Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moim LG BD390 nagle przestał odczytywać płyty DVD-RW i DVR-r , oryginalne płyty DVD z filmami czyta bez problemów.... co może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a był chwilę wyłączony? czy cały czas chodzi? Bo czasem zaraz po włączeniu może działać a jak się dobrze rozgrzeje to przestaje - sygnał że laser zaczyna padać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a był chwilę wyłączony? czy cały czas chodzi? Bo czasem zaraz po włączeniu może działać a jak się dobrze rozgrzeje to przestaje - sygnał że laser zaczyna padać

caly czas chodzi.... bluraye i oryginaly dvd czyta bez problemow....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pospieszyłem się z opiniami Moje spostrzeżenia "na szybko" nie do końca trafione. Tzn dziś podłączyłem dysk do LG i w zasadzie problemy zniknęły. Wcześniej test na kiepskim pendrive i na płycie cd

Nie miałem jeszcze czasu obejrzeć filmów w całości Po łebkach sprawdziłem 2 filmy z DTS działają ok ale np w Samplu z filmu The.Hangover.2009.UNRATED.BluRay.1080p.DTS.x264-CHD rwie sygnał DTS tak samo sample Dystrykt 9.

I teraz pytanie czy każdemu się przytrafiały problemy z DTS? Czy może sa na to sposoby np puszczenie sygnału po sieci (kablem).

Żadne ustawienia audio w LG nie wpływają na gubienie sygnału dts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj się przekonałem na 100% że bd390 to sprzęt z charakterem - indywidualista. wczoraj odpaliłem u siebie GJjoe z dysku. po przerobieniu na srt idzie poprawnie (soft z końcówką 529) . kolega pożyczył mój dysk by obejrzeć kilka filmów, dzwoni za parę minut że GJjoe nie idzie jak należy. Faktycznie zamiast napisów wyświetla krzaczki (soft ten sam) po kilku próbach przestał czytać film, na wyświetlaczu napis MOVIE i wisielec. po resecie to samo. Zabrałem dysk do siebie i jest OK. jakieś sugestie? może śrubki się poluzowały w tym szajsie. Aha w BD 370 bez przerabiania na srt poszedł ten film bez pierdnięcia z TXT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki dysk twardy 2,5 polecacie do tego blue raya, czy lepszy z zewnetrznym zasilaniem czy wystarczy przez USB ( chodzi o to czy trzyma napiecia ) 500GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Transcend 320GB 2,5` (zasilanie pobierane z USB) sformatowany w NTFS, 3 partycje i śmiga OK. Także mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na Samsung S2 Portable 500GB 8MB 5400rpm USB 2,5'' (HXMU050DA), ma dobrą cene ok, 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać z odtwarzaniem plików MKV i TXT(różne formaty napisów) lepiej radzi sobie BD370 niż BD390. Niektóre osoby jedak na siłę wmawiają nam, że przekonwertowanie naisów na format SRT to chwila, ale nie powinno być tak że płacąc więcej muszę więcej się namęczyć żeby obejrzeć film (BD390), niż płacąc mniej (BD370). Gdyby tylko model BD370 czytal pliki AVI HD i obsługiwał system plików NTFS to ani chwili bym się nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy tenże odtwarzacz poprawnie odtwarza Wam filmy w .mkv ze ścieżką dźwiękową AAC?

Edytowane przez Dru79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sciezka acc jak i dts jest odtwarzana prawidlowo, zmiana napisów na srt zajmuje ok,30 sekund, poważnie. format txt jest tez odtwarzany przez soft ....529 o ile ma formę {}.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie na Samsung S2 Portable 500GB 8MB 5400rpm USB 2,5'' (HXMU050DA), ma dobrą cene ok, 300zł.

