Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Co do testowania vc-1 , jeżeli pisze że film jest kodowany w vc-1 i sciągniesz jeden link podejżyj co siedzi w środku , bo są filmy kodowane kodekiem vc-1 lub mpg4 , ale plik który nas interesuje aby go otworzyć na BD 390 jest z rozszeżeniem m2ts. I ten plik m2ts gdy wrzucimy do jakiegoś tam programu zobaczymy że jest kodowany kodekiem vc-1 lub np. mpg4.

Może ktoś zna sposób aby otworzyć pliki .wmv lub .wmvHD na BD390 bez użycia programów typu conwenter , interesował by mnie program zmieniający np rozszeżenie bez conwersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem film Full HD Człowiek w ogniu AVC ma około 8 GB i kodek m2ts . Czy BD 390 odczyta ten film jak normalnie zgram na pendrive'a i podłączę ? Czy trzeba wypalać w Nero na płytke dwuwarstwową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sformatować Pendrive na ntfs, nagraj film i podziel się wynikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma około 8 GB i kodek m2ts . Czy BD 390 odczyta ten film jak normalnie zgram na pendrive'a i podłączę ?

Witaj.

Osobiście odtwarzałem takowe. Nie mogłem wybierać wersji audio (napisy ... nie pamiętam),

oraz nie można przewijać filmu. Przerobiłem na mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatowanie pendrive' a odpada bo wtedy plik może mieć około 4 GB .

Skomplikowane jest ta konwersja do mkv ?

Mam MKVtoolnix .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plik może mieć dowolną PRAKTYCZNIE wielkość jeśli tylko wie się jak pendrive sformatować ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sformatowanie pendrive' a odpada bo wtedy plik może mieć około 4 GB .

Skomplikowane jest ta konwersja do mkv ?

Mam MKVtoolnix .

Witaj.

Sformatuj w ntfs i po problemie.

Jak nie wiesz jak ... zapytaj Pana Googla.

Czy Ty tylko pytasz, czy także czytasz to forum ?

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=22016&hl=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem film Full HD Człowiek w ogniu AVC ma około 8 GB i kodek m2ts . Czy BD 390 odczyta ten film jak normalnie zgram na pendrive'a i podłączę ? Czy trzeba wypalać w Nero na płytke dwuwarstwową ?

Napisałem że czyta m2ts, to dlaczego w kółko pytasz ,

w m2ts brak wyboru lektora, moża to ominąc jak masz rip blureja to go wrzucasz do jakiegoś programu który pozwoli uzunąc zbędnych lektorów i wybrac tylko tego którego potrzebujesz w zależności w jakim kraju mieszkasz i zpisujesz plik od nowa jako m2ts z lektorem wybranym przez ciebie, brak normalnego przewijania tylko z pod przycisku - Search - mozna wybrac miejsce skąd oglądasz film, wielkośc pliku nie ma znaczenia możesz go podac w każdej formie z pendrajwa , z karty np. SD w czytniku kart z płyty każdego rodzaju, jak też z dysku twardego , tylko że każdy nosnik musi byc sformatowany w ntfs.

Miłego oglądania i sciągania zripowanych blureii.

Jakośc m2ts jest super żaden mkv mu nie dorówna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłego oglądania i sciągania zripowanych blureii.

Jakośc m2ts jest super żaden mkv mu nie dorówna.

czy jakość m2ts jest rzeczywiscie lepsza od mkv no nie wiem zależy od birate i stopnia kompresji. mkv tez jest super jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miłego oglądania i sciągania zripowanych blureii.

Jakośc m2ts jest super żaden mkv mu nie dorówna.

czy jakość m2ts jest rzeczywiscie lepsza od mkv no nie wiem zależy od birate i stopnia kompresji. mkv tez jest super jakość.

Czy znasz zasadę z czego robi się MKV bo napewno w lesie mkv nie rosną , Sony np. napewno nie doda opcji otwarzania MKV do swoich otwarzaczy , jak myślisz dlaczego.

