Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

O tych nowych LG się dowiadujemy tyle co nic bełkot marketingowy 90% funkcji internetowych u nas nie zadziała. Dysk twardy? hmm jesli będzie kręcił się na okrągło to nie wiem czy wszyscy będą zadowoleni. Z tego co piszą to BD550 będzie tym samym tylko bez hdd. Informacje o tych nowościach NIC mi nie mówią i nie wiem czy jest sens czekać... nie ma najważniejszych informacji czy wsadzili lepszy skaler niż 390 i czy poprawili dźwięk analogowy z którym są problemy. Na 95% nie więc jakbym miał czekac to prędzej na nowe modele Sony które będą odtwarzały mkv. Jeszcze podstawowe pytanie kiedy LG wpuści te nowości wiosna, lato?

Wracając do tematu. Czy przypadkiem LG nie oklapło z częstotliwością wypuszczania nowego oprogramowania? Wcześniej wypuszczali co dwa tygodnie jak jest teraz? Tak sie zajęli nowymi modelami że olali 390? Może ten ostatni soft to perfekcja mucha nie siada?

Zapytam jeszcze raz o skaler wie ktoś jaki tam siedzi? wiem że nakleili radiator na układ i chyba stąd ta niewiedza. Producent się nie chwali. może nie ma czym...

Edytowane przez Nickson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga z tą częstotliwościa wypuszczania nowego oprogramowania. Mogliby jeszcze dodać obsługę napisow w formacie MPL2 skoro BD370 ją posiada.

Rzadko spotyka się sytuację żeby wyższy model był pozbawiony czegoś co jest w niższym modelu. Najwidoczniej jest tak jak napisał Nickson, uznali że zrobili już wszystko czego mogli by chcieć użytkownicy.

Obsługę formatów MicroDVD i TMPlayer dodali tylko i wyłacznie dlatego, że w instrukcji jest napisane że są one wspierane. Po co więc dodawać coś więcej (dodali tylko streamowanie z komputera plików udostępnionych przez Microsoft Network). Mogliby dodać naprzkład obsługę plików MOV HD.

Czy jest ktoś kto także czeka na dodanie obsłgugi napisów w formacie MPL2 ? Może zgłosimy problem osobom odpowiedzialnym za soft w LG Polska :)

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie przesadzaj, szybko wczytuje tylko przez sieć. :)

Aaaaaaaaaa to zależy z czym porównujemy... Ja z : jakimś modelem Wiwa HDMI i z nagrywarką DVD HDD Sony (poprzedni model ). I tu różnice widac gołym :lol: okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dziś, dodałem płytkę BD Within Temptation. MKV płynnie przez kabel LAN (przypadkowo wolny). Jest dobrze, pięknie. Dziękuję wszystkim za posty, pytania, odpowiedzi, kłótnie i sprzeczki.

pozdrowienia

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jestem bardzo rozczarowany, bo po kilku eksperymentach stwierdziłem , ze ten Player NIE CZYTA mp3-jek o wielkości POWYŻEJ 150M- zawiesza sie i po ok.30sek. wyłacza się ! ( już o tym pisałem ) A więc nie jest on dla DJ chcących (np. na nim ) odsłuchać swoje remixy.Dziwadła ;) za 100zł+moja nagrywarka Sony DVD HDD łyka je bez problemu ! Do fachowców; jaki może być tego wytłumaczenie ?! W życiu swoim o takiej przypadłości nie słyszałem/czytałem. Poprawka Firmware ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...stwierdziłem , ze ten Player NIE CZYTA mp3-jek o wielkości POWYŻEJ 150M...W życiu swoim o takiej przypadłości nie słyszałem/czytałem...

rozwalają mnie tacy ludzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Jestem bardzo rozczarowany, bo po kilku eksperymentach stwierdziłem , ze ten Player NIE CZYTA mp3-jek o wielkości POWYŻEJ 150M- zawiesza sie i po ok.30sek. wyłacza się ! ( już o tym pisałem ) A więc nie jest on dla DJ chcących (np. na nim ) odsłuchać swoje remixy.Dziwadła ;) za 100zł+moja nagrywarka Sony DVD HDD łyka je bez problemu ! Do fachowców; jaki może być tego wytłumaczenie ?! W życiu swoim o takiej przypadłości nie słyszałem/czytałem.

