Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Uff. wątek długi (nie przebrnąłem do końca) :)

Prosze podac mi faktycznę wymiary tego playerka.

Na stronie LG jest 500 mm szerokości a w instrukcji ok. 430 mm.

Jak jest faktycznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobry pomysł z petycją. Ja się pisze na godzine stania pod LG Polska z transparentem "TXT pod strzechy TXT do 390" Gdy protest nie poskutkuje palimy gumy i loga LG

Nickson chyba troche przesadzasz i zaraz w jakieś skrajoności popadasz. Nikt nikomu nie kaze stać z transparentami i moze jeszcze ulice blokować, są inne formy domagania się swoich racji ale ty chyba wychowany na Leperze jesteś.

Na stronie LG jest 500 mm szerokości a w instrukcji ok. 430 mm.

Jak jest faktycznie ?

Szerokość to 430mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam telewizor HD ready . Po podłączeniu będzie wszystko OK ? , bo wszędzie pisze 1080p :) Głupie pytanie ale wole się upewnić na 100 % , mam zamiar go kupić i nie chce potem żałować :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako HDREDY - funkcja 1080p nie do uruchomienia.

Telewizor HDRaedy może przyjąć sygnał 1080p i go przeskalować do własnej rozdzielczości (tak jak robi to z innymi sygnałami tylko, że w drugą stronę)

Jeżeli nie przyjmie to można ustawić sygnał wyjściowy na 720p (taki już na pewno przyjmie)

LG zajmie się przeskalowaniem.

Czyli da się wyświetlić wszystko co BD390 odtworzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako HDREDY - funkcja 1080p nie do uruchomienia.

bzdura...

Szwajcar to dokładnie wyjaśnił - wszystko będzie działać.

U mnie projektor Optoma HD65 działa bez problemu z ustawieniami LG na 1080p, plazma HD ready też jak podłączyłem działa bez problemowo na wszystkich trybach. A Full HD - też działa wszystko :). Jedyny problem jaki mam to jak ustawie na LG 1080p, wyłączę i włączę odtwarzacz to ustawienia wracają do początku czyli jest wybrane "auto".

Edytowane przez Dreamerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tym razem przebrnąłem przez cały wątek :)

Mam pytanie dotyczące dźwieku na wyjściu analogowym 5,1.

Mam ampa bez HDMI (czyli nie mam możliwości po tym złączu przesłania dźwięku HD).

Jednak amp ma wejścia analogowe 6.1.

Jaka jest jakość dźwięku z 390 po analogu , np. porównując z "klasycznym" DTS 5.1.

Czy będzie to lepsze od DTS i porównywalne z DTS HD (DD HD), czy gorsze , czy też takie same

i darować sobie to wyjście i skorzystać np. z optyka.

Wiem, że to jest dość subiektywne, ale może Ktoś mi coś odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z żadnego z nich nie musisz rezygnować.

Możesz podłączyć i używać i tego i tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam LG 370 i LG 390 i mocno mnie zaskoczyly roznice w softach pomijam roznice zasadnicze tj. Wifi i uwspolnianie plikow z kompow w okolicy i obsluga NTFS (bardzo dobre mozna korzystac z plikow mkv powyzej 4Gb ale nie z napisami w txt ) LG390 jest drozszy cos musi dac za to. Ale Ten NTFS bez TXT w MKV dziwi, najbardziej zas dziwne jest ze 370 odtwarza AVCHD zgrane z kamery sony a 390 nie widzi nawet w pliku straem nic. ponadto nagrany na BD film w 370 idzie jako BD a w 390 pokazuje sie jako DATA? To JAKIES BALAGANIARSTWO LUDZI OD SOFTU W LG. A przeciez wszystkie odtwarzacze BD czytaja AVCHD? Z mojego doswiadczenia brakowalo mi tylko w 370 NTFS. Pozatym wszystko chodzilo ok Divx z txt mkv z txt avchd i nagrane BD nawet na DVD (20 min) Ktos moze ma inne spostrzezenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktos moze ma inne spostrzezenia?