Jak myślisz jak z lepszego m2ts zrobi się gorsze i mniejsze MKV - to ma na to wpływ bitrate i stopień kompresji by MKV było lepsze od m2ts.

Według twojego toku myslenia można z divixa zrobić DVD i z DVD zrobić Brureja a z Blureja pewnie film do kina tylko trzeba zastosować odpowiednie bitrate i kompresje.

A jak masz problem z porównaniem różnicy między m2ts z mkv proponuję porównywać materiały na TV conajmniej 50 cali lub większym.

Pozdrawiam.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odtwarzacz odtworzy wszystkie płyty Blu-Ray. Bez wyjątku (niektóre od razu puszczą, niektóre muszą się zastanowić).

Natomiast pliki z USB to tylko h264 (mkv) + AC3/MP3/DTS - koniec.

Strumienia VC-1 nie odtworzysz, DTSHD-MA z mkv nie odtworzysz, strukturę dvd odtworzy, ale bez możliwości zmiany napisów i dźwięku i kilka innych problemów.

Dlatego nie martw się o Blu-ray ;)

Potwierdzam po testach m2ts kodowane w VC-1 nie czyta .

Czyli tylko można pobierac BD kodowane kodekami mpeg 4 lub lub H-264 , wyłuskac sam plik m2ts z lektorm polskim i oglądac.

Jak coś pobiorę kodowanego innymi kodekami i przetestuję to napiszę.

Czy LG BD390 ma inny procesor jak nowe otwarzacze sieciowe że nie czyta wmv obrazów iso dvd obrazów iso BD.

CZy to kwestia softu czy procek który siedzi w w BD 390 nie da rady tym formatom .

Bo nadal tnie się głos na DTS i już Lg bd 390 zostaje w tyle , czy już czas zmieni go np. na O!Play Asusa.

Bo jak narazie zero sofu ze strony LG.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo nadal tnie się głos na DTS i już Lg bd 390 zostaje w tyle , czy już czas zmieni go np. na O!Play Asusa.

Wydaje mi się, że 390 i O!Play to dwa dość różne urządzenia.

Jak zmienisz 390 na O!Playa to , zdaje mi się BR nie odtworzysz.

Edytowane przez Gatar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=20462 podjęto temat na tym foru.

Czyta ISO BD I ISO DVD dodatkowo wmv i rmvb czego nie czyta BD390.

http://www.youtube.com/watch?v=hQQsNBmQS0o adres na Yutubie

Znalazłem w internecie tabelkę poruwnawczą procesora i plajerków na realteku tak że BD 390 się chowa z ilością formatów otwarzanych.

Testowałem ostatnio TV Samsungo i byłem miło zaskoczony co czytał wewnętrzny player w TV Samsung 42 cale..

Przy tym TV JUż LG BD390 ma tyły a w poruwnaniu O!Pleya HD2 to tylko ta mozliwośc włżenia płytki BD jest na plus w BD390.

Pozdrawiam.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

HerGregor ... z Twojej wypowiedzi wnioskuje, że posiadasz 390 (chociaż mogę się mylić).

Jeśli faktycznie go posiadasz to utwierdzam Ciebie w przekonaniu , że czas go Tobie zmienić, choćby na tego Asusa.

Będziesz z niego bardzo zadowolony mimo, że BR nie odtworzy.

"PORUWNUJĄC" O!Pleya, czy nawet jakiegoś TV Samsunga faktycznie 390 "ma tyły".

Pytanko . czy masz 390 czy tylko wypowiadasz sie teoretycznie o nim ?

Jeśli posiadasz to dlaczego go posiadasz ?

Jeśli nie to daj spokój z "poruwnywaniem", tylko kup ten , Twoim zdaniem lepszy i daj się, niektórym cieszyć tym gorszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

HerGregor ... z Twojej wypowiedzi wnioskuje, że posiadasz 390 (chociaż mogę się mylić).

