Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

a jaki masz model projektora? ja mam benq w500, może jest bardziej czuły? no ale skoro działa na tym kablu z innym sprzętem, to dlaczego nie z tym LG?...

Ja mam Optome HD65 i śmiga bez problemu. Tak jak radzi Nickson sprawdź wtyki czy aby do końca masz wszystko powtykane, ewentualnie zamień wtyki (odwróć kabel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Właśnie zrobiłem update softu i zaczynam się robić coraz bardziej wściekły.

Wszystkie filmy, które do tej pory bez problemu były odtwarzane z napisami już nie są. Film jest odtwarzany prawidłowo, napisy mimo znaznaczenia ich czerwonym "ptaszkiem" są przez LG390 pomijane.

Jak można było w tym sofcie schrzanić coś co do tej pory działalo bez zarzutu?

A jakieś szczegóły? Bo przynajmniej przy divx wszystko jest z napisami ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Przeczytałem recenzje w Audio Video i piszą o kłopotach z wysokim próbkowaniem dżwieku.Jeszcze jedno czy po coaxialu jest to samo czy wszystko ok bo mam stary amplituner yamaha rxv 620...

z ciekawości przeglądnąłem tą reckę... nie pasowało im (o ile dobrze pamiętam)

...wycofanie sceny dźwiękowej, przesunięcie na jedną stronę, trzaski w głośnikach przy ustawieniu poziomu dźwięku głośników w BD na WYSOKI...

nie kojarzę tylko kiedy toto miało występować (przy jakim formacie dźwięku i w jakich okolicznościach)

faktycznie taki problem występuje? bo teraz akurat aktualnie nie mam ampli żeby sprawdzić... ale chyba gdyby coś takiego było to chyba byloby o tym głośno...

Edytowane przez tomalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te babole dzwiękowe mocno mnie zniechęcają do tego urządzenia Juz złożyłem rezerwacje na 390 ale ciągle myśle czy warto :)

Przed chwilą natrafiłem na tym forum na wątek Philipsa 9500 i rozdarcie coraz większe. Filip MKV też ma... i pewnie 2x lepsze walory audio jaki video. Jaki skaler video siedzi w LG? jak to sie ma do tego w Philipsie? wie ktoś? Philips ma Qdeo Kyoto-G2.Tylko cena troche wyższa ale myśle ze zaraz będą te Filipy w graniczach 1500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zapytanie skierowane do użytkowników tego playera. Czy poprawnie odtworzy Film w MKV 1080p z DTS nagrany na BD-R/RE.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te babole dzwiękowe mocno mnie zniechęcają do tego urządzenia Juz złożyłem rezerwacje na 390 ale ciągle myśle czy warto :)

Przed chwilą natrafiłem na tym forum na wątek Philipsa 9500 i rozdarcie coraz większe. Filip MKV też ma... i pewnie 2x lepsze walory audio jaki video. Jaki skaler video siedzi w LG? jak to sie ma do tego w Philipsie? wie ktoś? Philips ma Qdeo Kyoto-G2.Tylko cena troche wyższa ale myśle ze zaraz będą te Filipy w graniczach 1500zł

walory video odeony revoxy czy inne tam top procesory jest sens stosowac tylko do projektorow 80 czy wiekszej kubatury tak wiec jesli masz tv do 60cali nic specialnego nie poprawisz w obrazie pomiedzy lg a philipsem a lg i tak bardzo dobrze radzi sobie z obraze a itak nie wierze aby philipek byl lepszy w multimediach no chyba ze to audio tego nie wiem bo jade dzwiek cinczami red white do zwyklej wiezy stereo gra {{{skaluje wysmienicie filmy w divx xvid poruwnywalem z pankiem bd60}}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w końcu z synchronizacją napisów w BD390 ?

Ktoś pisał że przy BD370 też zdarza się rozsynchronizowanie napisów z filmem.

Skoro tak to może problem nie leży w BD390 tylko w napisach ? (niektórzy narzekają na napisy w formacie MicroDVD, ale jak wiadomo jest to format klatkowy i żeby poprawnie go przekonwertować program musi dobrze odczytywać FPS z danego kontera/fromatu - SubEdit ma problem z plikami MKV)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak jest w końcu z synchronizacją napisów w BD390 ?

Jest ok. Oczywiście napisy muszą też być ok. Forumowicze zgłaszają tu problemy jedynie z napisami mpl2, które nie są oficjalnie wspierane przez ten sprzęt.

Poza tym warto zawsze sprawdzić napisy czy aby na pewno pasują do pliku (ściąganie napiprojektem tego wcale nie gwarantuje) i zachować minimum "higieny" czyli zmienić nazwę pliku z napisami na identyczną jak plik z filmem.

