Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

TomaszzZ a widziałes MKV z DD HD i DTS HD? :)

Ja widziałem taki:

District.9.BluRay.DTS.1080p.x264-CHD

SOURCE TYPE.....: Blu-Ray H264 1080P

ViDEO BiTRATE...: x264 2pass @ 12360 Kbps

FRAME RATE......: 23.976 fps

AUDiO 1.........: ENG DTS-HDMA core 1536k

Domuksowanie jeszcze ścieżki DD HD to nie problem (pomijając sens) :)

Pozdr.

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuperMR Ja już sam nie wiem jak to jest Raz ktoś w tym wątku mi pisał żę nie ma MKV z formatami HD. Ja właśnie dziś tez wykukałem tego dystrykta czytam DTS MA ale czy to prawda? masz ten plik? sprawdzałes? Czy 390 to przepusci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie znam obecnie programu w którym by się dało wmuksować DTS-HD MA w MKV (na wiele sposobów próbowałem).

A jeżeli chodzi o District.9.BluRay.DTS.1080p.x264-CHD to jest napisane: AUDiO 1.........: ENG DTS-HDMA core 1536k - co oznacza rdzeń DTS-HD MA a nim właśnie jest DTS z Bitrate 1536kbps i to jest max dla DTS. DTS-HD MA mają Bitrate w okolicach 4000kbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam z fotek wnętrza BD390 ma dedykowany napęd a nie komputerowy.

Pozdrawiam

MR

naped jest ten sam co w bd370 moze dedykowany ele w stu procentach komputerowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście nie znam obecnie programu w którym by się dało wmuksować DTS-HD MA w MKV (na wiele sposobów próbowałem).

A jeżeli chodzi o District.9.BluRay.DTS.1080p.x264-CHD to jest napisane: AUDiO 1.........: ENG DTS-HDMA core 1536k - co oznacza rdzeń DTS-HD MA a nim właśnie jest DTS z Bitrate 1536kbps i to jest max dla DTS. DTS-HD MA mają Bitrate w okolicach 4000kbps.

Dokładnie. W opisie jak byk stoi "CORE", a to oznacza, że jest to normalny DTS (rdzeń) wyciągnięty z DTS-HD MA. Po to jest on dodany, aby format był wstecznie kompatybilny. Jak ktoś ma stary dekoder to odtworzy mu DTS (1535 k), a jak ktoś ma nowszy to pójdzie mu DTS-HD MA. W MKV walą prawie zawsze zwykłe DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi właśnie śmierzdziało bo zawsze przy DTSach widziałem 1536kbps no i ten core Nie chciałem sie wypowadać bez upewnienia bo czsami moje wywody są nietrafione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, najprawdopodobniej nie tylko ty masz problem z tym tytułem. Było to zgłaszane swego czasu na forum Amazona.

Proponuję skontaktować się w tej sprawie z infolinią LG, na forum nikt Ci z tym nie pomoże.

no i tak zrobiłem oto ich odpowiedź :

Szanowny Panie,

informujemy, iż informacja odnośnie regionu winna znajdować się na opakowaniu płyty.

Jeżeli inne płyty są odtwarzane przez urządzenie, oznacza to, iż jest ono sprawne.

he he śmiech na sali.... :)

wysłałem drugi raz wiadomość, tym razem że to na pewno jest Region 2 :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiście nie znam obecnie programu w którym by się dało wmuksować DTS-HD MA w MKV (na wiele sposobów próbowałem).

A jeżeli chodzi o District.9.BluRay.DTS.1080p.x264-CHD to jest napisane: AUDiO 1.........: ENG DTS-HDMA core 1536k - co oznacza rdzeń DTS-HD MA a nim właśnie jest DTS z Bitrate 1536kbps i to jest max dla DTS. DTS-HD MA mają Bitrate w okolicach 4000kbps.

Yep - nie dopatrzyłem "core". Swoją drogą może dziś sprawdzę co 390-tka na to (jak namówię małżonkę do oglądania filmu o "krewetkach" :)

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż odpuściłem sobie lg i w to miejsce kupiłem popcorn c-200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z posiadaczy moglby potwierdzic czy ten odtwarzacz (i w ogole LG) obsluguja wyswietlanie zdjec w HD? W instrukcji nie jest to jednoznacznie napisane.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i tak zrobiłem oto ich odpowiedź :

he he śmiech na sali.... :)

wysłałem drugi raz wiadomość, tym razem że to na pewno jest Region 2 :)

Szkoda, że nie napisałeś jakie zadałeś im pytanie, bo zakładam, że nie pytałeś jaki region ma płyta?