Jeśli faktycznie go posiadasz to utwierdzam Ciebie w przekonaniu , że czas go Tobie zmienić, choćby na tego Asusa.

Będziesz z niego bardzo zadowolony mimo, że BR nie odtworzy.

"PORUWNUJĄC" O!Pleya, czy nawet jakiegoś TV Samsunga faktycznie 390 "ma tyły".

Pytanko . czy masz 390 czy tylko wypowiadasz sie teoretycznie o nim ?

Jeśli posiadasz to dlaczego go posiadasz ?

Jeśli nie to daj spokój z "poruwnywaniem", tylko kup ten , Twoim zdaniem lepszy i daj się, niektórym cieszyć tym gorszym.

Co do BD390 mam już go od roku kupiłem MM.

Rok temu było to rosądne wyjście dla osoby nie mającej blureja - był blurej i możliwość podpięcia dysku.

Ilość formatów otwarzanych zadowalająca ale rok temu .

Kupując go myślałem że będę korzystał z wyporzyczalni w moim mieście a tu zong jak rok temu było 12 filmów , teraz w sumie może 25 szt.

I tu idzie w ruch tysk twardy z tym co uda się zdobyć , i tu małe trudności bo inne playery z seri sieciowej oferują więcej formatów które można otworzyć i ludziska z tego korzystają.

Na początku panowie z tego forum pisali do LG o poprawę sofu, teraz to poszło w zapomnienie.

Wejdz na Yutube popatrz na Mede8er jakie menu jakie możliwości podobne są w O!Pleyu jak też w Fergusonie Ariva 210 .

Czy LG ma skonczxyć żywot jako player BD i na tym koniec.

Czy wszyscy na tym forum są zadowoleni z tego co prezentuje BD390.

Nik już nie może tego playra porównać do czegoś innego lepszego.

Czy BD film na tym BD390 playerku to max co można obejżeć.

LG siadło na du.......ie i produkuje nowe modele i zapomniało o poprawie tego co wyprodukowało nie do końca dobrze.

Pozdrawiam.

PS. Nie sugeruj komuś co ma kupić albo co pisać na temat urządzeń których może ty sam nie masz do czego porównać, lub ich nie posiadasz.

A co do - Asusa - Mede8era - Arivy 210 - cztają BD z ISO i z katalogu, no może nie z płyty ale nie każdy kupuje płyty po 100 zł.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy LG ma skonczxyć żywot jako player BD i na tym koniec.

Czy wszyscy na tym forum są zadowoleni z tego co prezentuje BD390.

Nik już nie może tego playra porównać do czegoś innego lepszego.

Być może "skończy" jako player BR, bo ... takim jest. Reszta to dodatki.

Nie wszyscy. Także chciałbym aby odtwarzał wszystko i wsparcie LG było lepsze.

Każdy może porównać, nawet do .. pralki ;) , jednak porównujmy go do innego odtwarzacza BR z dodatkami, a nie do "kombajna multimedialnego", jakim jest choćby OPlay.

Czy BD film na tym BD390 playerku to max co można obejżeć.

LG siadło na du.......ie i produkuje nowe modele i zapomniało o poprawie tego co wyprodukowało nie do końca dobrze.

Pozdrawiam.

PS. Nie sugeruj komuś co ma kupić albo co pisać na temat urządzeń których może ty sam nie masz do czego porównać, lub ich nie posiadasz.

A co do - Asusa - Mede8era - Arivy 210 - cztają BD z ISO i z katalogu, no może nie z płyty ale nie każdy kupuje płyty po 100 zł.

Ja na tym playerku oglądam nie tylko BR. Całkiem sporo mkv, divx ... obejrzałem.

Fakt, czasami musiałem pomóc 390 obrabiając na PC jakieś pliki.

Moim zdaniemLG ... nie siadło na d...e tylko wypuszcza "nowości".

Ot ...marketing.

Tak samo ja "sugeruję" zakup 390 jak Ty "sugerujesz" zakup OPlaya. :( Daj spokój. Kupiłem świadomie 390 do płyt BR, a że przy okazji odtworzę mkv ... to fajnie.

