Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

hej koledzy macie może taki problem jak ja:

- kupiłem w UK film Band of Brothers (Kompania Braci) i nie chce mi tego odtwarzać LG, niby wyświetli info że jest to płyta BluRay powinien już odtwarzacz się film a na TV ciemno a na wyświetlaczu tylko: 00:00:00

z góry dzięki za propozycje rozwiązania, a czy powrót do starszego softu może tu pomóc ?

zobacz jaki region jest napisany jak B czy FREE to powinno pociagnac domyslam sie ze to plyta blue ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niektóre mkv mają opóźnione napisy, albo przyspieszone, na komputerze jest ok, ale właśnie przerobiłem napisy z txt na srt i wygląda na , że się 'dopasowały'

A w jakim formacie są napisy które są źle zsynchronizowane z filmem ?

Ile sprawdzałeś filmów MKV z napisami w tym formacie, oraz ile z nich zostało wyświetlonych niepoprawnie ?

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy 390 potrafi odczytać płytę DVD zrzuconą na dysk (do katalogu lub pliku .iso), tak aby było menu i możliwości wyboru ścieżek dźwiękowych?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w jakim formacie są napisy które są źle zsynchronizowane z filmem ?

Ile sprawdzałeś filmów MKV z napisami w tym formacie, oraz ile z nich zostało wyświetlonych niepoprawnie ?

Szczerze mówiąc nie wiem jaki to format dokładnie, plik txt oczywiście, ściągnięte napiprojektem, a właściwie jego odpowiednikiem pod Linuksa - qnapi, na jedno wychodzi. na 30 filmów około 10 miało ten problem, po przerobieniu na srt wszystkie ładnie działają. Sprawdzone losowe sceny, a czy w całości będą działać, okaże się za około miesiąc jak ojciec oglądnie je wszystkie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie czy 390 potrafi odczytać płytę DVD zrzuconą na dysk (do katalogu lub pliku .iso), tak aby było menu i możliwości wyboru ścieżek dźwiękowych?

pzdr

Witaj.

Czytasz, czy tylko pytasz ?

Dla ułatwienia str. 37 tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał się z problemem przy odtwarzaniu formatu avi zakodowanego xvid z ac3 z 23,976 fps?

Zarówno z USB oraz z sieci WiFi film się tnie jak szalony. Na komputerze jest odtwarzany idealnie.

Ustawienia w odtwarzaczu 50Hz ani 24Hz nie likwidują problemu. Film się tnie po prostu inaczej.

Nie można natomiast ustawić w playerze 60Hz, a właśnie z taką częstotliwością oglądałem filmy na odtawrzaczu DVD. Oczywiście mowa o tych xvidach z 23,976 fps. Te, które są zrobione w 25 fps nie stwarzają żadnych problemów.

Moje pytanie: czy da się w ogóle płynnie oglądać xvidy/divxy z 23,976 fps na tym LG?

Wynik z mediainfo z tego filmu:

Ogólne

Format : AVI

Format/Informacja : Audio Video Interleave

Profil formatu : OpenDML

Rozmiar pliku : 1,36 GB

Czas trwania : 1h 35 min.

Całkowita przepływność bitów : 2.041 Kb/s

Aplikacja zapisująca : AVI-Mux GUI 1.17.7, Aug 8 2006 20:59:17

Wideo

ID : 0

Format : MPEG-4 Visual

Profil formatu : AdvancedSimple@L5

Ustawienia formatu, BVOP : Tak

Ustawienia formatu, QPel : Nie

Ustawienia formatu, GMC : Brak punktów podziału

Ustawienia formatu, matryca : Default (MPEG)

ID kodeka : XVID

ID kodeka/Wskazówka : XviD

Czas trwania : 1h 35 min.

Przepływność bitów : 1.844 Kb/s

Szerokość : 704 pikseli

Wysokość : 368 pikseli

Proporcje obrazu : 1,913

Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s

Rozdzielczość : 24 bity

Kolorymetria : 4:2:0

Rodzaj skanu : Progresywny

bity/(piksele*ramki) : 0.297

Rozmiar strumienia : 1,23 GB (90%)

Tytuł : FUSiON-TheTournament

Biblioteka zapisująca : XviD 1.2.1 (UTC 2008-12-04)

Audio

ID : 1

Format : AC-3

Format/Informacja : Audio Coding 3

ID kodeka : 2000

Czas trwania : 1h 35 min.