Tak, jedno - jeśli nie czyta Ci AVCHD to prawdopodobnie masz tę nięszczęsną wersję softu - zrób update.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Tym razem przebrnąłem przez cały wątek :)

Mam pytanie dotyczące dźwieku na wyjściu analogowym 5,1.

Mam ampa bez HDMI (czyli nie mam możliwości po tym złączu przesłania dźwięku HD).

Jednak amp ma wejścia analogowe 6.1.

Jaka jest jakość dźwięku z 390 po analogu , np. porównując z "klasycznym" DTS 5.1.

Czy będzie to lepsze od DTS i porównywalne z DTS HD (DD HD), czy gorsze , czy też takie same

i darować sobie to wyjście i skorzystać np. z optyka.

Wiem, że to jest dość subiektywne, ale może Ktoś mi coś odpowie.

DTS po analogu działa tak samo jak przez "optyka" z udziałem ampa. DTS dekodowany przez LG i przesyłany nie będzie porównywalny z DTS HD bo nim nie jest. natomiast jeżeli będzie ścieżka z DTS-HD MA to na wyjściu analogowym taki będzie ten sygnał, tzn lepszy niż DTS. Ja to porównywałem na ampli Yamaha rx-v450.

Ale Ten NTFS bez TXT w MKV dziwi, najbardziej zas dziwne jest ze 370 odtwarza AVCHD zgrane z kamery sony a 390 nie widzi nawet w pliku straem nic. ponadto nagrany na BD film w 370 idzie jako BD a w 390 pokazuje sie jako DATA? To JAKIES BALAGANIARSTWO LUDZI OD SOFTU W LG. A przeciez wszystkie odtwarzacze BD czytaja AVCHD?

Potrafię zrozumieć ludzi co już mają nagrane płyty z napisami txt (choć nie rozumiem dlaczego tak archiwizowali) że jest im ciężko wybrać ten sprzęt jako uniwersalny, ale czepiać się, że z dysku nie czyta txt to już przegięcie :)

A nie wydaje mi się, że wszystkie odtwarzacze BD czytają AVCHD.

Dla mnie jak na razie jedyną wadą jest, że nie wyświetla graficznie folderów w formie plakatu (jak np WD HD TV) oraz że nie czyta z dysku m2ts, ts z plikami audio DTS-HD MA oraz Dolby True HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DTS po analogu działa tak samo jak przez "optyka" z udziałem ampa. DTS dekodowany przez LG i przesyłany nie będzie porównywalny z DTS HD bo nim nie jest. natomiast jeżeli będzie ścieżka z DTS-HD MA to na wyjściu analogowym taki będzie ten sygnał, tzn lepszy niż DTS. Ja to porównywałem na ampli Yamaha rx-v450.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrafię zrozumieć ludzi co już mają nagrane płyty z napisami txt (choć nie rozumiem dlaczego tak archiwizowali) że jest im ciężko wybrać ten sprzęt jako uniwersalny, ale czepiać się, że z dysku nie czyta txt to już przegięcie :)

Format pliku .txt jest domyślny dla wyszukiwarek napisów, np. Napi-projekt, dlatego np. ja mam tak zarchiwizowane pliki DivX i .mkv. A czepiam się dlatego, że BD370 czyta jedne i drugie z napisami .txt bezproblemowo, a BD390 tylko DivX!

A co do czytania z dysku, to z DivX'ami i .txt też nie ma problemów!

Dla mnie jak na razie jedyną wadą jest, że nie wyświetla graficznie folderów w formie plakatu (jak np WD HD TV) oraz że nie czyta z dysku m2ts, ts z plikami audio DTS-HD MA oraz Dolby True HD.

