Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważam zakup BD-390 proszę o wyjaśnienie czy on potrafi odtwarzać po sieci Ethernet pliki AVI z polskimi napisami w plikach .txt (format klatkowy/czasowy) ? Chodzi o małą rozdzielczość 640x352 i podobne. Czy obsługuje Qpel i GMC ?

Ma jeszcze takie pytani: w instrukcji (ściągnąłem z Internetu) jest napisane że ograniczenie do 2000 plików i folderów po sieci. Czy to dotyczy jednego udostępnionego zasobu pod Windows, czy wszystkich razem? A może to jest odnośnie jednego folderu który się ogląda w danej chwili. Bo 2000 pozycji to trochę byłoby mało na wszystkie zasoby.

Czytajcie co było napisane:

Ale niech tam...

Odtwarza divx/xvid po sieci z napisami klatkowymi i czasowymi ale bez MLP2 (było)

Nie odtwarza QPEL i GMC (było)

O ograniczeniu do 2000 nawet nie wiedziałem, ale też się z nim nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie hula NAS 1000Mb i obraz jest doskonały....

Masz na myśli, że BD390 to wykorzysta? Bo jeśli tak, to jakim cudem?

Edytowane przez fenix1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że nie odtwarza żadnych formatów bezstratnych muzycznych...

Ani APE, ani FLAC ani nawet WMA Lossless.

U mnie hula NAS 1000Mb i obraz jest doskonały. Tylko ta muzyka....

Całe archiwum mam we FLAC-ach i APE.

No a czy transkodowanie właśnie nie załatwia sprawy? A może nagrać na DVD jako pliki audio? Czy LG to przeczyta?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Mam również nagrywarkę LG (jak w podpisie). Problem, że reaguje na ten sam pilot co BD390.

Macie na to jakiś pomysł?

Mam ten sam problem, na razie bawię się zasłanianiem BD lub nagrywarki. Innego rozwiązania chyba niema poza wymianą nagrywarki na inną firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cd. odnośnie m2ts.

Już na sofcie 8.498 niektóre działają, niektóre działają w ogóle bez głosu a niektóre z dysku nie działają a jak nagram na płytę to działają - to mnie najbardziej zastanawia. MKV śmigają aż miło :) tylko w MKV nie mam DTS-HD MA :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jes już nowy soft: BD.8.08.527 i działają pliki m2ts. :)

Ale ze zmianą ścieżek dźwiękowych HD i wywoływaniem napisów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba odpowiedzialna w LG za Blue-ray'e, nowe oprogramowanie oraz za to, czy czytają napisy, czy nie, to ZŁAMANIE REGULAMINU FORUM: PODANIE REALNYCH DANYCH OSOBOWYCH, TELEFON itd Z tego, co wiem, to od niego zależy, czy i kiedy BD390 będzie czytał napisy dla .mkv tak jak BD370.

Edytowane przez Gmeru
Złamanie regulaminu punkt 3.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jes już nowy soft: BD.8.08.527 i działają pliki m2ts. :)

No to pięknie. Zaraz sprawdzam i dzięki za info. Pewnie bym przegapił zmianę tylko jednej cyferki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
YouTube śmiga aż miło w jakości HD bezproblemowo. Jeśli chodzi o różnice to LG jest o tyle fajny, że możesz podłączyć duży dysk np 200GB z filmami muzyka i zdjęciami i oglądać bez zacinania itp, robi się z tego fajne centrum multimedialne. Zdaje się że Samsung takiej możliwości nie posiada bo nie czyta NTFS. Ja kupiłem kilka dni temu BD390 i jakość powaliła mnie na kolana, zarówno filmów jak i muzyki.

No i z najnowszego testu wynika, że LG nie obsługuje YouTube w wersji HD - więc jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i z najnowszego testu wynika, że LG nie obsługuje YouTube w wersji HD - więc jak to jest?

Fajnie. Tylko jaki to test?

Edytowane przez fenix1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak naprawdę jest z HD na YouTube (ktoś sprawdził?)

Podaję za:

//www.audioholics.com/reviews/transports/high-definition-dvd-players-hd-dvd-blu-ray/lg-bg390-wi-fi-netflix/setup-network-features

....(YouTube isn't allowing "HD" streaming of movies through this system just yet) keeps that mode from being all that it can be. Even with its limitations, streaming YouTube videos to your TV is still pretty cool...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadna filozofia, używam SubEdita.

Do divx/xvid - opcja:

Ctrl + T zmiana na mDVD,

Ctrl + R poprawianie, usuwanie błędów,

Ctrl + W ustawiane czasu wyświetlania (domyślnie mam 3+2s), oraz

Ctrl + Y podziel długie wiersze.

Przelatuję jeszcze z góry na dół czy nie ma gdzieś zielonych linii. Jak są to poprawiam trochę czasy by zniknęły.

Jak do mkv to jeszcze sprawdzam czy jest dobre synchro, bo SubEdit nie potrafi czytać fpsa z mkv i zawsze mi podaje 25 klatek/s.

Jak napisy są za wcześnie to zmieniam 23.976 --> 25 i eksportuję do srt bo do mkv używam napisów srt.

Nie mam nigdy problemów z napisami.

Sprawdziłem. Działa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super, ale zdajesz sobie sprawę, że to temat o BD390?

Oczywiście, że zdaję sobie sprawę, ale skoro 370 nie radzi sobie z HD to domniemywam, iż 390 również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , pytanie do wszystkich którzy oglądają Youtube HD , nie wiem czym to jest spowodowane ale jakość tych materiałów HD na Youtube u mnie wygląda słabo , i nawet nie jest to dobre SD , być może jest to wina łącza obecnie mam 1 Mb/s i po prostu LG dostosowuje jakość obrazu do prędkości łącza , ciężko mi to ocenić czy macie podobne spostrzeżnia , pozdr. Sylwek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum.

Jest szansa, że uda się coś zrobić z odczytywaniem napisów. Czy ktoś zna jakiś prosty edytor, którym można by wyciąć fragment filmu w .mkv, tak żeby miał rozmiar góra kilkunastu MB? Mogę wysłać taki przykładowy plik bezpośrednio do LG w Korei wraz z plikiem (plikami) z napisami w różnych formatach, żeby wytłumaczyć na czym polega problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MKVtoolnix,mkvmerge

mkvmerge wywala mi błąd. Czy ktoś wie jak to szybko zrobić w MKVtoolnix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...