Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Więc z zasysaniem softu ze strony USA byłbym ostrożny ;)

W przypadku LG - jak już napisałem - pierwszy update robiłem z pena USB softem ze stanów.

A ostrożności nigdy nie za dużo - tu się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soft ściągnąłem sobie ze strony polskiej. Liczę, że nie będzie problemów z kodem regionu. Ale dzięki za ostrzeżenie.

Już wcześniej słyszałem, że ten soft jest niezależny od regionalnej wersji odtwarzacza.

Zastanawia mnie również zróżnicowanie wersji drivera (w moim bd390 jest 51000, a na forum czytałem o innych wersjach.) Może to właśnie driver definiuje kwestie języka menu?

wersja sterownika przed update-m u mnie też była chyba 51000, po wgraniu nowego softu zmieniła się na 511203, tak więc z polskiej strony pobieraj i wgrywaj śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za sugestie i wsparcie.

Soft z polskiego serwisu wgrałem bez problemów. Jednak wersja sterownika pozostała niezmieniona: 51000.

W sumie zmiana jest niezauważalna (ponoć dotyczy wyłącznie odtwarzania płyt BD, a tych nie mam).

Podejrzewam, że mój BD390 nadal nie będzie w stanie wykryć nowego softu, jeśli się takowy pojawi.

Podawał i nadal podaje dziwny komunikat - (podczas wymuszania updatu w setupie) - w wolnym tłumaczeniu:

"Nie znaleziono nowego softu. Sprawdź status internetu i spróbuj ponownie. W przypadku niepowodzenia skontaktuj się z serwisem"

Wskazuje mi, że nie może się chyba skontaktować z serwerem LG. Może to uszkodzenie odtwarzacza. Może soft ściąga się innym protokołem niż YouTube, który działa bez zarzutu?... A mój provider poblokował jakieś porty?

Nawet mi to pasuje, bo jakoś zawsze wolę wcześniej zasięgnąć opinii zanim skuszę się na jakiekolwiek aktualizacje w systemach.

Jednak swoją drogą dobrze byłoby wiedzieć co w trawie piszczy... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam lepszego mola. przed kilkoma miesiącami kupiłem 2 szt bd390. obydwa identyczne, te same softy, sterowniki itd. w jednym są ppolskie znaki w napisach a w drugim wyświetlane są krzaczki? jakieś sugestie bo zgłupiałem. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugestia jest zawarta w instrukcji obsługi odtwarzacza przy haśle - Napisy.

Można zmienić stronę kodowania napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sugestia jest zawarta w instrukcji obsługi odtwarzacza przy haśle - Napisy.

Można zmienić stronę kodowania napisów.

proszę, oświeć mnie co robię źle. Identyczne ustawienia w obydwu bd, w jednym jest ok. a w drugim krzaczki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Jeżeli podczas oglądania filmów z napisami zewnętrznymi polskie znaki (ą, ę, ń, ź, ć itp.) nie są wyświetlane prawidłowo proszę przytrzymać 3 sekundy przycisk subtitle na pilocie i sprawdzić czy wybrana jest odpowiednia strona kodowa - w tym przypadku powinno być CP-1250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy spotkał się ktoś z taki problemem: filmy z .avi powyżej 1,8 GB do około 50 minuty odtwarza poprawnie, później zaczyna obraz przyspieszać jak przy przewijaniu a dźwięk idzie normalnie. Gdy podzielę plik na dwie części i oglądam każdą z osobna wszystko jest OK. Nie wiem czy to jest wada mojego LG 390 i oddać go do serwisu, czy też one tak mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aż tak dużych plików avi ;), ale czytałem na forach różnistych, iż avi, jako kontener potrafi doczytać tylko 1,8GB danych - potem się psuje. istnieją różne sposoby ominięcia problemu, a BD390 widocznie ich nie obsługuje. Niech ktoś oświeci w profesjonalnej terminologii, bo toto się jakoś profesjonalnie nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie słyszałem o tym żeby kontener AVI mógł mieć zapisane tylko 1.8 GB danych, to głupota. Dlaczego akurat tyle ?

Ja mam film w konenerze AVI w rozdzielczości 480p o rozmiarze 2,1 GB i na komputerze oraz odtwarzaczu Philips DVP720SA z 2004 roku chodzi dobrze.

Mam też kilka filmów AVI w rozdzielczości 720p (okolo 4,3 GB) i na komputerze chodzą dobrze.

Czy ktoś może potwierdzić te problemy ?

