Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie mówimy tu o dzwięku DTS przez kabel HDMI bezpośrednio do telewizora, facet z LG powiedział mi ze TV da zwykły dzwięk stereo, nie bedzie po prostu efektu jak z zestawem głosników i ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ma dokładnej specyfikacji tych zapowiadanych odtwarzaczy. Ten 590 będzie miał 250GB dysk twardy a 550 będzie tym samym tylko bez dysku. Na fotkach widać że obudowa identyczna z 390. Pytanie kiedy wejdzie ta nowa seria która zastąpi istniejącą NOWĄ SERIE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zaleca sie tylko rozłączania urządzenia USB w czasie odtwarzania z tego złącza. (szczególnie dotyczy to dysku).

Ale dotyczy to tylko odłączanie w czasie używania złącza, czyli np. nie odłączamy dysku usb podczas oglądania z niego filmu. Natomiast nie ma potrzeby by wyłączać odtwarzacz przy podłączaniu/odłączaniu dysku usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że nie ma dokładnej specyfikacji tych zapowiadanych odtwarzaczy. Ten 590 będzie miał 250GB dysk twardy a 550 będzie tym samym tylko bez dysku. Na fotkach widać że obudowa identyczna z 390. Pytanie kiedy wejdzie ta nowa seria która zastąpi istniejącą NOWĄ SERIE :)

Jest napisane, że w 2010 roku czyli można przypuszczać, że w USA jeszcze przed wakacjami a u nas kilka miesięcy później. Z opisu wynika jak na razie, że zmiany z porównaniu z 390 nie będą duże. Kilka z sygnalizowanych funkcji może dostępnych tylko w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wszystkie funkcje z YouTube poprawnie Wam działają? U mnie np. jest problem z wejściem w Ulubione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł do mnie ten odtwarzacz. Nie wszystko zdążyłem przetestować z powodu braku czasu. Ogólnie miodzio, ale do wifi trzeba będzie się zaopatrzyć w router z obsługą n minimum dwie antenki, może pohula.

Edytowane przez zibirz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dreamerek:

w zasadzie nie ma znaczenia co ustawisz na wyjsciu hdmi...

ja mam podpięty BR bezpośrednio do TV przez HDMI i u mnie jest dzwiek na TV (szajsung LE40A551) niezalenie czy ustawie na PCM, na powtorne kodowanie DTS, czy multichanel PCM

w instrukcji jest taki zapis:

"...Ten odtwarzacz automatycznie wybiera HDMI audio zgodne z

możliwościami dekodowania podłączonego urządzenia HDMI, nawet

gdy opcja [HDMI] jest ustawiona na [Przejście pier.]..."

czyli chyba cokolwiek ustawisz to BR "dogada" sie z TV i poda mu to co on może odebrac i zagrac...

w kazdym raazie u mnie tak to chyba dziala bo zawsze mam dzwiek po HDMI w TV

Edytowane przez tomalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprawdzałeś BD390 tak podłączyć z TV tylko HDMI? Jeżeli tak to napisz w jakim trybie bo mój BD390 akurat na żadnym ustawieniu nie przepuścił nawet szeptu.

Jezeli nie masz dzwieku po kablu HDMI w TV, moze byc wina twojego TV, jaki to jest model ?

Ja mam "stare pudlo" KDS55A2000 i dzwiek po HDMI idzie czy to z tym LG ( zapozyczony od kolegi do testow ) , czy z mojego BR SONY BDP S500.

Moze namieszane masz w ustawieniach w telewizorze, zrob przywrocenie ustawien fabrycznych, zmien kabel HDMI moze pomoze.

Edytowane przez REPAIRMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Complete name :\Harry Potter\2001 Harry Potter i kamień filozoficzny\Harry.Potter.I.Kamien.Filozoficzny.PL.720p.AC3.5.1.mkv

Format : Matroska

File size : 6.56 GiB

Duration : 2h 32mn

Overall bit rate : 6 162 Kbps

Writing application : AVI-Mux GUI 1.17.8, Aug 30 2008 12:36:58

Writing library : matroska muxer by Alexander Noe, build date Aug 30 2008

Video #1

Format : AVC

Format/Info : Advanced Video Codec

Format profile : High@L5.1

Format settings, CABAC : Yes

Format settings, ReFrames : 8 frames

Muxing mode : Container profile=Unknown@5.1

Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC

Duration : 2h 32mn

Bit rate : 5 461 Kbps

Nominal bit rate : 5 710 Kbps

Width : 1 280 pixels

Height : 528 pixels

Display aspect ratio : 2.424

Frame rate : 23.976 fps

Resolution : 24 bits

Colorimetry : 4:2:0

Scan type : Progressive

Bits/(Pixel*Frame) : 0.337

Writing library : x264 core 56 svn-682C

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

mam taki filmmek i mi go nie czyta BD 390

czy powodem jest Muxing mode : Container profile=Unknown@5.1 lub to Format profile : High@L5.1

czy wgranie nowego softu pomoże mam soft sklepowy w odtwarzaczu

czy może trzeba to jakoś przemuksować lub coś tam na inny profil

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pozdrawiam

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma to większego znaczenia. Spokojnie możesz włączać/odłączać urządzenia USB bez wyłączania odtwarzacza.

