo jak to zrbobić? Bo też mam problem z dodaniem filmów do biblioteki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Co należy zrobić by podczas dodawania biblioteki były widoczne dyski NTFS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie z tym dodawaniem filmów do biblioteki jest problem. Tryb file, tryb biblioteki ... ale jak się między tym przełączać i co zrobić, żeby dodać filmy do biblioteki. Orłem komputerowym to ja nie jestem ... 4 godziny siedzę nad aeon-em i próbuję z tymi bibliotekami i nic. Jeżeli będzie ktoś na tyle uprzejmy i wyjaśni na czym polega dodawanie filmów do biblioteki i jak się to robi będę bardzo wdzięczny ( i z tego co wyżej czytam pewnie nie tylko ja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W po wlonczeniu XBMC dla skorki Aeon wchodzimy w zakladke Wideo

9ba69adf.jpg

Klikamy na dodaj zrodlo

1b9a037e.jpg

Następnie dodajemy nasz folder w ktorym mamy inne filmy w folderach (kazdy film w osobnym folderze nalepiej jesli folder ma oryginalna nazwe filmu po ang wtedy scraper latwiej znajduje filmy i nie ma problemu z pomylkami)

f247f335.jpg

2244de9a.jpg

Zatwierdzamy zaznaczamy nasz dodany katalog i wciskamy C i wybieramy Okresl zawartosc.

01f00025.jpg

Ustawiamy jak na ponizszym obrazku wciskamy ok i informacje o filmach zaczynaja byc pobierane z internetu z filmweb.pl w tym przypadku. czekamy cierpliwie.

d893b5eb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna aplikacja ale czy dla mnie bedzie odpowiednia?

Mam troche backupow filmow na kilku HDD na stacjonarce. Kazdy w osobnym katalogu z nazwa ang. filmu.

Odtwarzam przez siec lokalna na notebooku w salonie z Win Vista uzywajac KMPlayera lub MPC na plazmie full HD przez HDMI a dzwiek po optyku na ampa Kodeki: Core AVC.

Czy jesli zainstaluje wer. PC XBMC na notebooku to moge dodac do biblioteki te foldery na kilku HDD przez siec lokalna, pobrac info o filmach w jezyku polskim i odtwarzac na plazmie w HD z dzwiekiem dookolnym na amplitunerze bezposrednio z systemu? Czy da sie okreslic program, ktory ma odtwarzac film?

Pozdro.

Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardzie dla ciebie da sie wszystko zrobic o czym piszesz bez wiekszego problemu. XBMC ma swoje kodeki ale da rade rowniez uzywac zewnetrznego playera.

Sam ogladam na TV LCD przez hdmi a dzwiek mam przez amplituner;] Zawsze jak ktos nowy zobaczy xbmc u mnie na tv to mu szczena opada;] Wiekszosc filmow leci po sieci lokalnej bo mam na stacjonarnym kompie a xbmc mam na malym ITX ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardzie dla ciebie da sie wszystko zrobic o czym piszesz bez wiekszego problemu. XBMC ma swoje kodeki ale da rade rowniez uzywac zewnetrznego playera.

Sam ogladam na TV LCD przez hdmi a dzwiek mam przez amplituner;] Zawsze jak ktos nowy zobaczy xbmc u mnie na tv to mu szczena opada;] Wiekszosc filmow leci po sieci lokalnej bo mam na stacjonarnym kompie a xbmc mam na malym ITX ;]

Napisałeś że można użyć zewnętrznego playera - jak i gdzie się to ustawia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisałeś że można użyć zewnętrznego playera - jak i gdzie się to ustawia ???

Poczytaj tutaj ja uzywam standardowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czytałem kombinowałem, no ale kiepsko z moim angielskim, może pomożesz i powiesz co trzeba zrobić żeby XBMC korzystał z KMPlayera ?

OK - już sobie poradziłem działa. :)

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK - już sobie poradziłem działa. :rolleyes:

Fajnie... :) To może teraz Ty pokrótce oświecisz mnie jak to zrobić...?

