Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie pytanie związane z analogowym wyjściem dźwięku 7.1. Jak chcę podłączyć tylko 5.1 kanałów to się domyślam, że nie ma żadnego problemu, ale co z sytuacją, że mamy 5 głośników i subwoofer pasywny, czyli z punktu widzenia dekodera mam tylko 5 kanałów i tak też mam skonfigurowany wzmak, który dekoduje mi DD i DTS.

Pytanie dla mnie bardzo ważne, czy da się zmusić LG, żeby wypuszczał dźwięk TrueHD itd. zdekodowany tylko do 5 kanałów (bez sygnału na suba)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy akurat ten to nie wiem, ale mam dysk 2.5" w kieszeni i śmiga aż miło bez dodatkowego zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Dzisiaj odebralem 390ke i niestety po calym dniu testow jestem troche zawiedziony (pomimo, ze wczesniej testowalem 370ke).

Niestety przez siec (MS Windows) odtwarzacz nie odczytuje mi ok 10% mojej kolekcji zdjec (z cyfraka) - caly czas tych samych, pojawia sie znak zapytania pomimo, ze miniaturka zdjecia odczytywana jest poprawnie. Dokladnie to samo przez Nero MediaHome. Co ciekawe te same, konkretne zdjecia odczytuja sie bez problemu z pendrive czy dysku USB. Probowalem znalezc przyczyne i niestety poleglem.

Chce zaznaczyc, ze siec przewodowa dziala bardzo dobrze - filmy, rowniez w HD odtwarzaja sie plynnie.

Wkurza mnie tez fakt, ze miniaturki zdjec poprzez siec wczytuja sie blyskawicznie - caly ekran miniaturek w kilka sekund, a przy odczycie zdjec z dyskow USB kazda JEDNA miniaturka wczytuje sie kilka sekund blokujac przy tym odtwarzacz (ktory w tym czasie przestaje reagowac).

Wyglada na to, ze przez siec pobierane sa miniatury z EXIF, natomiast przez USB - nie, kazde zdjecie jest zmniejszane do miniaturki, stad tak dlugo to trwa. Dlaczego wobec tego przy odczycie z USB rowniez nie odczytywane sa miniatury z EXIF? Jest to niestety ewidentny blad.

Mam pytanie od osob, ktore odczytuja przez siec kolekcje swoich zdjec z cyfrakow - czy u Was rowniez czesc zdjec (ok 10%) nie jest odczytywanych ? Czy nie przekszadza Wam, ze miniatury zdjec z USB wczytuja sie tak koszmarnie wolno, blokujac odtwarzacz?

Czy ktos ma doswiadczenia ze zglaszaniem tego typu bledow w oprogramowaniu do LG? Czy jest z nimi jakis kontakt i czy reaguja na tego typu sygnaly?

Dzieki za pomoc!

Edytowane przez Espero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest tak jak piszesz, player bardzo długo tworzy miniaturki, do tego część zdjęć jest np niebieska i nie da się ich oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich na forum.

Jest szansa, że uda się coś zrobić z odczytywaniem napisów. Czy ktoś zna jakiś prosty edytor, którym można by wyciąć fragment filmu w .mkv, tak żeby miał rozmiar góra kilkunastu MB? Mogę wysłać taki przykładowy plik bezpośrednio do LG w Korei wraz z plikiem (plikami) z napisami w różnych formatach, żeby wytłumaczyć na czym polega problem.

Witam,

Jeśli ci to pomoże, umieściłem na moim serwerze ftp, jednego sampla z filmu w formacie mkv wraz z napisami. Mam nadzieje że ci to jakoś pomoże i chłopaki z Korei poprawią soft na tyle żeby nie było problemów z odczytywaniem napisów. Z drugiej strony zastanawiam się czemu to spieprzyli skoro na modelu BD370 nie ma tego typu problemu i wszystko co posiadam w swojej kolekcji ruszyło mi bez najmniejszego problemu, a tu taki zonk.

oto dane:

IP: 217.34.15.209

username: bembol

passwd: t3mp#2009

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście jest tak jak piszesz, player bardzo długo tworzy miniaturki, do tego część zdjęć jest np niebieska i nie da się ich oglądać.

