Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie do końca zrozumiałem tematu odnośnie kopi 1:1(bez zmian-cała struktura) filmów DVD i BR na dysku twardym/pendrive w czym jest problem? Co nie działa? w wątku przewijają sie sprzeczne informacje. Oczywiście najlepiej by było sprawdzić to na ostatnim firmware.

Dodam że przeglądałem ostatnio gazetki w Empiku są dwa nowe testy 390 (chyba)audio z października i audio/wideo Jeden z redaktorów w teście napsisał że 390 to nielada gratka dla ludzi mających pirackie kopie na dyskach :) .... Obraz oceniony na bardzo dobry zresztą tak jak reszta konurencji w tej cenie. Niestety zasmucila mnie marna ocena walorów audio. Chodzi oczywiście o analogowe wyjscia 5.1 jak i stereo Odnotowano także problemy z poprawnym odtwarzaniem ścieżek wysokopróbkowanych 24/96.

Wniosek taki żę analogowe wyjścia audio w 390 dla osob mających starsze amplitunery nie będa tak atrakcyjne jak być mogły i daleko im do dekoderów drogich konstrukcji denona czy pioneera. Dla maniaków super sprzętów polecam lekture w ostatnim Audio 11/09 Jest w nim prezentacja cuda Marantza UD9004 Blu ray Konstrukcyjne mistrzostwo. Cena ponad 20tys waga prawie 20KG :D

Edytowane przez Nickson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dla wszystkich zainteresowanych, właśnie pojawił się nowy soft z numerkiem 8.08.529.B Właśnie go pobieram i zaraz będę instalował. O wynikach testów z wyświetlaniem napisów pod mkv napisze tak szybko jak to możliwe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Oto wyniki moich pierwszych testów. Testowałem tylko filmy w których napisy w ogóle mi się nie wyświetlały.

Pliki mkv:

napisy z rozszerzeniem txt typu {101}{102} - odtwarzacz odczytał wszystkie napisy w tym formacie, jednak tylko część z nich była wyświetlana prawidłowo. Pozostałe wyświetlały się bardzo szybko i z dużym wyprzedzeniem.

Pliki avi (divx):

napisy z rozszerzeniem txt typu MLP2 [101][102] - odtwarzacz odczytał wszystkie napisy w tym formacie, jednak wszystkie były wyświetlane nieprawidłowo. Wyświetlały się bardzo szybko i z dużym wyprzedzeniem.

Pliki jpg po Wi-Fi

W tej kwestii nic się nie zmieniło. Część miniaturek zdjęć nadal tworzy się bardzo powoli. Oczywiście do tyczy to tylko tych samych plików które chodziły powoli na poprzedniej wersji softu.

Ogólnie jest lepiej, ale to jeszcze nie to na co czekam, mam nadzieje że LG pójdzie za ciosem i dopracuje soft na tyle, że napisy będą poprawnie odczytywane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z odczytywaniem plików w formacie czasowym (np. 2:22:24) podczas oglądania filmów w kontenerze MKV ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tyle o tym co poprawili a Ja chciałbym zapytac czy czegos nie zepsuli? Mozna spokojnie aktualizowac bez obaw ze cos sie pogorszy?

Można, co chodziło dobrze chodzi nadal bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a napisy w m2ts da sie wybrać ?

Tego niestety nie wiem, gdyż nie posiadam żadnych plików w tym formacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z odczytywaniem plików w formacie czasowym (np. 2:22:24) podczas oglądania filmów w kontenerze MKV ?

Przekonwertowałem kilka napisów na próbę do formatu TMPlayer.

Postać napisów:

00:01:41,1

00:01:45,1

00:01:49,2

Napisy są czytane i wyświetlane prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A mógłbyś podać jaki procent napisów w formacie MicroDVD ( {100}{107} ) podczas oglądania filmu w kontenerze MKV jest wyświetlanych poprawnie ?

Czy napisy w formacie MPL2 są poprawnie wyświetlane podczas odtwarzania filmów w kontenerze MKV ?

Edytowane przez hdpower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki. A mógłbyś podać jaki procent napisów w formacie MicroDVD ( {100}{107} ) podczas oglądania filmu w kontenerze MKV jest wyświetlanych poprawnie ?

Czy napisy w formacie MPL2 są poprawnie wyświetlane podczas odtwarzania filmów w kontenerze MKV ?

Napisy w formacie MicroDVD dla kontenera mkv to na 10 pozycji które sprawdziłem tylko 4 wyświetlane były prawidłowo, reszta natomiast jakby miała złą synchronizację. Natomiast napisy w formacie MPL2 same w sobie się wyświetlają ale czasy wyświetlania zupełnie się nie zgadzają tutaj również jest problem z synchronizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie z innej beczki:

1) Jak jest z odtwarzaniem materiału 24p? Rozumiem, że odtwarzacz ma wybór i jeśli tv przyjmie 24p to LG taki sygnał wyśle? Dzięki czemu judder będzie dużo mniejszy?