No faktycznie, straszna historia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprawdzałeś BD390 tak podłączyć z TV tylko HDMI? Jeżeli tak to napisz w jakim trybie bo mój BD390 akurat na żadnym ustawieniu nie przepuścił nawet szeptu.

w ustawieniach audio - ustaw HDMI na powtórne kodowanie DTS, spdif mam ustawione tak samo, częst. prbkowania na 48 Khz, DRC - włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy odtwarzacz ten poprawnie odtwarza pliki ".m2t" nagrane przez kamerę cyfrową AVCHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że znalazłem rozwiązanie problemu trzasków po analogu w plikach mkv z DTS. (co najlepsze - nie występowało to na materiale BD z DTS). Wystarczy wyłączyć funkcję dynamicznej korekty błędów audio (co w zamierzeniu instrukcji ma umożliwić oglądanie filmów w cichych pomieszczeniach) i zmienić ustawienia kolumn na "małe" i wszystko zaczyna ładnie działać bez żadnych trzasków.

Ogólnie jakość materiału, czy upscalingu, podanego przez 390 jest wspaniała. Miałem poprzednio Fergusona DVP868hd (mam do sprzedania jakby co za 180zł "plus-minus") i jego upscaling, pomimoże dość dobrze oceniany, niestety jest nie do porównania.

pozdrowienia

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG_BD_390VBB_v808529_Nov[1].09.2009.zip

Może już ktoś wgrywał ten soft i mi coś napisze o nim lub podrzuci linka gdzie mozna poczytać co wnośi ten soft.

Ma ktoś może ten soft nie uszkodzony . LG_BD_390VBB_v808529_Nov[1].09.2009.zip

Plik który pobieram i z Polskiej strony LG i nie polskiej nie da się wypakować jest uszkodzony.

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Improvements over previous firmware:

* The new firmware will improve the Playability of BDPlus.

* The new firmware will impove the Subtitle of DivX (txt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Improvements over previous firmware:

* The new firmware will improve the Playability of BDPlus.

* The new firmware will impove the Subtitle of DivX (txt).

To informacja z forum (AVForums?) czy oficjalna ze strony LG (link?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale w niektórych filmach w niektórych miejscach są zwolnienia obrazu tak na 0,5 sekundy, wciąż w tych samych miejscach, czy to uszkodzenia pliku? na kompie jest ok. wie ktos co to moze byc?

co do softu....529 to jest ok, wszystko chodzi , napisy txt czyta ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To informacja z forum (AVForums?) czy oficjalna ze strony LG (link?)?

http://www.highdefjunkies.com/showthread.php?t=2425

A jak do tego doszedłem?

1. google

2. v808529

3. Piąty link od góry

4. "Click".

pozdrawiam

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.highdefjunkies.com/showthread.php?t=2425

A jak do tego doszedłem?

1. google

2. v808529

3. Piąty link od góry

4. "Click".

pozdrawiam

r

Jest też na stronie LG tylko dla ameryki północnej w zakładce support -> Drivers & Software -> kliknąć na wersje i w kolejnym oknie opis na dole

(tam znajdują się opisy dla każdego nowego software)

Edytowane przez artm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma prośbę do posiadaczy BD390

Chciałbym abyście sprawdzili czy są wyświetlane napisy przerobione z formatu sup(blu-ray) na sub,idx(DVD) i wumxowane w film.

Na komputerze w odtwarzaczu Kmplayer chodzą bez problemu. Możecie też sprawdzić wmuxowane napisy w formacie srt po angielsku i grecku?

Co na to powie BD390 ?

Linki poniżej

Tutaj

ten sam film tylko dalsza część

tutaj

i jeszcze jeden

tutaj

Do pierwszego pliku zamieszczam oddzielnie napisy w formacie idx,sub, abyście mogli sprawdzić czy działają także te napisy jeśli nie są zmuxowane z filmem

Napisy

13e00-Gag Reel pl-001.mkv
  General
  Complete name : I:\_x264\_720p\Star.Trek.2009.Extras.720p.Bluray.x264-hqe\13e00-Gag Reel pl-001.mkv
  Format : Matroska
  File size : 51.9 MiB
  Duration : 1mn 44s
  Overall bit rate : 4 172 Kbps
  Encoded date : UTC 2010-01-14 23:58:00
  Writing application : mkvmerge v3.0.0 ('Hang up your Hang-Ups') built on Dec 12 2009 15:20:35
  Writing library : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1
  Video #1
  ID : 1
  Format : AVC
  Format/Info : Advanced Video Codec
  Format profile : High@L4.1
  Format settings, CABAC : Yes
  Format settings, ReFrames : 9 frames
  Muxing mode : Container profile=Unknown@4.1
  Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
  Duration : 1mn 44s
  Bit rate : 3 449 Kbps
  Nominal bit rate : 5 003 Kbps
  Width : 1 280 pixels
  Height : 720 pixels
  Display aspect ratio : 16:9
  Frame rate : 23.976 fps
  Resolution : 24 bits
  Colorimetry : 4:2:0
  Scan type : Progressive
  Bits/(Pixel*Frame) : 0.156
  Stream size : 42.8 MiB (83%)
  Writing library : x264 core 80 r1376M 3feaec2
  Encoding settings : cabac=1 / ref=9 / deblock=1:-4:-4 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=1.0:0.1 / mixed_ref=1 / me_range=48 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=6,4 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-4 / threads=5 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=11 / b_pyramid=0 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc_lookahead=0 / rc=2pass / mbtree=0 / bitrate=5003 / ratetol=9.0 / qcomp=0.75 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=50000 / vbv_bufsize=62500 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:0.70
  Language : English
  Audio #2
  ID : 2
  Format : AC-3
  Format/Info : Audio Coding 3
  Codec ID : A_AC3
  Duration : 1mn 44s
  Bit rate mode : Constant
  Bit rate : 640 Kbps
  Channel(s) : 6 channels
  Channel positions : Front: L C R, Surround: L R, LFE
  Sampling rate : 48.0 KHz
  Stream size : 7.96 MiB (15%)
  Title : en AC3
  Language : English
  Text #3
  ID : 3
  Format : VobSub
  Codec ID : S_VOBSUB
  Codec ID/Info : The same subtitle format used on DVDs
  Language : Polish
  Text #4
  ID : 4
  Format : UTF-8
  Codec ID : S_TEXT/UTF8
  Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
  Language : English
  Text #5
  ID : 5
  Format : UTF-8
  Codec ID : S_TEXT/UTF8
  Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
  Language : Greek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest też na stronie LG tylko dla ameryki północnej w zakładce support -> Drivers & Software -> kliknąć na wersje i w kolejnym oknie opis na dole