To jest ewidentny blad, bo przez siec player nie tworzy miniaturek, a odczytuje z EXIF gotowe, natomiast z USB tworzy kazda z osobna skalujac obrazy, skutkuje to 100% zajetoscia procesora i brak reakcji na jakiekolwiek komendy. Do tego wszystkiego problem z jpegami przez DLNA... Przykro mi to mowic, ale BD390 zawiodl mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas oglądania filmów mkv , dvix itd. słychać pracę odtwarzacza ? Jest głośny ?

Chciałbym oglądać na nim filmy mkv 720p , dvix przez USB z pendrive'a i zdjęcia / filmy prosto z aparatu pod USB .

Czy ten player spełni moje wymagania ? ( Tak , żeby wszystko chodziło rewelacyjnie , bez problemów )

Teraz do mkv 720 podłączam kompa ( procek X2 2.2 GHz , GF 9600 GT 512 MB ) Czy to prawda , że obraz z playera będzie jakościowo lepszy niż ten tworzony przez mojego kompa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka odpowiedź w zupełności wystarczy :P i zadowala mnie . Dzięki HerGregor :)

Jesli zamierzasz ogladac zdjecia z aparatu cyfrowego przez USB, mozesz sie z ta funkcja pozegnac. Miniaturki tworza sie w nieskonczonosc (nie mozna tego wylaczyc), w tym samym czasie odtwarzacz nie reaguje na polecenia z pilota. Ten blad jest potwierdzony przez wielu uzytkownikow z calego swiata (avsforums, avforum itp).

Przez siec jesli chodzi o zdjecia jest rowniez nienajlepiej, co prawda miniaturki tworza sie szybko, ale ok 10% wszystkich zdjec nie jest wogole wyswietlanych (pomimo, ze przez USB dzialaja, ale tutaj jak wspomnialem wyzej jest inny blad). Nie jest tutaj istotne czy uzywamy polaczenia SMB, czy NeroMediaHome. Drugi problem jest rowniez potwierdzony przez uzytkownikow. Reasumujac do wyswietlania zdjec BD390 sie w tej chwili za bardzo nie nadaje, ale mysle, ze beda probowali usunac te bledy w przyszlych wersjach firmware... Jesli chodzi o mnie to zastanawiam sie nad sprzedaza jego i kupnem xtreamera + jakiegos taniego odtwarzacza tylko do filmow blu-ray np sony 360 lub LG 350.

napisales:

3.Czy ten player spełni moje wymagania ? ( Tak , żeby wszystko chodziło rewelacyjnie , bez problemów )

Niestety wedlug mnie nie spelni wszystkich wymagan i zapewne nie bedzie wszystko chodzilo bez problemow, bo odtwarzacz lubi sie czasami zawiesic, np podczas proby odtwarzania niewspieranego formatu filmu, poza tym totalna porazka jesli chodzi o wyswietlanie zdjec z cyfrakow.

Edytowane przez Espero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli zamierzasz ogladac zdjecia z aparatu cyfrowego przez USB, mozesz sie z ta funkcja pozegnac. Miniaturki tworza sie w nieskonczonosc (nie mozna tego wylaczyc), w tym samym czasie odtwarzacz nie reaguje na polecenia z pilota. Ten blad jest potwierdzony przez wielu uzytkownikow z calego swiata (avsforums, avforum itp).