A przy okazji zapytam. Wczoraj kupiłem 390+2,5" WD 320GB. Pdłączyłem i jest OK ale... WD jest podłączony na stałe ( ech, przydałoby się wejście USB z tyłu urządzenia ) i jak właczę Playera, to światełko w dysku mruga ( więc działa ), ale w Menu Playera nie mam dostępu do muzy, zdjęc itd ! Dopiero muszę wypiąć z urządzenia dysk, podpiąć na włączonym playerze ponownie i dopiero wtedy w Home Menu są aktywne te 3 foldery na górze, w menu. Taka sytuacja chyba nie jest normalna ? Możę jakieś inne ustawienia w Setupie ?

__________________

Edytowane przez Ernet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przy okazji zapytam. Wczoraj kupiłem 390+2,5" WD 320GB. Pdłączyłem i jest OK ale... WD jest podłączony na stałe ( ech, przydałoby się wejście USB z tyłu urządzenia ) i jak właczę Playera, to światełko w dysku mruga ( więc działa ), ale w Menu Playera nie mam dostępu do muzy, zdjęc itd ! Dopiero muszę wypiąć z urządzenia dysk, podpiąć na włączonym playerze ponownie i dopiero wtedy w Home Menu są aktywne te 3 foldery na górze, w menu. Taka sytuacja chyba nie jest normalna ? Możę jakieś inne ustawienia w Setupie ?

W przypadku dysków zewnętrznych 3,5" z własnym zasilaniem nie występuje problem który sygnalizujesz.

Przy 2,5" to się niestety zdarza, są zasilane z portu USB na granicy wytrzymałości - niektóre nie działają przy zmianie kabla na dłuższy a do niektórych dostarczany jest nawet fabrycznie kabel z dwoma końcówkami usb żeby zapewnić odpowiednie zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przypadku dysków zewnętrznych 3,5" z własnym zasilaniem nie występuje problem który sygnalizujesz.

Przy 2,5" to się niestety zdarza, są zasilane z portu USB na granicy wytrzymałości - niektóre nie działają przy zmianie kabla na dłuższy a do niektórych dostarczany jest nawet fabrycznie kabel z dwoma końcówkami usb żeby zapewnić odpowiednie zasilanie.

Dzięki. Już jest ok. Tylko dysk potrzebuje więcej czsu aby się ujawnić :lol: I musi być podłączony ,gdy wyłącza się Playera.

Edytowane przez Ernet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mam chyba dużo większy problem ! Podłączam dysk zew ( HDD lub Pendriwa ) wchodzę w folder Muzyka i Player się zawiesza, a po ok.30sek. wyłacza się. W folderze Filmy jest wszystko OK. Pomózcie proszę, co się dzieje. Update zrobiłem i wczoraj jeszcze było dobrze.

EDIT: ALARM CHYBA PRZEDWCZESNY :unsure: Mimo to nie rozumiem.... wszystkie "muzy" grają bardzo dobrze oprocz jednego pliku mp3. Plik czysty, bez wirusów, a zwiecza cały Player. Gdy GO nie ma na podłączonym Penie czy HDD wszystko śmiga. Panie i Panowie - tak z ciekawości - w czy może być problem w tym feralnym Plku mp3. ?? :( :( :(

PS. Czy ktoś na Forum pisał,że dźwięk muzy jest,hm, najwyżej średni ? Powiem tak; w życiu moje stojaki Yamah'y ( NS- 150 ) tak nie zagrały muzy :) :) :) jak z 390-tki :lol: !!!

Edytowane przez Ernet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach "bawienia" się LG BD390 na wszystkie sposoby:

1) Bardzo proste i ładne MENU

2) Bardzo dobra IMO jakość dzwięku plików muzycznych

3) Jakość i dzwięk filmów BD rozwala

4) Bardzo szybko wczytuje zdjęcia

5) szybko sie odpala.

6) 2MG ( czy jakoś tam ) szybkości internetu całkowicie wystarczą na płynne przeglądanie YouTube'a.