Posiadam ten sam model tyle że 640GB. Jedna partycja NTFS. Po podłączeniu do bd390 znajduje go bez problemu uruchamia się po około 10s, nie wiesza się. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .u mnie format AAC chodzi bez zacięć, dts jeszcze mi się nie zaciął nigdy pomimo komunikatów że film może nie być prawidłowo wyświetlony.ale było już o tym na tej stronie. może to też wynika z tego że mam niewiele filmów, około 30. mam pytanie do osób które używali lub używają wzmacniaczy do kabli hdmi. czy taki wzmacniacz spełnia swoją rolę, czy muszę kupić następne 10 m kabla ale jakiejś znanej firmy. projektor odtwarza z migającymi kropkami natomiast 2 metrowy bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam ten sam model tyle że 640GB. Jedna partycja NTFS. Po podłączeniu do bd390 znajduje go bez problemu uruchamia się po około 10s, nie wiesza się. Polecam.

a czy nie ma problemow z odłączaniem sie kabla usb z dysku bo niektóre tak mają (innej firmy;-) no i czy napięcie na usb jest wystarczające ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy nie ma problemow z odłączaniem sie kabla usb z dysku bo niektóre tak mają (innej firmy;-) no i czy napięcie na usb jest wystarczające ?

Jak pisałem dysk się nie wiesza więc zasilanie przez USB wystarcza, co do odłączania to zasada jest jedna, nie można wyjmować wtyczki USB gdy dysk pracuje. Ja wypinam dysk gdy wyjdę do HOME. Podłączyć dysk możesz gdy odtwarzacz jest włączony lub nie. To samo dotyczy się podłączania do komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy spotkał się ktoś z taką przypadłością LG390, gdy odtwarzam film mkv z dysku 2,5 cala lub pendrive cruzer 16GB, pod koniec filmu obraz sam zaczyna przyspieszać a dźwięk wydaje mi się, że jest z początku filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie będzie ustawienie lepsze w BD390 dla plazmy 1024x720 - 720p czy 1080p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Dru79 --> jeśli masz takową plazmę, to nie łatwiej samemu sprawdzić ?

jesli nie masz ... tosz ... to Ci nie pomogę. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano mam taką plazmę, pytałem z technicznego punktu widzenia. Ja w obrazie nie widzę większych różnic pomiędzy tymi dwoma trybami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dru79 oczywiscie ze 720p bez sensu jest zeby bd skalowal do 1080 a tv potem w drugą strone skalował do 720.

Taka jaka jest natywna rozdzielczosć tv taka ma być na wyjściu z BD a w tv w nastawach wybrać format obrazu nieskalowany Przynajmniej u mnie w Philipsie taki jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard King kabelki tez kup LG :P

A tak na serio to bierz dyski ktore maja najdłuższą gwarancję np WD czy Seagate 3 lata.

Nie daj się zrobic na allegro na składaki w tytule pisza np samsung i nie koniecznie to jest cały dysk samsunga tylko kiepska obudowa krzak plus dysk samsung czy inny. Nie jest to nic złego najczęściej cena jest w miarę atrakcyjna tylko że estetyka obudów słaba.

Ja sam się zastanawiam jaki kupić 2.5 bo teraz używam 3.5. Chyba będę musiał przejśc sie do MM czy innego marketu i pooglądać. Ciekawe sa WD z serii Elite dość drogie ale mają bajer-wskaźnik zapełnienia dysku i w zestawie stacje dokującą.

Edytowane przez Nickson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lizard King kabelki tez kup LG :)

A tak na serio to bierz dyski ktore maja najdłuższą gwarancję np WD czy Seagate 3 lata.

Nie daj się zrobic na allegro na składaki w tytule pisza np samsung i nie koniecznie to jest cały dysk samsunga tylko kiepska obudowa krzak plus dysk samsung czy inny. Nie jest to nic złego najczęściej cena jest w miarę atrakcyjna tylko że estetyka obudów słaba.

Ja sam się zastanawiam jaki kupić 2.5 bo teraz używam 3.5. Chyba będę musiał przejśc sie do MM czy innego marketu i pooglądać. Ciekawe sa WD z serii Elite dość drogie ale mają bajer-wskaźnik zapełnienia dysku i w zestawie stacje dokującą.

co do wd to niestety mają kiepskie opinie, podobno kabel przy najmniejszym poruszeniu sie rozłaczaja, takie sa opinie w necie. szczególnie te nowsze modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...