Skocz do zawartości
marcus64

Problemy z przesyłką spoza EU

Rekomendowane odpowiedzi

Wylicytowałem w dobrej cenie na eBay.com płytę główną i procesor od sprzedawcy w Tajlandii. Razem z przesyłką było to 146 USD. Zapłaciłem poprzez PayPal 01.04.2009. Do dzisiaj, tj. do 18.04.2009 nie dostałem towaru.

Powody nieotrzymania przesyłki mogą być dwa :

1) sprzedawca nic nie wysłał - okazał się oszustem ("nowy" na eBay);

2) Urząd Celny zatrzymał przesyłkę.

Przed transakcją dzwoniłem do UC po informację - do 150 USD cło nie obowiązuje ale mogą naliczyć VAT w wysokości 22 %.

Wcześniej kilka razy kupowałem w ten sposób w Chinach i Hong Kongu - wszystko było O.K. - max po 5 dniach miałem towar. Rekord to zakup napędu slim combo blu-ray (Hong Kong) - w sobotę zapłaciłem, we wtorek był już w skrzynce !!!

W związku z tym mam prośbę do Kolegów którzy kupowali cokolwiek poza EU i Urząd Celny zatrzymał im towar :

- czy UC "jest łaskaw" poinformować klienta o fakcie zatrzymania przesyłki - w jakim terminie ?

- jaka jest dalsza procedura, czy muszę się pofatygować na Okęcie, czy można załatwić to przelewem ?

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do sprzedawcy maila z prośbą o skan dowodu nadania - może wysłał firmą, która umożliwia monitoring przesyłki i będzie jasne gdzie jest.

A tak na marginesie, to dziwię Ci się - tak ważne elementy (gwarancja) kupować na drugim końcu świata - ciekawe ile zaoszczędziłeś i czy to się

przekłada na stracone nerwy ? :lol: PayPal chyba Cię chroni, więc jakiś wentyl masz ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Kupiłem Mnóstwo Rzeczy zagranicą. I Nigdy nie miałem problemu. Nawet przy zakupach rzędu 850$ (owszem opłate dodaktową musiałem zapłacić), ale wszystko dochodziło. z USA w Maksymalnie 1 Tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz do sprzedawcy maila z prośbą o skan dowodu nadania - może wysłał firmą, która umożliwia monitoring przesyłki i będzie jasne gdzie jest.

A tak na marginesie, to dziwię Ci się - tak ważne elementy (gwarancja) kupować na drugim końcu świata - ciekawe ile zaoszczędziłeś i czy to się

przekłada na stracone nerwy ? :) PayPal chyba Cię chroni, więc jakiś wentyl masz ....

Już oczywiście napisałem dwa dni temu - na razie cisza. Oczywiście na wszelki wypadek zgłosiłem sprawę do serwisu PayPal - też czekam. Co do gwarancji, to w ofercie było że jest standardowa 3-letnia. Poza tym jak kupowałem inne rzeczy, np. ten napęd slim BD, to dostałem normalny kwit międzynarodowej gwarancji.

Pytasz BoDeX ile zaoszczędziłem ? Napęd Sony NEC BC-5500S (slim, SATA, combo blu-ray) kosztował mnie 301 zł (razem z przesyłką). W Europie lub USA średnio za 3 razy tyle.

Sprzęt z którym mam teraz problemy to płyta miniITX Intel DG45FC (mam taką w swoim HTPC za 570 zł) oraz procesor Core 2 Duo E8400 (u nas 700-800 zł) - za wszystko wzięło mi z karty 510 zł.

Oczywiście jest 90% szansa, że te pieniądze odzyskam poprzez PayPal.

Co do kupowania w tamtej części świata, to powiem Ci, że kupiłem już dosyć sporo i to dopiero pierwsza taka wpadka. Złego słowa nie mogę powiedzieć o chińskich sprzedawcach - naprawdę szybko, tanio i solidnie.

Tak jak napisałem wyżej jest i ta możliwość, że przesyłka leży w UC na Okęciu a urzędasom jak zwykle się nie spieszy. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już oczywiście napisałem dwa dni temu - na razie cisza. Oczywiście na wszelki wypadek zgłosiłem sprawę do serwisu PayPal - też czekam. Co do gwarancji, to w ofercie było że jest standardowa 3-letnia. Poza tym jak kupowałem inne rzeczy, np. ten napęd slim BD, to dostałem normalny kwit międzynarodowej gwarancji.

Pytasz BoDeX ile zaoszczędziłem ? Napęd Sony NEC BC-5500S (slim, SATA, combo blu-ray) kosztował mnie 301 zł (razem z przesyłką). W Europie lub USA średnio za 3 razy tyle.

Sprzęt z którym mam teraz problemy to płyta miniITX Intel DG45FC (mam taką w swoim HTPC za 570 zł) oraz procesor Core 2 Duo E8400 (u nas 700-800 zł) - za wszystko wzięło mi z karty 510 zł.

Oczywiście jest 90% szansa, że te pieniądze odzyskam poprzez PayPal.

Co do kupowania w tamtej części świata, to powiem Ci, że kupiłem już dosyć sporo i to dopiero pierwsza taka wpadka. Złego słowa nie mogę powiedzieć o chińskich sprzedawcach - naprawdę szybko, tanio i solidnie.

Tak jak napisałem wyżej jest i ta możliwość, że przesyłka leży w UC na Okęciu a urzędasom jak zwykle się nie spieszy. :lol:

A Jak z Realizacją Gwarancji kupionego sprzętu w Chinach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nie wiem. Nie musiałem korzystać. :lol:

No tak :) Ale Jakaś Karta Gwarancyjna jest? Można realizować na terenie Polski? :) Chyba, że jest po CHińsku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pocieszenie dodam, że kupiłem kartę pamięci z Hong Kongu i pomimo iż szło przez pocztę lotniczą dotarło po 14dnich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...