Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

A jak jest w końcu z poprawnym wyświetlaniem napisów w TXT ?

Które formaty są poprawnie wyświetlane, bo jest trochę zamieszania na forum. Jedna osoba pisała że po pobraniu firmware wszystkie formaty są wyświetlane dobrze, druga że tylko niektóre formaty są wyświetlane w odpowiednim czasie.

Interesują mnie formaty:

- klatkowy Micro DVD {100}{200}

- czasowy 1:02:54

- czasowy MPL2 [1254][1340]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ok. 10 różnych plików mdvd odtwarzanych z divxami jak i mkv wszystkie poszły bez problemów.

MPL2 muszę jeszcze sprawdzić bo mam trochę plików w tym formacie i sam jestem ciekaw czy będą działać poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie z innej beczki:

1) Jak jest z odtwarzaniem materiału 24p? Rozumiem, że odtwarzacz ma wybór i jeśli tv przyjmie 24p to LG taki sygnał wyśle? Dzięki czemu judder będzie dużo mniejszy?

2) Czy w MKV jest tak samo?

3) Prawie wszystkie filmy są tak naprawdę w 23.976 fps, rozumiem, że to nie ma znaczenia i oglądając film obraz i dźwięk na końcu się nie rozjeżdżają? Materiał w MKV.

4) Jeśli mam wszystkie filmy w MKV (prawie wszystkie 4.1) i napisy do nich w SRT, to jest to komfortowa sytuacja, w której wszystko powinno działać bez żadnych zgrzytów :lol: .

Wszyscy tylko o napisach i napisach, jejku. Tak się zapytam, kto jeszcze używa napisów do filmów w mega jakości w formacie 00:00:00?? Unikam takich napisów jak ognia, zawsze albo są za długo albo znikają za szybko, albo co gorsza wyświetlają się podwójnie - masakra ;)

Bardzo bym prosił, żeby ktoś mógł odpowiedzieć na zdecydowanie ważniejsze :blink: pytania (patrz wyżej :rolleyes: ), czyli wyświetlanie materiału x264/MKV z poprawnym FPS i bez juddera? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ustawione na 24p, a nawet filmy w 25 dobrze grają, ktoś na forum pisał że dekoder sam dostosowuje się do tego

- co do 2 to nie rozumiem ?

- ale dlaczego miałby się rozjeżdżać ? nie rozumiem, rozjeżdża się tylko wówczas jeśli RIP jest źle zrobiony

- 4) no pewnie że tak, nawet odtworzy 5.1 tylko wyświetli komunikat że mogą pojawiać się błędy ale u mnie ok jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat;z inego tematu

Czy jest w nim coś takiego jak "icon browsing" / "icon mode". Mam aktualnie tvix'a 5100 i mogę sobie nawigować po katalogu z filmami albo jak po zwykłej tekstowej liście albo zmienić widok i nawigować po okładkach filmów.-- koniec cytatu.

Jak po liscie mamy , po katalogach tez , może by się dało napisać do LG aby po okładkach np. w jpg lub bmp , lub innym formacie dało się nawigować po dysku , widać by było szybciej jaki film wybrać , mogą to być np. plakaty z filmu lub tylko pierwsza strona okładki , coś takiego jak w windowsie wezmiesz właściwości katalogu dodasz obrazek i opcje miniatury.

Jak się rozwijać to na całego dlaczego ma być w innym a nie w BD390.

A może jak w Turbodekoder HD Nki pokazuje liste plakatów ,prezentacja okładek ale też i info .

W LG mozna by przy najwiekszym powiekszeniu , pół ekranu plakat z filmu a drugie pół ekranu info o filmie z pliku txt.

I to by było coś .

Edytowane przez HerGregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni niektore filmy youtube dostepne sa w rozdzielczosci 1080p i 720p. Ciekaw jestem czy BD390 poprawnie je wyswietla? Sprawdzcie jesli mozecie. Trzeba wyszukac "1080p", pojawi sie kilka trailerow w nowych rozdzielczosciach...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kilku dni niektore filmy youtube dostepne sa w rozdzielczosci 1080p i 720p. Ciekaw jestem czy BD390 poprawnie je wyswietla? Sprawdzcie jesli mozecie. Trzeba wyszukac "1080p", pojawi sie kilka trailerow w nowych rozdzielczosciach...