Mam zapytanie skierowane do użytkowników tego playera. Czy poprawnie odtworzy Film w MKV 1080p z DTS nagrany na BD-R/RE.

Tak. Chociaż ze względu na koszty nośnika to trochę hardcorowy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest ok. Oczywiście napisy muszą też być ok. Forumowicze zgłaszają tu problemy jedynie z napisami mpl2, które nie są oficjalnie wspierane przez ten sprzęt.

Poza tym warto zawsze sprawdzić napisy czy aby na pewno pasują do pliku (ściąganie napiprojektem tego wcale nie gwarantuje) i zachować minimum "higieny" czyli zmienić nazwę pliku z napisami na identyczną jak plik z filmem.

więc jak wytłumaczysz to. w notebooku np. film horseman w mkv z napisami (napiprojekt) w txt idzie poprawnie. lecz w bd390 już nie ma synchronizacji, napisy muszą być dobre jeśli w kompie idą. A bd390 nawet po przekonwertowaniu txt do srt też rozjeżdża synchronizację - jakieś sugestie?

Edytowane przez wideo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze lg przyspiesza do 24p z 23.. a jak sie to rozjezdza? film przyspiesza czy napisy z upływem czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym żeby ktoś jeszcze się wypowiedział w kwestii zsynchronizowania napisów z filmem. Dwa takie posty pod sobą nie rozwiewają moich obaw :)

Nie wiem czy osoba pisząca pierwszy post po prostu sprawdzała mało filmów z napisami MicroDVD i mogła się nie natkać na problem, czy druga osoba źle przekonwertowała/zapisała napisy a wcześniej oglądała film z napisami przed przeróbka na komuterze. Szczególnie przydante byłyby opinie osób które mają pojęcie o konwertowaniu napisów i ich formatach.

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc jak wytłumaczysz to. w notebooku np. film horseman w mkv z napisami (napiprojekt) w txt idzie poprawnie. lecz w bd390 już nie ma synchronizacji, napisy muszą być dobre jeśli w kompie idą. A bd390 nawet po przekonwertowaniu txt do srt też rozjeżdża synchronizację - jakieś sugestie?

Bardzo prosto, źle przekonwertowałeś txt na srt. Dobrze przekonwertowane napisy na srt (oczywiście z dobrych napisów txt) nie mają prawa nie działać na tym odtwarzaczu. :)

Przed chwilą sprawdziłem na najnowszym firmware kilka filmów mkv z napisami srt i wszystko jest w jak najlepszym porządku. Podobnie divixy z napisami txt chodzą idealnie.

A jeśli chodzi o konwersję napisów na srt - poszukaj w tym temacie, jakiś czas temu pisałem jak to robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że idealnie chodzą filmy MKV z napisami SRT i DivXy z napisami TXT. A jak jest z filmami MKV z napisami TXT w formacie MicroDVD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest ok. Oczywiście napisy muszą też być ok. Forumowicze zgłaszają tu problemy jedynie z napisami mpl2, które nie są oficjalnie wspierane przez ten sprzęt.

Poza tym warto zawsze sprawdzić napisy czy aby na pewno pasują do pliku (ściąganie napiprojektem tego wcale nie gwarantuje) i zachować minimum "higieny" czyli zmienić nazwę pliku z napisami na identyczną jak plik z filmem.

Tak. Chociaż ze względu na koszty nośnika to trochę hardcorowy pomysł.

Odtwarzałes taki duży plik np.21 GB w mkv nagrany na BD-R/RE. Jak radził sobie player.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszesz że idealnie chodzą filmy MKV z napisami SRT i DivXy z napisami TXT. A jak jest z filmami MKV z napisami TXT w formacie MicroDVD ?

Sprawdzone przed chwilą na pliku mkv w 1080p - napisy z napisy24.pl więc obyło się bez konwersji:

Zarówno napisy srt jak i txt chodzą idealnie, żadnych przesunięć, nic się nie rozjeżdża. :mellow:

P.S.

Napisy txt w MicroDVD.

Edytowane przez Astromatrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odtwarzałes taki duży plik np.21 GB w mkv nagrany na BD-R/RE. Jak radził sobie player.