Jak Ktoś nie ma zamiaru kupować płyt BR (drogie to fakt) to po co kupuje odtwarzacz BR.

Może lepiej było kupić jakiegoś WD Playera.

Powtarzam raz jeszcze, nie jestem fanatykiem 390, znam jego wady i zalety, ale jednocześnie nie wymagam od niego funkcjonalności OPlaya, tak jak nie wymagam od OPlaya aby płyty BR odtwarzał. Dwa różne urządzenia mające sporo wspólnego ... i tyle.

Zawsze możesz 390 sprzedać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Zawsze możesz 390 sprzedać."

Nad tym się własnie zastanawiam , liczyłem na pomoc w podjęciu decyzji.

Lub na info że może w LG się obudzą i napiszą lepsze oprogramowanie.

Pozdrawiam.

ps. może ktoś podrzuci specyfikacje LG BD 390 na jakim procesorze pracuje , czy jest sigma czy realtek, czy może coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad zakupem bo BD390 potaniała i to sporo.

Martwią mnie też wpisy które tu zamieszczacie że nie czyta tego czy tamtego, dlatego zastanawiałem się nad Xtreamer. Z tego co czytałem obecnie chyba najlepszy kombajn do plików, ale za to bez odtwarzacza blue-ray. Poza tym nie wiadomo jak z jakością obrazu w tej zabawce, bo LG ma ponoć bardzo dobrą i jest za to chwalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobas76 zadaj sobie tylko jedno pytanie ile kupisz BD lub ile kosztuje wypożyczenie BD w twojej wypożyczlni i jak często będzie cię stać na wypożyczenie filmu.

Jak na wyszyskie pytania odpowiesz tak , tylko BD to kupuj LG BD390 bo chodzi ok ale jak będziesz tylko kożystał z internetu a nie z wypożycvzalni to wybież któryś z tej strony http://www.humanmedia.pl/oferta.html?0

Ja kupiłem rok temu i liczyłem że z 15 tytułów BD wypożyczalni po roku będzie 100 a jest raptem 25.

Tak że czytnik BD jest bez użyteczny , no chyba że ktoś chce katować napęd BD płytami DVD lub CD to proszę bardzo można kupować napewno będzie chodził ok.

Może któryś z kolegów mógłby napisać do LG o porawę softu odnośnie audio w DTS po HDMI do amplitunera bo tnie i szarpie głos , dodatkowo o wprowasdzenie kodeków WMV , WMV HD , VC-1 , ISO DVD , ISO BD, BD z katalogu.

Proszę o pomoc bo za moich czasów nie uczono angielskiego a rosyjskiego a tam LG niema siedziby, lecz ciężko się zastanawiam czy w fabryce w polsce by ktoś nie pomógl i korespondencja była by bardziej czytelna.

Ale jak pamiętam to któryś z kolegów pisał do LG o usunięcie wad w sofcie.

Może by ponowił majla do LG.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

video Content format

MPEG2, HP@ML •

MPEG4 AVC, HP@L4.1 •

SMPTE VC1, AP@L3 •

AVCHD •

DivX/DivX HD •

MKV •

Wyszczegulnione przez producenta w ulotce czytane formaty.

SMPTE VC1, AP@L3 • jest format VC1 ale dzlaczego pliku m2ts kodowanego w - VC1 - otwarzacz nie czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy BD390 potrafi odczytywać MBR z tablicą partycji GUID ?