Pozdrawiam

Materiał jest wyświetlany, ale na pewno to nie jest 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Szanownych użytkowników, Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem BD390. Maszynka jak dla mnie jest OK. Ale mam jeden problem - pytanie czy też tak macie:

Pliki MKV z napisami wewnątrz odtwarzane z dysku działają OK a ten sam plik odtwarzany z dysku sieciowego - Router w standardzie N działa ale odtwarzacz nie widzi napisów ?

Może ktoś to wytłumaczyć co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Szanownych użytkowników, Od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem BD390. Maszynka jak dla mnie jest OK. Ale mam jeden problem - pytanie czy też tak macie:

Pliki MKV z napisami wewnątrz odtwarzane z dysku działają OK a ten sam plik odtwarzany z dysku sieciowego - Router w standardzie N działa ale odtwarzacz nie widzi napisów ?

Może ktoś to wytłumaczyć co jest nie tak?

O ile dobrze pamiętam takie zachowanie zgodne jest ze specyfikacją urządzenia. ( Z płyt wszystko, z USB i poprzez sieć są różnice, ale nie sprawdzałem. Mnie interesowała struktura AVCHD - ta tylko z płyty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam ustawione na 24p, a nawet filmy w 25 dobrze grają, ktoś na forum pisał że dekoder sam dostosowuje się do tego

- co do 2 to nie rozumiem ?

- ale dlaczego miałby się rozjeżdżać ? nie rozumiem, rozjeżdża się tylko wówczas jeśli RIP jest źle zrobiony

- 4) no pewnie że tak, nawet odtworzy 5.1 tylko wyświetli komunikat że mogą pojawiać się błędy ale u mnie ok jest

Chodziło mi czy materiały w MKV (23.976 lub 24 fps) też będą puszczane na tv w 24p bez juddera.

Rozjeżdża się obraz z dźwiękiem wtedy gdy w komputerze mamy nastawione odświeżanie obrazu 24 hz, a film jest w 23.976 fps czyli film leci minimalnie szybciej niż jego fps, co powoduje, że na końcu dźwięk może minimalnie nie nadążać za filmem, ale w takim odtwarzaczu chyba nie ma miejsca na takie rzeczy ;)

O ile dobrze pamiętam takie zachowanie zgodne jest ze specyfikacją urządzenia. ( Z płyt wszystko, z USB i poprzez sieć są różnice, ale nie sprawdzałem. Mnie interesowała struktura AVCHD - ta tylko z płyty).

Czyli po sieci przewodowej nie da się odtwarzać MKV z napisami SRT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak te opisy i czytam. Przy pierwszym strasznie się napaliłem, po ostatnim pojęcia nie mam co o tym myśleć. Poczekam. A nóż złapie mnie chwila słabości i zamówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , ja też im więcej czytam tym mniej wiem , przydało by się jakieś podsumowanie co działa ,a co nie.

P.S. czy ten LG potrafi odtwarzać losowo muzykę (teledyski też) ,coś jak playlista z winampa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh , ja też im więcej czytam tym mniej wiem , przydało by się jakieś podsumowanie co działa ,a co nie.

P.S. czy ten LG potrafi odtwarzać losowo muzykę (teledyski też) ,coś jak playlista z winampa ?

racja ja jade na sofcie z sierpnia nic nie kombinuje z nowymi az napisza na forum ze jest gicio z wszystkim mkv txt mp4txt narazie czytam ze napisy pedza jak oszalale to nie dla mnie I,m still waiting

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytam tak te opisy i czytam. Przy pierwszym strasznie się napaliłem, po ostatnim pojęcia nie mam co o tym myśleć. Poczekam. A nóż złapie mnie chwila słabości i zamówię.

oslabni i kupuj posty postami ale nagroda EISA do czegos zobowiazuje daje ja w koncu kilkadziesiat redaktorow technicznych pism ja mam ten playerek i smiga wszystko a na mkafaly z txt przyjdzie pora wzmocniles sie po tym posciku to jazda z kasa i bier go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EISA do niczego nie zobowiązuje Nie musze widzieć eisy żeby stwierdzic że np wysokie modele TV Philipsa sa świetne czy nowy Samsung 8000. Na pewno Lg nie dostał EISY za soft :( Ja tego nie kumam czemu w stosunkowo tak prostym sprzęcie nie mozna dopracować softu na 99.9%. Chyba u nich beta testerami są babcie klzoetowe. Można odnieść wrażenie że wszelkie poprawki wprowadzają na zasadzie powinno działać niech sprawdzą to ludzie. Korea sie stara ale jeszcze nie do konca to Japonia.

