Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

jak ktoś może to niech napisze jak to jest z tą siła sygnału wifi?

Ale co ma być? ;) Z tego co piszesz nie wynika byś miał jakieś problemy z sygnałem.

Poza tym siła sygnału zależy od pomieszczeń, odległości, ścian, routera i innych więc w każdym przypadku wygląda to inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, że jak włączam w menu Youtube to na "antence" wifi mam 3 kreski.

po rozpoczęciu ściągania i odtwarzania klipu pojawia się 5 kresek... po wyjściu do Home menu i ponownym wejściu w menu YT znów tylko 3 kreski... ale znów jak się zacznie coś odtwarzać i jest transfer to pojawia się np. 5 kresek....

wyjaśnie o co mi biega na przykładzie klipu z Youtube z filmem o BD390

FILM o BD390

w 2:13 pojawia się menu Youtube... na antence są 3 kreski... wybierany jest klip, zaczyna się odtwarzanie (niestety obraz jest powiekszany na pełny ekran i nie widać cały czas wskaźnika) a po zmniejszeniu okna (czas 2:43) widać że na antence jest 5 kresek

chodzi mi o to czy u Was też w chwilę po rozpoczęciu odtwarzania klipu pojawia się więcej kresek na "antence" niż bylo w momencie wejścia w menu Youtube...

bo faktycznie problemów z sygnałem nie ma, tylko zastanawia mnie ten wzrost ilości kresek na wskaźniku siły sygału w menu Youtube... skąd się to bierze i o co chodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

tomalo --> Mam, jak wiesz, 390 podłączone kablem do sieci i takie samo "zjawisko" u mnie także występuje.

Wydaje się, że ta ikonka sygnalizuje "moc" sygnału wifi (w instrukcji str. 49 "warunki panujące w sieci" !?).

Jeśli tak jest to jakiś cud się zdarza i w momencie pobierania/odtwarzania materiału z youtuba owe

"warunki panujące w sieci" zdecydowanie poprawiają się, nawet gdy z wifi nie korzysta się (jak ja).

Jakis BABOL w sofcie i tyle. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Gatar za odpowiedz...

no właśnie zastanawiał mnie ten fenomen wzrostu mocy wifi...

w sumie w każdym przypadku (wifi czy kabel) taki wzrost siły sygnału jest conajmniej dziwny :) bo w zasadzie jeśli chodzi o wifi to warunki się nie zmieniają (miejsce, odległość, przeszkody), w przypadku kabla tym bardziej.

ale skoro z kablem jest tak samo ( w sumie nie wpadłem na to żeby na kablu to też sprawdzić) to faktycznie to musi być błąd w sofcie...

albo ta ikonka pokazuje coś innego niż opisaną w instrukcji moc sygnału wifi ...

to w takim razie czekam jeszcze tylko na potwierdzenie tego zjawiska od kogoś z połączeniem po wifi... i chyba piszę do LG o babolu w sofcie i przestaję się tym przejmować :))))

Edytowane przez tomalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze odtwarzacza BD390, zamawiam w poniedzualek, ale moim zdaniem z tą rzekomą zmiana siły sygnału nie ma co zglaszac problemów do LG, bo nie przeszkadza to raczej w użytkowaniu, a jak zaczną kopać to jeszcze coś zepsują :) Lepiej męczyć ich o poprawne odczytywanie napisów w formacie MPL2.

Mam kilka pytań odnośnie tego odtwarzacza:

Czy ten odtwarzać radzi sobie z plikami MOV w SD i HD ?

Jak jest w końcu z napisami w formacie Micro DVD, rzeczywiście są niepoprawnie wyświetlanie (rozsynchrnizowanie z filmem), czy po prostu jest to błąd popełniony podczas konwersji (jak wiadomo Sub-Edit Player ma problemy z odpowiednim odczytaniem FPS z kontenera MKV) ?

