Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

DZIELNA6

Przy odtwarzanym materiale nagranym w stereo brak jest sygnały na wyjściu głośnika niskotonowego

A niby dlaczego w stereo ma być dzwięk na suba? Stereo to kanał lewy i prawy nie słyszałem o kanale niskotonowym :)

Takie powinno być ustawienie domyślne kazde inne to już mutacja i wykorzystywanie 390 jako zwrotnicy.

Co do reszty to tak jak kolega powiedział edycja ustawień wielokanałowych z tym że wydaje mi sie że po cyfrowym czy to caxial czy optyczny ustawienia z poziomu bd390 jak i kazdego innego urzadzenia tego typu nie sa aktywne. Wtedy idzie dziewiczy sygnał i wszystkm zajmuje sie odbiorca czyli ampli. Wyjscie analogowwe to juz wkracza wbudowany w 390 dekoder i dodakowe nastawy i konfiguracja sygnału (umownie głośników) bo w koncu to co wychodzi z tych analogowych wyjść mozna podlaczyc do 6 wzmacniaczy mono w ktorych nic nie nastawimy poza wysterowaniem.

Wiec dla mnie dziwne jest że po analogowym jak i po cyfrowym masz to samo moze poprostu nagranie takie jest Sa ludzie ktorym basu zawsze mało ;) Ewentualnie podobne nastawy w tym momencie masz w jedndym i drugim urzadzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie zawsze śledziłem ten wątek nie odrobiłem lekcji :) ale zastanawia mnie bo piszecie że BD390 nie widzi dzwięku HD w plikach m2ts. Przecież to jest kontener stosowany w oryginałach BD wiec nie rozumiem dlaczego na płytach z Filmem bedzie widział dzwięk HD a już na tym kontenerze np na dysku twardym już nie? czy to problem oprogramowania czy może ktoś cos skopcił np tworząc materiał w tym kontenerze na potrzeby internetu... Czy ktoś probował przeniesc film BD czy jego kawałek na dysk twardy czy pena i go odtowrzyć i też brak dzwięku HD? Nie jestem wtajemniczony w temat wiem że gdzieś wcześniej to sie przewijało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DZIELNA6

A niby dlaczego w stereo ma być dzwięk na suba? Stereo to kanał lewy i prawy nie słyszałem o kanale niskotonowym :)

Takie powinno być ustawienie domyślne kazde inne to już mutacja i wykorzystywanie 390 jako zwrotnicy.

W sumie dlaczego nie?

Czemu służy wybór głośników duże/małe w edycji jak nie odcięciu dołu i przekazaniu do suba?

(nie mogę sprawdzić bo nie mam podłączenia analogowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie dlaczego nie?

Myśle że dośc wyraźnie sie wypowiedziałem dlatego nie bo STEREO to 2 kanały i takie powinno byc ustawienie domyślne. Chesz sobie dzielić pasma wchodzisz w ustawienia i zmieniasz. Dziwne by było jakby ktoś chciał oglądać/słuchac koncert w stereo miał dwie kolumny podlaczył a tu mu na dziendobry bas ucina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ów.

Sprawdź ustawienia w multi-chanel. Każdy głośnik można z osobna edytować i ustawiać jego wielkość. Sprawdź jak masz ustawiony sub.

Zmieniłem w ustawieniach sub. na wysoki i jest lepiej, choć nie tak jak przy połączeniu optykiem.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A niby dlaczego w stereo ma być dzwięk na suba? Stereo to kanał lewy i prawy nie słyszałem o kanale niskotonowym wink.gif

Takie powinno być ustawienie domyślne kazde inne to już mutacja i wykorzystywanie 390 jako zwrotnicy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trochę coś nie tak. Jeżeli ktoś chce słuchać muzyki w stereo a posiada w zestawie głośniki przednie małe to powinna być możliwość skierowania tonów o niskich częstotliwościach właśnie na sub. a tak to jak można słuchać muzyki bez niskich ton. Jeżeli ma być tak jak twierdzi Nickson, to w moim przypadku muszę dodatkowo 390 podłączyć optykiem, aby słuchać muzyki z sygnałem skierowanym na sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniłem w ustawieniach sub. na wysoki i jest lepiej, choć nie tak jak przy połączeniu optykiem.