Rodzaj przepływności : Stała

Przepływność bitów : 192 Kb/s

Kanały : 6 kanałów

Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE

Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz

Rozmiar strumienia : 131 MB (9%)

Wyrównanie : Wyrównane w przeplocie

Przeplot, czas trwania : 64 ms (1,53 klatki wideo)

Przeplot, czas wczytywania : 192 ms

Tytuł : FUSiON-English 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz jaki region jest napisany jak B czy FREE to powinno pociagnac domyslam sie ze to plyta blue ray

no jasne że płyta BR

wiesz nie znalazłem info o regionie, ale to jest z UK więc ten sam region co u nas,

mnóstwo osób na forum tam kupowało i nie miało problemów... sam się zastanawiam co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aster1291 Filmy na BR i mkv są często w 23.97 wiec chyba nie w tym problem. Sprawdz inny film w xvid 23...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no jasne że płyta BR

wiesz nie znalazłem info o regionie, ale to jest z UK więc ten sam region co u nas,

mnóstwo osób na forum tam kupowało i nie miało problemów... sam się zastanawiam co jest grane

a miales jakies inne plyty z UK od kolegow czy swoje i sprawdzales a tak wogole to tylko ta plyta nie ciagnie jesli tak to nie ma tragedi nic nie jest doskonale nawet zydzi[[ kamil musi gdzies byc ten region zapisany moze na samej plycie a tak zeby bylo ci smiesznie ja mam ten player od 3miechow i nie ogladalem zadnego filmu na blue ray wszystko jade na divx mkv i tez mam sporadyczne przypadki nie otworzenia jakiegos pliko chociarz mkafaly odpalily wszystkie okolo20 filmikow]] jesli nie znajdziesz regionu plyty bedzie ciezko rozwiazac ten problem

Edytowane przez apolosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aster1291 tak jak napisano wyżej spróbuj innego filmu z fps 23.976

możesz pobrać same "sample"

jak będzie działał, tzn że plik jest "uszkodzony".

za pomocą "Avirecomp" możesz wykonać ponowną rekompresję.

nie musisz całego filmu przerabiać. wystarczy, że wytniesz sample, ze filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam mały problem. Dostałem właśnie swój BD390. Skonfigurowałem go i prawie wszystko chodzi ok. Mianowicie mam problemy z internetem i aktualizacją oprogramowania. Internet rozdziela mi ruter Dlinka. Odtwarzacz widzi go dostaje IP z sieci lokalnej, gate, maske itd. (ustawienia dynamiczne). YouTube po załadowaniu listy filmów i probie odtworzenia daje komunikat - siec przeciążona ale jak się 2 czy 3 raz kliknie plik się odpala i tak prawie z każdym filmem jest. (na TV Samsung B7000 Chodzi od razu za każdym razem). Problem jest natomiast z aktualizacją softu. Po włączeniu pisze że znalazł nowe oprogramowanie (podaje wersje .480 chyba) i czy chce pobierać. Pojawia się pasek ale nić się nie rusza tylko po 20 sek daje komunikat że nie może się połączyć z siecią i tak w kółko. Łącze się kablowo ale na Wifi (DHCP) jest dokładnie tak samo. Ktoś ma jakiś pomysł co jest nie tak ? Może trzeba jakieś porty przekierować do niego ??

Pozdrawiam

Jak podłączyłeś TV do internetu. Ja mam B7020 i router Dlink DIR-300 i nie mogę tego zrobić od miesiąca. HELP PLEASE !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z odtwarzaniem dżwięku w filmach mkv. Ścieżka audio ac3 polska jest odtwarzana o.k. a DTS angielska cały czas przycina. Dotyczy to wszystkich filmów z dwiema ścieżkami audio. Jak jest tylko jedna ścieżka DTS jest o.k. a wystarczy że wmuksuje ac3 i DTS tnie. Czy ktoś mógłby mi pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a miales jakies inne plyty z UK od kolegow czy swoje i sprawdzales a tak wogole to tylko ta plyta nie ciagnie jesli tak to nie ma tragedi nic nie jest doskonale nawet zydzi[[ kamil musi gdzies byc ten region zapisany moze na samej plycie a tak zeby bylo ci smiesznie ja mam ten player od 3miechow i nie ogladalem zadnego filmu na blue ray wszystko jade na divx mkv i tez mam sporadyczne przypadki nie otworzenia jakiegos pliko chociarz mkafaly odpalily wszystkie okolo20 filmikow]] jesli nie znajdziesz regionu plyty bedzie ciezko rozwiazac ten problem

mam inne płytki BR i wszystko śmiga aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej koledzy macie może taki problem jak ja:

- kupiłem w UK film Band of Brothers (Kompania Braci) i nie chce mi tego odtwarzać LG, niby wyświetli info że jest to płyta BluRay powinien już odtwarzacz się film a na TV ciemno a na wyświetlaczu tylko: 00:00:00

z góry dzięki za propozycje rozwiązania, a czy powrót do starszego softu może tu pomóc ?

