Skocz do zawartości
sergio213

Nowy Blu-ray LG BD390

Rekomendowane odpowiedzi

@SuperMR - n jakim sofcie śmigają ci m2ts?

Choć pytanie nie do mnie, to dodam trzy grosze od siebie :rolleyes: m2ts chodzą na sofcie 498.

Filmy w formacie m2ts, które odpalałem po sieci:

działają ale nimi szarpie:

Die_Hard_4 - 31,6 GB

I_robot - 28,1 GB

QUANTUM_OF_SOLACE_F1 - 28,2 GB

Slumdog Millionaire 2008 Blu-ray 1080p AVC DTS-HD 5.1 - 29,1 GB

Niestety zrywa. Sygnał obciążenia sieci jest bardzo dziwnie spłaszczony. W granicach 25%. Zrzuty ekranu dla dwóch filmów.

da5ec114528defdc.jpg Die Hard 4 100dc9b832050c6d.jpg Quantum of Solace

nie działają (LG wyświetla komunikat "Nie można odtwarzać tego pliku"):

Kill Bill Vol 1 2003 Blu-ray H264 1080p LPCM EUR - 34,4 GB

Kill.Bill.Vol.2.2004.1080p.Blu-Ray.AVC.LPCM.5.1 - 39,8 GB

King Kong Untouched Blu-ray - 29,1 GB

The Dark Knight 2008 1080p Complete Blu-Ray - 35,1 GB

The Fifth Element (Remastered) Blu-Ray - 35,1 GB

The Matrix - 26,4 GB

The Matrix Reoladed - 24,2 GB

The Matrix Revolutions 2003 - 22,6 GB

transformers SE_Untouched 2 Blu-ray Disc Set - 42,1 GB

Z dysku HDD po USB

te filmy m2ts chodzą dobrze (nie działały po sieci):

The Fifth Element (Remastered) Blu-Ray - 35,1 GB

transformers SE_Untouched 2 Blu-ray Disc Set - 42,1 GB

te filmy m2ts nie chodzą:

Kill Bill Vol 1 2003 Blu-ray H264 1080p LPCM EUR - 34,4 GB - LG się zawiesił

Kill.Bill.Vol.2.2004.1080p.Blu-Ray.AVC.LPCM.5.1 - 39,8 GB - LG się zawiesił

King Kong Untouched Blu-ray - 29,1 GB - LG wyświetla komunikat "Nie można odtwarzać tego pliku"

The Dark Knight 2008 1080p Complete Blu-Ray - 35,1 GB - zatrzymuje się na niebieskim ekranie

Filmy w formacie mkv, które odpalałem po sieci:

działały ale zrywało:

Samsung.Demo.Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps - identycznie jak z m2ts, patrz zrzuty obciążenia sieci - film bez problemów działa z dysku HDD

Listy będę uzupełniał.

To wina albo softu (Nero MediaHome), który nie przesyła więcej danych LG albo to wina sieciówki LG, co raczej mniej prawdopodobne.

Obstawiam, że to wina Nero MediaHome. Jaki proponujecie inny serwer plików media?

Sprawdzałem mediatankowy myiHome - mój LG go nie widzi.

Zwykłe udostępnianie plików w Windows XP nie daje rady.

Można przewijać filmy m2ts! Ale nie klawiszem przewijania, tylko search. Sprawdźcie, naprawdę działa!

Edytowane przez fenix1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnienie online do nowego softu znowu działa więc to był jednak problem po stronie serwerów LG a nie downgradu do poprzedniej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie moje pliki. Znalezione w google. W google też podają hasło:

www.hdclub.sk

Może ktoś potwierdzić czy działa?

Dzięki, działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. m2ts'y chodzą na tym serwerku znacznie lepiej niż na NMH.

Niestety też są zrywane. Dźwięk niknie. Jednak obciążenie sieci wygląda "lepiej".

Jakieś inne propozycje serwera plików?

Edytowane przez fenix1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany. To czeka mnie robota w niedzielę. Bardzo dziękuję za linki.

A jak u Ciebie SuperMR z demkiem Samsunga?

Edytowane przez fenix1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak u Ciebie SuperMR z demkiem Samsunga?

No progres. Może jutro. Za to przygotowałem sobie sam mkv-a z m2ts z Dark Knighta i dorzucam do puli testowej.

Pozdrawiam

MR

PS. Daj info jak przetestujesz jakiś ciekawy serwer DLNA. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No progres. Może jutro. Za to przygotowałem sobie sam mkv-a z m2ts z Dark Knighta i dorzucam do puli testowej.

Pozdrawiam

MR

PS. Daj info jak przetestujesz jakiś ciekawy serwer DLNA. :)

Ja próbowałem z jednego pliku m2ts przygotować. Bez powodzenia. Ale ten film, który przerobiłeś mam.

Możesz podać gotowy przepis na zmianę Dark Knight'a? Chętnie się tego nauczę... :)

Jak trafię na serwer, co poradzi sobie z przesyłaniem m2ts z pewnością dam tu info :)

Najnowszy soft do BD390 jest już dostępny na stronie: http://pl.lge.com/support/download_soft.jsp

Edytowane przez fenix1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy da się jakoś zwiększyć czcionkę podczas oglądania, ta standardowa jest trochę mała.

p.s.

testuję serwery na razie nero i windowsowe udostępnianie trochę przycina, wczoraj testowałem darmowy fuppes, ale foldery udostępnione trzeba wpisać ręcznie w notatniku co nie jest zbyt wygodne, dziś przetestuję TwonkyMedia - oba te serwery posiadają transkodowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy da się jakoś zwiększyć czcionkę podczas oglądania, ta standardowa jest trochę mała.