2) Czy w MKV jest tak samo?

3) Prawie wszystkie filmy są tak naprawdę w 23.976 fps, rozumiem, że to nie ma znaczenia i oglądając film obraz i dźwięk na końcu się nie rozjeżdżają? Materiał w MKV.

4) Jeśli mam wszystkie filmy w MKV (prawie wszystkie 4.1) i napisy do nich w SRT, to jest to komfortowa sytuacja, w której wszystko powinno działać bez żadnych zgrzytów :P .

Edytowane przez TomaszzZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga! Dostałem z LG nieoficjalną informację, że spodziewają się wersji oprogramowania czytającego pliki .txt przy odtwarzaniu .mkv, być może już w przyszłym tygodniu!

A nie mówiłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem:

przy odtwarzaniu .mkv odczytywane są pliki .txt z napisami w formatach:

- czasowy 00:00:00

- czasowy 0:00:00

- klatkowy mDVD {000}{000}

- czasowy MPL2 [000][000]

Synchronizacji wszystkich nie sprawdzałem, ale pierwsze dwa są chyba wyświetlane prawidłowo.

Edytowane przez dariusz_32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem:

przy odtwarzaniu .mkv odczytywane są pliki .txt z napisami w formatach:

- czasowy 00:00:00

- czasowy 0:00:00

- klatkowy mDVD {000}{000}

- czasowy MPL2 [000][000]

Synchronizacji wszystkich nie sprawdzałem, ale pierwsze dwa są chyba wyświetlane prawidłowo.

Zgadza się, dokładnie takie formaty napisów w plikach .txt zostały wysłane do Korei. Wszystkie pliki zostały przekonwertowane z jednego w formacie .srt przy użyciu SubEdit-Playera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was próbował te DivX VOD ? bo zarejestrowałem się wgrałem plik na USB odtwrozyłem w odtwarzaczu i dalej się nic nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłem:

przy odtwarzaniu .mkv odczytywane są pliki .txt z napisami w formatach:

- czasowy 00:00:00

- czasowy 0:00:00

- klatkowy mDVD {000}{000}

- czasowy MPL2 [000][000]

Synchronizacji wszystkich nie sprawdzałem, ale pierwsze dwa są chyba wyświetlane prawidłowo.

To niedobrze...

SubEdit niestety nie potrafi odczytać liczby fps z kontenera mkv.

Zawsze podaje domyślny, a nie rzeczywisty z filmu.

Dlatego aby poprawnie wyświetlały się napisy do filmu 23,976 muszą być przekonwertowane do 25 fps.

W tym momencie na odtwarzaczu, który poprawnie odczytuje fps napisy się rozjadą.

Stąd może desynchronizacja mDVD w nowym sofcie.

Moim zdaniem lepiej dobrać napisy do sampla *.avi sprawdzić czy działają poprawnie, a potem zrobić z tego sampla mkv.

Edytowane przez Szwajcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzania fps w .mkv ja używam programu MediaInfo, a potem przerabiam napisy programem SubEdit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich zainteresowanych, właśnie pojawił się nowy soft z numerkiem 8.08.529.B

Do zmian na lepsze można dodać:

- w oknie wyszukiwania YouTube można w trakcie wpisywania frazy wybrać (strzałki góra, dół) podpowiedź z listy podpowiedzi (dotychczas lista podpowiedzi była wyświetlana, ale wybór nie działał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do zmian na lepsze można dodać:

- w oknie wyszukiwania YouTube można w trakcie wpisywania frazy wybrać (strzałki góra, dół) podpowiedź z listy podpowiedzi (dotychczas lista podpowiedzi była wyświetlana, ale wybór nie działał)

w 527 wyszukiwanie i wybór działałał.

Edytowane przez matuszg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w 527 wyszukiwanie i wybór działałał.

U mnie wybór nie dzialal w 527, jak i we wczesniejszych wersjach. Nie mam pojecia dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moge sobie nieskromnie pogratulować ze wprowadzono odczytywanie innych formatów txt do BD390. Na razie jeszcze nie wszystko chodzi poprawne ale teraz już LG zwróci na to uwage i spodziewam się w kolejnym upadzie softu poprawki. Pozdrawiam wszystkich niedowiarków co jeszcze kilka postów wcześniej proponowało mi pikietę i palenie opon pod siedzibą LG. Czasy się zmieniły i jeden konkretny telefon może zmienić coś co niektórym wydaje się nie możliwe. Wielki plus dla LG ze jednak dbają o swojego klienta bo wątpię aby taka historia mogła się powtórzyć u jakiejś większej firmy jak np. Sony czy Panasonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...