A dla mnie z kolei TO nie są żadne wady bo TEGO nie używam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z torem audio w tym Bd. Mianowicie podłączyłem go do amp. Yamaha analogowymi wyjściami audio 5.1. Przy odtwarzanym materiale nagranym w stereo brak jest sygnały na wyjściu głośnika niskotonowego, natomiast przy dzwięku wielokanałowym sygnał ten się pojawia, ale jest o niskim poziomie. Potencjometr wzmocnienia subwoofera muszę wtedy dać na max, ale i tak jest to niewystarczające. Z ciekawości tor audio podłączyłem optykiem i w tedy przy stereo jest sygnał na głośniku niskotonowym o normalny poziomie, a przy dzwięku wielokanałowym nadal jest o niskim pozomie. Czy jest to wina mojego egzemplarza, a może tak ma być, choć wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Edytowane przez DZIELNA6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, jedno - jeśli nie czyta Ci AVCHD to prawdopodobnie masz tę nięszczęsną wersję softu - zrób update.

odrazu zrobilem i nic AVCHD nie odtwarza a w specyfikacji jest ?

Edytowane przez MAriuszS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pewien problem z torem audio w tym Bd. Mianowicie podłączyłem go do amp. Yamaha analogowymi wyjściami audio 5.1. Przy odtwarzanym materiale nagranym w stereo brak jest sygnały na wyjściu głośnika niskotonowego, natomiast przy dzwięku wielokanałowym sygnał ten się pojawia, ale jest o niskim poziomie. Potencjometr wzmocnienia subwoofera muszę wtedy dać na max, ale i tak jest to niewystarczające. Z ciekawości tor audio podłączyłem optykiem i w tedy przy stereo jest sygnał na głośniku niskotonowym o normalny poziomie, a przy dzwięku wielokanałowym nadal jest o niskim pozomie. Czy jest to wina mojego egzemplarza, a może tak ma być, choć wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Sprawdź ustawienia w multi-chanel. Każdy głośnik można z osobna edytować i ustawiać jego wielkość. Sprawdź jak masz ustawiony sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odrazu zrobilem i nic AVCHD nie odtwarza a w specyfikacji jest ?

Tak, z tego co pamiętam jest nawet logo AVCHD na obudowie.

W październiku były dwie wersje softu - skopana 526 i tydzień później 527 poprawiona. Na pewno masz 527?

Możesz też wgrać wersję softu z sierpnia - jest do ściągnięcia na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odrazu zrobilem i nic AVCHD nie odtwarza a w specyfikacji jest ?

W/g specyfikacji BD390 czyta AVCHD wyłącznie z płyty (nie poprzez USB, ani przez sieć). Ostatni soft napewno spełnia te warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ma pytanie o to czy warto wgrać najnowszy soft 527 do LG.? Obecnie posiadam soft 498 i wydaje mi sie ze jest on dobry. Jakie są wasze za i przeciw.?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, z tego co pamiętam jest nawet logo AVCHD na obudowie.

W październiku były dwie wersje softu - skopana 526 i tydzień później 527 poprawiona. Na pewno masz 527?

Możesz też wgrać wersję softu z sierpnia - jest do ściągnięcia na stronie producenta.

najciekawsze jest to ze ta sama plyta AVCHD jest odtwarzana na PSP3 i na 370 a na 390 nie/ mam soft 527B ale DVD zapisane w formacie BD, 370ka okresla jako BD a 390 jako AVCHD ta plyta byla przygotowana na Encore jako BD roznica jest taka ze folder AVCHD nie ma teczki "certificate" i pliki w streamie sa mts a nie m2ts jak na bd, to oznacza to ze nie widzi plikow "mts" nie rozumiem dlaczego ta sama firma ma tak niekonsekwentny soft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Ma pytanie o to czy warto wgrać najnowszy soft 527 do LG.? Obecnie posiadam soft 498 i wydaje mi sie ze jest on dobry. Jakie są wasze za i przeciw.?

pozdrawiam

Możesz spokojnie zainstalować tę wersję. Chociaż zmian widocznych gołym okiem raczej brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...