Skocz do zawartości
Fafner

Jaki telewizor kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym zakupic telewizor tak do okolo 7 tys. :) , potrzebny mi model bardziej multimedialny w stylu podlaczyc PC, X-sa czy inne ustrojstwo. Szukam czegos minimum 40" najlepiej z mozliwoscia powieszenia na scianie, odleglosc min. od kanapy to 3,5 m. Co byscie zaproponowali, moze macie jakis pomysl na caly zestaw znaczy tv, blu-rey i glosniki. :)

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chcialbym zakupic telewizor tak do okolo 7 tys. :( , potrzebny mi model bardziej multimedialny w stylu podlaczyc PC, X-sa czy inne ustrojstwo. . Co byscie zaproponowali, moze macie jakis pomysl na caly zestaw znaczy tv, blu-rey i glosniki. :huh:

Z gory dzieki za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o model to w5500 w tej cenie masz 46 cali z niezła elektroniką i możliwościami w tym DLNA obsługujące filmy (usb- od razu uprzedzam nie do divixów). Jeśli myślisz już konsoli to jak gry odpowiadają bierz PS3, masz na czym grać i nie potrzebujesz już odtwarzacza blu ray, czyli jedno urządzenie mniej. Na temat głośników i amplitunera się nie wypowiadam, nie jest to moja mocna strona (kolega pomagał mi dobrać nagłośnienie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zestawu Soniaczków dobierz sobie Sony STR-DG 820."Klocek" ładnie się "wkomponuje", zagra "zacnie" i kosztuje "normalne" pieniądze. O głośnikach wylano na forum "morze" słów (brzmienie wysokich, niskich tonów, głębi i ostrości dźwięku.... i takie tam). Poczytaj, odsłuchaj - jeżeli masz okazję... i nabywaj. Ogólnie Witaj w klubie! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, trochę posiedziałem nad tym poczytałem i W5500 jest niczego sobie patrzyłem na model W4500 i też chyba by pograł choć BE2 (czy ktoś może mi powiedzieć czy widoczna jest zmiana w BE3) ale za to jak się nie mylę 10 bitów i lepsze podświetlenie matrycy.

Byłem nastawiony na X-sa ponieważ widziałem u kumpla ale jak popatrzyłem to PS3 o wiele lepszy wybór .

Amplituner zapowiada się ładnie ale nad dźwiękiem będę musiał jeszcze trochę posiedzieć i poczytać co i jak bo widzę, że to dość złożony temat

Popatrzyłem na te DNLA i AP bo chyba tak trzeba będzie łączyć sprzęty i mam takie pytanie, bo jeszcze mało wiem na ten temat, na co zerknąć przy wyborze AP. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei proponowałbym coś z wyższej półki, a cenowo myślę, że akurat w Twoich możliwościach, sam kupiłbym takie cacko, ale to nie na mój portfel. Chodzi mi tu mianowicie o Samsunga UE46B7000, jeśli chodzi o te różne bajery, to ma w zasadzie wszystko, a przy tym obraz cudo a i design całkiem ciekawy, jest również w 40" i model B6000, jeśli chodzi o różnice, to z chęcią odpowiem jakie są i czy warto dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Samsunga to wszyscy mi odradzają podobno dość dobra matryca ale bebechy nie.

Sony Z z tego co popatrzyłem to raczej TV do oglądania a dla mnie bardziej W by pasował niby obraz niczego sobie a ma dodatkowe wejścia. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fafner bardzo generalizujesz samsungi nie są złe, po prostu zazwyczaj są tańsze i na czymś się to odbija, wybierasz to na co cię stać :). W lipcu ma się pojawić z5500 ponownie z matryca 10bitową, czyli taką z jakiej zrezygnowano w w5500, uaktualnienie 200hz ilość wejśc etc. generalnie wszystko ma, ale cena podejrzewam, że będzie ostra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samsungu najbardziej drażni mnie lustro które jest na ekranie (przynajmniej tak było z modelami które oglądałem), tak to wcale nie są takie słabe jak malujesz.

MarcoGrando: przesadzasz, na dzień dobry na pewno będzie kosztował dużo, tak jak to było z w5500, ale po 2-3 miesiącach będzie już na pułapie cenowym poprzedniego modelu czyli z4500. Ciężko będzie wytrzymać w postanowieniu, że następny telewizor to OLED :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fafner bardzo generalizujesz samsungi nie są złe

Nie mówię, że są złe tylko, że nie są polecane za bardzo. Nie wiem też ile jest w tym prawdy ale o ile SD maja dobre to na HD dużo osób narzeka.

Co do Z5500 to też mi się zdaję, że cena na pierwsze wejście będzie zabójcza :) jakby nie patrzeć będzie powrót do droższej wersji z panelem 10 bitowym mam nadzieję, że przewidywania Dacar spełnią się w 100% bo ogólnie Z5500 wydaje się interesującym obiektem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko wyjdzie w praktyce, nie wiadomo przecież jakie będą kursy walut, na razie stopniowo, ale konsekwentnie złotówka się umacnia co może dobrze wróżyć na przyszłość. Cena podejrzewam, że będzie wysoka z jednego powodu: ma prawie wszystko to co można wymagać od telewizora LCD, jest w nim zawarte (oprócz podświetlenia LED niestety)

Edytowane przez MarcoGrando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno na początku rzucą ładną cenę za takie cacko, patrząc na całą specyfikację, ale znając życie po miesiącu czy dwóch cena zacznie spadać nie patrząc nawet za bardzo na pozycję złotego :rolleyes: jak patrzyłem to W5500 można kupić za cenę W4500 miejmy nadzieję, że tu stanie się to samo (jest to nawet bardzo prawdopodobne, jak dla mnie). Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...