Skocz do zawartości
piotrfalco

Jakie głośniki do YAMAHY RX-V565

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie !!!

Jestem nowym użytkownikiem i zaczynam budować swoje własne kino domowe.

Amplituner już mam YAMAHA RX-V565.

Do niedawna mój system głośników składał się z zestawu Logitecha Z-5500. Do LOGITECHA miałem podłączony PS3 i Telewizję N. Ale to już przeszłość.

Potrzebuje głośników w systemie 5.1 i co ważne gabarytowo nie za duże.

Słucham każdej muzyki w szczególności pop i rock; klasyka oraz filmy BR; DVD i TELEWIZJA HD

Będę wdzięczny za konsultacje.

Pozdrawiam

P.S. a jakby do mojego amplitunera podłączyć to:

HARMAN KARDON HKTS 11BQ

Edytowane przez piotrfalco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do słuchania muzyki, głośniki przeznaczone do kina domowego się po prostu nie nadają. I to nie podlega dyskusji.

Niestety najważniejsze to określić poziom cenowy - potem to juz łatwiej cos zaproponować.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, lubię muzykę ... ale nie jestem jak narazie aż tak bardzo wrażliwy na dźwięk ...

Hmmm zakres cenowy, powiedzmy że narazie 2000 z tym tylko, że są dwie możliwości:

1) kupić zestaw 5+1

2) kupić dwie kolumny przednie, z czasem dokupywać pozostałe pasujące do siebie elementy

Jak myślisz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz wygórowanych wymagań to rozejrzałbym się za mało znanymi w PL w fajnymi kolumnami Heco albo bardziej znanymi Magnat czy też JBL /Koda (ale ja nie lubię brzmienia amerykańskich kolumn). Dla mnie za bardzo efekciarskie. Duże znaczenie ma również wielkość pomieszczenia.

Yamaha jest całkiem nowym modelem - ale pewnie gra jak inne (czytaj : starsze) modele Yamahy. ZAWSZE dobrym (bardzo dobrym) rozwiązaniem jest po prostu : wybrać w przedziale cenowym 2-3 zestawy (lub modele) i je PRZESŁUCHAĆ z posiadanym modelem amplitunera a potem wybrać. Proste i skuteczne.

Ja bym kupił dobre zestawy przednie i dalej powoli rozbudowywał o resztę - ale ja bardziej słucham muzyki niż oglądam filmy.

pzdr

Edytowane przez nowy66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy z YAMAHĄ te głośniki będą działać HARMAN KARDON HKTS 11BQ ??

Pytam czysto teoretycznie ....

Jeśli np. wybiorę dwie kolumny przednie, no np. JBL ..... to czy nie będzie później problemu skompletować pozostałe głośniki .... tak żeby stanowiły komplet, a nie wyrwane z "kontekstu"

Możesz zaproponować jakiś konkretny model ?? (tylko jak pisałem nie chciałbym kolumbryn)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy będą działać? Powinny Ale czy będą grać..? to już nie wiem. Do kina domowego z pewnościa do muzyki - tak jak pisałem. Jak kupisz JBL to spokojnie dobierzesz (również ) z JBL resztę. Można się pokusić spokojnie o suba z innej firmy. Natomiast reszta głównych głośników (centra+surround) imo winny być z "tej samej parafii" : ktoś tam mysli jak połaczyć, żeby było spójnie.

Główna zasada posłuchaj przed zakupem.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...