Poza tym płyty blu ray mają chyba regiony oznaczone literami a nie cyframi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie napisałeś jakie zadałeś im pytanie, bo zakładam, że nie pytałeś jaki region ma płyta?

Poza tym płyty blu ray mają chyba regiony oznaczone literami a nie cyframi.

literami B lub FREE REGION a jako ciekawostke podam ze rozmawialem z panem z jednym z oficialnych serwisuw lg i gosc twierdzi ze ze wycisnie z tego playera wlasnie free region mkv txt i cos kosmicznego flaka wszystko to z zachowaniem gwarancij oczywiscie za oplata z oczywistych powodow nie podaje nazwy serwisu [[[[ cos tu nie tak z tymi oficjalnymi softami na serwerze lg skoro tu sie da a tam nie oj zakotlowal mi gosc pod kopula]]]] A tak logicznie sadzac to powinno to dzialac skoro network player LG MS450H otwarza flaczki i inne pliki posiadajac ten sam procesor wiec dzwoncie dyskretnie do regionalnego serwisu jestem bardzo ciekawy waszych komentarzy po takiej rozmowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że na Amazonie ktoś też skarżył się, że na BD390 nie działa mu "Kompania braci" BR.

Samsung często wypuszczając nowe softy wskazuje poprawę kompatybilności z pewnymi tytułami BR.

Może czas zacząć taką czarną listę robić dla LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie napisałeś jakie zadałeś im pytanie, bo zakładam, że nie pytałeś jaki region ma płyta?

Poza tym płyty blu ray mają chyba regiony oznaczone literami a nie cyframi.

hej no napisałem im że zakupiłem film w UK Kompania braci 6xBR, region 2( tak było na amazonie napisane), próbuje każda płytę odtworzyć ale zawsze mam czarne tło, i 00:00:00 na wyświetlaczu odtwarzacza i nic dalej nie idzie, i spytałem jak to można naprawić ? czy to błąd oprogramowania albo co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie to samo z Valkyrie w mkv. opisywałem wczesniej problem. na początku napis movie a później same zera na wyświetlaczu. dodam że na bd370 idzie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apolosa Jak ma "wyciskać" txt jak jest już "wyciśnięty"?

chodzilo o moj player ja na mkv napisow w txt nie mam ale co tam napisy te flaki chodza mi po glowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apolosa Jeśli ten magik to potrafi..... Oby tylko nie zrobił tego tak że inne funkcje przestaną działać.

Ja się zastanawiam czy przypadkiem za FLAC LG nie musiałoby licencji płacić. My tu sobie tak gadamy czego brakuje w 390 ale cześć tych funkcji kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje kupić ten blu ray na święta i widze że coraz mniej pozytywnych informacji i nim .

Móglby ktoś podzielić się wnioskami , po uzywaniu go przez np. 2 miesiące ? Potrzebna opinia po kilku aktualizacjach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thom1992 Ja nie jestem użytkownikiem ciągle sie zastanawiam i czekam na... nie wiem na co :) Już miałem odbierać swoą sztuke już byłem w sklepie ale sie wstrzymałem ;)

Myśle że jeszcze długo nie powstanie konkurent dla 390 prędzej LG wprowadzi następce. Nie zapowiada sie żeby znane cenione marki wrzuciły taki kombajn. Raczej takie cuś moze stworzyć np manta ale to bankowo będzie niedopracowany szit.

Ja teraz czekam na opinie i recenzje nowego Philipsa 9500 ale on nie ma tego wszystkiego co LG więc cos za coś no i jak sie ustabilizuje jego cena to bedzie to okolo 1500zł więc sporo wiecej.

Oczywiście jest wiele modeli ktore rozwalaja 390 obrazem i dzwiekiem ale takiego ktory ma usb, wifi, muilti formaty wideo, ju tube, analogowe wyjście dla formatów HDaudio no i oczywiście odtwarza płyty BR NIE MA. Częśc lamentów z forum podziel przez dwa albo traktuj z przymrozeniem oka Ja bym już go dawno miał gdyby nie słaby dzwięk po analogu. Słaby to znaczy temat do uslyszenia przez 10% użytkowników na dodatek dysponujacych wzmacniaaczem z pulapu powyzej 2k i kolumnami tez sporo kosztującymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planuje kupić ten blu ray na święta i widze że coraz mniej pozytywnych informacji i nim .

Móglby ktoś podzielić się wnioskami , po uzywaniu go przez np. 2 miesiące ? Potrzebna opinia po kilku aktualizacjach .

Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz, bo nowy firmware już co nieco poprawił. A sprzęt jest jak najbardziej OK, podobne lub identyczne uwagi co do sprzętu mają też użytkownicy innych marek niezależnie od tego czy to LG, Samsung czy Popcorn. Średnio raz w miesiącu pojawia się nowy soft więc producent nie porzucił po wyprodukowaniu sprzętu ale stara się naprawiać to i owo a w USA nawet dodawać (nowe usługi VOD). Poczytaj testy w pismach audio video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apolosa Jeśli ten magik to potrafi..... Oby tylko nie zrobił tego tak że inne funkcje przestaną działać.

Ja się zastanawiam czy przypadkiem za FLAC LG nie musiałoby licencji płacić. My tu sobie tak gadamy czego brakuje w 390 ale cześć tych funkcji kosztuje.

tez sobie teraz uzmyslowilem co bedzie jak po tym jego magicznym sofcie zaplikuje nowy soft dajmy na to za pol roku czy z flaka bedzie lipa flac ma pewnie jakas licencje no ale to juz interes programistow z lg [[[ nie daje temu czarodziejowi mego playera jeszcze by zrobil z niego puche pandory]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
thom1992 Ja nie jestem użytkownikiem ciągle sie zastanawiam i czekam na... nie wiem na co :) Już miałem odbierać swoą sztuke już byłem w sklepie ale sie wstrzymałem ;)

Myśle że jeszcze długo nie powstanie konkurent dla 390 prędzej LG wprowadzi następce. Nie zapowiada sie żeby znane cenione marki wrzuciły taki kombajn. Raczej takie cuś moze stworzyć np manta ale to bankowo będzie niedopracowany szit.

Ja teraz czekam na opinie i recenzje nowego Philipsa 9500 ale on nie ma tego wszystkiego co LG więc cos za coś no i jak sie ustabilizuje jego cena to bedzie to okolo 1500zł więc sporo wiecej.

Oczywiście jest wiele modeli ktore rozwalaja 390 obrazem i dzwiekiem ale takiego ktory ma usb, wifi, muilti formaty wideo, ju tube, analogowe wyjście dla formatów HDaudio no i oczywiście odtwarza płyty BR NIE MA. Częśc lamentów z forum podziel przez dwa albo traktuj z przymrozeniem oka Ja bym już go dawno miał gdyby nie słaby dzwięk po analogu. Słaby to znaczy temat do uslyszenia przez 10% użytkowników na dodatek dysponujacych wzmacniaaczem z pulapu powyzej 2k i kolumnami tez sporo kosztującymi.

to prawda z tymi opiniami nawet recenzent z AV pisze ze wi fi jest wyjsciem awaryjnym mozna pomazyc o ogladaniu plikow hd z youtuba g prawda mam routera modema wi fi B.G standard testowalem go wczoraj z 7 godzinek filmy 1080p 720p chodzil jak brzytwa mam ten router w tym samym pomieszczeniu moze dlatego ale dziala[[[swoja droga nie bylem fanem marki lg ale ten player zaczyna mi sie podobac to jest moj wlasny kometarz inni niech placza dalej]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planuje kupić ten blu ray na święta i widze że coraz mniej pozytywnych informacji i nim .

Móglby ktoś podzielić się wnioskami , po uzywaniu go przez np. 2 miesiące ? Potrzebna opinia po kilku aktualizacjach .

Wiesz, z ludźmi jest tak, że o rzeczach dobrych nie piszą, tylko o problemach (oczywiście generalizuję, ale... :) ). Dorzucę więc kolejną pozytywną opinię do kilku wcześniejszych ;)

Mam ten odtwarzacz od października i jestem zadowolony. Obraz daje nie gorszy niż denon 1940, mkv z napisami chodzi, divx też, wifi działa, chociaż nie wszystko da się oglądać płynnie (może dlatego, ze router mam G i za dwiema ścianami, niemniej po kablu też nie wszystko płynnie biega :) ).

Jak dla mnie to oglądania jest to świetny sprzęt, do słuchania i tak planuję jakieś porządne CD więc to ma dla mnie mniejsze znaczenie.

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z zakupu, jeden z lepszych sprzętów jakie ostatnio kupiłem.

silver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam ten odtwarzacz od października i jestem zadowolony. Obraz daje nie gorszy niż denon 1940, mkv z napisami chodzi, divx też, wifi działa, chociaż nie wszystko da się oglądać płynnie (może dlatego, ze router mam G i za dwiema ścianami, niemniej po kablu też nie wszystko płynnie biega ;) ).

BD390 ma o ile pamiętam kartę sieciową przewodową gigabitową, pytanie czy w routerze Twój port LAN jest również gigabitowy bo jeśli nie to karta nie zadziała z pełną przepustowością. To pisałem ja, bardzo zadowolony użytkownik BD390 od września 2009. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...