6) W RTV AGD raty ZERO PROCENT pozwalają go mieć.

Mimusy: aż mi wstyd, ale coś znajdę

PS. Osobiście bardzo polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić PS3, wypatrzyłem jednak LG BD390 i się nie zawiodłem. Jakość odtwarzania tego urządzenia jest powalająca, zarówno mp3 jak i DIVX, pliki HD poezja. Odtwarzanie z dysku twardego 2.5 250 gb bez najmniejszych problemów, pen 4gb norma, płyty z AVCHD bez zgrzytu zobaczymy jak pójdzie na płycie dwuwarstwowej DVD 8,5 GB. Jedyny problem, to przesył plików poprzez wifi, myślę, że konieczne jest kupienie nowego routera z literką n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem kupić PS3, wypatrzyłem jednak LG BD390 i się nie zawiodłem. Jakość odtwarzania tego urządzenia jest powalająca, zarówno mp3 jak i DIVX, pliki HD poezja. Odtwarzanie z dysku twardego 2.5 250 gb bez najmniejszych problemów, pen 4gb norma, płyty z AVCHD bez zgrzytu zobaczymy jak pójdzie na płycie dwuwarstwowej DVD 8,5 GB. Jedyny problem, to przesył plików poprzez wifi, myślę, że konieczne jest kupienie nowego routera z literką n.

Witam

Też miałem problem z przesyłem plików przez wifi, zamieniłem swojego starego,na routera z literką n. Teraz wszystko lata.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przy okazji zapytam. Wczoraj kupiłem 390+2,5" WD 320GB. Pdłączyłem i jest OK ale... WD jest podłączony na stałe ( ech, przydałoby się wejście USB z tyłu urządzenia ) i jak właczę Playera, to światełko w dysku mruga ( więc działa ), ale w Menu Playera nie mam dostępu do muzy, zdjęc itd ! Dopiero muszę wypiąć z urządzenia dysk, podpiąć na włączonym playerze ponownie i dopiero wtedy w Home Menu są aktywne te 3 foldery na górze, w menu. Taka sytuacja chyba nie jest normalna ? Możę jakieś inne ustawienia w Setupie ?

__________________

Przyłóż ucho do dysku i zobacz czy nie słychać dźwięków jakby dysk startował i się wyłączał. I tak w kółko. Jeśli tak to wskazywałoby to na problemy z zasilaniem.

Generalna uwaga do posiadaczy dysków 2,5"- niektórzy producenci umożliwiają "soft-start" swoich dysków poprzez założenie zworki na piny konfiguracyjne. Na 101% taką opcję ma WD i to w zasadzie gwarantuje pewne działanie na 1 gnieździe USB. Warto sprawdzić model dysku i poszukać PDFa na stronie producenta. Oczywiście mowa o dyskach w obudowach, które dają się rozebrać.

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Też miałem problem z przesyłem plików przez wifi, zamieniłem swojego starego,na routera z literką n. Teraz wszystko lata.

Pozdro

Przepraszam :) ale ten temat jest dla mnie nowy i pewnie wywołam swoim pytaniem burzę śmiechu, ale jaki to

" router z literka n " ? Konkretny model ? Od platformy "N" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam :) ale ten temat jest dla mnie nowy i pewnie wywołam swoim pytaniem burzę śmiechu, ale jaki to

" router z literka n " ? Konkretny model ? Od platformy "N" ?

Z siecią WiFi w standardzie 802.11n (w teorii ok 5 razy szybsza niż 802.11g). W zasadzie dowolnej firmy :)

Ale to też nie zawsze pomaga, zamieniłem stary router G na N i jest lepiej ale nadal nie zawsze płynnie (acz mam dwie ściany pomiędzy routerem a LG, więc nie dziwi mnie to za bardzo :) ).

Miłej zabawy odtwarzaczem,

silver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z siecią WiFi w standardzie 802.11n (w teorii ok 5 razy szybsza niż 802.11g). W zasadzie dowolnej firmy :)

Ale to też nie zawsze pomaga, zamieniłem stary router G na N i jest lepiej ale nadal nie zawsze płynnie (acz mam dwie ściany pomiędzy routerem a LG, więc nie dziwi mnie to za bardzo :) ).

Miłej zabawy odtwarzaczem,

silver

Bardzo dziękuję Wszystkim za odpowiedzi. A mogę prosić o jakiegoś linka z danymi tego routera i linka gdzie najtaniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, nie wiem dlaczego ale w filmach mkv nie działają mi napisy txt (srt działają ale musze przerabiac pliki txt z formatem {}{} inne nie działają ) mam najnowszy soft z końcówką 529. czy ktos wie jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...