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedwczoraj w MM 1199, w drugim 1299, Saturn 1369, najlepiej dzwonić i pytać

Edytowane przez tomalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zrobiłem update softu i zaczynam się robić coraz bardziej wściekły.

Wszystkie filmy, które do tej pory bez problemu były odtwarzane z napisami już nie są. Film jest odtwarzany prawidłowo, napisy mimo znaznaczenia ich czerwonym "ptaszkiem" są przez LG390 pomijane.

Jak można było w tym sofcie schrzanić coś co do tej pory działalo bez zarzutu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec nowy soft to raczej nic lepszego, zauważyłem takie 2 rzeczy:

- pliki M2ts nie chcą się odtwarzć wyskakuje kominukat że nie można odtworzyc tego formatu

- jak oglądam youtube - to co chwile jakoś tak dziwnie obraz skacze, i nie ma to związku z filmikiem tylko cały ekran tak robi, czasem różne dziwne paski wyskkaują

czy ktoś ma podobnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś może możliwość sprawdzenia czy pilot z bd370 lub ewentualnie bd350 działa poprawnie z bd390??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam jeszcze odtwarzacza BD390, zamawiam w poniedzualek, ale moim zdaniem z tą rzekomą zmiana siły sygnału nie ma co zglaszac problemów do LG, bo nie przeszkadza to raczej w użytkowaniu, a jak zaczną kopać to jeszcze coś zepsują :) Lepiej męczyć ich o poprawne odczytywanie napisów w formacie MPL2.

Mam kilka pytań odnośnie tego odtwarzacza:

Czy ten odtwarzać radzi sobie z plikami MOV w SD i HD ?

Jak jest w końcu z napisami w formacie Micro DVD, rzeczywiście są niepoprawnie wyświetlanie (rozsynchrnizowanie z filmem), czy po prostu jest to błąd popełniony podczas konwersji (jak wiadomo Sub-Edit Player ma problemy z odpowiednim odczytaniem FPS z kontenera MKV) ?

jak na razie mov nie czyta ale miejmy nadzieje nowy sieciowy player lg czyta moze kiedys wpakuja jakis sofcik

Edytowane przez apolosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Właśnie zrobiłem update softu i zaczynam się robić coraz bardziej wściekły.

Wszystkie filmy, które do tej pory bez problemu były odtwarzane z napisami już nie są. Film jest odtwarzany prawidłowo, napisy mimo znaznaczenia ich czerwonym "ptaszkiem" są przez LG390 pomijane.

Jak można było w tym sofcie schrzanić coś co do tej pory działalo bez zarzutu?

a pisalem wczesniej ze koreanczyki maja lewe rece do dobrych softow skosne oczy i cos zawsze przeoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Przeczytałem recenzje w Audio Video i piszą o kłopotach z wysokim próbkowaniem dżwieku.Jeszcze jedno czy po coaxialu jest to samo czy wszystko ok bo mam stary amplituner yamaha rxv 620.Bardzo prosze o odpowiedz to bardzo ważne.Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Właśnie zrobiłem update softu i zaczynam się robić coraz bardziej wściekły.

Wszystkie filmy, które do tej pory bez problemu były odtwarzane z napisami już nie są. Film jest odtwarzany prawidłowo, napisy mimo znaznaczenia ich czerwonym "ptaszkiem" są przez LG390 pomijane.

Jak można było w tym sofcie schrzanić coś co do tej pory działalo bez zarzutu?

A próbowałeś nie zaznaczać ich "ptaszkiem"? ;) I czy nazwa jest taka sama jak pliku z filmem?