Z góry thnx!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak:

stworzyłem plik o nazwie advancedsettings.xml

<advancedsettings>
<fullscreen>true</fullscreen>
<video>
<defaultplayer>externalplayer</defaultplayer>
</video>
<externalplayer>
 <filename>C:\Program Files (x86)\The KMPlayer\KMPlayer.exe
</filename>
<args>/F</args>
<forceontop>true</forceontop>
<hidexbmc>true</hidexbmc>
<hideconsole>false</hideconsole>
<hidecursor>false</hidecursor>
</externalplayer>
</advancedsettings>

i skopiowałem w następujące miejsce

C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Roaming\XBMC\userdata ---> Dla Visty,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne. Spróbuję.

I jeszcze jedno: nie mam PL czcionek w skinie Auriga. Skopiowałem FONTS jak przykazano... Help !! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze fajny ten XBMC ale np. rozdzielczosc, format dzwieku i studio mam "pytajniki" zamiast flagi. A filmy mam w katalogach, kazdy w osobnym z nazwa filmu, rozdzielczoscia np. 1080p i dzwiekiem np. DTS a mimo to pytajniki...?

Jak to zmienić? :D

I jeszcze dwa pytania.

Dla defaultowego playera obraz mi sie czesto rwie w poziomie (takie poziome linie załamujące się)... Jak to zmienic?

Jak zatrzymać film? Mam tylko pauzę i inne ale nie ma STOP... :rolleyes:

Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze fajny ten XBMC ale np. rozdzielczosc, format dzwieku i studio mama "pytajniki" zamiast flagi. A filmy mam w katalogach, kazdy w osobnym z nazwa filmu, rozdzielczoscia np. 1080p i dzwiekiem np. DTS a mimo to pytajniki...?

Jak to zmienić? :D

I jeszcze dwa pytania.

Dla defaultowego playera obraz mi sie czesto rwie w poziomie (takie poziome linie załamujące się)... Ja k to zmienic?

Jak zatrzymać film? Mam tylko pauzę i inne ale nie ma STOP... :rolleyes:

Klawisze:

   <keyboard>
  <p>Play</p>
  <q>Queue</q>
  <f>FastForward</f>
  <r>Rewind</r>
  <left>Left</left>
  <right>Right</right>
  <up>Up</up>
  <down>Down</down>
  <pageup>PageUp</pageup>
  <pagedown>PageDown</pagedown>
  <return>Select</return>
  <enter>Select</enter>
  <backspace>ParentDir</backspace>
  <m>ActivateWindow(PlayerControls)</m>
  <s>ActivateWindow(shutdownmenu)</s>
  <escape>PreviousMenu</escape>
  <i>Info</i>
  <menu>ContextMenu</menu>
  <c>ContextMenu</c>
  <space>Pause</space>
  <x>Stop</x>
  <period>SkipNext</period>
  <comma>SkipPrevious</comma>
  <tab>FullScreen</tab>
  <printscreen>Screenshot</printscreen>
  <minus>VolumeDown</minus>
  <plus>VolumeUp</plus>
  <zero>Number0</zero>
  <one>Number1</one>
  <two>Number2</two>
  <three>Number3</three>
  <four>Number4</four>
  <five>Number5</five>
  <six>Number6</six>
  <seven>Number7</seven>
  <eight>Number8</eight>
  <nine>Number9</nine>
  <backslash>ToggleFullScreen</backslash>
  <browser_home>XBMC.ActivateWindow(Home)</browser_home>
  <browser_favorites>ActivateWindow(Favourites)</browser_favorites>
  <browser_refresh></browser_refresh>
  <browser_search></browser_search>
  <launch_app1_pc_icon>ActivateWindow(MyPrograms)</launch_app1_pc_icon>
  <launch_media_select>XBMC.ActivateWindow(MyMusic)</launch_media_select>
  <play_pause>Pause</play_pause>
  <stop>Stop</stop>
  <volume_up>VolumeUp</volume_up>
  <volume_mute>Mute</volume_mute>
  <volume_down>VolumeDown</volume_down>
  <next_track>SkipNext</next_track>
  <prev_track>SkipPrevious</prev_track>
  <launch_mail></launch_mail>
  <key id="61620"></key> <!-- same as above, launch_mail, but using button code (based on vkey id) -->
  <home>FirstPage</home>
  <end>LastPage</end>
  <key id="65446">ParentDir</key>
  <key id="65459">Play</key>
</keyboard>

Jesli masz znaczki zapytania to sciagnij najnowszy svn xbmc i moda stad oznaczonego 0.5

Edytowane przez nekusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już powoli rozgryzam ten program ale mimo powyzszych czynnosci nadal nie mam ikon "1080p" i dzwieku np. "DTS"...