Trochę coś nie tak. Jeżeli ktoś chce słuchać muzyki w stereo a posiada w zestawie głośniki przednie małe to powinna być możliwość skierowania tonów o niskich częstotliwościach właśnie na sub. a tak to jak można słuchać muzyki bez niskich ton. Jeżeli ma być tak jak twierdzi Nickson, to w moim przypadku muszę dodatkowo 390 podłączyć optykiem, aby słuchać muzyki z sygnałem skierowanym na sub.

Witam.

Znaczy się gra sub przy wyjściach analogowych z nośnika stereo.

Musze sprawdzić jak mam w swoim dvd Denona. Ma analogowe wyjście 5.1 do

SACD i DVD Audio. Również sprawdzę w BD390, właśnie do mnie "jedzie".

Osobiście do stereo mam zestaw odtwarzacz stereo + takowy wzmacniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Znaczy się gra sub przy wyjściach analogowych z nośnika stereo.

Musze sprawdzić jak mam w swoim dvd Denona. Ma analogowe wyjście 5.1 do

SACD i DVD Audio. Również sprawdzę w BD390, właśnie do mnie "jedzie".

Osobiście do stereo mam zestaw odtwarzacz stereo + takowy wzmacniacz.

W moim przypadku sub. nie gra w stereo przy wyjściach analogowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku sub. nie gra w stereo przy wyjściach analogowych

Witam.

Wydaje mi się, że tak musi być (prz analogu).

Przy sygnale cyfrowym (coaxial, optyk) różne ulepszacze programowo/sprzętowe

mogą ze stereo zrobić 5.1, pseudo, ale brzmi całkiem , całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przebrnąłem przez 32 strony tematu - uffff ;p

Za dwa dni przyjdzie do mnie BD390.

I w związku z tym mam pytanie: jaki serwer DLNA proponujecie do niego. Przez moment ktoś tu nawet testował chyba z 2 serwery ale końcowego wyniku testów już nie było.

Wymienione w wątku propozycje plus udostępnianie z windowsa podobno sprawiają problemy z przycinaniem.

Dzieki za propozycje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Dostałem z LG nieoficjalną informację, że spodziewają się wersji oprogramowania czytającego pliki .txt przy odtwarzaniu .mkv, być może już w przyszłym tygodniu!

Edytowane przez dariusz_32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga! Dostałem z LG nieoficjalną informację, że spodziewają się wersji oprogramowania czytającego pliki .mkv, być może już w przyszłym tygodniu!

Trochę cię nie rozumiem. LG BD390 od samego początku czyta pliki mkv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga! Dostałem z LG nieoficjalną informację, że spodziewają się wersji oprogramowania czytającego pliki .txt przy odtwarzaniu .mkv, być może już w przyszłym tygodniu!

Nareszcie dostaniecie mkv z txt razem bo Ja juz naprawde ale to NAPRAWDE miałem dosc tej ciagłej dyskusji na ten temat, ciagle tylko nie odtwarza mkv z txt i ciagle i teraz juz sie to skonczy uffffffff......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwaga! Dostałem z LG nieoficjalną informację, że spodziewają się wersji oprogramowania czytającego pliki .txt przy odtwarzaniu .mkv, być może już w przyszłym tygodniu!

To świetna wiadmość. Czekam na to już od ponad dwóch miesięcy i wstrzymuję się z kupnem na wypadek gdyby taki firmware nie zostało wydane (wtedy musielibyśmy czekać na nowy model z poprawnym firmwarem - brak odtwarzania napisów TXT z plikami MKV to perfidny błąd skoro BD370 je odtwarza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie dostaniecie mkv z txt razem bo Ja juz naprawde ale to NAPRAWDE miałem dosc tej ciagłej dyskusji na ten temat, ciagle tylko nie odtwarza mkv z txt i ciagle i teraz juz sie to skonczy uffffffff......