Wydaje mi się, że nie.

testuję serwery na razie nero i windowsowe udostępnianie trochę przycina, wczoraj testowałem darmowy fuppes, ale foldery udostępnione trzeba wpisać ręcznie w notatniku co nie jest zbyt wygodne, dziś przetestuję TwonkyMedia - oba te serwery posiadają transkodowanie.

Ja właśnie testuję TwonkyMedia. Na razie przycina. Na wszelki wypadek robię defragmentację i sprawdzę jeszcze raz.

Nero też ma transkodowanie, ale nie w wersji Essentials, jaką dostaliśmy z BD390. Wersja jaka się zainstaluje zależy od seriala jaki się wpisze. Nie mam tego "właściwego", żeby potestować :(

Edytowane przez fenix1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie testuję TwonkyMedia. Na razie przycina. Na wszelki wypadek robię defragmentację i sprawdzę jeszcze raz.

A sprawdzales bez serwera DLNA? Czyli zwykle udostepnianie folderow przez Windows albo Linux (Samba)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprawdzales bez serwera DLNA? Czyli zwykle udostepnianie folderow przez Windows albo Linux (Samba)?

Sprawdzałem w Windows XP. Tragedia.

Edytowane przez fenix1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie testuję TwonkyMedia. Na razie przycina. Na wszelki wypadek robię defragmentację i sprawdzę jeszcze raz.

Dysk po defragmentacji. Tnie aż miło przez TwonkyMedia.

Sorry za post jeden pod drugim.

Edytowane przez fenix1974

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o YouTube w tym modelu? Czy działa poprawnie, czy można oglądać filmy YouTube w wersji HD jak jest to w nowych Samsungach? Właśnie - co polecacie Samsunga P3600 czy LG BD390? Ponoć Samsung obłufuje w pełni profil 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YouTube śmiga aż miło w jakości HD bezproblemowo. Jeśli chodzi o różnice to LG jest o tyle fajny, że możesz podłączyć duży dysk np 200GB z filmami muzyka i zdjęciami i oglądać bez zacinania itp, robi się z tego fajne centrum multimedialne. Zdaje się że Samsung takiej możliwości nie posiada bo nie czyta NTFS. Ja kupiłem kilka dni temu BD390 i jakość powaliła mnie na kolana, zarówno filmów jak i muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup BD-390 proszę o wyjaśnienie czy on potrafi odtwarzać po sieci Ethernet pliki AVI z polskimi napisami w plikach .txt (format klatkowy/czasowy) ? Chodzi o małą rozdzielczość 640x352 i podobne. Czy obsługuje Qpel i GMC ?

Ma jeszcze takie pytani: w instrukcji (ściągnąłem z Internetu) jest napisane że ograniczenie do 2000 plików i folderów po sieci. Czy to dotyczy jednego udostępnionego zasobu pod Windows, czy wszystkich razem? A może to jest odnośnie jednego folderu który się ogląda w danej chwili. Bo 2000 pozycji to trochę byłoby mało na wszystkie zasoby.

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
YouTube śmiga aż miło w jakości HD bezproblemowo. Jeśli chodzi o różnice to LG jest o tyle fajny, że możesz podłączyć duży dysk np 200GB z filmami muzyka i zdjęciami i oglądać bez zacinania itp, robi się z tego fajne centrum multimedialne. Zdaje się że Samsung takiej możliwości nie posiada bo nie czyta NTFS. Ja kupiłem kilka dni temu BD390 i jakość powaliła mnie na kolana, zarówno filmów jak i muzyki.

Samsung P3600 czyta NTFS więc tutaj problemu nie ma - tym trudniejszy wybór. LG daje 2 lata gwarancji, Samsung tylko rok, LG ma menu po polsku, Samsung nie; ale ponoć z mkv lepiej radzi sobie Samsung (choć na minus znowu trzeba zapisać mniejszą liczbę czytanych formatów płyt). Nie wiem już co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Samsung P3600 czyta NTFS więc tutaj problemu nie ma - tym trudniejszy wybór. LG daje 2 lata gwarancji, Samsung tylko rok, LG ma menu po polsku, Samsung nie; ale ponoć z mkv lepiej radzi sobie Samsung (choć na minus znowu trzeba zapisać mniejszą liczbę czytanych formatów płyt). Nie wiem już co wybrać.

Zdaje się, że Samsungi obsługują NTFS i MKV dopiero od wrześniowej aktualizacji softu. Do niedawna Samsungi miały też problemy z czytaniem... niektórych tytułów na bluray. I zdaje się, że z MKV Samsung radzi sobie ciągle gorzej niż LG (nie rusza żadnych tytułów z profilem 5.1). No i LG w pełni obsługuje WiFi, Samsung tylko przez adapter - i jak można było przeczytać w testach na sieci były z tym problemy. Też brałem pod uwagę te dwa odtwarzacze i ze względu na powyższe wybrałem LG.

Edytowane przez Astromatrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o różnice to LG jest o tyle fajny, że możesz podłączyć duży dysk np 200GB z filmami muzyka i zdjęciami i oglądać bez zacinania itp, robi się z tego fajne centrum multimedialne.

Tylko, że nie odtwarza żadnych formatów bezstratnych muzycznych...

Ani APE, ani FLAC ani nawet WMA Lossless.

U mnie hula NAS 1000Mb i obraz jest doskonały. Tylko ta muzyka....

Całe archiwum mam we FLAC-ach i APE.

PS. Mam również nagrywarkę LG (jak w podpisie). Problem, że reaguje na ten sam pilot co BD390.

Macie na to jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całe archiwum mam we FLAC-ach i APE.

To przewal z powrotem na *.wav. Zdaje sie, że LG to czytało.

Pozdr.

MR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...