Jeszcze jeden problem: czesto filmweb.pl nie rozpoznaje prawidlowo filmow. Np. The Kingdom - Królestwo 2007 rozpoznaje jako Indiana Jones i Królestwo... 2005. Czy w trakcie rozpoznawania filmu i pobierania info nie mozna wybrac filmu z propozycji filmweb.pl manualnie...?

Pozdro.

Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nieszczęsnymi flagami w XBMC_for_Windows-9.04.1-repack zmieniłem Native_MediaFlags_Mod_0.5, wcześniej miałem krypts_aeon_flags.zip jeszcze wcześniej media_flag_pack_20090410 i mam tylko w tym momencie znacznik Monolith, i znaczniki dvd i blurey disc. Jak zmienić aby były wszytkie np. znacznki dziwięku mam skin Aeon_091STARK_FULL oczywiście pod WinXP. :D

Proszę o poradę najlepiej "krok po kroku" z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam ustawiony filmweb.pl to nazwy plików muszą zawierać polski tytuł, czy może być angielski? Czy nazwa pliku musi mieć jakiś określony format? Ja obecnie stosuje u siebie taki format:

Bolt.2008.1080p.BluRay.x264.AC3.DUBPL

Pzdrw

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zrobiłem tak:

stworzyłem plik o nazwie advancedsettings.xml

<advancedsettings>
<fullscreen>true</fullscreen>
<video>
<defaultplayer>externalplayer</defaultplayer>
</video>
<externalplayer>
 <filename>C:\Program Files (x86)\The KMPlayer\KMPlayer.exe
</filename>
<args>/F</args>
<forceontop>true</forceontop>
<hidexbmc>true</hidexbmc>
<hideconsole>false</hideconsole>
<hidecursor>false</hidecursor>
</externalplayer>
</advancedsettings>

i skopiowałem w następujące miejsce

C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Roaming\XBMC\userdata ---> Dla Visty,

a gdzie to wkleić pod Windows 7...i czy bedzie działac przez KM playera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak dla Visty, najpierw włącz ukryte pliki (opcje folderów i wyszukiwania-->Zakładka Widok-->Pokaż ukryte foldery, pliki i dyski) , potem:

C:\Users\NAZWA UZYTKOWNIKA\AppData\Roaming\XBMC\userdata\ tutaj skopiuj ten plik.

Edytowane przez Maciej_27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zainstalowałem XBMC 9.11 dla Windows (używam 7 x64). Zainstalowałem skórkę Aeon przez Gitch. Dodałem pliki backdrops, ale mam problem z dodawaniem filmów do zakładki Filmy. W wideo wybieram folder wskazuje lokalizację na d:\filmy i ok. Wyciskam C, aby określić zawartość i wybieram typ mediów: filmy i że info ma pobierać z fdb.pl. Każdy film jest w osobnym folderze - nazwa folderu to nazwa filmu (ENG). Aplikacja pobiera mi informacje o filmie i potem jak skończy to w zakładce filmy nadal nie ma żadnych pozycji jak wybiorę zapełnij to okno filmami mam kolejne linki do wyboru rok, gatunek itd, jak wybiorę filmy to mam ostatnio dodane i tam dopiero widzi 6 pozycji, które udało mu się wyszukać pierwszy raz, Co zrobić by filmy były od razu widziane na pierwszym planie oraz dlaczego aplikacja uparcie pamięta tylko pierwsze wyszukiwanie i nie dopisuje kolejnych filmów. Kasowałem zawartość bibloteki filmy, kasowałem info o źródle w Wideo i ciągle mi wraca do pierwszego wyniku. wyszukiwania nie uwzględniając nowych informacji o większej ilości filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...