Edytowane przez Astromatrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj zakupiłem 390-tke, ale mam problem; LG podłączone do LCD działa, podłączone do projektora krótkim kablem hdmi też działa, podłączone do projektora kablem hdmi 10m - nie działa; tzn jest obraz na ekranie podczas uruchamiania się LG (zapełnianie się kwadracików podczas startu), ale zaraz potem obraz znika u już go nie ma; Wskazywałoby na problem z kablem, tylko ten sam 10m kabel hdmi podłączony spisuje się bardzo dobrze przy połączeniu projektora z odtwarzaczem manta hdd1000; tak więc czy problem faktycznie jest po stronie kabla hdmi 10m? jeśli tak, to jaki kabel powinienem zakupić? (obecny hdmi 10m jest kablem z tańszej oferty)

pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie Gatar za odpowiedz...

no właśnie zastanawiał mnie ten fenomen wzrostu mocy wifi...

w sumie w każdym przypadku (wifi czy kabel) taki wzrost siły sygnału jest conajmniej dziwny :) bo w zasadzie jeśli chodzi o wifi to warunki się nie zmieniają (miejsce, odległość, przeszkody), w przypadku kabla tym bardziej.

ale skoro z kablem jest tak samo ( w sumie nie wpadłem na to żeby na kablu to też sprawdzić) to faktycznie to musi być błąd w sofcie...

albo ta ikonka pokazuje coś innego niż opisaną w instrukcji moc sygnału wifi ...

to w takim razie czekam jeszcze tylko na potwierdzenie tego zjawiska od kogoś z połączeniem po wifi... i chyba piszę do LG o babolu w sofcie i przestaję się tym przejmować :))))

Ja ma podłączenie przez WiFi standard N , efekt jest dokładnie taki sam, tłumaczę to tym iż karta zaczyna pracować z pełną mocą nadawczo odbiorczą - by zapewnić odpowiedni stream, dodatkowo w przypadku kart w standardzie N włączają się dodatkowe kanały .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki "zwykły" kabel HDMI ale 15m i projektor działa bez problemów.

a jaki masz model projektora? ja mam benq w500, może jest bardziej czuły? no ale skoro działa na tym kablu z innym sprzętem, to dlaczego nie z tym LG?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wgrałem najnowsze oprogramowanie do bd390 i nawet na nim nie chce mi iść Valkyria, na bd 370 idzie bez problemu, mowa tu o mkv - co jest grane? a jesli chodzi o txt to działają lecz nie ma synchronizacji z obrazem, ale szybka konwersja do srt i jest ok. dręczy mnie tylko niemożność odpalenia filmu na nowszym modelu BR jeśli na starszym śmiga aż miło.

Edytowane przez wideo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duszyk

Dziwne z tym kablem zamieniałeś wtyczki? Może ta druga jest lepiej zmontowana jak nie wtyczka to moze gniazdko w LG jest lipne (słaby styk) Nie wiem jak to jest ze stabilnością i prądem w takich złączach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ma podłączenie przez WiFi standard N , efekt jest dokładnie taki sam, tłumaczę to tym iż karta zaczyna pracować z pełną mocą nadawczo odbiorczą - by zapewnić odpowiedni stream, dodatkowo w przypadku kart w standardzie N włączają się dodatkowe kanały .

Nie wiem dlaczego w dyskusji pojawia się ciagle motyw "mocy sygnału WIFI". Instrukcja wskazuje na coś innego - na warunki panujące w sieci (angielska wersja instrukcji: network conditions). Aby te warunki ustalić potrzebny jest pomiar w czasie pasma transmisji i na to firmware potrzebuje parę sekund (w czasie połaczenia z serwerem YouTube). Aby definitywnie wykluczyć interpretację ikony jako "mocy sygnału" wykonałem doświadczenie ze stopniowym obniżaniem mocy sygnalu routera WIFI (dysponuję takowym). Przy najniższym poziomie mocy transmisja uległa przerwaniu (odlgłość 6 m, jedna ściana), wyższe poziomy mocy routera nie miały wpływu na zachowanie wskaźnika.

Takie wyjaśnienie tłumaczy również dlaczego brak wskaźnika (ikony) przy korzystaniu z zasobów sieci lokalnej (DLNA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...