Jeśli tak to kolejna przewaga BD390 nad BD370 znika, ponieważ dotąd twierdzono że BD370 nie radzi sobie z plikami AVI w wysokiej rozdzielczości a BD390 tak. W takim razie skąd brano filmy AVI w rozdzielczości HD o rozmiarze mniejszym od 1.8 GB ?

Już zdecydowałem się na zakup BD390, miałem zamiar kupić po powrocie z zagranicy (wyjechałem na tydzień). A po powrocie wchodzę i czytam że rzecz na której mi zależy nie działa, co ciekawe nikt wcześniej takich problemów nie zgłaszał.

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Avi DVD5 4,3 GB otwarza bezproblemowo.

Pozdro

Dzięki za odpowiedź. W poniedziałek zamawiam BD390.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie słyszałem o tym żeby kontener AVI mógł mieć zapisane tylko 1.8 GB danych, to głupota. Dlaczego akurat tyle ?

Poczytaj sobie tutaj:

http://www.alexander-noe.com/video/amg/en_about_opendml.html

Czy ktoś może potwierdzić te problemy ?

Już zdecydowałem się na zakup BD390, miałem zamiar kupić po powrocie z zagranicy (wyjechałem na tydzień). A po powrocie wchodzę i czytam że rzecz na której mi zależy nie działa, co ciekawe nikt wcześniej takich problemów nie zgłaszał.

Nigdzie nie napisałem że ten odtwarzacz ma problem z plikami powyżej 2GB - to jest twoja nadinterpretacja. Napisałem że może to być problem.

Napisałem również że nie mam osobiście tak dużych plików avi.

Cieszę się że takie duże pliki avi są poprawnie odtwarzane.

pozdrowienia

/r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niedawno stałem sie posiadaczem BD390 i zauwazyłem lekki problem (wystepujący w 2 róznych egzemplarzach) z synchronizacja audio/video w filmach divx/xvid + mp3. Jesli ścieżka dźwiekowa jest w MP3 to dźwięk jest delikatnie przesunięty (ok. 300ms) w stosunku do obrazu. Dźwięk jest opóźniony. Widać to dosyć wyraźnie na scenach ze strzałami, zamykaniem drzwi itp. Na kompie oraz starym odtwarzaczu Belwood takiego przesunięcia nie ma. Jeśli w filmach divx/xvid dźwięk jest w AC3 to jest wszystko ok, tylko jak w MP3 to jest to małe przesunięcie .... też tak macie? Czy da sie wykonać synchro /video/audio w odtwarzaczu (w indtrukcji nic na ten temat nie znalazłem).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnij firmware do najnowszej wersji. W starszym oprogramowaniu też tak miałem. W najnowszym problem nie występuje.

pozdrowienia

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uaktualnij firmware do najnowszej wersji. W starszym oprogramowaniu też tak miałem. W najnowszym problem nie występuje.

pozdrowienia

r

Hmm mam najnowszą wersję softu i sterownika ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Mam dokładnie to samo. Zaczyna to być coraz bardziej irytujące bo dopiero po sciągnięciu filmu można sprawdzić jak to jest z dźwiękiem.

Może ktoś wie czy jest na to jakieś lekarstwo?

SPDIF.

Edytowane przez sloikbigosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie wczoraj właczyłem film mkv z 2 ścieżkami DTS angielska nr1 i polską nr 2. polska jest ok ale angielska jakoś przerywa, wie ktoś co z tym zrobić?

dodam ze jesli film ma 2 ścieżki 1dts a drugą ac3 to obie są ok, wiem ze moge wyrzucic 1 scieżke ale chciałbym miec obie.

i drugie pytanie podczas oglądania filmow mkv nieraz powiedzmy po godzinie wyskoczą na sekundkę jakies artefakty, takie chwilowe zakłócenie i dalej wszystko ok idzie, jak przewine film w to samo miejsce to juz jest ok, nie wiem moze procesor sie przegrzewa?

dzieki za odpowiedz. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja troche nie w temacie ale mam problem z odtwarzaniem zdjęć w BD 570, a mianowicie wogóle nie odtwarza mi zdjęć z mojej lustrzanki. Zdjęcia (jpeg) mają rozdzielczość 4288x 2848 (12mpix). Może ktoś wie czy da się z tym coś zrobić, bo jeśli nie to uważam że straszna kicha. Szczerze mówiąc, nie sądziłem że taki odtwarzacz, który właściwie czyta wszystko może mieć problem ze zwykłymi zdjęciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja troche nie w temacie ale mam problem z odtwarzaniem zdjęć w BD 570, a mianowicie wogóle nie odtwarza mi zdjęć z mojej lustrzanki. Zdjęcia (jpeg) mają rozdzielczość 4288x 2848 (12mpix). Może ktoś wie czy da się z tym coś zrobić, bo jeśli nie to uważam że straszna kicha. Szczerze mówiąc, nie sądziłem że taki odtwarzacz, który właściwie czyta wszystko może mieć problem ze zwykłymi zdjęciami.