Przez siec jesli chodzi o zdjecia jest rowniez nienajlepiej, co prawda miniaturki tworza sie szybko, ale ok 10% wszystkich zdjec nie jest wogole wyswietlanych (pomimo, ze przez USB dzialaja, ale tutaj jak wspomnialem wyzej jest inny blad). Nie jest tutaj istotne czy uzywamy polaczenia SMB, czy NeroMediaHome. Drugi problem jest rowniez potwierdzony przez uzytkownikow. Reasumujac do wyswietlania zdjec BD390 sie w tej chwili za bardzo nie nadaje, ale mysle, ze beda probowali usunac te bledy w przyszlych wersjach firmware... Jesli chodzi o mnie to zastanawiam sie nad sprzedaza jego i kupnem xtreamera + jakiegos taniego odtwarzacza tylko do filmow blu-ray np sony 360 lub LG 350.

Właśnie - czy nie lepiej kupić podstawowy ale dobry jakościowo odtwarzacz Funai za 400 PLN + Xtreamer? Suma wyjdzie niższa a zostaje chyba więcej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisze tylko ze mam zarówno bd390 jak i ps3, i bd390 robi znakomita robote jesli chodzi o dvd oraz divx, osobiscie nie widze zadnej róznicy na niekozysc bd390 w porównaniu do ps3 zreszta test na cnet.com to potwierdza natomiast nie wiem jaki bedziesz miał obraz dvd i divx z taniego blueray bo juz bd370 jest w upscalingu dvd i divx wyraznie słabszy od bd390.

Edytowane przez michalmichalmichal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopisze tylko ze mam zarówno bd390 jak i ps3, i bd390 robi znakomita robote jesli chodzi o dvd oraz divx, osobiscie nie widze zadnej róznicy na niekozysc bd390 w porównaniu do ps3 zreszta test na cnet.com to potwierdza natomiast nie wiem jaki bedziesz miał obraz dvd i divx z taniego blueray bo juz bd370 jest w upscalingu dvd i divx wyraznie słabszy od bd390.

OK - ale na upscalingu mi nie zależy bo to mniej więcej jak zoom cyfrowy w aparatach, natomiast Funai to ponoć to samo co np. Denon - jakość obrazu ma ponoć bardzo dobrą, lepszą od niejednego taniego Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zostanie przegrać fotki na płytke CD .

Co do formatów to ja wiem jakie używam , podstawa mkv , dvixy kodekiem xvid . moze jakies mp3 i tyle :lol: Te rzeczy są dla mnie najważniejsze .

Nie chce mi się podpinać kompa za kazdym razem gdy ogladam mkv i zawsze gdy nagram z kompa dvixa na pendriva w kilka sekund i podepne tez bedzie lepiej od obecnej mojej sytuacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to zostanie przegrać fotki na płytke CD .

Co do formatów to ja wiem jakie używam , podstawa mkv , dvixy kodekiem xvid . moze jakies mp3 i tyle :lol: Te rzeczy są dla mnie najważniejsze .

Nie chce mi się podpinać kompa za kazdym razem gdy ogladam mkv i zawsze gdy nagram z kompa dvixa na pendriva w kilka sekund i podepne tez bedzie lepiej od obecnej mojej sytuacji .

ale z plyty jest dokladnie tak samo jak z usb :lol:((( niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety wedlug mnie nie spelni wszystkich wymagan i zapewne nie bedzie wszystko chodzilo bez problemow, bo odtwarzacz lubi sie czasami zawiesic, np podczas proby odtwarzania niewspieranego formatu filmu

Wiele niewspieranych formatów w niego władowałem, bo mam dużo wczesnego mkv na płytach jak i szpindel płyt na których testowałem różne manty.

Ani razu na żadnym z nich odtwarzacz mi się nie zawiesił (w ogóle ani razu mi się nie zawiesił). :lol:

Grzecznie wyświetlał, że kodek jest niewspierany.

Może masz jakieś problemy sprzętowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie

Odnośnie plików mkv .Co w przypadku gdy plik Audio jest w osobnym pliku . Tzn. mam płytke - na niej folder w którym jest plik mkv audio oryginalne ENG + napisy i obok drugi plik Audio polskie ( Lektor ) ?