Niestety, najprawdopodobniej nie tylko ty masz problem z tym tytułem. Było to zgłaszane swego czasu na forum Amazona.

Proponuję skontaktować się w tej sprawie z infolinią LG, na forum nikt Ci z tym nie pomoże.

Edytowane przez Astromatrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, najprawdopodobniej nie tylko ty masz problem z tym tytułem. Było to zgłaszane swego czasu na forum Amazona.

Proponuję skontaktować się w tej sprawie z infolinią LG, na forum nikt Ci z tym nie pomoże.

dzięki WIelkie za pomoc na pewno tak spróbuje zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to smutne kupić Bluraya i przez 3 miesiace nie wlaczyc zadnej oryginalnej płyty BR

moze sie zdecyduje w2010 po kupno jakiego full plaskacza to moze cos odpale z blue ringa teraz to nie ma sensu jak pisalem jade na crt 32 pixel plus2 po kompozycie wytrzymam mkv m2ts tez nie wygladaja tragicznie dubluje moje zapytanko jak tam z tym pikaniem ktory co jakis czas jest slychac gdy otwarzacz jedzie na plikach divx lub mkv czy ktos to slyszy tez ten cichy dzwiek pikniecie wystepuje co jakies 7.8 minut niech ktos nie przystawia ucha do playera to slychac z 2,3 metrow nie jest to uciazliwe ale jak to tylko wystepuje u mnie to bedzie lip[a]

Edytowane przez apolosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apolosa Jasne oczywiście moze w Twojej sytuacji sensu nie ma na filmy BR ale ja westchnełem tez troche z racji cen filmów na BR. Ciekawostka z tym piknięciem niech się wypowiedzą użytkownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dubluje moje zapytanko jak tam z tym pikaniem ktory co jakis czas jest slychac gdy otwarzacz jedzie na plikach divx lub mkv czy ktos to slyszy tez ten cichy dzwiek pikniecie wystepuje co jakies 7.8 minut niech ktos nie przystawia ucha do playera to slychac z 2,3 metrow nie jest to uciazliwe ale jak to tylko wystepuje u mnie to bedzie lip[a]

mkv i divx z plyty czy USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mkv i divx z plyty czy USB?

jasne ze z plyty z usb jest cisza jak makiem zasial ale podkreslam te pikniecie wystepuje co 7,8minut jest jedno pik i leci dalej bez zadnego przerywania sam naped oczywiscie slychac cichutko jak przylorzysz ucho do playera takie tam cykanie pewnie praca lasera czekam na dobre ucho i jakas odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
apolosa Jasne oczywiście moze w Twojej sytuacji sensu nie ma na filmy BR ale ja westchnełem tez troche z racji cen filmów na BR. Ciekawostka z tym piknięciem niech się wypowiedzą użytkownicy.

wejdz na stronke [blue ray.com ] zobacz ceny filmow w usa przy ich zarobkach moga sobie cale kolekcje kupowac a polak za dniowe tyrania kupi jeden marny tytul niby doganiamy zachod re re re z jedna zecza nawet przegonilismy najbogatsze kraje cenami kosmicznymi cholerne marze i podatki udlawia nas dobra bo jeszcze wjade na polityke a to wszystkich forumowiczow ggggg,o obchodzi to nie ta melodia

Edytowane przez apolosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te pykanie jest normalne dla tego modelu ? Bo ja już miałem nboxa piszczącego i nie chcę mieć kolejnego problemu z pikaniem .

Posiadacze , przystawcie uszy i słuchajcie , wyniki przedstawcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To te pykanie jest normalne dla tego modelu ? Bo ja już miałem nboxa piszczącego i nie chcę mieć kolejnego problemu z pikaniem .

Posiadacze , przystawcie uszy i słuchajcie , wyniki przedstawcie ;)

wedlug mnie jesli naped jest w otwarzaczu komputerowy to nie obejdziemy specjalnie sposobu jego dzialania ale kto bedzie siedzial kolo niego pol metra zeby go uslyszec plazmy tez brzycza sycza i da sie ogladac no chyba ze ktos jest uczulony i wycisza dzwiek zeby cos uslyszec spoko thom naped napewno pracuje przy ogladaniu cicho pozwalajac sie skupic na filmie dobra nie bede powielal tego watku sluchajcie i oceniajcie kazdy jak mu na to ucho pozwala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...jesli naped jest w otwarzaczu komputerowy...

a jest? i to dobrze czy źle? <_<

w sumie tak czy siak, jak dla mnie sam napęd pracuje wystarczająco cicho...

Edytowane przez tomalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jest?

Z tego co pamiętam z fotek wnętrza BD390 ma dedykowany napęd a nie komputerowy.

Pozdrawiam

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...