Pozdro

Niestety nie, tylko 17 GB - wszystko ok, bez zacięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Astromatrix. :mellow:

O coś takiego mi chodziło, widzę że niektórzy wyciągają zbyt pochopne wnioski. Jeśli w jednym filmie na 200 napisy się rozjadą to na forum od razu generalizują że dla wszystkich plików MKV napisy TXT są rozsynchronizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdpower Niechodzi o jeden na 200 tylko o złe dobranie napisów do filmu... Nie wiem czy dobrze sobie myse ale na BE filmy sa przyspieszane do 24klatek a napisy nie wiec format czasowy moze byc problematyczny ale to juz nie wina LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo prosto, źle przekonwertowałeś txt na srt. Dobrze przekonwertowane napisy na srt (oczywiście z dobrych napisów txt) nie mają prawa nie działać na tym odtwarzaczu. :mellow:

A jeśli chodzi o konwersję napisów na srt - poszukaj w tym temacie, jakiś czas temu pisałem jak to robię.

co nie zmienia faktu że na pożyczonym bd370 zero problemów. Czyżby choroby wieku dziecięcego w moim bd390? proszę o stronę z tego postu z twoim opisem jak konwertujesz te napisy bo mi już ręce opadają. Powinienem kupić jednak sprawdzony starszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis zmiany napisów TXT. na SRT. świetnie opisał Astromatrix na stronie 14 http://hdtvpolska.com/index.php?s=&sho...st&p=175967, sam stosuje się do tego opisu za wyjątkiem jednej rzeczy. Nie zostawiam domyślnego FPS ponieważ SubEdit często się myli. Do poprawnego odczytu FPS w filmach stosuje program MediaInfo.

Edytowane przez matuszg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wideo5 czyli uwazasz ze to czary mary? Jakie masz ustawienia wyswietlania video w 370 a jakie w 390? jakie to sa napisy? format czasowy? jaki to film ile klatek? Moze trzeba sie starać szukać przyczyny a nie pisać ze zonk. Oczywiście niczego nie można wyklucyć ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wideo5 czyli uwazasz ze to czary mary? Jakie masz ustawienia wyswietlania video w 370 a jakie w 390? jakie to sa napisy? format czasowy? jaki to film ile klatek? Moze trzeba sie starać szukać przyczyny a nie pisać ze zonk. Oczywiście niczego nie można wyklucyć ale...

zamówiłem dwie sztuki bd390 w elektro.pl, cena była dobra bo tylko 6 szt po 988 zł. ustawienia wyświetlania takie same jak jak w bd370 i na obu bd390 to samo. w jednym oryginalny soft w drugim wgrałem ten z końcówką 529. już pisałem wcześniej że mam film z cruisem Valkyrie na DL która odpala się na bd370 po kilku sekundach a na żadnym z bd390 ruszyć nie chce, z dysku twardego też mogiła i zalicza zwiechy - na wyświetlaczu napis MOVIE i zero reakcji. to samo z Horseman - nie piszmy tu o kodzie, formacie itd bo na bd370 wszystko to samo hula :o stawiam na soft bo nie sądzę by sprawdzone rozwiązania od młodszego brata zamienili szitem. Odnoszę tylko wrażenie że skalowanie z dvd ma lepsze od bd370 ale gorsze jednak od mojego starego sony NS76H. Generalnie jeśli poprawią te niedoróbki to odtwarzacz jest wart swoich pieniędzy, irytujące jest to ze jeden film na X pozycji nie pójdzie ale jeśli komuś to przeszkadza to zawsze moze kupić oryginał w MM :o

Edytowane przez wideo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamówiłem dwie sztuki bd390 w elektro.pl, cena była dobra bo tylko 6 szt po 988 zł. ustawienia wyświetlania takie same jak jak w bd370 i na obu bd390 to samo. w jednym oryginalny soft w drugim wgrałem ten z końcówką 529. już pisałem wcześniej że mam film z cruisem Valkyrie na DL która odpala się na bd370 po kilku sekundach a na żadnym z bd390 ruszyć nie chce, z dysku twardego też mogiła i zalicza zwiechy - na wyświetlaczu napis MOVIE i zero reakcji. to samo z Horseman - nie piszmy tu o kodzie, formacie itd bo na bd370 wszystko to samo hula :o stawiam na soft bo nie sądzę by sprawdzone rozwiązania od młodszego brata zamienili szitem. Odnoszę tylko wrażenie że skalowanie z dvd ma lepsze od bd370 ale gorsze jednak od mojego starego sony NS76H. Generalnie jeśli poprawią te niedoróbki to odtwarzacz jest wart swoich pieniędzy, irytujące jest to ze jeden film na X pozycji nie pójdzie ale jeśli komuś to przeszkadza to zawsze moze kupić oryginał w MM :o

Byłoby najlepiej gdybyś napisał coś więcej o samych plikach, które Ci nie działają.

- pełna nazwa realeasu

- rozmiar w bajtach

- czy to oryginalna czy polska wersja

Wtedy ktoś inny też będzie mógł sprawdzić Twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...