Oczywiście część zamentu wprowadzają forumowicze bo np jak ktos sprawdza napisy dla 25fps na filmie 23... to wiadpomo że bedzie problem :) itd. Ale to i tak lepsze niż "młodzi" spece z for komputerowych w ktorych co by sie nie działo z komputerem to zawsze wina była zasilacza ;)

PS ja też sie cały czas wacham ;) Juz miałem kupowac w Wawie z odborem osobistym ale propozycje z ceneo ponizej 1000zł sa nieosiągalne na "od ręki". Mi się marzy żeby taki LG dodatkowo umiał z sieci ciągnąć radio internetowe (tak jak to robią np wysokie modele ampli Denona). Myśle że to żadnen problem dla tego urządzenia ale raczej nas aż tak bardzo nie będą chcieli uszczęśliwiać. Może następca 390 dostanie więcej wodotrysków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EISA do niczego nie zobowiązuje Nie musze widzieć eisy żeby stwierdzic że np wysokie modele TV Philipsa sa świetne czy nowy Samsung 8000. Na pewno Lg nie dostał EISY za soft :P Ja tego nie kumam czemu w stosunkowo tak prostym sprzęcie nie mozna dopracować softu na 99.9%. Chyba u nich beta testerami są babcie klzoetowe. Można odnieść wrażenie że wszelkie poprawki wprowadzają na zasadzie powinno działać niech sprawdzą to ludzie. Korea sie stara ale jeszcze nie do konca to Japonia.

Oczywiście część zamentu wprowadzają forumowicze bo np jak ktos sprawdza napisy dla 25fps na filmie 23... to wiadpomo że bedzie problem ;) itd. Ale to i tak lepsze niż "młodzi" spece z for komputerowych w ktorych co by sie nie działo z komputerem to zawsze wina była zasilacza ;)

PS ja też sie cały czas wacham ;) Juz miałem kupowac w Wawie z odborem osobistym ale propozycje z ceneo ponizej 1000zł sa nieosiągalne na "od ręki". Mi się marzy żeby taki LG dodatkowo umiał z sieci ciągnąć radio internetowe (tak jak to robią np wysokie modele ampli Denona). Myśle że to żadnen problem dla tego urządzenia ale raczej nas aż tak bardzo nie będą chcieli uszczęśliwiać. Może następca 390 dostanie więcej wodotrysków ;)

ja tak czekam na plazme firmy p ogladalem u kuzyna serie g 10 i stfierdzilem ze czern to jeszcze nie to moze kupie w 2010 tak samo jest z tym playerkiem ktos mysl a kupie nowy model moze otworzy flaki movy qpel tylko jeszcze raz powtorze ktory firmowy otwarzacz jest obecnie bardziej multimedialny niz ten lg test av 11.2009wszystko mowi zreszta zagraniczne testy tez to potwierdzaja a firmware mysle ze koreanczyki powinni oddac oprogramowanie jakiemus dobremu polskiemu informatykowi oczywiscie z serwisu lg poland sadze ze po pierwszym takim sofcie bylo by gicio dalej cie namawiam bierz ten player wyglada dostojnie w nastepnym roku to kupisz nalesnika typu bd350 a nie zawsze lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak najbardziej multimedialny ale to nie znaczy że reszta marek np Sony jest upośledzona i nie umieją wprowadzić tych możliwosci co LG. Temat prosty Sony koncern multimedialny twórca BR. Wprowadzenie w swoich odtw. formatów w 99% używanych w celach pirackich jest uszczuplaniem zysków ze sprzedaży filmów na BR. Narazie sa konsekwentni z czasem może sie złamią :).