Czyta poprawnie lektora w takim przypadku bez problemów ?

Jest jakiś inny odtwarzacz blu ray który może konkurować z tym ? ( Pod uwagę weźmy też możliowości aktualizacji )

Edytowane przez thom1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie

Odnośnie plików mkv .Co w przypadku gdy plik Audio jest w osobnym pliku . Tzn. mam płytke - na niej folder w którym jest plik mkv audio oryginalne ENG + napisy i obok drugi plik Audio polskie ( Lektor ) ?

Czyta poprawnie lektora w takim przypadku bez problemów ?

Jest jakiś inny odtwarzacz blu ray który może konkurować z tym ? ( Pod uwagę weźmy też możliowości aktualizacji )

Nie ma takiej możliwości i pewnie żaden odtwarzacz takiej możliwości nie daje. BTW - nigdy nie mogę się nadziwić po jaką cholerę ludzie chcą tego lektora?

Bezpośrednia konkurencja to Samsungi 3600 i 4600 (raczej ten drugi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lektor się przydaje np gdy tv jest w sypialni. To byłby horror gdybym musiał jeszcze czytać text na 40". Natomiast na projektorze lektor jest zbędny, absolutnie zbędny :) Inna sprawa ze nie wiem czy warto oglądać mkv na 100"

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Człowieku o czym ty piszesz upskaling ci niepotrzebny , Porównujesz Funaja do LG - czy miałeś w renkach LG Bd 390 i Xtreamer czy tylko oglądałeś fotki w internecie.

Jakie masz tv ile cali bo jak ci skaler nie potrzebny to wychodzi że jakieś tv 32 cale lub coś zminionej epoki , kineskopik ?

Sprzęt z dobrym skalerem nie loniecznie markowy pozwoli ci się cieszyć pełnią obrazu nawet tego gorszego jak divx czy dvd..

No może kolega tylko Blureje z Mediaka będzie oglądał - to i bez sklera popatrzy.

Upskaling kolego to nie zoom i o tym pamiętaj - a jak masz BD390 to otwórz klapke na pilocie i zobacz jak działa zoom - ale jak to zobaczyć na pliocie , patrząc na rysunek w internecie.

Po pierwsze - nie tym tonem. Po drugie - wiem jak działają upscalery - jakość filmu dvd jest sztucznie polepszana (nigdy to nie będzie jakość BR), a z tym zoomem cyfrowym to było porównanie, nie chodziło mi o to, że obraz jest powiększany. Miałem na myśli, że jest to cyfrowa obróbka.

Porównuję Funai z LG gdyż jeśli chodzi o BR to nie ma różnicy; i tak - widziałem oba urządzenia na żywo. Cali mam 42, i tak - kupuję odtwarzacz BR po to by oglądać BR a nie DVD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wziąć go na święta za jakieś 1100 zł .

Powiedzcie szczerze , czy warto ?

Do celu : oglądanie mkv 720p ( rzadko 1080 ) i upskalowanych dvix'ów ( czasem DVD )

Pytanie , czy WARTO ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do celu ;upscalowanych dvd i divx na pewno bo robi to na poziomie ps3 i nie nizszym, mkv 720 ładnie pokazuje na full hd(1080) wiec warto choc nie jest bez wad bo tylko nic nie ma wad a np.pilot to nic szczególnego ale wiadomo ze najwazniejsze co jest wewnatrz a tam duzo o duzo lepiej niz w bd370 co widac własnie po upscalingu sd do hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy obraz divx czy mkv będzie lepszej jakości na lg niż z np.wd czy xtreamera? Mam 40 cali i oglądając dvd na xboxie 360 jestem bardzo zadowolony. Cały czas zastanawiam się czy to lg czy jakieś pudełeczko ;) może ktoś miał porównanie. I jeszcze jedno kumpel ma potężną kolekcję filmów mkv zgranych na płytki dvd. Napisy raczej są w txt czy lg poradzi sobie z tym? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...