Nie martw się, zaczną męczyć o MLP2 bo jakoś nie wierzę by z ten standard był obsługiwany w nowym sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się, zaczną męczyć o MLP2 bo jakoś nie wierzę by z ten standard był obsługiwany w nowym sofcie.

W przeciwieństwie co do niektórych którzy wolą tylko dyskusję na forum to męcze już Pana Roberta o MPL2 juz od jakiegoś czasu. Ma zwrócić na to uwagę ale oficjalnej odpowiedzi jeszcze nie dostałem. Co do czytania plików txt w mkv podczas wczorajszej rozmowy telefonicznej z w/w Panem dowiedziałem się ze LG pracuje nad tym i sami jeszcze dokładnie nie wiedzą czemu ten txt nie działa w ich odtwarzaczu. Nie chciał nic oficjalnie obiecywać wiec jeśli Dariusz_32 pisze ze oprogramowanie ma się pojawić to rewelacja.

Edytowane przez paris5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przeciwieństwie co do niektórych którzy wolą tylko dyskusję na forum to męcze już Pana Roberta o MPL2 juz od jakiegoś czasu. Ma zwrócić na to uwagę ale oficjalnej odpowiedzi jeszcze nie dostałem. Co do czytania plików txt w mkv podczas wczorajszej rozmowy telefonicznej z w/w Panem dowiedziałem się ze LG pracuje nad tym i sami jeszcze dokładnie nie wiedzą czemu ten txt nie działa w ich odtwarzaczu. Nie chciał nic oficjalnie obiecywać wiec jeśli Dariusz_32 pisze ze oprogramowanie ma się pojawić to rewelacja.

Witam, skoro kolega juz dzwonił to proponuję aby nie odpuszczać. Jakby była potrzebne wsparcie forum to myślę ze nie będzie żadnego problemu.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie caly czas interesuje dlaczego nie odtwarza .MTS tworzonych z kamer AVCHD a robi to z .M2TS ? mam poarchiwizowane sporo plyt DVD. 370 to czyta a 390 nie? Ktos robil taka probe na 390?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ja zasiadłem w gronie użytkowników tego cacka ;)

ode mnie lista zalet/wad (pewnie część już było)

WADY

- złącze USB mogło by być z tyłu obudowy

- pliki TS i M2TS nie można zmienić audio oraz napisów

- nie można zmienić rozmiaru czcionki w napisach

- przydałby by się tryb AUTO do częstotliwości (żeby sam wybierał 24 czy 50 Hz)

- mogło by być więc takich usług jak YouTube

Zalety

- odtwarzanie wszystkich mkv, nawet profil 5.1 - wyświetla się tylko info ale film działa

- łatwe udostępnia plików, w XP dałem tylko udostępnij folder, a LG o razu go znalazł, rewelka bez żadnych programów

- dla mnie też zaletą jest że jak się wyłączy odtwarzacz, to dysk podłączony po USB też się wyłącza

- no i poza tym bardzo szybko ładuje filmy BluRay

- i masa innych zalet :)

a teraz też mam pytanie czy jest możliwość ustawienia gdzieś żeby w widoku filmów nie pokazywał listy napisów z rozszerzeniem SRT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie martw się, zaczną męczyć o MLP2 bo jakoś nie wierzę by z ten standard był obsługiwany w nowym sofcie.

a jak jak nie tak jabym chcial otwarzac flaki movy i inne krowy bo ten player jest rozwojowy :a serio mam go z oprogramowaniem sierpniowym i poza napisami txt w mkv smiga wszystko m2ts divx xvid txt.srt spojrzcie na wlascicieli panasonkow sonkow co oni maja napisac onni to maja nude :

Edytowane przez apolosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WADY

- przydałby by się tryb AUTO do częstotliwości (żeby sam wybierał 24 czy 50 Hz)

Wg. mnie to odtwarzacz dostosowuje czestotliwosc do filmu (jesli 24 klatki to 24Hz, jesli 25 to 50Hz).

W czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W przeciwieństwie co do niektórych którzy wolą tylko dyskusję na forum to męcze już Pana Roberta o MPL2 juz od jakiegoś czasu. Ma zwrócić na to uwagę ale oficjalnej odpowiedzi jeszcze nie dostałem. Co do czytania plików txt w mkv podczas wczorajszej rozmowy telefonicznej z w/w Panem dowiedziałem się ze LG pracuje nad tym i sami jeszcze dokładnie nie wiedzą czemu ten txt nie działa w ich odtwarzaczu. Nie chciał nic oficjalnie obiecywać wiec jeśli Dariusz_32 pisze ze oprogramowanie ma się pojawić to rewelacja.

a czy ten technik z lg serwice da jakąs gwarancje ze po tym nowym sofcie nie zrobi sie cos innego zlego moze m2tsy z usbe nie pojda juz czytalem tu ze nowe nie zawsze jest lepsze kosztem txt w mkv moze ubyc sie wiele dobrego np txt w divx

Edytowane przez apolosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję koledze paris5 wytrwałości i mam nadzieję, że jego wysiłki przyniosą wymierne efekty.

Ale to nie tak, że ludzie tu marudzą i nic nie robią - już dzień po zakupie zgłaszałem w LG Polska, że odtwarzacz nie czyta txt przy mkv. Takich zgłoszeń pewnie mieli już dziesiątki. Cieszę się też jeżeli sprzęt zyskuje jakąś nowa funkcjonalność ale najbardziej zależy mi by w pierwszej kolejności wyegzekwować to co obiecał sam producent. Dlatego też niektóre narzekania są moim zdaniem przesadzone i fałszywie rzutują na obraz odtwarzacza w oczach osób, które rozważają jego zakup. A mimo drobnych wad czy niedogodności w tej chwili najbardziej wszechstronny odtwarzacz bluray, zastępujący z powodzeniem kilka urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ten technik z lg serwice da jakąs gwarancje ze po tym nowym sofcie nie zrobi sie cos innego zlego moze m2tsy z usbe nie pojda juz czytalem tu ze nowe nie zawsze jest lepsze kosztem txt w mkv moze ubyc sie wiele dobrego np txt w divx

Po pierwsze - zawsze możesz w prosty sposób wrócić do poprzedniego softu. Po drugie - przypadek który przytaczasz miał miejsce w październiku i tydzień później był już do pobrania poprawiony soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WADY

- nie można zmienić rozmiaru czcionki w napisach

Widze że jest to dla Ciebie jest problem. Nie miałem stycznosci jeszcze z 390 i sie zastanawiam czy czcionka mi przypasuje. Powiedz czy ona jest mniejsza niz na filmach z płyt dvd? Swoja drogą szkoda żę nie zrobili jakiegoś interfejsu pozycjonowania/ustawiania czcionki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle może stwórzmy rozsądną liste zapytań sugesti i wad oprogramowania. Był by to oficjalny postulat zapytanie licznej rzeczy forumowiczów entuzjastów 390 do LG. Może przy odrobicie dobrej woli mogli by sie do tego odnieść Tak naprawde posiadacze 390 są takimi beta testerami bo jak widać oprogramowanie jest niedoskonałe np po co dają możliwość odtwarzania m2ts skoro jest ono ułomne. Oczywiście to co powinno sie znalezc na tej liscie powinno byc realne a nie zyczenia o wodotryski. Pomyślałem że jak ktoś juz zadaje sobie trud pytania np o txt to dobrze zrobić większą robote i zbiorowo zapytać o wiecej kwestii. Myśle żę dla tego Pana Roberta z Lg bedzie wygodne jak zbiorczo odpowiedziałby na taką liste. Miałby spokoj od pojedynczych zapytań każdego z osobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...