Teraz tak sobie myśle że brak możliwości czy problemy z odtwarzaniem obrazów BR i DVD z innych nośników niż płyta możę być celowe w końcu posaidacze licencji DVD i BR chca zarabiać na nośnikach. Może to przypadek i LG to poprawi(?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz tak sobie myśle że brak możliwości czy problemy z odtwarzaniem obrazów BR i DVD z innych nośników niż płyta możę być celowe w końcu posaidacze licencji DVD i BR chca zarabiać na nośnikach. Może to przypadek i LG to poprawi(?).

Czy BD390 faktycznie ma problemy z odczytem obrazów DVD i BR? Bo chyba odtwarzałem obraz DVD i nie było żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak najbardziej multimedialny ale to nie znaczy że reszta marek np Sony jest upośledzona i nie umieją wprowadzić tych możliwosci co LG. Temat prosty Sony koncern multimedialny twórca BR. Wprowadzenie w swoich odtw. formatów w 99% używanych w celach pirackich jest uszczuplaniem zysków ze sprzedaży filmów na BR. Narazie sa konsekwentni z czasem może sie złamią :).

Teraz tak sobie myśle że brak możliwości czy problemy z odtwarzaniem obrazów BR i DVD z innych nośników niż płyta możę być celowe w końcu posaidacze licencji DVD i BR chca zarabiać na nośnikach. Może to przypadek i LG to poprawi(?).

tez tak sadze postukam na klawiaturze jeszcze jeden poscik odosnie playerow lg osobiscie znam kolegow ktorzy mieli kilka otwarzaczy dvd roznych marek tez wymieniali z powodu odczytow napisow na divx i stwierdzili ze wlasnie z znanych marek wlasnie lg jest najbardziej uniwersalny do odczytu divx xvid z napisami ja nie mialem dvd lg ale mialem panka philisa szczegolnie panek otwarzal divx tragedia wiec wymienilem go no wlasnie na bd390 i powtarzam mam okolo 200pozycij na divx xvid odczytal 95%plikow z napisami dla mie niezle to co nie mogl odpalic to byly qpel ale to jasne opis insktrukcij nie uwzglednia tego formatu i jeszcze jeden aspekt na korzysc bd390 oficjalna strona divx rekomenduje wlasnie ten otwarzacz do odczytow plikow hd moze to nie przypadek.A jesli chcesz kupic bd marek sony panasonic to raczej do blue disc lub dvd bo z plikami divx xvid nie mowiac juz o mkv [[[klapa]]] errata Jedyna moja obawa to trwalosc tego playerka slyszalem negatywne opinie o dvd tej firmy no ale moze dokonali postepu

Edytowane przez apolosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem to LG jako uzupełnienie EGreat'a.

Większość filmów odtwarzam z popcornopodobnego klocka, a LG zachowuje sobie na BD/DVD oraz te mkv/divx które mam zarchiwizowane na płytach.

Co by nie mówić jeżeli chodzi o odtwarzacz sieciowy oraz mnogość obsługiwanych formatów to NMT pozostawia LG w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój obrazów DVD w *.iso nie widzi.

No bo ISO w ogóle nie obsługuje. Nicksonowi chodziło chyba o kopię 1:1 na dysk twardy lub po sieci.

Jeśli chodzi o post Szwajcara - EGreat kosztuje jakieś 950 zł, może i ma też dużo większe możliwości jako odtwarzacz sieciowy. Przypuszczam jednak, że dla większości tu obecnych sam BD390 za 1000 zł w zupełności wystarczy jako kombajn do DVD, BD, DIVX i MKV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BD390 za 1000 zł w zupełności wystarczy jako kombajn do DVD, BD, DIVX i MKV.

To nie KOMBAJN , a większy CIĄGNIK :)

Prawdziwe KOMBAJNY do wszystkiego, to DUNE PRIME i POPCORN C-200 , ale jeśli LG pójdzie dalej, to ... kto wie ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój obrazów DVD w *.iso nie widzi.

Witam.

A powinien "widzieć" ?

Czy LG gdziekolwiek (instrukcja, reklama, jakieś materiały) to obiecywał ?

Piszmy o tym co miało być a nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego te DUNE PRIME i POPCORN C-200 i inne tego typu są mniej popularne od BD 370 i 390 ?

Mają jakieś wady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...