Pozwoliło by to na obsługę dysków większych jak 2 TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tym dźwiękiem DTS po HDMI rzeczywiście coś sknocili, u mnie jest dokładnie to samo co opisują użytkownicy LG390. Ostatnio pojawił się dodatkowy problem, mam kilka filmów z dźwiękiem DolbyDigital 6Ch AC3 i dźwięku wogóle nie ma, próbowałem prawie wszystkiego i nie dałem rady tego uruchomić. Czy ktoś ma podobny problem lub może wie jak to rozwiązać. Nie wiem czy mój odtwarzacz jest uszkodzony czy to po prostu kolejny babol LG. Jeśli to jedna problem LG to chyba coś nie tak, bo każdy z nas zapłacił za DTS a tak prawdę powiedziawszy nie można z niego korzystać. Czy ktoś wie czy można w takim przypadku reklamować produkt jako niezgodny z zawartą umową podczas kupna i zarządać zwrotu gotówki? proszę o jakieś info jeśli ktoś tak robił i z jakim skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam kilka filmów z dźwiękiem DolbyDigital 6Ch AC3 i dźwięku wogóle nie ma, próbowałem prawie wszystkiego i nie dałem rady tego uruchomić.

Albo zaczynasz niepotrzebny flame-war, albo masz walnięty odtwarzacz.

1. Wyłącz "poprawianie" głośności dźwięku w ustawieniach audio

2. Ustaw małe głośniki

3. Sprawdź jakiekolwiej DVD ze ścieżką 5.1 - to nic innego jak AC3 6Ch DolbyDigital.

4. Jak DVD działa sprawdź jakikolwiek release scenowy filmu kodowanego divxem lub xvidem o wielkości 1,4GB - z pewnością będzie AC3 6Ch

U mnie wszystkie powyższe sytuacje działają bez żadnego problemu.

By nie być posądzony o piractwo w supporcie LG nagraj na DVD kilka zdjęć i ścieżkę AC3 5.1 - na przykład trialem Ulead Videostudio X3.

pozdrowienia

\r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc kolega domelxl miał na myśli DTS w MKV a nie w DVD

Jedno z drugim nic nie ma wspólnego w DVD czyta na BD czyta a na MKV już nie i rwie , jest problem który nie został usunięty od początku , na forum były tylko kombinacje z ustawieniami , a w w sofcie nic nie poprawiono.

I tak jeśli jest scieżka DTS angielska i Ac3 polsk to po uruchomieniu filmu w mkv mamy cięcie głosu dopiero po przełonczeniu do AC3 polskiego lektora pomaga.

A co do DTS tylko w mkv , to w mkv w niektórych filmach w mkv wogóle nie czyta. np. Trzy Królestwa Red Cliff

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

G:\Trzy Królestwa Red Cliff\Trzy Królestwa DTS .mkv

General

Complete name : G:\Trzy Królestwa Red Cliff\Trzy Królestwa DTS .mkv

Format : Matroska

File size : 8.81 GiB

Duration : 2h 27mn

Overall bit rate : 8 537 Kbps

Movie name : rc px264-gos2

Encoded date : UTC 2010-03-30 10:10:26

Writing application : mkvmerge v3.3.0 ('Language') built on Mar 24 2010 14:59:24

Writing library : libebml v0.8.0 + libmatroska v0.9.0

Video #1

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High@L4.0

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 3 frames

Muxing mode : Container profile=Unknown@4.0

Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC

Duration : 2h 27mn

Nominal bit rate : 6 446 Kbps

Width : 1 280 pixels

Height : 544 pixels

Display aspect ratio : 2.35

Frame rate : 24.000 fps

Original frame rate : 23.976 fps

Resolution : 24 bits

Colorimetry : 4:2:0

Scan type : Progressive

Bits/(Pixel*Frame) : 0.386

Writing library : x264 core 89 r1471M 1144615

Encoding settings : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=0 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=240 / keyint_min=24 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=6446 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=25000 / vbv_bufsize=25000 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00 / pulldown=0 / nal_hrd=vbr

Audio #2

Format : DTS

Format/Info : Digital Theater Systems

Format profile : MA

Codec ID : A_DTS

Duration : 2h 27mn

Bit rate mode : Variable

Channel(s) : 6 channels

Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE

Sampling rate : 48.0 KHz

Resolution : 16 bits

Language : Polish

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Audio jest otwarzane w komputerze ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...