Ja mam zaawansowanego kompakta z matrycą 10Mpix i zdjęcia też ciężko się odtwarzają - poczytaj wcześniejsze strony, że ten odtwarzacz ma taka przypadłość. Poza tym w instrukcji (ja mam BD390) napisano, że zdjęcia powinny mieć najwyżej 12Mpix, więc właśnie z 12Mpix mogą być problemy. Spróbuj (choć wiem, że to czasochłonne) zmniejszyć swoje foty do 8Mpix - powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Posiadam filmiki w formacie flv no i chciałbym je obejrzeć na BD390 (a ten format chyba nie jest obsługiwany). Próbowałem konwersji do AVI programami Any Video Converter i Format Factory, ale albo pojawia się komunikat, że ten kodek nie jest obsługiwany, albo film odtwarza się bez dźwięku. Nie wiem czy problem tkwi w tym, że nie mam odpowiedniego programu (i wtedy proszę o podanie jakiegoś innego), czy w jakichś ustawieniach konwersji (oba programy, których używałem, mają kilkanaście opcji dotyczących konwersji, może je źle ustawiam, poniżej dodaję linka do zrzutu ekranowego tych opcji w Format Factory).

formatfactory.jpg

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem. Posiadam filmiki w formacie flv no i chciałbym je obejrzeć na BD390 (a ten format chyba nie jest obsługiwany).

Proszę o pomoc.

Spróbuj zmienić rozszerzenie pliku na MKV i sprawdź czy pójdzie. U mnie nie działa tylko głos, który z AAC muszę do MP3 konwertować. Ale działa ładnie.

pozdrowienia

remmyhi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj zmienić rozszerzenie pliku na MKV i sprawdź czy pójdzie. U mnie nie działa tylko głos, który z AAC muszę do MP3 konwertować. Ale działa ładnie.

pozdrowienia

remmyhi

Ja mam analogiczny problem z odcinkami jednego serialu (Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 23.98fps [English (Video 1)] Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch [English, English (Audio 1)]), które nie uruchamiają się na BD390.

Wygląda to tak: wciskam PLAY, zaczyna się odczyt, obraz znika (robi się czarny) i BD390 za sekundę wraca do wyboru filmów w katalogu.

Co ciekawe niektóre odcinki działają... mimo, iż zakodowane są tak samo. Na komputerze nie ma żadnych problemów z odtworzeniem każdego odcinka.

Ma ktoś jakiś pomysł? (zmiana rozszerzenia na AVI nic nie zmienia...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki problem. Posiadam filmiki w formacie flv no i chciałbym je obejrzeć na BD390 (a ten format chyba nie jest obsługiwany). Próbowałem konwersji do AVI programami Any Video Converter i Format Factory, ale albo pojawia się komunikat, że ten kodek nie jest obsługiwany, albo film odtwarza się bez dźwięku. Nie wiem czy problem tkwi w tym, że nie mam odpowiedniego programu (i wtedy proszę o podanie jakiegoś innego), czy w jakichś ustawieniach konwersji (oba programy, których używałem, mają kilkanaście opcji dotyczących konwersji, może je źle ustawiam, poniżej dodaję linka do zrzutu ekranowego tych opcji w Format Factory).

formatfactory.jpg

Proszę o pomoc.

Ja mam analogiczny problem z odcinkami jednego serialu (Video: MPEG4 Video (H264) 1280x720 23.98fps [English (Video 1)] Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch [English, English (Audio 1)]), które nie uruchamiają się na BD390.

Wygląda to tak: wciskam PLAY, zaczyna się odczyt, obraz znika (robi się czarny) i BD390 za sekundę wraca do wyboru filmów w katalogu.

Co ciekawe niektóre odcinki działają... mimo, iż zakodowane są tak samo. Na komputerze nie ma żadnych problemów z odtworzeniem każdego odcinka.

Ma ktoś jakiś pomysł? (zmiana rozszerzenia na AVI nic nie zmienia...)

Już rozwiązałem problem. W programie FormatFactory (screen w cytacie) należy przekonwertować plik nie do AVI, ale do MKV (tak jak polecił remmyhi), a w wierszu "Kodowanie Audio" trzeba zaznaczyć MP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...