(tam znajdują się opisy dla każdego nowego software)

Wielkie dzięki, wreszcie wiadomo co dodają. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe spostrzeżenie:

mianowicie nie czyta plików mkv, które posiadają "rozdziały" (chapters). Pokazuje, że nieobsługiwany format video.

Może już było, ale nie zauważyłem

pzdr

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem nowym uzytkownikiem i juz za niedlugo wyjdzie jakim jestem laikiem w sprawach technicznych, nim to jednak nastapi wytlumacze dlaczego: technika nie jest moim zainteresowaniem i mam ledwie swiadomosc na jej temat, a mowi sie, ze jesli sie chcesz czegos dowiedziec to nalezy pytac, a poniewaz przegladajac zawartosc neta i czytajac liczne fora, natrafilem w koncu na to, czytam to juz pare dni i stwierdzam iz tutaj sa te "madre glowy", ktore moga mi pomoc, podpowiedziec, odpowiedziec...

zamierzam kupic LG BD390 (w UK), natrafilem na wzmianke iz nie odtwarza DVDHD...i tu moje pytanie: czy nie odtwarza takich plyt czy wogole takiego formatu (w ktorym to mozna chyba sciagac filmy?), przy okazji czy moglibyscie udzielic nieco informacji temat tego formatu, moze myle go z czyms innym?

a jak ten player ma sie do HDTV? to sa chyba te slawne matroski, czy tak?

prosze zatem o odpowiedzi tudziez rozwianie moich watpliwosci,

pewnie czytajac to usmiechniecie sie pod nosem, ze ktos moze zadawac takie pytania, ale wlasnie dlatego przychodze tu do Was, aby miec pewnosc, ze dokonam dobrego zakupu

z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, uśmiechnąłem się pod nosem.

A więc:

- Nie ma czegoś takiego jak DVDHD - było HD-DVD, konkurowało z Blu-ray (więcej na Wikipedi) ale umarło, wygrało Blu-Ray.

- HDTV to ogólnie sygnał wyższy (w sensie - ma więcej pixeli) niż zwykłe DVD.

- BD390 odtwarza płyty Blu-Ray - to jego podstawowe zadanie

- odtwarza także matroski - pliki z rozszerzeniem mkv - dla których 99% ludzi (UWAGA - nie przeliczone wnikliwymi badaniami) go kupuje - a czyta rzeczywiście dobrze.

- żeby odtwarzać HDTV trzeba mieć telewizor HDTV - ale to już pewnie wiesz.

pozdrawiam

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz

co do telewizora to posiadam LG LH300 i wlasnie do niego chce dobrac odtwarzacz

o HDTV pytalem dlatego iz coraz czesciej mozna znalezc torrenty HDTV

wiele czytam tu o zlateach tego LG, ale czy ktos moglby przyblizyc jego wady? m.in jakich formatow nie moze odtwarzacz

oraz pytanko: czy jest to obecnie najlpeszy tego typu odtwarzacz za te cene jak wielu mowi? czy tez mozna znalezc cos lepszego dokladajac nieco wiecej gotowki?

co np z LG HR400

Edytowane przez Lizard King

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te pytania możesz sobie sam odpowiedzieć porównując modele na ceneo.

Wady były już wielokrotnie omawiane w tym wątku.

Moja rada - czytaj, nie zadawaj pytań na które jest już milion odpowiedzi na forum.

pozdrowienia

r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...